Bunalımın eşiğindeyim ..

canım benim kimse yoksa rabbin var
hepimizin sahibi o
bak benim de ana baba kardeş koca hiçbiri yok
allah sahibimdir diyom
ne güzel anlatmışsın hislerini
doktorla görüş ara sıra böyle dönemlerden herkes geçebilir
belki bir ilaç varir toparlanırsın
gerçekten insanın aileden yana imtihanı çok zor
senin de imtihanın zor

Konunu okumustum .. Senınde aılen sıkıntılı ama Sen suan güçlüsün .. Mesleğin elinde ideallerine kavusmussun ..
Ne mutlu sana ...

Şunu merak ettim siz benden daha çok araştırmışsınızdır
diyelimki sabah Fransa'ya uçtunuz uçakla 3 saat sürüyor akşama evde olmanıza garanti var mı yani gece başa bir yerde kalma ihtimali var diye biliyorum
Öyle bir durum varsa ben 80 saat çalışmış saymazdım kendimi evimden ne kadar uzaksam o kadar saat çalışmaktır bana göre,

Girmek istediğim firmada yaklaşık 10 -15 hostesle konustum .. Fransa cok uzak olmayan bı ulke o tarz yerlerde yatı ucusu olmuyor ..
Ama daha uzak ve sefer sıklıgı nadır olan ülkelerde olabılıyor uzakdogu gibi mesela .. Ama uzkdoğu tarzı ucuslara da zaten o dılı bılen hosteslerı gönderiyorlar ..
Yanı ayda 2-3 yatı ya oluyor ya olmuyor .. Ve genelde tum yatılar 1 gün sürüyor ( istisnalar hariç)

Öncelikle kolaylıklar dilerim, bu sorunlarla uğraşma sürecinde..

Bence çalışmayarak hayalleriniz için çaba göstermek en doğal hakkınız. Ama eşiniz bu süreçte arkanızda olmayacaksa çok zorluk çekersiniz. Yani bu işler iki tarafında gönüllülüğü esasına tabi ne yazık ki. Belki haftaiçi çalışıp hafta sonları kursa giderek, ev içi sorumluluklarıyla da asgari ölçüde ilgilenerek halledebilirsiniz.

İkincisi eşiniz gitme konusunda ısrarcı olursa belki sizin ders çalışabilmeniz için uygun ortam olur. Böyle bir durumda asla kayınvalidenizin birlikte kalma gibi tekliflerini kabul etmeyin. Bırakın kavga çıkarsa çıksın. Ders çalışmanız gerektiğini söyleyerek evinizden çıkmazsınız. Hatta kardeşiniz ve annenizle ilgili bir problemden bahsetmiştiniz. Bu süre içerisinde belki kardeşlerinizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bence siz güçlü bir kadınsınız, üstesinden geleceğinize inanıyorum.

Tekrar kolaylıklar dilerim.

Tüm yorumları okuyamadım ama hayat bazen bizi öyle bir noktaya getiriyor ki insan da ne özgüven kalıyor ne yaşama hevesi ne umut... Bunu değiştirecek hayatınıza yön verecek kadar cesur bir bayansınız korkmayın ve ben böyle istiyorum diyerek ilk önceliklerinize kendi isteklerinizi koyun ve emin adımlarla yürüyün. Bunu yapabileceğinize dair bir his uyandırdınız bende. Siz nasıl dershaneye gidip kendi hayatınız için bir adım atmak istiyorsanız eşiniz içinde şu an ki tek isteği araba almak çok büyük bir problem olarak görmemek lazım. Araba alıp bir kısmını dershaneye ayırabilirsiniz ücretleri çok fazla olmuyor hem ikinizin de gönlü olmuş olur tabi ki karar sizin ama kendinizi üzüpte hayatı zehir etmeyin henüz çok küçüksünüz ve çok güzel günler göreceksiniz SİZ ÇOK GÜÇLÜ OLDUĞUNUZ İÇİN HAYAT SİZE BU KADAR ZOR...

Öncelikle kolaylıklar dilerim, bu sorunlarla uğraşma sürecinde..

