Burun Estetiği Öncesi Bir Daha Düşünün

1.haftama göre inen kısmın columella tarafındaki et diyebilirim. Ucu inmişti çok az bir tık diyebilirim . Bu arada burun ucumda ve columella kısmımda kıkırdak var benim, ondan da inmiyor olabilir pek
Ya ben çok anlamıyorum açıkçası ne demek yani kirkirdak var. Ekstra mi kikirdak eklediler. Benim var mı yok mu bilmiyorum. Özelden fotoğraf atabilir misiniz rica etsem

Senin burnun guzel bence. Zamanla ne şekil alır,bilinmez ama bu haliyle iyi.
teşekkür ederim fakat biraz garip geliyor bana. aslında sıkıntım ön profil sanırım, burun sırtı alındığı için özellikle akşamları ışık üstten geldiğinde tam ön bakışta bir kaydırak görünümü var o görüntüye asla alışamadım.(burun yandan uzun olunca oluyor bu görüntü bence) kalkıklık hadi bir nebze her seferinde aynaya baktığımda görmüyorum ama ön profil beni kötü yapıyor. O yüzden kalkıklık inerse o kaydırak görünümü daha normalleşir diye düşündüm tabi zaman gösterecek :KK43:

çok iyi anlıyorum. ben ne istediğimi tam olarak söyledim. ama hep olur ya bir şey talep edersin bambaşka bir şey yaparlar doktorundan tut kuaförüne kadar. o durumdan çok korktum. her gün kontrol ediyorum burnumu var mı değişiklik diye:) şimdilik beklentiler ile gerçeklik aynı ilerliyor. fotoğraf var mı acaba? paylaşmak ister misiniz?

çok iyi anlıyorum. ben ne istediğimi tam olarak söyledim. ama hep olur ya bir şey talep edersin bambaşka bir şey yaparlar doktorundan tut kuaförüne kadar. o durumdan çok korktum. her gün kontrol ediyorum burnumu var mı değişiklik diye:) şimdilik beklentiler ile gerçeklik aynı ilerliyor. fotoğraf var mı acaba? paylaşmak ister misiniz?
Merhaba siz kime olmustunuz acaba? Rica etsem özelden yazabilir misiniz? Ya da tanınmış tanımamış biri olup olmadığını söyleyebilir misiniz 😊 ben de olacağım da, memnuniyetsizlik olan doktorlara olmayı istemiyorum

benim doktorum tevfik sözen. bir başlık altında ameliyat sürecimi de anlattım detaylı bir şekilde. alıntı yapmasını beceremedim kusura bakma lütfen S Sannee
Hic önemli değil 😊 cevabınız için çok teşekkür ederim 😊 ameliyat sürecinizi anlattığınız başlığı da okuyacağım, umarım zaman içerisinde daha da içinize sinen bir sonuç elde edersiniz 🙏

Hic önemli değil 😊 cevabınız için çok teşekkür ederim 😊 ameliyat sürecinizi anlattığınız başlığı da okuyacağım, umarım zaman içerisinde daha da içinize sinen bir sonuç elde edersiniz 🙏
alıntıla ve yorumla diye iki farklı seçenek var. çok ilginç. neyse. öğrendim şimdi. umarım daha da içime siner. umarım eğrilme çökme vs olmaz. ama hiçbir şey mükemmel olamaz. o nedenle olursa da doktorumla konuşup halledeceğim

alıntıla ve yorumla diye iki farklı seçenek var. çok ilginç. neyse. öğrendim şimdi. umarım daha da içime siner. umarım eğrilme çökme vs olmaz. ama hiçbir şey mükemmel olamaz. o nedenle olursa da doktorumla konuşup halledeceğim
Evet öyle:) bu arada doktorunuzun hesabına baktım, bayağı fazla takipçisi var, kongrelere katılımı da oldukça fazla. Mesele son paylaştığı fotoğraflar arasında 2 yıl önce ameliyat olmuş esmer bir kadını paylaşmış onun burnu harika olmuş, artık çok şiddetli bir darbe vs. almadığı surece bozulma olmaz. Sizin de eger 6. Ay tamamlandıysa ve içinize sindiyse bir sorun olacağını zannetmiyorum :) doktor euro ile mi çalışıyor acaba?

