Burun Eğriliği - 17 Yaşında Burun Estetiği ameliyatı olmak istiyorum Yardım edin.

Bende 16 yaşındayım, burnumu hiç sevmiyorum benimde burnumda yamukluk var biraz ama yüzümü etkilemiyor. Bide benim burnumda o yamukluktan tam nefes de olmuyor sanırım, küçükken kalorifere çarpmışım saf gibi yaa :KK43: seneye yazın falan bende yaptırmak istiyorum, aynen insan baya takıyor böyle şeylere. 18 deniyor ama yasa falan değil zaten o , ki 16 yaş sonrası da estetik açıdan yapılıyorsa da uygunmuş.. Bulursun umarım iyi bir doktor, güzel gelişmelerinizi beklerim, hem bana da bi tavsiye falan olur :) :KK70:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim sadece burnumda olsa belki 18 i beklerim ama benim burnum dışında göz kapağım ve kaşımıda etkiliyor insanın tipini zaten göz kaş burun belirler bunların 3 ündede problem olunca benim tip değişiyor. O yüzden beklemek istemiyorum doktorada söyledim 18 yaş sınırımız var diyip durdu.

Kizlar ben erken ameliyat olmak için can atıyodum ama ameliyat sonrası bi ıki gün pişman oldum simdi hic pişman degilim benim nefes almakla ilgili çok sorunum vardi 3 saat kalmışım ameliyatta sonra narkozun etkisiyle baya agladigimi hatırlıyorum sislikler falan aynada korktum biraz ama simdi iyiyim allaha şükür salı bandajim cikicak

Kizlar ben erken ameliyat olmak için can atıyodum ama ameliyat sonrası bi ıki gün pişman oldum simdi hic pişman degilim benim nefes almakla ilgili çok sorunum vardi 3 saat kalmışım ameliyatta sonra narkozun etkisiyle baya agladigimi hatırlıyorum sislikler falan aynada korktum biraz ama simdi iyiyim allaha şükür salı bandajim cikicak

Herkes öyle diyor zaten doktorlarda aynısını söylüyor ilk 2 gün çok zor sonra rahatlıyormuşsun. Narkoz almak nasıl bir duygu ben hiç almadım bilmiyorum

Merhaba

ben 17 yaşındayım. Burnumda sola doğru yatıklık,eğrilik var sağdan-sola doğru. Bu eğrilik hem göz kapağımı hem kaşımı etkiliyor. Sağ kaşım sol kaşıma göre daha düşük, Sağ göz kapağım sol göz kapağıma göre eğri gibi duruyor. Yani komple sağ yüzümde asimetri yaratıyor. Bunun çözümü Rinoplasti ameliyatı yani burun estetiği olursam hem burnum hem göz kapağım hemde kaşım düzelecek. 1 ameliyat ile 3 sorunum birden kalkmış olacak. Ama 17 yaşında olduğum için doktorlar 18 ol diyip duruyor. 1 yıl daha bekle demesi kolay benim hayatımı sosyal yaşantımı ve psikolojimi alt üst ediyor bu durum. Fotoğraf bile çektiremiyorum. İnsanın tipini en çok kaş yapısı ve göz belirliyor hatta burunda bende 3 ündede sorun olunca tip kaymış kavramı benim için kullanılabilir. Sağdan farklı soldan farklıyım. Sanki 9 ay var 18 olmama 9 ayda burnum inanılmaz derecede değişeceğini sanmıyorum. Zaten yeterince büyük. Ayrıca ergenlikte yüzde ilk burun gelişiyormuş diye biliyorum. 13-14 yaşlarında olsam ergenliğe yeni girdim burun değişir derim. ama zaten 17-18 yaşlarında burun %90 yada %95 lik gelişim kısmını tamamlıyor 21 yaşına kadarda kalan %5 yada %10 luk kısmı gelişiyor. Zaten internetten bazı ünlülerin gençlik yani ergenlikteki halleriyle şuanki hallerine baktığınızda genelde burunlarının aynı, sadece kaş göz dudaklar vs. yani yüzün diğer bölgeleri daha erkek ise erkeksi, kadın ise daha kadınsı oluyor. Tip daha çok oturmuş oluyor. Ama burunlar genelde değişmemiş oluyor. Bu yüzden bende ameliyat olmak istiyorum. Ameliyatı özelde olucam. Ama Doktor önerisi gerekiyor ayrıca 18 altını ameliyat edebilicek bir doktor gerekiyor. Çünkü aklımda Barış Çakır vardı kendisine bir sürü mail attım ama 18 altını etmem ameliyat diyip durdu. Demekki hakkımda hayırlısı Barış Çakır değilmiş. Başka doktor öneren var mı ? Cidden tecrübeli ve işi ticarete dökmemiş biri olmalı. Yardım ederseniz ve tavsiye yaparsanız durumumla ilgili sevinirim.