Bence çalışmayarak hayalleriniz için çaba göstermek en doğal hakkınız. Ama eşiniz bu süreçte arkanızda olmayacaksa çok zorluk çekersiniz. Yani bu işler iki tarafında gönüllülüğü esasına tabi ne yazık ki. Belki haftaiçi çalışıp hafta sonları kursa giderek, ev içi sorumluluklarıyla da asgari ölçüde ilgilenerek halledebilirsiniz.

İkincisi eşiniz gitme konusunda ısrarcı olursa belki sizin ders çalışabilmeniz için uygun ortam olur. Böyle bir durumda asla kayınvalidenizin birlikte kalma gibi tekliflerini kabul etmeyin. Bırakın kavga çıkarsa çıksın. Ders çalışmanız gerektiğini söyleyerek evinizden çıkmazsınız. Hatta kardeşiniz ve annenizle ilgili bir problemden bahsetmiştiniz. Bu süre içerisinde belki kardeşlerinizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bence siz güçlü bir kadınsınız, üstesinden geleceğinize inanıyorum.

Temennilerin için teşekkür ederim ... Bende bunun en doğal hakkım oldugunu düşünüyorum . Keşke bekarken yapma imkanım olsaydı ama zararın neresınden dönsem kar mantıgıyla yasım ılerlemeden birşeylerden başlamak istıyorum .. İnşallah eşim ve ailesi de saygı duymayı ögrenir ..

Tekrar kolaylıklar dilerim.

Tüm yorumları okuyamadım ama hayat bazen bizi öyle bir noktaya getiriyor ki insan da ne özgüven kalıyor ne yaşama hevesi ne umut... Bunu değiştirecek hayatınıza yön verecek kadar cesur bir bayansınız korkmayın ve ben böyle istiyorum diyerek ilk önceliklerinize kendi isteklerinizi koyun ve emin adımlarla yürüyün. Bunu yapabileceğinize dair bir his uyandırdınız bende. Siz nasıl dershaneye gidip kendi hayatınız için bir adım atmak istiyorsanız eşiniz içinde şu an ki tek isteği araba almak çok büyük bir problem olarak görmemek lazım. Araba alıp bir kısmını dershaneye ayırabilirsiniz ücretleri çok fazla olmuyor hem ikinizin de gönlü olmuş olur tabi ki karar sizin ama kendinizi üzüpte hayatı zehir etmeyin henüz çok küçüksünüz ve çok güzel günler göreceksiniz SİZ ÇOK GÜÇLÜ OLDUĞUNUZ İÇİN HAYAT SİZE BU KADAR ZOR...

Davranış olarak bencil olamasamda düşünce olarak bencil olmayı ögrenmeye baslıyorum ..

Ben iyi yerlerde olursam herkes yanımda olacak bunu anladım .. Ezilip büzülüp kibarlaştıkca astar ister olmuş insanlar ..

HEm araba alıp hem borc kapatıp hemde dershaneye gıdecek kadar buyuk bı para almayacagım ki ..
Araba olayına gırersek benım 2 yıl cıvarı calışmam lazım bu da hayalımı 3 yıla yakın ertelemem gerek ..

Ama ben bu mesleğe atılırsam zaten ona 1 sene ıcınde araba alabılecek konuma gelırım ..
Benım hayalım yuvamı da kurtaracak ..

Selam Kızlar ..

Şu aralar kendımı büyük bir boşlukta hissediyorum . Tükendimm .. Yoruldumm .. Bıktım..

Yarın için Ruh hastalılarından randevumu bile ayırttım .. Henüz 20 li yaşların basındayım evliyim ..

Eşimin büyük askı . her zaman yanıma olusu aılemle her savasımda arkamda olusu bana güç verişi şevkatı ona bağladı benı ve evlendık ..
Ama beni hiç anlamadıgını düşünüyorum. 1 yıllık evlıyız ve evlendıgımızden berı maaşımla borclara yetısmeye calıstım o da evı gecındırdı fakat yenı hedefler koydum kendıme bu yuzden dershane takvıyesı almam gerekıyor işi bırakmak istediğimi konustum hiç gönlü razı olmadı bır de araba alalım deyıp durdu ama benım ne kadar ısteklı oldugumu görünce ve ev ile iş arasında ne kadar yıprandıgımı görünce kabul etti bu ay son .. Bırakıyorum..