Size kesinlikle katılıyorum, mükemmellik beklememek lazım, önemli olan kendi potansiyelimizde olabileceğin en iyisinin yapılmış olması. Mesela bazen doktorların hesabına bakıyorum kimi hastanın iki burun deliği de eşit, küçücük, kimisinin büyük ve şekil olarak birbirinden farklı olmuş, icimden diyorum ya böyle olacaksa ameliyat olmanın ne anlamı var :) sonra hastanın ameliyat öncesi fotoğraflarına bakıyorum burun delikleri o kadar büyük ki, ne kadar ameliyat olursa olsun çok küçülemez. Onemli olan doktorun kötü yeri düzeltirken guzel kısmı bozmamasi bence :)

Evet öyle:) bu arada doktorunuzun hesabına baktım, bayağı fazla takipçisi var, kongrelere katılımı da oldukça fazla. Mesele son paylaştığı fotoğraflar arasında 2 yıl önce ameliyat olmuş esmer bir kadını paylaşmış onun burnu harika olmuş, artık çok şiddetli bir darbe vs. almadığı surece bozulma olmaz. Sizin de eger 6. Ay tamamlandıysa ve içinize sindiyse bir sorun olacağını zannetmiyorum :) doktor euro ile mi çalışıyor acaba?
ben tl üzerinden ödeme yapıtım. eylül ayından bu zamana değiştirmemiştir diye umuyorum

Son düzenleme:
Size kesinlikle katılıyorum, mükemmellik beklememek lazım, önemli olan kendi potansiyelimizde olabileceğin en iyisinin yapılmış olması. Mesela bazen doktorların hesabına bakıyorum kimi hastanın iki burun deliği de eşit, küçücük, kimisinin büyük ve şekil olarak birbirinden farklı olmuş, icimden diyorum ya böyle olacaksa ameliyat olmanın ne anlamı var :) sonra hastanın ameliyat öncesi fotoğraflarına bakıyorum burun delikleri o kadar büyük ki, ne kadar ameliyat olursa olsun çok küçülemez. Onemli olan doktorun kötü yeri düzeltirken guzel kısmı bozmamasi bence :)
benim düşük, geniş delikli, kemerli, deviasyonlu bir burnum vardı. ucu da büyüktü. şu an ortaya çıkan burun benim yüzüme bence ve etrafımdaki herkese göre çok yakıştı. bir kısmı belki tam düşündüğünü söylemiyor olabilir ama hiçbir şekilde yalan söylemeyecek bir sürü insan doğal olduğunu ameliyatlı bir burun gibi görünmediğini ve yüzüme de yakıştığını söylediler. ilk görüşmelerimde bir burunla birlikte yüzde bir çok değişiklik yaptıran o nedenle her kısmı oranlı ve güzel görünenler gibi(ya da doğuştan yüzünün oranı her açıdan iyi olan güzel kadınlar) olacağım sanrısı vardı. insan gerçekten kendine dair garip yanılsamalara sahip olabiliyor. sonrasında yavaş yavaş o güzelliğe sahip olmak için komple operasyon gerektiğini fark ettim. ki ben bunu istemiyorum. profilden beni temsil etmeyen bir burundu şimdi kendimi görmek istediğim şekilde gösteren bir burna sahibim. ve mutluyum.

