Burun ucum top gibi(resimli)

Hanımlar merhaba. 1 ay önce burun estetiği ameliyatı oldum. Burun ucum düşüktü çok az da kemer vardı burun ucu kaldırıldı. Kalkıklığından memnunum ama ucu top gibi çok yapay duruyor. Bende hiç morarma olmamıştı. Alçı çıktıktan sonra bi tık burnum küçüldü oturdu. ince deriliyim zaten yaralar da çabuk iyileşir normalde. Burnumun diğer bölgelerinde Ödem varmış gibi gelmiyor ama burun ucundn rahatsızım biraz. Özellikle dışarıda çekilen fotolarda top gibi duruyor. sizce nasıl olmuş
Bana top gibi gelmedi burnunuz hatta 1 aylığa göre neredeyse ödemsiz. Bence çok güzel olmuş burnunuz.

Bana top gibi gelmedi burnunuz hatta 1 aylığa göre neredeyse ödemsiz. Bence çok güzel olmuş burnunuz.
Teşekkür ederim. Evet bir ay olmasına rağmen ödem yok gibi. İşte ucu biraz kalıp gibi top gibi geliyor bana belki ödem biraz orada toplanmış da olabilir. Zamanla daha doğal görünür inşallah

İlk 2 gün ağrı oluyor ama ağrı kesiciyle geçiyor. Tampon çıkana kadar nefes sıkıntısı olabildiği için uyku zorlaşıyor. Güneşe çıkarken güneş kremi sürerek çıkıyorum. Benim 2. Haftada gülüşüm düzeldi. Burun derim soyulmadı.
Teşekkürler yanıt için.

Yeni ameliyat olanlara sorularim var.

Bir aylık süreçte neler yaptınız?

Güneşe çıktınız mı?
Burun deriniz soyuldu mu?
Rahat gulebildiniz mi?
Ağrı ,sancı ,uyku durumu nasıl?

Çalışıyor musunuz?

Ben hala yaptırıp yaptırmamakta araftayim.
Bir ay sonra okul açılacak ne yapacağım bilmiyorum.
İlk 2 gün ağrı hafif oluyor ama ağrı kesici içiyorsun zaten. Ben 3.günden sonra içmedim. 2 ve 3 gün yüzüm şişti ama morarma olmadı hiç. Şişlik 3.günden sonra azalmaya başladı. 3-4 gün yattım hep. 5 gün pikniğe gittim. Şimdi 1 ay oldu içeride dikişler var ama dışarıda yok giti hepsi iz de az kaldı. Bandajları çıkarınca ödem vardı biraz ama şuan yok gibi. Ama ince deliyim ondan olabilir. Ben hamile iken de hiç ödem olmamıştı belki vucut yapısı ile ilgilidir bilemiyorum. Bandajları 12.gün çıktı o zaman duş alabiliyorsun. Ben 1 ay olmasına rağmen hala sırt üstü yatıyorum. 25.günden sonra burun hafif düştü. Burun ucunda çok az bi kırılma noktası vardı o düzeldi aslında. Beni zorlayan ilk 1 hafta ağızdan nefes almak oldu açıkçası. Burunda soyulma olmadı ama siyah nokta ve sivilcelenme oldu

İlk 2 gün ağrı hafif oluyor ama ağrı kesici içiyorsun zaten. Ben 3.günden sonra içmedim. 2 ve 3 gün yüzüm şişti ama morarma olmadı hiç. Şişlik 3.günden sonra azalmaya başladı. 3-4 gün yattım hep. 5 gün pikniğe gittim. Şimdi 1 ay oldu içeride dikişler var ama dışarıda yok giti hepsi iz de az kaldı. Bandajları çıkarınca ödem vardı biraz ama şuan yok gibi. Ama ince deliyim ondan olabilir. Ben hamile iken de hiç ödem olmamıştı belki vucut yapısı ile ilgilidir bilemiyorum. Bandajları 12.gün çıktı o zaman duş alabiliyorsun. Ben 1 ay olmasına rağmen hala sırt üstü yatıyorum. 25.günden sonra burun hafif düştü. Burun ucunda çok az bi kırılma noktası vardı o düzeldi aslında. Beni zorlayan ilk 1 hafta ağızdan nefes almak oldu açıkçası. Burunda soyulma olmadı ama siyah nokta ve sivilcelenme oldu
12.gune kadar kafan hariç bedenini mi yıkıyorsun?
Bu sıcakta nasil oluyor?

Eşya filan elinde taşıyabiliyor musun?
Yeğenim gelecek valiz sürüklemem filan gerekecek olursam diye sonraki süreçleri çok düşünüyorum.

Belki korkaklıgimdan bahane olarak bilmiyorum.

Ayrıca önceki burnunuz da kötü değilmiş
Ama şimdiki hali daha güzel olmuş.

Kimin ne dediğini önemsemeyin ayrıca burun top gibi felan değil gayet güzel. Michael Jackson gibi sivri mi olsun ? Güzel fındık bir burun olmus,kötü olsa yazarım bilen bilir beni😁

Bu sıcakta nasil oluyor?

Yeğenim gelecek valiz sürüklemem filan gerekecek olursam diye sonraki süreçleri çok düşünüyorum.

Vücudunu yıkayabilirisn elbette. Yüzüne bandajlara su değmesin yeter. Elimle ağır poşet taşıdım 15.gün falan. Ama ilk 1 ay öne doğru pek eğilmemeye gayret ettim

Bu sıcakta nasil oluyor?

Doktorum bana tüm vücut yıkanabilirsin bantların suya dayanıklı dedi ve ben de yıkandım sorun olmadı.

Burnun zaten kalkık olması doğallık değil ki yapaylık o..
Ama görüntü gayet iyi doğala yakın yapılmış daha kalkık görmüşlüğüm çok..

Burnun zaten kalkık olması doğallık değil ki yapaylık o..
Ama görüntü gayet iyi doğala yakın yapılmış daha kalkık görmüşlüğüm çok..
Kalkık olmasından değil de aslında böyle sanki benim burnum değil de sonradan takılmıl parça gibi duruyor. Bana ait değil gibi. Yani zamanla daha da oturup en azından bana ait gibi duracak mı bunu merak ediyorum. Yandan sıkı to yok ama önden ucu biraz garip.

Kalkık olmasından değil de aslında böyle sanki benim burnum değil de sonradan takılmıl parça gibi duruyor. Bana ait değil gibi. Yani zamanla daha da oturup en azından bana ait gibi duracak mı bunu merak ediyorum. Yandan sıkı to yok ama önden ucu biraz garip.
Burna alışmak en zaman alan şey.. Herkes güzel buluyorsa genele bakın sorun yok demektir..

Güzel bosuna kafaya takiyorsun:) ucu da çok şirin,sivri biber gibi burnu napacaksın öyle budunların deforme riski de yüksek ve yapay duruyor. Top gibi burun böyle olmaz, bu burun güzel olmuş,doktoru özelden banada yazar mısın:)

Güzel olduğu için bakıyor olabilirler mi😂çünkü ben bakıyorum güzel burun görünce algıda seçicilik.

X