Burun estetiği sonrası 1. Yıl

Sinemcikss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2019
147
25
28
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben geçen sene 8 Nisan’da burun ameliyatı oldum. Burnumda nefes problemim yoktu ama yamuk ve kemerliydi o yüzden aşırı derecede kafama takıyordum. Arkadaşlar vasıtasıyla bi kbb doktoruna yaptırdım ameliyatımı. Ameliyata girmeden önce de özellikle burnumu kalkık yapmamasını söyledim ama burnumu aşırı derecede kalkık yaptı. Bu kalkıklığın önce ineceğini söyledi ama asla 1 milim inme yok ve çok kavisli. Burun deliklerimi de kanatlardan da kesmesine rağmen asla küçültmemiş eskisinden çok çok daha büyük kocaman burun deliklerim var. Ve eskisine göre çok geniş bir burnum oldu. Hala burun ucum çok sert, hissiz ve hassas. Forumda hemen hemen tüm konu başlıklarına baktım herkesin 1 yıl sonra burnu oturmuş. Benim burnum acaba kalın derili midir anlamadım gitti.. 2 senenin sonunda da böyle kalırsa kesin bir daha yaptırırım. Ama sağlık ve nefes açısından burnumda hiçbir problem yok. Ona şükrediyorum en azından.. benimle aynı durumda olan 1 yıldan sonra şişi geçenler varsa yorum yaparsanız çok sevinirim çünkü içim hiç rahat değil..

nasıl inmedi acaba? ilk haliyle aynı kalması imkansız değil mi?
iki burun aranızdaki o çıkıntı yok mu?

bu arada iki göz aranız eskisi gibi mi

Ben de ameliyat olmuştum, sorunum nefes alamama idi. Doktor bana ödem oluşturacak yiyecekler yemezsen çabuk iyileşir bir senede oturur dedi. Ben dinlemedim tuz ve şekeri bol yiyen biriyim. Şişliklerin inmesi iki buçuk seneyi buldu. Bende hissizlik olmadı. Hatta yüzümde morluk da çok az oldu. Aynı doktora arkadaşım da gitti onda hem morluk çoktu hem hissizlik vardı. Bünyeyle ilgiliymiş, doktor ona öyle açıklama yapmış. Onun burnu benden daha hızlı iyileşti.

2.seneye biraz daha oturur burnunuz ama cok da bir sey degismez. Belki kalkiklik cok az iner ama burun sekli suanki gibi kalir

Ben de ameliyat olmuştum, sorunum nefes alamama idi. Doktor bana ödem oluşturacak yiyecekler yemezsen çabuk iyileşir bir senede oturur dedi. Ben dinlemedim tuz ve şekeri bol yiyen biriyim. Şişliklerin inmesi iki buçuk seneyi buldu. Bende hissizlik olmadı. Hatta yüzümde morluk da çok az oldu. Aynı doktora arkadaşım da gitti onda hem morluk çoktu hem hissizlik vardı. Bünyeyle ilgiliymiş, doktor ona öyle açıklama yapmış. Onun burnu benden daha hızlı iyileşti.

burun delikleriniz nasıl peki? ilk haliyle aynı mı kaldı

nasıl inmedi acaba? ilk haliyle aynı kalması imkansız değil mi?
iki burun aranızdaki o çıkıntı yok mu?

bu arada iki göz aranız eskisi gibi mi

Ya tabi ki ilk aylarda olan o ödem gitti ama kalkıklık hala aynı hatta burnumun sırt kısmı falan indiği için burnu şuan hepten kalkık görünüyor. İki burun arasındaki çıkıntı derken orayı anlayamadım :/ iki göz aram sanırım aynı ama burnum daha geniş şuanda..

Aa inanmıyorum 2 buçuk seneeee... yani iyileşecekse tabii ki beklenir. Benim burun ucum taş gibi sonuçta onun yumuşaması şart. Yani hatalı ameliyat mı diye düşünüyorum sonra burun ucum sert herhalde ödemdir vs. Diye düşünüyorum..

İnşallah burun ucum biraz daha iner de şu burun deliklerim küçülür belki o zaman birazcık :KK43:
Evet sert oluyor sonra yumuşuyor. Bu şikayetlerin hepsi ödemin yarattığı şişlikten dolayı. Ben de hatalı mi yaptı geçmicek mi diyordum ama uzun sürse de geçti gitti :)

Evet sert oluyor sonra yumuşuyor. Bu şikayetlerin hepsi ödemin yarattığı şişlikten dolayı. Ben de hatalı mi yaptı geçmicek mi diyordum ama uzun sürse de geçti gitti :)
Yaa bir nebze de olsa içime su serptiniz :)) çok teşekkür ederim. Peki ya burun delikleri için ne diyorsunuz? Ona çare yok galiba :KK43:(

Şimdi ödemin yarattığı durumdan ötürü büyük görünebilir ya da burnunu kaldırırken burnunun yapısından dolayı delikler büyük görünüyor olabilir. Bunu anca şişlik geçince anlarsın. İçin rahat degilse doktoruna sor daha net cevap alırsın. Belki daha iyi nefes al diye genişletmiş olabilir.

X