benim düşük, geniş delikli, kemerli, deviasyonlu bir burnum vardı. ucu da büyüktü. şu an ortaya çıkan burun benim yüzüme bence ve etrafımdaki herkese göre çok yakıştı. bir kısmı belki tam düşündüğünü söylemiyor olabilir ama hiçbir şekilde yalan söylemeyecek bir sürü insan doğal olduğunu ameliyatlı bir burun gibi görünmediğini ve yüzüme de yakıştığını söylediler. ilk görüşmelerimde bir burunla birlikte yüzde bir çok değişiklik yaptıran o nedenle her kısmı oranlı ve güzel görünenler gibi(ya da doğuştan yüzünün oranı her açıdan iyi olan güzel kadınlar) olacağım sanrısı vardı. insan gerçekten kendine dair garip yanılsamalara sahip olabiliyor. sonrasında yavaş yavaş o güzelliğe sahip olmak için komple operasyon gerektiğini fark ettim. ki ben bunu istemiyorum. profilden beni temsil etmeyen bir burundu şimdi kendimi görmek istediğim şekilde gösteren bir burna sahibim. ve mutluyum.
Ne mutlu, çok sevindim sizin adınıza, mutlu ve memnun olmanıza :) benim de mesela küçükken ortodonti tedavisi görmediğim için dislerden kaynaklı bir asimetri var yüzümde, özellikle arka kamera ve fotoğrafçıda fotoğraf çekilirken çok belli oluyor bu, cok canımı bir durum ama cene ameliyati olup o yıkıcı sürece katlanacak cesaretim yok, kendimi böyle kabullendim. Bakalim inşallah burnum benim de yüzüme uygun, olabileceğin iyisi olur. Doktorunuzla da bir kez görüşeceğim. Simülasyon yapıyor mu acaba? Nasıl bir burun planladığına dair

Ne mutlu, çok sevindim sizin adınıza, mutlu ve memnun olmanıza :) benim de mesela küçükken ortodonti tedavisi görmediğim için dislerden kaynaklı bir asimetri var yüzümde, özellikle arka kamera ve fotoğrafçıda fotoğraf çekilirken çok belli oluyor bu, cok canımı bir durum ama cene ameliyati olup o yıkıcı sürece katlanacak cesaretim yok, kendimi böyle kabullendim. Bakalim inşallah burnum benim de yüzüme uygun, olabileceğin iyisi olur. Doktorunuzla da bir kez görüşeceğim. Simülasyon yapıyor mu acaba? Nasıl bir burun planladığına dair
fotoğraflar çekiliyor ve bir program vasıtası ile nasıl bir burun tasarlayacağını gösteriyor. isterseniz kendi istediğinizi de gösterebiliyorsunuz. ben ikinci görüşmemde öyle yaptım. yüzünüzün oranlarına göre oluru neyse onu çıkarıyor. umarım her şey gönlünüzce olur. zor iş gerçekten. ben ankaradaym o nedenle direkt olarak ankara üzerinden gittim. ama çok fazla doktor çok fazla ücret seçeneği vs var. şimdi bu siteye bakıyorum iyi ki öncesinde sadece kafama koyduğum doktorlarla alakalı yorumlar için bakmışım. fikir almak için baksam kesinlikle bir kaç sene daha vakit kaybederdim. çünkü yorumlar tecrübeler üzerinden ilerlediği için ve genelde fotoğraf paylaşılmadığı için spekülasyona yakın bir çizgide ilerliyor her şey.

Orthoteopics

Orthtropics denilen bir yöntem var. Dışarıdan çok belli olmasa da benim de dişlerimi etkileyen ve alt dişlerimin kırılmasına sebep olan bir çene kapanış sorunum var.

İlerleyen yaşlarda bile bu yöntemle çene bozukluklarını ameliyatsız tedavi edebiliyorsunuz.

Aişe Cemile Cansız var instagramda. Onu takip edin isterseniz. Çok güzel sonuçlar elde etmiş. Değişik tipte plaklar ve tel kullanıyor bunu düzeltmek için.

fotoğraflar çekiliyor ve bir program vasıtası ile nasıl bir burun tasarlayacağını gösteriyor. isterseniz kendi istediğinizi de gösterebiliyorsunuz. ben ikinci görüşmemde öyle yaptım. yüzünüzün oranlarına göre oluru neyse onu çıkarıyor. umarım her şey gönlünüzce olur. zor iş gerçekten. ben ankaradaym o nedenle direkt olarak ankara üzerinden gittim. ama çok fazla doktor çok fazla ücret seçeneği vs var. şimdi bu siteye bakıyorum iyi ki öncesinde sadece kafama koyduğum doktorlarla alakalı yorumlar için bakmışım. fikir almak için baksam kesinlikle bir kaç sene daha vakit kaybederdim. çünkü yorumlar tecrübeler üzerinden ilerlediği için ve genelde fotoğraf paylaşılmadığı için spekülasyona yakın bir çizgide ilerliyor her şey.
Evet kesinlikle, kafa karışıyor bir süre sonra 😊. Bakalim ben de Mehmet Yazar'a bir simulasyon yaptırdım ama diğer doktorlarla da görüşüp artık bir karar vericem

Orthoteopics

Orthtropics denilen bir yöntem var. Dışarıdan çok belli olmasa da benim de dişlerimi etkileyen ve alt dişlerimin kırılmasına sebep olan bir çene kapanış sorunum var.

