Bunlarda benim diktiklerim :) birseyleri kendin üretmek paha bicilemez bir duygudur!!

S_A

E.Z
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
3.240
273
32
$156541_10201350817165687_826391283_n.jpg

cocuk örtüsü, ilk büyük patchwork calismam. arkadasimin siparisi üzerine yaptim.

$923384_10201350810205513_1534036860_n.jpg

buda cocuk örtüsünün arka yüzü. bana kalsa arka yüzünü karelerden birinin renginde tek renkte yapardim. ama siparis böyleydi. iki tarafli kullansin diye..

$205816_4821354905034_438890090_n.jpg

$269030_1995711745721_1004264_n.jpg

bebek örtüsü. bebek örtülerini herzaman cantalariyla takim dikiyorum. anneler yanlarina alabilsinler diye.

$941493_10201619422000640_736325649_n.jpg

bunuda artik kumaslardan yaptim. dikis makinamin basit plastik bir kilifi vardi böyle yenilemis oldum :KK52:

$999082_10201619421600630_1052848379_n.jpg

bunun cogu örgü aslinda.. patchwork örgü olmus. parcalari tek tek diktim. coook hatalari var ama genede cok seviyorum... belki birgün kulplarini beyaz kenarlarini söker yeniden dikerim. daha güzel olmasi icin...

--------------

Yorumlarinizi esirgemeyin lütfen. benim icin cok önem tasiyor yorumlariniz.

Kiyafet hic dikmiyorum sadece bebek ve cocuk örtüleri, mutfak önlükleri ve yastik kiliflari veya kücük pratik seyler yukaidaki mor-siyah canta gibi....

$1395398_10201619379679582_1440288226_n.jpg

buda yapim asamasinda olan mutfak önlügüm. kuasklari dikilecek ve tencere tutacaklarida yapilacak..

Bende bugünlerde dikişe merak sardım. henüz araştırma aşamasındayım, yapabilir miyim, olur mu, makine ne alayım, ne yapayım diye bin tane soru var kafamda. Görünce heveslendim, ilerledikçe daha da güzel olur. ben bu işi bi daha düşüneyim.

Bende bugünlerde dikişe merak sardım. henüz araştırma aşamasındayım, yapabilir miyim, olur mu, makine ne alayım, ne yapayım diye bin tane soru var kafamda. Görünce heveslendim, ilerledikçe daha da güzel olur. ben bu işi bi daha düşüneyim.

Bence daha cok düsüneyim deme. Icinden geliyorsa mutlaka yapmalisin. ya birde bence mutlaka yapabilirsin. cok zor degil. daha önce dikis diktiysen yani temelini biliyorsan sanada kolay gelecektir. :KK34::KK34:yorumun icin cok tsk ederim :KK16::KK16:

Bayildim hepsine .:KK16:
Ne hamaratmissin sen cnm,mor örtü cantasi süper...Mutfak önlügüklerine zaten hastayim:KK6:
Baska calismalarin varsa hemen yükle merak ediyorum:KK9:

Bende cok istiyorum dikis dikmeyi ama cesaret edemiyorum..zormuki:18:

Bayildim hepsine .:KK16:
Ne hamaratmissin sen cnm,mor örtü cantasi süper...Mutfak önlügüklerine zaten hastayim:KK6:
Baska calismalarin varsa hemen yükle merak ediyorum:KK9:

Bende cok istiyorum dikis dikmeyi ama cesaret edemiyorum..zormuki:18:

cok Tesekkür ederim canim. Baska calismalarim henüz yok... 2-3 yil önce diktigim bebek örtüleri hep hediye olarak gitti resimleride yok. Ama artik yaptigim herseyin resmini cekiyorum :KK23:

Buraya her diktigimi eklerim artik..

Hayiiir kesinlikle zor degil herkese oldugu gibi sanada tavsiye ediyorum, ilk basta belki hata yaparsin ama o diktigin sey bittiginde coook mutlu olursun :KK52:

cok Tesekkür ederim canim. Baska calismalarim henüz yok... 2-3 yil önce diktigim bebek örtüleri hep hediye olarak gitti resimleride yok. Ama artik yaptigim herseyin resmini cekiyorum :KK23:

Buraya her diktigimi eklerim artik..