Canim ayni durum gecen yil bendede vardi fakat ben bi tanidigim uzere devlette ameliyat oldunm ilk basta burnumun ciddi anlamda duzelcegine inandim cok buyuk iknalarla ailemi ikna ettim hos zaten nefes buyuk skntimdi ameliyati olduktan sonra bunun bi estetik degil kemigi tikama yolunu acma ameliyati oldugunu anladim ustelik doktor tanidik olmasina ragmen beni bilinclendirmemisti burnum hala egri ve aynen benimde sol kasim ve gozum saga gore hafif egri hic bir duzelme olmadi hala nefes alamiyrm burnum egri psikolojik olarak cokuntudeyim burnum cok buyuk sorun resmen saclarimla yuzumu kapatmaya calisiyorum .umarim senin oyle olmaz aceleye getirme iyice bilinclen ben bu sene estetik olcam mecbur

Canim ayni durum gecen yil bendede vardi fakat ben bi tanidigim uzere devlette ameliyat oldunm ilk basta burnumun ciddi anlamda duzelcegine inandim cok buyuk iknalarla ailemi ikna ettim hos zaten nefes buyuk skntimdi ameliyati olduktan sonra bunun bi estetik degil kemigi tikama yolunu acma ameliyati oldugunu anladim ustelik doktor tanidik olmasina ragmen beni bilinclendirmemisti burnum hala egri ve aynen benimde sol kasim ve gozum saga gore hafif egri hic bir duzelme olmadi hala nefes alamiyrm burnum egri psikolojik olarak cokuntudeyim burnum cok buyuk sorun resmen saclarimla yuzumu kapatmaya calisiyorum .umarim senin oyle olmaz aceleye getirme iyice bilinclen ben bu sene estetik olcam mecbur

Ben her konuda hemen hemen bilgi sahibiyim. Sen niye geçen sene araştırmadın. Bende tanıdığa kbb ye gittim devlette adamla konuştuk bu yaşlarda şekline dokunmuyoruz nefes ameliyatı yapıyoruz ama istersen estetikde yaparım dedi ben istemedim devlette olmak istemiyorum. Ama şart değil özeller çünkü 18 ol diyip duruyorlar. senin olduğun ameliyatın ismi septum deviasyon yani burun içinden yapılan burnun nefes sorunlarıyla ilgili bir ameliyat şekliyle ilgili değil. Yani ameliyatta burnunun şekliyle ilgili bir işlem yapılmıyor nefesini açmaya çalışıyorlar. Bu yüzden burnunun hala eğri olması ve kaşının ve göz kapağının düzelmemesi normal. Ben estetik amaçlı eğriliği düzeltmek için yaptırıcam nefes problemim aşırı değil sadece sabah yorgun uyanıyorum o kadar yoksa sorun yok gibi hatta. ama şekli eğri kaşımı ve göz kapağımı etkiliyor. Yani tipimi. Seneye kadar bekleyemicem. Doktor araştırıyorum ben yoksa her konuda hemen hemen bilgim var. Ama benim sorun seninkinin tam tersi senin sol kaşın sol göz kapağın sanırım. Benim solda problem yok bende sağda problem var :) burunda sağdan sola doğru eğri zaten

Son düzenleme:
Ben her konuda hemen hemen bilgi sahibiyim. Sen niye geçen sene araştırmadın. Bende tanıdığa kbb ye gittim devlette adamla konuştuk bu yaşlarda şekline dokunmuyoruz nefes ameliyatı yapıyoruz ama istersen estetikde yaparım dedi ben istemedim devlette olmak istemiyorum. Ama şart değil özeller çünkü 18 ol diyip duruyorlar. senin olduğun ameliyatın ismi septum deviasyon yani burun içinden yapılan burnun nefes sorunlarıyla ilgili bir ameliyat şekliyle ilgili değil. Yani ameliyatta burnunun şekliyle ilgili bir işlem yapılmıyor nefesini açmaya çalışıyorlar. Bu yüzden burnunun hala eğri olması ve kaşının ve göz kapağının düzelmemesi normal. Ben estetik amaçlı eğriliği düzeltmek için yaptırıcam nefes problemim aşırı değil sadece sabah yorgun uyanıyorum o kadar yoksa sorun yok gibi hatta. ama şekli eğri kaşımı ve göz kapağımı etkiliyor. Yani tipimi. Seneye kadar bekleyemicem. Doktor araştırıyorum ben yoksa her konuda hemen hemen bilgim var. Ama benim sorun seninkinin tam tersi senin sol kaşın sol göz kapağın sanırım. Benim solda problem yok bende sağda problem var :) burunda sağdan sola doğru eğri zaten

Anladim canim bilgi sahibi olman cok hos ben biran once olsun bitsin hesabi kendimi doktorun ellerine birakiverdim sonuc ise sifir :) umarim sen en iyi sonucu alrsn ve bencede bian once ameliyat ol cunku olmadigin her dakika rahatsiz eden bi goruntulu olmak biraz skntli olyor :) insallah guzel bi burna yuze sahip oluruz

Anladim canim bilgi sahibi olman cok hos ben biran once olsun bitsin hesabi kendimi doktorun ellerine birakiverdim sonuc ise sifir :) umarim sen en iyi sonucu alrsn ve bencede bian once ameliyat ol cunku olmadigin her dakika rahatsiz eden bi goruntulu olmak biraz skntli olyor :) insallah guzel bi burna yuze sahip oluruz

saol iyi dileklerin için aynen inşallah öyle olur. ramazan sonu ağustosda ameliyat olacam sanırım ramazan sonuna kadar doktor önerisi bulmam lazım. ama doktor araştırması çok sıkıcı işin gücün yoksa sabah akşam milletin yorumlarını oku

Of bende aynı dertten muzdaribim yamukluk olmasada estetik kaygı ama yaşım 15-16 bekliycem

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X