İlerleyen yaşlarda bile bu yöntemle çene bozukluklarını ameliyatsız tedavi edebiliyorsunuz.

Aişe Cemile Cansız var instagramda. Onu takip edin isterseniz. Çok güzel sonuçlar elde etmiş. Değişik tipte plaklar ve tel kullanıyor bunu düzeltmek için.
Tesekkur ederim, takibe aldım bahsettiğiniz sayfalari, ben youtube üzerinden yabancı kanallarda asimetri ile ilgili olan egzersiz videolarını da yapıyorum ama benimki cerrahi müdahaleyle duzelebilecek seviyedeymis, dişler de ancak tel ile geriye alinabilirmis, o yüzden burun estetiği sonrası tel tedavisi göreceğim ama o da sadece daha güzel bir gülüş ve rahat konuşmaya yarayacak, sekil için bir değişiklik yapılamıyor malesef, belki egzersizler ilerleyen zamanlarda biraz yardımcı olur 😊

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 4 gün önce burun estetiği yaptırdım. Bu süreçte gerçekten çok yoruldum. Karar verme aşaması bir ayrı ve sonrası daha ayrıydı. ( 4. günüm olduğu için biraz erken tepki verdiğimin farkındayım. Alttaki ilk yorumlarda biraz tepkiliydi. Şu an 16.günüm, hala memnun değilim ama ilk haftaki şişliklerimden eser kalmadı, yine de kalkık duruyor orası ayrı.)

Burun estetiği düşünenlere daha net olayı anlamaları için biraz sürecimden bahsetmek istiyorum.

İlk öncelikle neden bu estetiği yaptırdım ?
Benle dalga geçen insanlar olmuştu ve epeydir yaptırmayı düşünüyordum. Şekil açısından da düzeltilmesi gereken taraflar vardı. Güldüğüm zaman epey eğiliyordu.

İşin en kolay tarafı ameliyat olmak. Öncesinde doktora kalkık bir burun istemediğimi söyledim. Oda ameliyat sonrasında eğilmeler olduğu için biraz kaldırdığını söylemişti. Nasılsa iner diye çok takmadım, estetik olmaya çok kararlıydım. Gözüm başka bir şey görmüyordu.

Ameliyat sonrası burnumu gördüğümde şok oldum. Epey epey domuz burnu gibi kalkıktı. Her gün ağlıyorum. Doktorla daha konuşmadık ama ne diyebilir ki? Kalkık olacağını sana söylemiştim diyecek veya revizyon.. İkisini düşünmek bile beni çok kötü yapıyor. Doktor ameliyat sırasındaki fotoğrafları attı. Orda burnum gayet iyi. Ama sonrasında epey şişmiş burnum yukarı kalkmış sanırım başka türlü neden bulamıyorum bu kalkık hali için. Forumda biraz okudum tamponlarda yüksekliği arttırıyormuş artık o bahane ile kendimi kandırmaya çalışarak ilerliyorum ama ilerleyen süreçlerde ne olacak göreceğiz.(Tamponlarım çıktı sadece enlemesine olduysa daralma olmuştur, onun dışında bir inme göremedim)

Sonuçta bu ameliyatı biraz daha özgüven kazanmak için yaptırmıştım. Ama şu an sevmediğim bir burun oldu, yaşadığım ağrıya değdi mi onu sorguluyorum. Eski burnum bile şu an iyi geliyor madem bu olacaksa eskisini tercih ederdim kafasındayım. Arkadaşlar önemli olan iç huzur, dışarıdan kendimizi düzeltmek yerine inanın kendimizi içeriden düzeltmeliyiz.