Hayiiir kesinlikle zor degil herkese oldugu gibi sanada tavsiye ediyorum, ilk basta belki hata yaparsin ama o diktigin sey bittiginde coook mutlu olursun :KK52:
Tamam cnm,takipteyim seni:KK34:

Dikis makinasini kullanmayi ögrenmekle baslayabilirim:KK9:

Yok cnm,hic dikmedim.Platonik benimkisi:KK9:
Almayi düsünüyorum ama iste bilmedigimden almiyorum:26:

Öğrenirsin canım çok basit aslında makinayı kullanmayı öğrendikten sonra dikmesi kolay. Ve internette çok güZel öğretici videolar var.

Eki Görüntüle 840413

cocuk örtüsü, ilk büyük patchwork calismam. arkadasimin siparisi üzerine yaptim.

Eki Görüntüle 840417

buda cocuk örtüsünün arka yüzü. bana kalsa arka yüzünü karelerden birinin renginde tek renkte yapardim. ama siparis böyleydi. iki tarafli kullansin diye..

Eki Görüntüle 840414

Eki Görüntüle 840416

bebek örtüsü. bebek örtülerini herzaman cantalariyla takim dikiyorum. anneler yanlarina alabilsinler diye.

Eki Görüntüle 840418

bunuda artik kumaslardan yaptim. dikis makinamin basit plastik bir kilifi vardi böyle yenilemis oldum :KK52:

Eki Görüntüle 840419

bunun cogu örgü aslinda.. patchwork örgü olmus. parcalari tek tek diktim. coook hatalari var ama genede cok seviyorum... belki birgün kulplarini beyaz kenarlarini söker yeniden dikerim. daha güzel olmasi icin...

--------------

Kiyafet hic dikmiyorum sadece bebek ve cocuk örtüleri, mutfak önlükleri ve yastik kiliflari veya kücük pratik seyler yukaidaki mor-siyah canta gibi....

Eki Görüntüle 840425

buda yapim asamasinda olan mutfak önlügüm. kuasklari dikilecek ve tencere tutacaklarida yapilacak..

mutfak önlüğünüz benim mutfak perdemin kumaşından çok şeker olmuş bayıldım :KK16: :KK16:

Eki Görüntüle 840413

Eki Görüntüle 840417

Eki Görüntüle 840414

Eki Görüntüle 840416

Eki Görüntüle 840418

Eki Görüntüle 840419

--------------

Eki Görüntüle 840425

ellerinize sağlık insanın bişeyler üretmesi muhteşem birşey. ben de dikişle ilgileniyorum kendime etekler bluzlar diktim ve zevkle kullanıyorum...

Bayildiiimmmmmm :) S_A sizin gibi güzel insanlara bayiliyorum. Bende yeniyim dikis konusunda. gecenlerde bir canta yaptim, söyle büyük plaj cantasi. Bu sene sirf onu kullandim. Yahu bu nasil bir mutluluktur, degilmi ? Insan diktigi seyleri nedense cok seviyor. nede olsa kendin ürettigin icin, emek verdigin icin.
Cantami, esime söyleyeyimde buraya yükleyecegim. Söyle Retro tarzi, yani eski zaman desenlerinden, vintage gibi oldu vallahi, ama anladimki ne kadar emek istiyor ve ne kadar insani mutlu ediyor, hatta o makasin o parcayi kestigi sesi duymak bile ayrica bir mutluluk. Ben iki günlük bir kursa katilmistim. kadinlarla süper anlasip, güldük, eglendik, beraber cözümler ürettik. Yani süper bir atmosferdi. Yani kisacasi, ben bu ise el koydum, yavas yavas ilerlemeyi düsünüyorum.
Insani birde cok güzel dinlendiriyor.
Bu arada yaptiklarinda süper olmus, cok güzel ve tatli görünüyorlar...cok imrendim vallahi. Bravo sana arkadasim !!!

X