Burun Estetiği Oldum Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Var Mı?

makeuplover

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2017
21
1
28
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ameliyat sürecimde aklıma takılan birkaç soru var ve sanırım kafayı yemek üzereyim. Siz deneyimli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Aklıma takılan kısımları madde madde bırakıyorum dileyen arkadaşım yardımcı olabilirse çok çok sevineceğim. Öncelikle özet halinde ameliyat sürecimi anlatayım. 2 hafta önce ameliyatımı oldum. Ameliyata girmeden önce doktorumla görüştüğümde bana çok kavisli veya burun ucu kalkık bir görüntüyü istememem gerektiğini söyledi ki bende istemiyordum o denli. Nefes problemi olan, eğri, kemerli, bayağı düşük burun ucuna sahibim ve derim ince. Anlaştık ve ben ameliyat tarihini kararlaştırdım. Ameliyat 1.5 saat sürdü. Çıktım rahatlıkla ayıldım üşümedim vs. Hatta çok morarmadım şişmedim 5-6. günümde tamamen yok olmuşlardı. Fakat hayli ödemim vardı. Öyle ki burnumun sağ tarafında hiç ödem yokken sol tarafı kocaman şişmişti alnım dudak üstümden bahsetmiyorum bile. Ben çok çabuk toparlandım 4. Gün itibariyle gezip tozdum. Yedim içtim. Gel gelelim bu süreçte ki sıkıntılı kısımlarıma ki onlarda aşağıda belirttiğim gibi arkadaşlar;

1- Burun ucum ilk başlarda daha kalkıkken 2. haftasında bayaa indi. Düşük demiyorum ama herkesin uzun süre sonra inerken benimkinin hemen toparlanması korkutuyor arkadaşlar. Düşüyor mu falan diye. Gün gün böyle evham yapıyorum çok korkuyorum. Aynı durumu yaşayan var mı? Zamanla daha da düşüp aşağı doğru durur mu? Dipnot: Doktorum ameliyat sonrası fotoğrafı attı zaten kalkık bir uç asla yok. Orda gayet doğal güzel bir burun var.

2- Arkadaşlar burun içimin tam uç kısmında burun deliğimin orada kurumuş bir yara var 2. Hafta oldu gitmiyor alsam bir şey olur mu? Birde burnumun içinde ucu beyaz sert bir şey var. Yara mı, iltihap mı nedir hiç bilmiyorum ve cidden korkutuyor. Arada sızlıyor. Acıyor falan. Birde bu kabuklardan spreyde sıksam kremde sürsem kurtulamıyorum yardımcı olun lütfen :KK43:

3- Ameliyattan sonra bir geniz akıntısı başladı ve gece yatarken boğulacak gibi oluyorum. Gün içerisinde sürekli yutkunuyorum. Cidden yorucu bir hal almaya başladı. Ne yapmalıyım? Bu yutkunma burun şeklimi bozar mı?

4- Uyurken hala sırt üstü ve dik uyuyorum ama asla burnum yastığa değmeyecek şekilde kafamı sağa sola yatırıyorum hafifçe. Burnum yattığım tarafa doğru yönelir mi? Nereye doğru yön alsam burnum o tarafa düşüyor gibi hissediyorum. Hafif eğildiğimde bile yere düşecek gibi oluyor.

5- Burnumun hala aralarda ağrıması içinin sızlaması normal midir? Birde tam burnumun üst kısmında gıcıklık gibi bi his var böyle arada bi ağırlık gibi geliyor. Sürekli yani. Sebebi ne olabilir?

6- Ameliyattan sonra ağzımda sürekli bir balgam ve tükürük oluşumu başladı. Üst dişlerimi rahatlıkla fırçalayamıyorum ve genelde orada birikiyor sebebi ne ola ki :KK43:

7- Sanırım hafif gribim ve burnumu içime çekiyorum bu şeklini bozar mı? (Sümkürmek yok asla)

ARKADAŞLAR BURNUMU DAHA GÖRMEDİM BANDAJLI HALİ ÜZERİNDEN KONUŞUYORUM. DOKTORUM İNANIN İŞİNDE ÇOK İYİ NAM SALMIŞ BİR DOKTOR. İLK ATELİM ÇIKTIĞINDA ÖDEMİN ÇOK FAZLA BANTLARINI TAKALIM BİR HAFTA DAHA BEKLE HEYECAN OLSUN DEMİŞTİ. Ve ameliyatın çok başarılı geçtiğini içine çok sindiğini anlatmıştı hep süreç boyunca. 2 gün sonra açacaklar bandajı. Ve benim hep sol tarafım aşırı şiş diğeri değildi. Açtıklarında yamuk yumuk bir şey görür müyüm? Varsa aynı durumu yaşayan yazabilir mi? Ameliyat süreci asla bedenen değil ama psikolojik açıdan çok etkiledi beni. Ve her saniye düşünmekten kafayı yiyeceğim. Benim gibi arkadaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden çoooook teşekkür ederim :)

Geçmiş olsun canım öncelimle soğuk algınlığı için ilaç almaya başla
ödem var bnde su an öyleyim
Onun dişinda burnunu görmek lazım

X