Bütün kayın aileleri mi böyle.

gulrecelim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
3.485
6.345
30
Merhaba arkadaşlar bu forumda ilk konum sanırım :)
Artık anlatacak kimsem yok aslında bu bir iç dökmedir. Bütün erkekler mi aileleri tarafından kullanılır. Hiç mi mantık vs yoktur. Ben artık eşimin ailesinin gülen yüzler, tatlı sözler altında bizi sömürmesinden yıldım bıktım. Bazen kızımı alıp gitmeyi düşündüğüm bile oluyor. Ufak tefek şeyler ama artık o kadar birikti ki. Nefretimi tepkimi gizleyemiyorum. Babası emekli kendine ait evi var Arabası var yani asla kimseye ihtiyacı yok. Bizimse hiçbir şeyimiz yok, bir söz vardır ya Dikili tek bir ağacın olmaması o hesap.
Hala daha babasına para yedirme derdinde. Karnım burnumda kasiyerlik yaptım biraz para biriktireyim çocuğuma lazım olur diye. O paralar bile korkarım babasına gitti. Babası yazlık yaptırıyor da bir de kardeşleri var üniversitede, zorlanıyormuş. Güya bize ödeyecekmiş.... Hiç mi çekirdek ailesini düşünmez bir insan ya, ne bir tatile gidiyorum ne bir yemeğe gidiyorum ne doğru düzgün bir harcama yapıyorum sırf bir şeyler biriktirebilmek için çocuğa iyi bir gelecek sunabilirim diye. Benim kıstıklarım hop oraya.. bende mi hata var acaba ben mi yanlış yapıyorum anlamadım. Ben de aileme bakıyorum çocuğumun beşiğinden, arabasına, yemin ederim oyuncağına kadar benim ailem aldı her şeyini. Her ay 800 TL gönderiyorlar çocuğa bez parası yapın masraf etmeyin diye, sizin de Ufak da olsa bir şeyiniz olsun diye. Yemek yemeye dahi geldiklerinde market alışverişi yapıp elleri dolu dolu gelirler. Yani evimde yemek dahi yemiyorlar, diğer yana bakıyorum. Kardeşlerine para at bende yokta. Faturaları öde ben veririm, depoyuda fulle ödeşiriz..... Verilmiyor çok iyi biliyorum. Ben ne yapayım arkadaşlar. Gene annem 800 lira göndermişti hesabına geri attım neden attın deyince zaten çok dolmuştum ağlayıp anlattım. Bir gün önce doğum için biriktirdiğimiz parayı dahi almışlar. Çok güler yüzlü, çok hizmetli oldukları için asla beklemiyorlar. 5 liralık kavanoz olsa öyle büyüte büyüte abarta abarta anlatırlar ki şok olursunuz siz bile vay be ne çok emekleri var dersiniz öyle insanlar. Böyle olmaz ben kayınvalidenle, eşinle konuşacağım dedi. Anlatmakla iyi mi yaptın konuşsa daha iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum artık. Sadece herkesin eşleri mi böyledir acaba merak ediyorum 😭😭😭😭

En büyükse genelde böyle oluyor küçükler dah kurnaz malesef .paranizi keske saklasa idiniz buyuk erkkler böyle genclere tecrube olsun

Erkekler parasını yiyen kadınları sever arkadaşım, çok severim bu lafı ve çok kullanırım da. Siz böyle olduğunu bile bile niye hala tutayım diye uğraşıyorsunuz ki. Hiç eşinizle konuşmadınız mi bu konuyu,evinizde Bi hesap kitap olmuyor mi hic bu para nereye gidiyor diyemiyor musunuz eşinize.Ayrıca iyi yapmışsınız annenize anlatmakla bence bırakın bakalım ne olacak izleyin karşıdan

