Burun ameliyatı sonrası yamukluk acil yardımm

Merhaba öncelikle geçmiş olsun kime ameliyat oldunuz ? Bende ameliyat oldum 2019 da ve doktor bana da geçecek diye oyaladı ve geçmedi şimdi revizyon olucam. Maalesef sizinkinde yamukluk var ama çok fazla değil kendinize sorun edecek kadar yok benimki daha feci. Moralinizi bozmayın biz kadınlar çok takıyoruz. Ben ameliyattan olduğumdan beri selfie çekemiyorum burnumdan dolayı revizyon olup bu sıkıntıyı aşaşıcam inşallah.
Çok teşekkür ederim sizede geçmiş olsun zor süreç geçirmişsinizdir adınıza üzüldüm yine iyi beklemişsiniz gerçekten . İkinci bi ameliyattan korkuyorum açıkçası 😔 bu arada yeni ameliyat olduğum için doktorun adını vermiyorum şimdilik sıkıntı olmasın diye ama etlik şehir hastanesinde bi kadin doktor yaptı

Ben bir eğrilik göremiyorum gayet güzel olmuş siz fazla incelediginiz için gözünüze büyüyor olabilir 1ay çok erken etrafımda yaptiranlar var 6ay sonra gördüğümde burunları oturmuş oluyor ödem iniyor hiç canınızı sıkmayın kemerli bir burnunuz varsa eğer şimdi gayet güzel ve delikleri hiç sorun yapacak kadar sorunlu görünmüyor💯

Ben bi yamukluk gormuyorum fotorafta, bence gayet guzel olmus 🫶🏼 Hic kafana takma senin gozune suan yamukluk geliyorsa bile bence daha ödem oldugu icindir. Daha şekil almasi lazim

Kanatlarım oncesinde de genişti suan ona takılmıyorum ama ucunun yamuk olmasına çok üzülüyorum üstten çektiğim resimde belli oluyor ucu bi tarafa doğru bakıyor 😢
Yok ya cidden çok çok az minimal bir şey var benimde zamanla sağ taraf daha şişti daha indi masaj önerdi mi

Ben bir eğrilik göremiyorum gayet güzel olmuş siz fazla incelediginiz için gözünüze büyüyor olabilir 1ay çok erken etrafımda yaptiranlar var 6ay sonra gördüğümde burunları oturmuş oluyor ödem iniyor hiç canınızı sıkmayın kemerli bir burnunuz varsa eğer şimdi gayet güzel ve delikleri hiç sorun yapacak kadar sorunlu görünmüyor💯
Burnumda sola doğru bi çekilme hissi var suan zaten burnumun ucu sola doğru gidiyor biraz 😒 masaj yapınca o çekilme hissi biraz geçiyor

Merhaba arkadaşlar 😔 bir ay önce burun ameliyatı oldum ama hayatımın en kötü kararını vermişim . Bir aydır psikolojim alt üst oldu yemek yiyemiyorum mideme ağrı giriyor stresten. İnsanların içine çıkamıyorum .Estetik amaçlı olmuştum salak ben işte Allah’ın verdiğini değiştirirsen böyle olur kafamı duvarlara vurmak istiyorum. Nefes almada yada herhangi başka sorunlarım yoktu ama ameliyattan sonra burun ucum yamuldu ve deliklerde asimetri oluştu doktor klasik ödem diyor 🤦🏻‍♀️ geçer mi bilmiyorum sizlerin yorumlarınıza ihtiyacım var bir aydır elimde telefonla bu sitede dolaşıyorum ne kocama ne çocuğuma vakit ayıramıyorum hiç bişey yapmak gelmiyor içimden. Hiç böyle olacağını düşünmemiştim hep iyi taraflarına bakmışım ama herşey daha farklı oldu tabi ameliyattan sonra resmen hayatım değişti ya sürekli ağlıyorum. Yakın zamanda kontrole gidicem daha önceki kontrolümde yamuk olduğunu söylemiştim doktorda hayır yamuk değil ama deliklerinde biraz asimetri sorunu var bi aparat vericem onu kullan dedi geçmezse dedim geçer geçmezse böyle birakicak değilim seni dedi ama ben aynı doktora güvenemem ki düz ve sorunsuz bir burnu yamultuyorsa ikincide mi düzeltecek ve ikinci daha riskli 😔 Allahım o zamanlara koymasin düzelsin diye çok dua ediyorum. Daha önceki senelerde ameliyatlarim hep iptal olmuştu üç kere. Sürekli bişeyler çıkıyordu olmuyordu en son ameliyat oldugum hastane aradı yatış işlemleri için o gun işim o kadar zor halloldu ki öğlenden akşam on bire kadar yatış işlemleri için uğraştım sanki ameliyat olmamam için işim yolunda gitmiyor gibiydi hatta bi ara uğraşmaktan sıkılıp gidicem artık iptal olsun demiştim oradaki görevli kadin az kaldı işiniz demişti tabi ondan sonra ben saatlerce yine uğraştım sonra hırs yaptım bu işi bugün halledicem diye keşke çıkıp gitseydim diyorum normalde yatış işlemleri öyle zor olmuyormus ama ben çok uğraşmışım oradaki kadının biri demişti belkide gerçekten ameliyata girmem hayırlı değildi ondan işim öyle zorlaştı gerçekten çok pişmanım keşke eski burnumu sevseydim diyorum bunlari yazarken bile ağlıyorum o kadar acısını çektik sonuç hüsran .Hâlâ yüksek yastıkta duz bi şekilde yatıyorum çok dikkat ediyorum. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi ufak lokal anestezi ile böyle sıkıntılar düzeltilebilir mi acaba bu arada Ankara’da ameliyat oldum Doktor ismini suan vermiyorum ama üç ay dolunca yazıcam siteye yeni konu açıp birde bu konunun altına
gecmis olsun yandan resim koyabilir misin kotu durmuyor gozume yamukluk gelmedi ama karsidan delikler gorunuyor bende de o problem var ondan rahatsiz oluyorum ben kalkik yaptigi icin

