Burun Ameliyatı Sonrasıyla İlgili Soru

rely

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2008
18
0
40
Selam, ben ameliyat olalı 11 gün oldu. Yeni burnum çok güzel fakat ben bir türlü alışamadım, eski burnumun ucu düşüktü öyle olunca da karşıdan bakınca burun deliklerim gözükmüyordu. Şimdi domuz gibi hissediyorum. Bir de birkaç sorum olacak, doktorum havuza denize girebilirsin dedi ama ben dikişler düşene kadar girmeye korkuyorum, mikrop kapmaz mı tam kapanmamış yara? Bir de morluklar geçene kadar güneşe çıkma diyorlar. Morluklarım geçti tamamen, çok az sarılık kaldı sadece. Ama doktor havuza falan girebilirsin dediğine göre sorun olmaz gibi geldi ama çok tereddüt ediyorum. Ayrıca ameliyattan ne kadar sonra sigara içilebilir? Ailem bilmiyor, ailemden habersiz de doktora sormaya cesaret edemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
slm geçmis olsun,
doktorun kim?
Ameliyattan sonra sigara içme konusunda yaraların tam iyilesmesi için bence hemen içmesen iyi olur çünkü burnuna müdahale edildi...
havuz deniz konusunda doktorlar ilk 15 gün agır spor aktivitelerinde bulunmayın diyor atlama zıplama yüzmede basını sokmadan girebilirsin ama bence öyle hemen hauz deniz olayına grme...birde daha çok yeni günese en az 30-50 faktörlü kremli çık hatta mümkünse çıkma...gözlük takma 2 ay.....
çok yeni dikkat et bence biraz burnuna...sigarada yaraların geç iyilesmesine neden oluyor.....
umarım yardımcı olabildim:)
Doktorunun adını yazarsan çok sevinirim:)))

slm tekrar inanmıyorum çünkü Tunç Şafak 'a mail atmıstım gençen yanıtı geldi gelin görüselim diye...Sence nasıl bir doktor Tunç Bey memnunmusun?fiyatı ne kadar? özelden sana ulassam bana resmini atarmısın...ameliyatıma çok az kaldı çok heycanlıyım....peki sunu sorucam neden burnunun delikleri gözüküyor domuz burnu gibi mi yaptı!!!uff ya bu burun derdi beni iyice gerdi:)))
çok sagol

Birde özel mesaj ayarların kapalı galiba...sana özelden ulasamıyorum...özelini açar mısın?

Merhaba;
Bence havuz riskli, ama senin ameliyatın ağır değilse belki doktorun ondan izin verniş olabilir.
Bence 1 ay korumak lazım. Benim 15 gün oldu ben asla havuza falan girmezdim yani..
Ayrıca güneşe çıkmanıda tavsiye etmem.
Benimde aynı senin gibi küçük bi sarılık kalmıştı ve 10.gün falandı. Çıktım gayet gezdim sonrası halen geçmedi, biraz duruyo.
Bence sabert tam geçesiye kadar. Ben akşam 7-8 gibi çıktığımda bile bantlıyorum üzerini.

cevap için saol founda =) şey ya flasterle birlikte toplam 10 gün kapalı kaldı ya burnum, flasteri çıkarınca burnumun hep soyulduğunu gördüm. ameliyattan önce de yanmıştım, burnum soyuluyo şimdi çok komik oldu üstü, yamalı gibi, soyulan kara derinin ardından beyaz deri gözüküyo. biraz yaniyim belki açığı kapatırım diye düşündüm =P neyse sarılık geçince güneşlenmeye başlarım, ama son iki gündür bayaa geçti gibi.

tili, yaparım şimdi özel mesaj ayarını, konuşuruz. bi de domuz gibi oldu diyorum ama işte askıdan çıkalı iki gün oldu, sanırım ucu bir hafta içinde daha da düşüyormuş, iyice oturuyormuş. bir hafta geçsin, bir değişiklik olursa söylerim ben sana.

benim birkaç sorum daha olacak (böyle aklıma geldikçe soruyorum) yatarken sırt üstü mü yatmalıyım, sağa sola dönünce burnum da o yana düşüyormuş gibi hissediyorum çünkü, tabi o şişlikler yüzünden de olabilir bilmiyorum. bazen burnuma çarpıyorum ama hafif çarpmalar, çıt diye ses geliyo, korkuyorum bir şey olur mu :S

Rely benimde ilk alçıyı çıkardığımda acaip kalkıktı ve aynen dediğin formdaydı..Merak etme öle olması daha iyi..Şu an 1 hafta oldu çıkaralı daha güzel oturdu..Tam 21 gün olmuş ya şaka gibi. Nası geçti bu günler..
Acaba bundan sonra şekli çok değişirmiki?? Daha inmese iyi olur.

Ben halen sırt üstü yatmaya gayret gösteriyorum. İşimi sağlama alıyımda..Yüksek yastıkta uyuyorum, böylece dönsemde burnumun üstüne yatmam hesabı. Aynen bende bi kere elimi çarptım çıt diye bi ses gelmişti ???? Burnumda çok hafif sola dönme var ondanmı diye kuşkulanmıyo deilim..

Senin dudaküstün şişmi hala?? Benim şişte..

Bende ilk 15günden sonra daha fazla inmesin nolur diye dua ettiğimi hatırlıyorum kaydirigubbakcemile3 İniyor şişlikler ama ucu düşmüyor şekercim merak etme :))
Bide kalınlığı ve alın kısmındaki şişliklerin inmesi 1 ayı buluyor..