Bana az önce mesaj atıyor dershaneyi erteleyıp baska bı iş bulalım sana calıs araba alalım dıye .. Kesınlıkle hayr dedım zaten tazmınatımla bıle borc kapatıcaz balayı bıle yapamadık dugunu tek basımıza yaptık aylık 2bını bulab ödemelerimiz var kı maaşımız toplamı cok bi meblag degık kıtı kıtına yettı hep ..

Şimdi son bı kac taksıtıde tazmınatımla kapayıp 6 aylık ıssızlık maaşımla gıdecegım dershane hayallerımı alt ust etti eşim ..

Mesleği uzak yol kaptanlığı normalde ama yapmıyor .. Şimdi tutturdu ben gidecegım dıye ilk 1 yıl staj yapıcak gemı ustası olarak yanı rutbesız es alma hakkı yok.. maaşı cok ıyı olacak ama ben ne olacagım ?

Kw ile aynı apartmandayız bana etmedıklerı kalmadı butun akrabaları aynı muhıtte hepsıyle ayrı ayrı savastım .. Şimdi benı ıyıce kendılerıne oyuncak yapmaya calısacaklar suraya gtme sen nerdeydın kocan basında yok .. Yok bizle kalacaksın işimi yapacaksın vs vs bırsuru sey dıretecekler ben kbul etmeyınce buyuk olaylar cıkacak cok ıyı bılıyorumm ..

Annene gıdın demeyın sakın ..Annemle 1 hafta once sevgılısı evıne gelıyor kardesm rahatsz oluyor dıye kavga ettım daha aramadı aramazda annelık içgüdüsü olmayan bi kadın Kadınlık duygularıyla yasıyor sadece .. Her zaman hayatında bırı oldu ... Sayesınde 15 yasımda przrvatfı . dogum kontrol haplarını tanıdım .. Defalarca sexe şahıt oldum

Babam yok .. Yıllardır ılgılenmedı ..... bagımlısı sapıgın tekı zaten evlı ve ılgısız dugunume bıle gelmedı .. Annemle bosanma arıfelerınde 15 yaslarımda ıntıhar edıp kaldırıldıgı hastanelerden akıl hastanelerınden tek basıma topladım onu .. Akılsız bı adam .. Uckur delısı kac kere eve kadın getırıp bızı evden kovaladı hatrlamıyorum ..

Anane babane hep diger torunlarla ilgilendı benı ve kardeslerımle hc ılgılenmedıler .. Bız ssankı o sulaleden degılmısız gibi ..

Ailede yasanan iğrenc olaylar yuzunden oradan oraya atılmam yuzunden dıksıyon problemı yasıyorum ergenlıgımden berı .. Çok hasar var ruhumda

Delirmek üzereyım ..

Hiç arkadasım yok cok yalnızım ..

Benım yerıme işe alınan kız ıcınde sımdıden övguler basladı sanırım vaktınden önce cıkarttıracaklar beni ..
Kendımı aşşağılık pislik biri gibi hissediyorum ..

Hiç kımsem yok özgüvenım yok ..

Kocam hıc bı zaman dostum olmadı.. Sadece kocam olması yetmıyor benı hıc anlamadı aılesını hıc kotuletmedı kı benım dugunumde benı rezıl ettıklerı halde ilk 1 ayım ağlamakla gectı hep ... Benı kabullenemedıler

Teyzemle kuzenımle eltımle en yakın arkadasımla kaynımla kaynanamla annemle aram kötü ..

Bakmayın bu kadar yalnız kaldıgıma aslında ben hıcbırını haketmedım gecımsz bırı hiç degılımm . Çok aşırı empatı kuran duygusal herkesı kendınden ustun gören bı alcakgönullulugum var benı özguven problemıne ıten ..

Şuan bunları anlatacagım omzunda aglayacagım sonsuz guvendıgım kımsem yok ... Ve iyice yanlızlıga gömülüyorum

Canım benim,küçük yaşına rağmen zor şeyler geçirmişsin.Dersaneye gitme isteğin,hedefinin olması çok güzel.Ama keşke işten ayrılmasan.İş hayatı terapidir.Yine dersaneye gidebilirsin haftasonları.Eşin belki de sana blöf yapıyordur çalış diye.Ama evliliğiniz çok yeni.Oturup konuşmayı dene.Sakince.Hissettiklerini anlat ona.

