Bunaldim

Sevdayolum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
70
46
28
Oğlu annesine babasına ufak tefek yardımlarda bulunabilir ama sizinkilere gerek yokmuş. Durumları çok mu kötü? Siz maaşınızı eşinize mi veriyorsunuz direkt?
Durumları iyi Ama kendilerinden kısıp Gorumceme destek oluyorlar eksik bişeyleri olunca yada paraları bitince haftasonu bizden istiyolar.. maaşın hepsini vermiyorum .

wuthering heights

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
1.952
2.420
Gecinirler benm gbi kirada da oturmuyolar.her hafta sonu gidiyoruz giderkende alışveriş yapıyoruz onlara. Kirada oturuyoruz ve araba borcu ödediğimiz için esime destek oluyorum maaşımı vermezsem buyuk sknti çıkarır
Hem evlerı kendının hem siz mi destek oluyorsunuz. Asıl siz kiradasınız, çocuk var. Nasıl gecıneceksiniz.

Sevdayolum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
70
46
28
Elaleme maddi destek olacak geliriniz varsa boşayın bu adamı gidin anne babanıza destek olun en azından onlar sizden alıp başkasına vermez de zorunuza gitmez yok eşimin tek kötü yanı bu diyorsanız da bırakın işi oturun evde ha bire borca sokun akıllanır
Oğlumu dusunuyrium bi ev alalim onun yatırımı için diyorum yoksa-ki şimdiye kadr bırakmıştım işi. 8 yıldır aynı iş yerindeyim. Ama kese bir olunca borçta bitmiyo bilmiyorum kafam karışık

Sevdayolum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
70
46
28
Hep mi bu şekilde yapıyorlar. Siz onlara destek olurken kp ler kızlarına destek mi oluyorlar
Evet öyle alışveriş yaparlar harçlık verirler ama bize gelince bahçede ne varsa işte.. eşime 1000 tl birakiyodu 500 kömür 300 koltuk borcu 200 de elektrik faturaya gidiyordu.. snrada diyoki 1000 tl her ay destek oluyoruz sana ablana da destek olalım.verdigi paranın fazlasıyla biz onların ihtiyaçlarını gideriyoduk. Eşimde babası sanki kendi harcaması için vermiş gbi seviniyodu.

Margaret Hale

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Kasım 2017
9.154
36.864
Gecinirler benm gbi kirada da oturmuyolar.her hafta sonu gidiyoruz giderkende alışveriş yapıyoruz onlara. Kirada oturuyoruz ve araba borcu ödediğimiz için esime destek oluyorum maaşımı vermezsem buyuk sknti çıkarır
Asıl sizin sıkıntı çıkarmanız lazım. Ben olsam asla maaşımı vermem. Bulmuş sizin gibi safı, enayi yerine koyuyor. Böyle insanlara kullandırtmayın kendinizi.

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
8.902
33.335

Maaşini eşine veriyorsun, ama sorun kayin aile ha? Hiiiç şaşmaz niyese. Hep sorun görumce, kv'de. Eşler püripak.

Sen önce kendine değer vereceksin. Sabahin köründe gidip çalişiyorsan, sen belirlersin o paranin nereye gideceğini.

Maaş kartini eşinden al. Aylik en fazla bir miktar ayir, ortak giderler için. Haa yok "eşim çok kizar, izin vermez" dersen, aynen bu düzene devam derim ben.

Sevdayolum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
70
46
28
Maaşini eşine veriyorsun, ama sorun kayin aile ha? Hiiiç şaşmaz niyese. Hep sorun görumce, kv'de. Eşler püripak.

Sen önce kendine değer vereceksin. Sabahin köründe gidip çalişiyorsan, sen belirlersin o paranin nereye gideceğini.

Maaş kartini eşinden al. Aylik en fazla bir miktar ayir, ortak giderler için. Haa yok "eşim çok kizar, izin vermez" dersen, aynen bu düzene devam derim ben.
Hepsini vermiyorum zaten.. Benm kadr aileside destek olsa borçlar şimdiye bitmişti. Onlar sadece destek oluyo gbi görünüyorlar.

ImTheDevil

I’m a devil of my world
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
5.169
12.186
Oğlumu dusunuyrium bi ev alalim onun yatırımı için diyorum yoksa-ki şimdiye kadr bırakmıştım işi. 8 yıldır aynı iş yerindeyim. Ama kese bir olunca borçta bitmiyo bilmiyorum kafam karışık
Ama bu gidişle bırakın ev almayı bir ev parası içeri girersiniz kv ve eşinizde o potansiyel var

yagmurdansonra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2021
670
1.156
32
Tahminen yazıyorum, sizinkiler oyle mi bilmem de, Anadoluda bazi aileler kızı damada verdik, onun evi ayri, gecimi ayri ama oglanin parasi bizim paramiz gozuyle bakiyor. Ki bence igrenc bir zihniyet. Bu dusuncenin sonucu olarak da miras vakti gelince kiza mal kalmasin diye kendilerini paraliyor. Size gelirken kendi evi rahatlığıyla geliyorlar, ama kıza giderken misafir gibi yuk olmayalim diye düşünerek gidiyorlar. Eger bu kafadalarsa ben sebebini buna yordum sahsen
Evet bende size katiliyorum malesef bu şekilde düsünuyorlar.Damada karsı kuzlarini mahcup etmek,masraf etmek istemiyorlar.Ama gelin onlarin gözünde o evin kizi aman kizlari gittiği yerde rahat etsin ama eve gelen kiz kizlarinin bile çekmediği eziyeti ceksin ne kadar güzel bir dünya