Bazı erkekler böyle malesef
ama sizde de hata var
karnınız burnunuzda neden çalıştınız madem paralar ailesine gidiyordu?
Ailenizin verdiği paraları bile vermiş mi diye düşünürken üstelik
Ben olsam çıkardım işten çalışmazdım ailemden de yardım kabul etmezdim çünkü eşin bu yardımı haketmiyor
Ailem eli kolu dolu gelir yemek bile yemezlerdi diyorsunuz hayret ettim neden ailenize eşinizin ailesine verdiği kadar değer vermediniz?
Şu alınacak bu alınacak demezseniz idare ederseniz adam da gider parayı oraya buraya harcar tabi
Hep duyardım anlamazdım kocanın cebinden elini çekmeyeceksin yoksa bi daha elini koyamazsın derlerdi 😬
Bizde de bi yenge vardı her hafta gelir mangalını yer giderdi elinize sağlık bile demezdi kendi ablası ot pişirse bi ot pişirmiş nefisti diye anlatırdı 1 saat o geldi aklıma şimdi siz diyince 😀
Eşinizin ailesini örnek alın
Yüzüne gülüp pırı lızım cınım diyeceksiniz

sen neden calistigin paralari esine verdin madem ailesine verdigini biliyosun?
annenin gonderdigi paralari bile esine mi veriyordun yoksa
Eşime verdim kartımı doğum yapacaktım lazım olur diye. Dünyanın binbir türlü hali var ben nerden bileyim. Ailemin parası anca çocuğa bez ıvır zıvıra gidiyor bitiyor zaten. Artık onlardan almayacağım. Bu rahatlıktan dolayı ailesi bu kadar yiyici. Zaten ben aptal olmasaydım herşeyden kısıp ailesine yedirttirmezdim. 😔

Eşime verdim kartımı doğum yapacaktım lazım olur diye. Dünyanın binbir türlü hali var ben nerden bileyim. Ailemin parası anca çocuğa bez ıvır zıvıra gidiyor bitiyor zaten. Artık onlardan almayacağım. Bu rahatlıktan dolayı ailesi bu kadar yiyici. Zaten ben aptal olmasaydım herşeyden kısıp ailesine yedirttirmezdim. 😔
ailenizden aldiginiz parayi saklayin biriktirin almiyorum artik deyin
ayrica senin calistigin parayi sana sormadan nasil ailesine verir bu ne curret ya

Kuzenimin eş aileside böyleydi artık en sonunda kocasına hayatım benim yüzümden ailene yeteri kadar maddi destek olamıyorsun ben ve bebeğimiz sana çok külfet oluyoruz boşanmamız en iyisi bu sayede bize harcadıklarınıda onlara verebilirsin diyip boşanmıştı. Malesef evlenince çekirdek ailesiyle ilgilenemeyen erkek çok sinir bozucu olabiliyor böyle

Merhaba arkadaşlar bu forumda ilk konum sanırım :)
Artık anlatacak kimsem yok aslında bu bir iç dökmedir. Bütün erkekler mi aileleri tarafından kullanılır. Hiç mi mantık vs yoktur. Ben artık eşimin ailesinin gülen yüzler, tatlı sözler altında bizi sömürmesinden yıldım bıktım. Bazen kızımı alıp gitmeyi düşündüğüm bile oluyor. Ufak tefek şeyler ama artık o kadar birikti ki. Nefretimi tepkimi gizleyemiyorum. Babası emekli kendine ait evi var Arabası var yani asla kimseye ihtiyacı yok. Bizimse hiçbir şeyimiz yok, bir söz vardır ya Dikili tek bir ağacın olmaması o hesap.
Hala daha babasına para yedirme derdinde. Karnım burnumda kasiyerlik yaptım biraz para biriktireyim çocuğuma lazım olur diye. O paralar bile korkarım babasına gitti. Babası yazlık yaptırıyor da bir de kardeşleri var üniversitede, zorlanıyormuş. Güya bize ödeyecekmiş.... Hiç mi çekirdek ailesini düşünmez bir insan ya, ne bir tatile gidiyorum ne bir yemeğe gidiyorum ne doğru düzgün bir harcama yapıyorum sırf bir şeyler biriktirebilmek için çocuğa iyi bir gelecek sunabilirim diye. Benim kıstıklarım hop oraya.. bende mi hata var acaba ben mi yanlış yapıyorum anlamadım. Ben de aileme bakıyorum çocuğumun beşiğinden, arabasına, yemin ederim oyuncağına kadar benim ailem aldı her şeyini. Her ay 800 TL gönderiyorlar çocuğa bez parası yapın masraf etmeyin diye, sizin de Ufak da olsa bir şeyiniz olsun diye. Yemek yemeye dahi geldiklerinde market alışverişi yapıp elleri dolu dolu gelirler. Yani evimde yemek dahi yemiyorlar, diğer yana bakıyorum. Kardeşlerine para at bende yokta. Faturaları öde ben veririm, depoyuda fulle ödeşiriz..... Verilmiyor çok iyi biliyorum. Ben ne yapayım arkadaşlar. Gene annem 800 lira göndermişti hesabına geri attım neden attın deyince zaten çok dolmuştum ağlayıp anlattım. Bir gün önce doğum için biriktirdiğimiz parayı dahi almışlar. Çok güler yüzlü, çok hizmetli oldukları için asla beklemiyorlar. 5 liralık kavanoz olsa öyle büyüte büyüte abarta abarta anlatırlar ki şok olursunuz siz bile vay be ne çok emekleri var dersiniz öyle insanlar. Böyle olmaz ben kayınvalidenle, eşinle konuşacağım dedi. Anlatmakla iyi mi yaptın konuşsa daha iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum artık. Sadece herkesin eşleri mi böyledir acaba merak ediyorum 😭😭😭😭
Yeriniz de olsam ,ailemin gönderdiği parayı eve asla harcamazdim. Fazla sessiz kalmışsınız. Kendi çalıştığınız bir kuruşu harcamadan kendi gecindirsin evi bakalım. İyi olmuş ayrıca , bulmuşlar sizi sessiz yemiş de yemişler