Eşimi sevmesem evlenmezdım ..Onu tabıkı sevıyorum ama deliler gibi asık olmadım dedım olamam da dedım b ilk sayfada yazıyor zaten ..

Ben mesleği elde edicem ve bu işi yapıcam o benı sevıyrsa destek cıkar sevmıyorsa kendı gıder bu suan ıcın bıle gecerli ..

Kii ben o kaptan olmak ıstıyrm artık mesleğimi yapıcam dedıgımde kıyamet koparmadım ben sensz 8 ay bu evde napıcam dedım ..

Çok istıyorsan bu işi ki sonucta 4 yılını vermıssın yapabılırsn dedım ama benı bu evden bu semtten kıraya cıkarrsın anca bu sekılde olur ben senın aılenle yapamam dedım ..

Ailesinin yaptıklarını bılmedıgınız ıcın ordan hard hard konusmanıza kızmıyorum ..

Kapı basma adeti yüzünden ki bu onlarda da var Beni parayla satılmışım gibi lanse ettıler tum mahalleye ve rezıl ettıler .. 150 cıvarı bı para içindi tüm bunlar ..
Neyse bosverın cok derın buralar ..

Kusura bakmayın size hak veremicem. Eşiniz yurtdışına çalışmaya gidecek diye kıyameti koparan ben burada ne olucam diyen sizsiniz ama o da onun mesleği. Hostes olmak için kusursuz derece de yabancı dil bilmeniz lazım ben bir şey biliyorum da söylüyorum hostes arkadaşlarım var ve küçüklüklerinden beri yabancı dilleri olan her fırsatta geliştirmeye çalışan insanlar. Ayrıca hiç kolay değil hostes olmak olan arkadaşlarım var ama evlerine haftada bir iki gün gidebiliyorlar hep uçuştalar. Bazı arkadaşlarım da sizin gibi tüm şartları taşdığını sandığı halde olamadı bu yönde o kadar talep var ki en iyisini seçiyorlar.

Kaldı ki, ben hostes olduktan sonra ayrılırım zaten hiç bakmam dediniz ve eşinizi sevdiğinizi söylüyorsunuz bu ne çelişki bu resmen işimi idealimi elime alınca eşimi gözüm görmez demek. İzin verirse çalışıp evliliği yürütürmüşsünüz vermezse ayrılırmışsınız ne kadar da kolay diyorsunuz sevdiğiniz adamdan vazgeçmek kolay yani bu kadar maden sorunlarınız var hala kapı basma adetini yüzüme vurdular diyorsunuz, yurtdışına gitmesini istemiyorsunuz hadi hostes olmadan önce boşayın. Bu kadar soruna rağmen şimdi boşanmayıp işinizi elinize alınca bu sorunlardan ve eşiniz izin vermediği için boşanacaksınız bana iyi niyetten bahsetmeyin. Sonuç olarak bir bayan olarak ülke ülke gezeceksiniz geceniz gündüzünüz olmayacak, evinize vakit ayırmayı zaten unutun, bir de bu kişi varsayın çocuk istedi işte size boşanma sebebi dimi ki en doğal hakkı. Ama o iş sana uygun değil diecek istemeyecek diye gözden çıkaracaksınız ve seviyorsunuz güldürmeyin şu an sadece mecbur olduğunuz onun yanındasınız bu çok açık. Evlilik böyle bir şey değil aşk varsa ortak yol bulunmalı.

Kusura bakmayın size hak veremicem. Eşiniz yurtdışına çalışmaya gidecek diye kıyameti koparan ben burada ne olucam diyen sizsiniz ama o da onun mesleği. Hostes olmak için kusursuz derece de yabancı dil bilmeniz lazım ben bir şey biliyorum da söylüyorum hostes arkadaşlarım var ve küçüklüklerinden beri yabancı dilleri olan her fırsatta geliştirmeye çalışan insanlar. Ayrıca hiç kolay değil hostes olmak olan arkadaşlarım var ama evlerine haftada bir iki gün gidebiliyorlar hep uçuştalar. Bazı arkadaşlarım da sizin gibi tüm şartları taşdığını sandığı halde olamadı bu yönde o kadar talep var ki en iyisini seçiyorlar.