Ameliyatı yaptırmak için epey kararlıydım arkadaşlar. Bundan dolayı iyi düşünmek olayı yok. Bu tür kararlar hayatımızda aldığımız ve başımıza sonradan bela olabilecek kararlar. Lütfen estetik düşünüyorsanız bir daha düşünün. Şu an ki halinizden az da olsa memnunsanız gerçekten değmiyor. Moralim bozulmasın diye aynaya çok bakmama kararı aldım. Bakarsam moralim bozulduğu için gündelik işlerimi bile yapamaz hale geliyorum.

Ameliyat yaptırmayı düşünenlere tavsiyelerim ve yaşadıklarım :
1-Sadece görsel değil, psikolojik olarak da zor bir süreç. Bunu bilerek adımınızı atın.
2.1-Doktorlar karar aşamasında detaylı açıklama yapmıyorlar ama ameliyatın götürdükleri de var. Mesela burun ucu sertliği. Bu sertliğin geçenleri de gördüm geçmeyenleri de. Ayrıca sertliğin ve şişliğin inmesi için tahmini süre 6 ay - 1 yıl olarak söylüyorlar. Benim için beklemek sorun değil derseniz, sizin kararınızdır tabi.
2.2 -Doktorunuzun doğallık anlayışı ile sizin doğallık anlayışınız aynı olmayabilir.
3-Burun size ait gibi değil, eski esnekliği olmayabilir.
4-Doktorların yayınladıkları resimlere kanmayın, photoshop'lular olabilir. Daha çok yandan fotoğraflar görüp beğeniyoruz ama önden görüntüye de dikkat edin. Benimki kaydırak, ucu yuvarlak olan uzun bir çizme düşünün onun gibi, biraz canlandırın önden nasıldır diye. Burnumun gerçekten iyi düşünülmüş bir şekilde yapıldığına inanmıyorum.
5-Nefes alma probleminiz olabilir.
6-Tat ve koku alamıyorsunuz ilk zamanlar. Sonraki zamanlar eski haline döndüğüne dair yazılar gördüm ama deneyimlemedim daha.
7-İlk zamanlar burnumuz tıkalı ve akşamları yatarken sırt üstü bir şekilde yatmak zorundayız.
8-Ayrıca okul-iş gibi durumunuz varsa 1 hafta izin almanız yeterli deniliyor ama burnun kendine gelmesi içinde 6 ay 1 yıl gerekiyor diyorlar. Düşünsenize istemediğiniz bir burun oldu ve her gün şekline bakıyorsunuz düzeldi mi diye, sonrasında bir de okul veya işe gidip odaklanacaksınız. Bence pek akıl karı değil. Tabi bu benim düşüncem, her şeyin 1 haftada düzene gireceğini düşündüm. Aynı zamanda 1 hafta izin almıştım işimden. Şimdi izin bitince nasıl gideceğim soruları var aklımda çünkü kalkık domuza benzeyen bir burnum var. Hadi 6 ay sonra düzene girdi, peki o süreçteki psikolojim nasıl olacak ? İnanın her şey youtube'da orda burda gördüğümüz gibi hemen pat diye ilerlemiyor.

Arkadaşlar ben memnun kalmadım diye herkes memnun kalmayacak değil. Sadece böyle bir ihtimal olabilir diye yazıyorum bunları. Eğer böyle bir yazı okusaydım vazgeçerdim kararımdan. Benim gibilere tavsiye niteliğinde olması ve sizlerden fikir almak için bu yazıyı paylaşmıştım.

İlerleyen zamanlarda sürecimi buraya yazarım. Mesaj atmakta çekinmeyin, yardımcı olurum.

1.ay sürecim
Pişman oldum, gerçekten kavisli , önden bakınca ucunda top olan, burun sırtım alınmış bir burnum oldu. Simam değişti. Burun kemiği ne kadar önemliymiş diyorum. Psikolojik olarak tedavi almak istiyorum. Bu durumu daha önce yaşamış kişilerin tecrübelerini beklerim gerçekten ihtiyacım var.
Eğer burnunuz revizyon edilmeyecek gibiyse dolgun yaptırarak yolunuza devam edeceksiniz

X