Benim dudak üstü çok şişmişti, güldüğüm zaman çok yapmacık duruyordu :))
2ay filan sürdü o şişliğin geçmesi...

Bende korkarak yatıyodum yaaa,yemin ediyorum yazdıklarınla aynı şeyleri hissediyordum :)) İstediğiniz gibi yatın hiçbirşey olmuyor, ben yan yattım üstüne bile yatmıştım hiç bişey olmuyormuş ama bende çok korkmuştum :)
bi sağa yatıyodum bi sola yatıyodum, hani sağa doğru yamulduysa sola döneyimde düzelsin hesabı kaydirigubbakcemile3

resim koyarım, çekiyim de önce.
ya bende hiç şişlik yok, dudak üstüm de şişmedi, sadece askıdayken kalkıktı yukarı doğru, o çıktı kalkıklık da gitti. sadece burnumun iç kısmında ödem var, rahat nefes alamıyorum o yüzden.

arkadaşım sakın kendimi iyi hissediyorum diye güneşe çıkma. özellikle açık teknikle ameliyatlarda burun derisi çok hassaslaştığı için güneş burun derisinde renk değişikliğine neden olabiliyormuş. bende ayın 7 sinde oldum.17 gün falan oldu. dün kontrole gittiğimde doktoruma sordum denize girebilir miyim diye. sabah çok erken saatlerde ve akşam saatlerinde dedi.güneşin altında kalmamamı söyledi.
bu arad herkes aynı tedirginlikleri yaşıyo sanırım. bende burnuma dokunmaya bile korkuyorum. hatta günlerce alçının, bantın içinde kaldığı için burnum acayip siyah nokta sivilce oldu. yıkanmadı tabi günlerce. şimdi yıkarken bile dokunmuyorum.yatarkende bende çok korkuyorum, ne tarafa dönersem o tarafa yamulacak gibi geliyodu, ama doktora gidince doktor benim dokunmaya kıyamadığım burnumu sıkarak muayene ediyo:) demekki bizim sandığımız kadar hassas değil.
yalnız benim sormak istediğim bişey var. benim dudaklarım yamuk. şişlikten mi bilmiyorum ama normalde pek belli olmuyo ama hiç gülmeden falan ifadesiz bi şekilde durunca bi tarfa daha aşağıda gibi. herkeste böyle bişey var mı?

arkadaşlar bu burnun içi nasıl temizleniyo? tamponlar çıktı ama hala 3 gündür nefes alamıyorum senağlama
ve burnum konusunda galiba hayal kırıklığına uğruyacam

Gizem aynı durum bendede de var dudak yamukluğu ??? Benim özellikle bi tarafla daha çok oynandığı için orası şiş gibi duruyo. Demek olabiliyomuş. Umarım iner en kısa zamanda.

arkadaşlar bu burnun içi nasıl temizleniyo? tamponlar çıktı ama hala 3 gündür nefes alamıyorum senağlama
ve burnum konusunda galiba hayal kırıklığına uğruyacam

canım tamponlar çıksa bile burunda kuruluk olduğu için nefes alman çok zor. ayrıca burun içinden kesiler yapıldığı için kan kuruyo, pıhtılaşıyo ve buda nefes almanı engelliyo. benim doktorum her kontrolde burnumu aspire ediyodu ama bi süre sonra yine tıkanıyo burun. sakın burnunu sümkürmeye kalkma. biraz sabret
burun konusunda acele etme. benden ilk bantlar çıkınca burnum yamuktu resmen ama 2 gün içinde falan düzeldi.

hihoyyyt çok sağol ya gizemelif hihoyyyt
ben de yine herzamanki gibi,olmuycak şeyler yine beni buluyo demeye başlamıştım.
alçım 2 gün sonra çıkacak, umarım şok olmam :çok üzgünüm:

ben burnumu temizledim kulak pamuğuyla, çok feci tıkanmıştı çünkü. bir de bir tane solüsyon var, adını bilmiyorum da doktorun zaten vermiş olması lazım. belirli ölçüde damlatınca tıkanıklığı açıyor.

resim de ekledim:

merhaba rely
burnun gerçekten çok doğal duruyo, bu açıdan bakıldığında yapıldığı hiç belli değil
burda kaçıncı günü ve ilk halinden gerçekten değiştimikaydirigubbakcemile2

merhaba rely
burnun gerçekten çok doğal duruyo, bu açıdan bakıldığında yapıldığı hiç belli değil
burda kaçıncı günü ve ilk halinden gerçekten değiştimikaydirigubbakcemile2

o resimdeki 12. günü falandır sanırım, şimdi daha bir oturdu burnum. bir yamukluk vardı, yavaş yavaş düzeliyo. eski hali dışa kavisli kemik vardı, ucu da düşüktü resmen kanca gibi gözüküyordu. malesef eski yan profilden tam bir resmim yok, olsa koyardım.

benim bir sorum daha olacak. hani burnu güneşten korumak gerekiyor ya, ne yapmak lazım. mecbur dışarı çıkacağım, her seferinde de şapka takmak istemiyorum. bana koruyucu bir krem adı verebilir misiniz?

bana doktor sadece yüksek korumalı krem sür dedi.özel bişey vermedi, bende 50 faktörlü bi krem kullanıyorum. ama varsa öyle özel bi krem arkadaşlar yazın lütfenkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…