Kaldı ki, ben hostes olduktan sonra ayrılırım zaten hiç bakmam dediniz ve eşinizi sevdiğinizi söylüyorsunuz bu ne çelişki bu resmen işimi idealimi elime alınca eşimi gözüm görmez demek. İzin verirse çalışıp evliliği yürütürmüşsünüz vermezse ayrılırmışsınız ne kadar da kolay diyorsunuz sevdiğiniz adamdan vazgeçmek kolay yani bu kadar maden sorunlarınız var hala kapı basma adetini yüzüme vurdular diyorsunuz, yurtdışına gitmesini istemiyorsunuz hadi hostes olmadan önce boşayın. Bu kadar soruna rağmen şimdi boşanmayıp işinizi elinize alınca bu sorunlardan ve eşiniz izin vermediği için boşanacaksınız bana iyi niyetten bahsetmeyin. Sonuç olarak bir bayan olarak ülke ülke gezeceksiniz geceniz gündüzünüz olmayacak, evinize vakit ayırmayı zaten unutun, bir de bu kişi varsayın çocuk istedi işte size boşanma sebebi dimi ki en doğal hakkı. Ama o iş sana uygun değil diecek istemeyecek diye gözden çıkaracaksınız ve seviyorsunuz güldürmeyin şu an sadece mecbur olduğunuz onun yanındasınız bu çok açık. Evlilik böyle bir şey değil aşk varsa ortak yol bulunmalı.

Asıl sen kusura bakma da yarım yamalak okudugun seyler ıcın saçma sapan yazılarını dusuncelerini kendıne saklasan ıyı edersin .

Ben kıyameti de koparmadım aynı evde mı yasıyosun benımle ? BEn ne olacagım demek en doğal hakkım altında yatan sebebi de gayet kibar bi şekilde acıkladım ki sana bunun hesabını vermek zorunda olmadıgım halde ..

Ben Kabın memuru ardından da amiri olucam ! gıttıgım yerden sana kart atarım merak etme . Lakin , Senı nden bu kadar rahatsız etti bu onu anlamadım ?

Tekrar tekrar aynı seyleri yazmıcam eşim ve mesleğine bakısım ve onun benım idealin konusundaki görüşüne tepkilerim için .. Dön ve düzgünce tekrar oku ..

Neyse hoscakal . Düşünce tarzın cok rahatsz edici eleştırmenın de bı adabı var ama sen Poliemik yaratmaya yer aramıssın her cümlende ..

Hosteslik konusunu da iyi arastır hiç bilmediğin bariz ortada .. Hafta da bir iki gün gelıyormuslarmış... Peh ! ...

eger ileri sevıye dil ögrenmenın gerektiğini bilmeseydim 6 ay gibi bi hedef koymazdım !

Ben 4. sevıyedeyım zaten dil 6 seviye ve 6 ay boyunca hergun saatlerce eğitimde olucamm..

Aman sana ne ki bundan neden bu kadar kendımı yoruyosam ...

Bi dakka bi dakka .. Bu yazı tarzı bu uslup bu haddını bılmezzlik .. evet evet .. sen ...

Sen yoksa benım eltim misin ? Hani şu gerizekalı olan kıskanc fesat duygularla kendı kendini yiyen ? Ay bak şüphelendim şimdi :KK9:

Hosteslik konusunu da iyi arastır hiç bilmediğin bariz ortada .. Hafta da bir iki gün gelıyormuslarmış... Peh ! ...

eger ileri sevıye dil ögrenmenın gerektiğini bilmeseydim 6 ay gibi bi hedef koymazdım !

Ben 4. sevıyedeyım zaten dil 6 seviye ve 6 ay boyunca hergun saatlerce eğitimde olucamm..

Aman sana ne ki bundan neden bu kadar kendımı yoruyosam ...

Bi dakka bi dakka .. Bu yazı tarzı bu uslup bu haddını bılmezzlik .. evet evet .. sen ...