Evet ameliyat oldum benim burun ucunda sorun sol tarafında bir bosluk var ve cok garip gorunuyor burun ucum :KK43: inanin sizin burnunuz bende olsa mutlu olurdum kesinlikle , ki duzelir bence 6 ay sonra ince mi kalin derilimisiniz ?
Ben kalın deriliyim 😏 artık geçer mi bilmiyorum ya çekilme hissi var yamuk olan tarafta masaj yapınca biraz daha geçiyor o his bu arada resimleri masaj yaptıktan sonra çektim masajdan sonra bi tık daha iyi duruyor normal hali biraz daha Yamuk . Peki bu sorunla nasıl başa cikiyorsunuz psikolojik olarak

gecmis olsun yandan resim koyabilir misin kotu durmuyor gozume yamukluk gelmedi ama karsidan delikler gorunuyor bende de o problem var ondan rahatsiz oluyorum ben kalkik yaptigi icin
Tabiki koyarım . Aslında deliklerin gözükmesinden suan rahatsız değilim ilk başta çok garip geliyordu ama ona alıştım yavaş yavaş zaten birinci ayım
Olduğu icin ve kalın deriliyim bu burunun bi tık inicegini düşünüyorum oda benim icin yeterli olur ama suan asıl taktığım konu yamukluk üstten çektiğim resimde belli oluyor

yamukluk hic goze batmiyor canim delik gorunurlugunden rahatsiz degilsen yamukluk hic yok yani şöyle: sen cok detayli bakiyorsun alttan ustten sag sol capraz ameliyat pskilojisi iste. kimse sana cektigin acidan ustten tepeden bakmiyor burnun yamuklugu asla batmiyor ben anlamadim bile yamuk oldugunu takma zaman tani burnuna gecmis olsun🌸💗

yamukluk hic goze batmiyor canim delik gorunurlugunden rahatsiz degilsen yamukluk hic yok yani şöyle: sen cok detayli bakiyorsun alttan ustten sag sol capraz ameliyat pskilojisi iste. kimse sana cektigin acidan ustten tepeden bakmiyor burnun yamuklugu asla batmiyor ben anlamadim bile yamuk oldugunu takma zaman tani burnuna gecmis olsun🌸💗
İlk zamanlar deliklerin görünmesinden rahatsızdım ama gözüm alıştı yavaştan kalın derili olduğum için bi tık ucu düşer diye düşünüyorum daha bir ay oldu ameliyat olalı ama bana bedense yamuk geliyor burnum bide çektiğim resimlerin hepsi masaj yaptıktan sonraki resimler

İlk zamanlar deliklerin görünmesinden rahatsızdım ama gözüm alıştı yavaştan kalın derili olduğum için bi tık ucu düşer diye düşünüyorum daha bir ay oldu ameliyat olalı ama bana bedense yamuk geliyor burnum bide çektiğim resimlerin hepsi masaj yaptıktan sonraki resimler
rahat ol zaman tani canim zaten kalin deriliyim diyorsun oturmasi 2 seneyi bulur kalin deride

Ödem canım.. aparatta içten şişmesine neden oluyor. 1 ay oldukça erken.Olumsuz yorumlarla canını sıkma. 6.-7. aydan sonra yoluna girmeye başlıyor herşey

Genelde üç ay içinde düzelmeyen yamukluk kalıcı oluyormuş bazı doktorlar öyle diyor ama bilmiyorum benimki nasıl olucak bakalım 😢 ara ara yeni resimler atarım
ben yamukluk göremedim sadece ödem var. Gün içinde sürekli değişir şekil

Ödem canım.. aparatta içten şişmesine neden oluyor. 1 ay oldukça erken.Olumsuz yorumlarla canını sıkma. 6.-7. aydan sonra yoluna girmeye başlıyor herşey
Zaman benim için gerçekten geçmek bilmiyor bazı insanlara bakıyorum ne güzel ameliyattan iki hafta sonra normal hayatlarına devam ediyorlar ama ben bi yere çıkamıyorum arkadaşlarım sola doğru hafif yamuk olduğunu söylüyorlar yamukluk olmasaydı şişliklerin inmesini beklemek bu kadar zor olmazdı benim için 😢

Zaman benim için gerçekten geçmek bilmiyor bazı insanlara bakıyorum ne güzel ameliyattan iki hafta sonra normal hayatlarına devam ediyorlar ama ben bi yere çıkamıyorum arkadaşlarım sola doğru hafif yamuk olduğunu söylüyorlar yamukluk olmasaydı şişliklerin inmesini beklemek bu kadar zor olmazdı benim için 😢
Sabret gececek guzel olacak🥰 burnun cok guzel gorunuyor🫶🏻

X