Burun Ameliyatı 20.Günüm. Burnumda ki Eğrilik Bakar Mısınız? Düzelir miii bu?

rosemoonnn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2022
73
19
20 gün önce burun ameliyatı oldum. Önceki burnumda hem eğrilik (çok fazla), hem kemer hem de düşüklük vardı. Eğrilik daha burnumun başlangıcından başladığı için doktorum tam olarak eğrilik düzelmeyebilir ama elimden geleni yapacağım demişti. Zaten zor bir ameliyat olmuş. Burnumdan memnunum sağolsun, yan profilden önden beğeniyorum. Şişlikler olduğu için şuan o büyüklüğü önemsemiyorum. Çünkü bir gün küçülüp bir gün büyüyor burnum.
Fakat burnum inanılmaz eğri duruyor. Onu kafama cok takıyorum. Önceden benim sadece burun kemiğimde eğrilik vardı burun ucum dümdüzdü, o yüzden gözüme batmıyordu ama şimdi gözüme batıyor. Üzülüyorum.
Burun kanadım diğer burun kanadıma göre daha kalkık duruyor şişliklerden, acaba şuan orantısız durduğu için mi eğri gibi geliyor bana bilemedim. Öyle ummaktan başka çarem yok. Bu arada doktorum masaj önermedi, hastalarım burnuna masaj yaparken bir tarafa bir kemiğine daha çok baskı uyguluyor farketmeden, risk var demişti. Hiçbir şey uygulamıyorum.
Size dün öğlen, aksam ve bu sabah ki halimi sırasıyla bırakıyorum.

Çok geçmiş olsun, yamukluk bir tarafın daha fazla şişmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Şişlikler oturunca yamuk görüntü gider. Bende üç hafta önce ameliyat oldum ilk baslarda yamuk geliyordu ama şimdi o yamukluk yok. Burun deliklerim hala yamuk ama ilk günden beridir burun deliklerimden biri büyük biri küçük. Bende bunun için endişeliyim inşallah ödemdendir o da ve geçer

Çok fazla ödem var burnunuzda yamukluk ödemden mi değil mi şu an için anlamak mümkün değil gibi. Birkaç ay sebretmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Çok teşekkürler benimde yarın tam 3 hafta olacak ama eğrilik hala var, gördüğün gibi. Benimde tam tersi burun deliklerimde bir eğrilik yok dümdüz ama burnum eğri.

Mrhb yorumunuzu okudum fakat fotoğraf göremedim sizi üzmek istemem ama eğer bastan bir belli olan eğrilik varsa bu düzelmiyor, bana doktorum ilk ameliyatimda ödem demişti fakat 2 yıl bekledim hep yamuk kaldi burnum revizyon olmak zorunda kaldım, ha şöyle birsey daha var yamuklugu dolgular ile de cozebiliyorlarmis ama ben dolgulara güvenmedim zaten ucu da düşmüştü o yüzden revizyon olmaya kara verdim bugün 22. Günüm eğri olan burnumu okka gibi yaptı doktorum

Merhaba, Teşekkür ederim yorumunuz icin. Bana da doktorum söylemişti zaten hani cok eğrilik var burnunda ki gerçekten eğrilik vardı çok. Elimden geleni yapıp o eğriliği minumuma indireceğim dedi sağolsun fakat benim önceki burun ucumda eğrilik yoktu. Eğrilik sadece burun kemiğimdeydi burun ucum düz iniyordu. Ama şimdi burun ucumda eğri. Aslında takıldığım mesele bu benim. Çok kafama takıyorum kafama taktığım icinde gözüme çok batıyor önceden bu kadar takılmıyordum eski burnuma

Seni çok iyi anlıyorum daha öncesinde burnunda görmediklerini bile simdi görür hale geliyorsun bence seni disardan tanıyan biri bisey mi var bi tuhaflık mi var burnunda demiyorsa sakın dert etme derim aynaya baktıkça herseyine takılırsın yoksa ben sahsen yaşadım biliyorum aşırı psikolojim bozulmuştu ayna baktığında bu halinle bile mutlu olmaya çalış fotoğraf cekinmekten korkma herseyin çözümü vardır dert edinme hic gerçekten

Görenler çok dikkatli bakmadığın sürece eğrilik bile belli olmuyor diyor, kimse farketmiyor. Ben çok takıyorum galiba dediğin gibi. Çok pinpirikli ve detaycı bir insanım zaten.

Görenler çok dikkatli bakmadığın sürece eğrilik bile belli olmuyor diyor, kimse farketmiyor. Ben çok takıyorum galiba dediğin gibi. Çok pinpirikli ve detaycı bir insanım zaten.
Sen dediğim gibi simdi çok dikkat eder oldun bunu kendine dert ettin ama inan çok gereksiz hep eski burnunla karşılaştır illa iyi duran bi yönü vardır takılma gerek yok bence o kadar para verip de sıkıntısını yasamaya. İnan başka dert çıkar sonra ortaya

Haklısın eski burnuma göre dağlar kadar fark var Allaha çok şükür. Buna da şükür. Eğrilik büyük oranda geçti bu arada şişliklerim inince burnum düzleşti.

İkinci ameliyatınızı hangi doktora olmuştunuz acaba, sakıncası yoksa öğrenebilir miyim? Sanirim sonuçtan memnunsunuz, ben de ameliyat olmayi düşünüyorum da ondan soruyorum

Allah burun ameliyati olan hepimize guc kuvvet versin, psikolojisi hic kolay degil.. insan delirecek gibi oluyor…
Kesinlikle katılıyorum olmayı düşünen arkadaşlar 1000 kere düşünsün. Oyle aynaya bakıp burnunun ucunu hafif kaldırıp ay çok güzel olacak estetik olunca, demeye benzemiyor malesef

Kesinlikle katılıyorum olmayı düşünen arkadaşlar 1000 kere düşünsün. Oyle aynaya bakıp burnunun ucunu hafif kaldırıp ay çok güzel olacak estetik olunca, demeye benzemiyor malesef
Ahahahaahha çok iyi yorum ya çok haklısın estetik olmuş biri olarak 2 ayda kafayı yiyordum zor düzelttim psikolojiyi

ay gerçekten öyle ya, ameliyat olmadan önce aynaya bakıp ya da kamerayı açıp burun ucumu kaldırıyor mutlu oluyordum ama hiç öyle olmuyormuş cidden ameliyatımın tam 23. günü ve ilk bir hafta çok zor bir süreç geçirdim, benim için hiç kolay değildi. Şimdi daha da zorlu bir süreç başladı psikolojik anlamda çok yıpratıyor insanı, elimde aynayla gezmekten yoruldum daha şimdiden. Anladım ki ne kadar incelerseniz o kadar sorun buluyorsunuz, en son bütün aynaları atacağım evden

İlk ameliyatimda bende öyleydim suan çok takmıyorum çünkü olan oldu yapacak bisey yok 3. Bir ameliyati kaldıracak psikoloji de yok maddiyat da yok malesef daha kötüsü olması suan ben memnunum çok doğal bir burun oldu istediğim daha kalkık olabilirdi ama suan iyi gene

Eklentiler

• Screenshot_20221202-060509_Gallery.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 225
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…