Sen yoksa benım eltim misin ? Hani şu gerizekalı olan kıskanc fesat duygularla kendı kendini yiyen ? Ay bak şüphelendim şimdi :KK9:

Gerizekalı kelimesini kullandığınız için muhtemelen ban yiyeceksiniz. Arkadaş sert yazmış yazmamış, bu sizin ona ima ile bile olsa hakaret etmenizi doğru kılmaz. Siz de sert cevap verirsiniz olur biter.

Konuya gelince. Tabiki gemi kaptanları da hostesler de evleniyor. Ama meslekleri varken, onlarla evlenicek insanlar mesleki zorlukları bilirken evlenmek mantıklı ama evlendikten sonra ben hostes olucam ben gemi kaptanı olucam gibi çıkışlar kadın olsun erkek olsun bana bencilce geliyor. Çünkü bu kararlar bence evlendikten sonra ortak alınmalı. Hosteslik özellikle mesleğin başlarında evle ve eşinizle çok ilgilenemeyeceğiniz bir meslek bence. Ve evet bekarken tek kişilik kararlar almak güzel ama evliyken artık iki kişilik bir hayat yaşanıyor. O iki kişilik hayatı gözeterek karar almak gerekiyor bence. Yanlış anlamayın. Bunu bir erkek söylese de bana yanlış geliyor. Kadın onunla memur olduğunu bilerek evlendi misal. 9-6 işi var iyi bir eş ve baba olur dedi. Sonra adam benim içimde kaldı ben denizci olucam diye seferlere gitse günlerce/aylarca gelmese, ona da aynı şeyi söylerdim. Evlilikte hayalim var idealim var gibi ben merkezcil cümleler ancak biz olgusuyla çakışmadığı sürece kurulabilir.

Ben ona gerizekalı demedım kı eltimden bahsettim . Eger o eltimse hiç çekinmeden üstüne alınabilir .

Konuya gelince de .. Evet belki bencilce görülebilir kocama evıme ılgı gosteremeyecegım gıbı görülebilir ama tam aksine ..

Gununum 12 saati dışardayım geriye 12 saat kalıyor 8 saat uyku 4 saatte de yapacak cok bişey kalmıyor ..
Mesleğe bakış cok farklı oldugu için sizinde böyle görmeniz normal ama kurala göre 8 saatten fazla ucus yok bu da azami saat zaten ve görev bıttıkten sonra 24 saat baska bı programa almıyorlar seni .. Ve maaşı suankı maasımın 4 misli ..

Bu benım gtmek ıstedıgım şirket belki diğerleri farklılık gösterebilir.

Basıt bı matematıkle anlattım sımdı tekrar düşün . Hangisinde evımle eşimle daha cok ilgilenr ve evime maddi katkı saglarım ?

Hatta huzur bıle getırecek dıyebılırım çünkü ev alıp su huzursuz apartmandan çıkma şansı dogacak Bu suanki maaşlarımızla imkansız ..

Ve en önemlisi de ... Ben istıyorum .. BEn hep başkalarını düşünerek adım attım ..

Ama artık bittii ..

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz o işin olacağından
Sonuçta nasip kısmet işleri bunlar ama herkese sanki kabul edilmişsiniz sizin bir onayınıza bakıyor gibi tavır sergilemişsiniz
Hosteslik durağan bir iş değildir aile hayatını zorlayan işlerden biridir bunu herkes böyle kabul eder
Ama bu söylendikçe hayır öyle değil hayır değil diye ısrar ediyorsunuz
Hostesin, pilotun, kaptanın, bar gece kulübü işletenlerin ya da orada çalışanların, sanatçıların bunların düzenli hayatı olmaz bunu da herkes bilir.
Açık açık idealim uğruna her şeyi yaparım boşanmayı da göze alırım diyin boşuna tartışma çıkmasın
Siz hostes olduğunuzda eşiniz ne yapacak diyoruz cevap yok
Mesele paraysa başka iş de bakabilirsiniz şu an zaten bi diliniz varmış hem çalışıp hemde daha iyi bir iş için araştırma yapabilirsiniz.

Davranış olarak bencil olamasamda düşünce olarak bencil olmayı ögrenmeye baslıyorum ..

Ben iyi yerlerde olursam herkes yanımda olacak bunu anladım .. Ezilip büzülüp kibarlaştıkca astar ister olmuş insanlar ..