hayir bir de icinden birazini da vermiyorsunuz tamamen kartinizi veriyorsunuz neden yani neden

tüm kayın aileler böyle değil. tüm erkekler de böyle değil.

problemini eşinizle halledebilirsiniz ancak. ama bu saatten sonra değişen hiç görmedim. iki taraf da ailesini yönetmeyi bilmeli. bence annenizi de karıştırmayın

eşinizin bu karakterinin sinyallerini flört veya nişanlılık döneminde almışssınızdır diye dusunuyorum.

Kayın aileler böyle mi bilmem de bu konuda suç eşinizde.
Neden öncelikle çekirdek aileyi düşünmeden onlara yağdırıyor? Bütün adamlar böyle değil açıkcası.
Yerinizde olsam ailemin gönderdiği paradan zırnık koklatmam. Böylece anlar neyin ne olduğunu.
Kendi ailenizden gelen öteki aileye gidiyor resmen.

annenize anlatmakla iyi yapmışsınız ancak anneniz müdahil olmadan önce bence siz konuşun durumdan rahatsızlığını belirtin eşinize. ha diyorsanız ben çok konuştum işe yaramadı; o zaman olayları akışına bırakın gitsin, bu ne böyle ben bunaldım.

Hayir herkes böyle değil kaldi ki butun erkekler boyle olsaydi bile boşanir bir köşede kedimle yaşardim. 😂

Eşinizde suç var ama sizde de suç var. Eşinizin bu para yedirme huyu yeni değildir, bile bile cocuk yapiyorsunuz. İşe giriyorsunuz ama daha elinizdeki paraya sahip cikamiyorsunuz, kendi kendinizi savunmayi bile bilmiyorsunuz annenize şikayet edebiliyorsunuz. Neyse yine de umarim anneniz halledebilir ama keşke biraz yetişkin olunca evlenseydiniz bunlar olmazdi.

Eşin kaç kardeş? KP ve KV, Allah gecinden versin vefat ettiğinde şu an oturdukları ev, araba ve o yapılan yazlığın belli bir hissesi sizin olacak onu düşünürsen sinirin biraz olsun yumuşar, çok büyütüyorsun diye düşünüyorum.

Bak yerinde olsam o 800 tlyi söylemem eşime. At kenara gram al o paraya. Eşine söyleme. Çalıştığın parayı eşine verme. Sen eşini sömür. Yoksa böyle sömürürler.
Vala bak eşimde 1tl para yok. Bi kredi kartı var cebinde. Tüm parasını aldım. Seninkinin aynı eşim.
Düşün geçen kvlerin yanına gidecekti, sırf gaz parasını eşim atmasın diye sadece 100 tl koydum cebine. Kredi kartını aldım. Arabayı kvlere bırakacaktı. Uzun bir konu. Bazen ben çok sıkıyorum para olarak diyorum evet, ama sıkmak gerek.

Eşin kaç kardeş? KP ve KV, Allah gecinden versin vefat ettiğinde şu an oturdukları ev, araba ve o yapılan yazlığın belli bir hissesi sizin olacak onu düşünürsen sinirin biraz olsun yumuşar, çok büyütüyorsun diye düşünüyorum.
Kimin önce bilecegini Allah bilir. Ayrıca bu kız niye fakirlik çeksin. Kvlere giden parayla tatilini yapardı

X