HEm araba alıp hem borc kapatıp hemde dershaneye gıdecek kadar buyuk bı para almayacagım ki ..
Araba olayına gırersek benım 2 yıl cıvarı calışmam lazım bu da hayalımı 3 yıla yakın ertelemem gerek ..

Ama ben bu mesleğe atılırsam zaten ona 1 sene ıcınde araba alabılecek konuma gelırım ..
Benım hayalım yuvamı da kurtaracak ..

Sanirim bahsedilen araba lüks bir araba ben ayaginizi yerden kesecek bir araba düşünmüştüm ozaman siz kendinize bakin İSE girince zaten alinir

Canim ailenle ilgili yasamis oldugun sorunlara cok uzuldum !!! evet hasar birakir ister istemez ama seni tebrik ediyorum cok guclu bir kadinsin ve hedef belirlemisin kendine bu mucadelenin pesini asla birakma bende ayniyim cunku hedefimin pesini asla birakmam !!! bunalima girmis olsan bile hayir ben bunalimda filan degilim ben gucluyum basaricam her ne olursa olsun hedefimden asla vazgecmicem de icinden :KK34: Allah yardimcin olsun

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz o işin olacağından
Sonuçta nasip kısmet işleri bunlar ama herkese sanki kabul edilmişsiniz sizin bir onayınıza bakıyor gibi tavır sergilemişsiniz
Hosteslik durağan bir iş değildir aile hayatını zorlayan işlerden biridir bunu herkes böyle kabul eder
Ama bu söylendikçe hayır öyle değil hayır değil diye ısrar ediyorsunuz
Hostesin, pilotun, kaptanın, bar gece kulübü işletenlerin ya da orada çalışanların, sanatçıların bunların düzenli hayatı olmaz bunu da herkes bilir.
Açık açık idealim uğruna her şeyi yaparım boşanmayı da göze alırım diyin boşuna tartışma çıkmasın
Siz hostes olduğunuzda eşiniz ne yapacak diyoruz cevap yok
Mesele paraysa başka iş de bakabilirsiniz şu an zaten bi diliniz varmış hem çalışıp hemde daha iyi bir iş için araştırma yapabilirsiniz.

Chek .. Ben konuyu hostes olsam mı dıye acmadın sartlarını da sormadım .. Konum su ara girdiğim ruhsal surecle ilgili ben artık mesleğim hakkında iyi veya kötü yorum istmıyorum .. Bu konu tartısmaya kapalı .. Tesekkurler

Canim ailenle ilgili yasamis oldugun sorunlara cok uzuldum !!! evet hasar birakir ister istemez ama seni tebrik ediyorum cok guclu bir kadinsin ve hedef belirlemisin kendine bu mucadelenin pesini asla birakma bende ayniyim cunku hedefimin pesini asla birakmam !!! bunalima girmis olsan bile hayir ben bunalimda filan degilim ben gucluyum basaricam her ne olursa olsun hedefimden asla vazgecmicem de icinden :KK34: Allah yardimcin olsun

Desteğin için teswkkur ederim ama evet depresyondaymışım dunku görüşmemde bunu söyledi doktor antisepresan yoga ve meditasyona basladım... Bakalım hayrlısı

Sanirim bahsedilen araba lüks bir araba ben ayaginizi yerden kesecek bir araba düşünmüştüm ozaman siz kendinize bakin İSE girince zaten alinir

Yo lüks değil ayagımızı yerdn kesecek bi arabadan bahsedıyorum bende 20 25 bin arası ..

Ben de seni merak ediyordum. Sana tek tavsiyem hayatini kurtar. Hosteslik ya da degil o dersaneye git. Dilini geliştir. Hayatin ne getireceği belli degil bunu en iyi sen biliyorsun. Bir amaca sarıldığında bir bakmışsin hızla tırmanıyorsun merdivenleri. Hicbir umut kırıntısı olmadan o arabaya binmektense otobüste hayallerinin pesinden kos

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hayat çok kısa , başkaları için feda edilemeyecek kadar
Zaman geçince elinde sadece keşkeler kalmasın
Hayallerinin peşinden git :KK31:

X