Bütün kayın aileleri mi böyle.

Aah aah kocan eline kart verilecek adam degilmis ögrenmis oldun.Dogum bile yapacak olsan cek parani yastigin altina koy bundan sonra.Çıngar cikartmadin mi nerde benim paralarim diye?

Ne itici bir laf koca parası yeseydiniz lafı.
Sanki metresten bahsediliyor
Yazık zihniyetinize
Uff gene duyar kasici birisi ben calisan bi kadinim zihniyetimde cook iyi cok guZel siz yazdigmi anlamayamiyosaniz sorun sizin zihniyetinizde. Boyle kocaya boyle laf boyle davranmak yakisirdi aksini dusunuyosaniz esinizin ailesine para yedirmek sorun degil demekki sizin icin.

Bunca verdiği paraları var biliyorsunuz da eşinizine neden hala para veriyorsunuz ? Herkesin eşi böyle değil. Para ortak kullanılır tamam ama her iki tarafında emeği vardır tek kuruş bile karşı taraftan habersiz kimseye verilmez.

Sen eşinle bu konuyu açıkça konuştun mu rahatsız olmana rağmen vermeye devam mı ediyor

Eşime verdim kartımı doğum yapacaktım lazım olur diye. Dünyanın binbir türlü hali var ben nerden bileyim. Ailemin parası anca çocuğa bez ıvır zıvıra gidiyor bitiyor zaten. Artık onlardan almayacağım. Bu rahatlıktan dolayı ailesi bu kadar yiyici. Zaten ben aptal olmasaydım herşeyden kısıp ailesine yedirttirmezdim. 😔
yüzünüze gülüp elinizdekileri almislar ama artik sende uyandin bundan sonra sahte yüzlere zirnik koklatma insan bu yasadiklarindan kendine bi ders cikartiyor cokta gec olmadan ögrendin bunada cok sükür demek lazim kendini kullandirdigin müddetce sevilir sayilirsin aksi takdirde cimri gelin görgüsüz kiskanc diyede isimlendiebilirler herseye hazirlikli ol ki yilmayasin yikilmayasin darbe almayasin hersey gönlünce olsun canim

Merhaba arkadaşlar bu forumda ilk konum sanırım :)
Artık anlatacak kimsem yok aslında bu bir iç dökmedir. Bütün erkekler mi aileleri tarafından kullanılır. Hiç mi mantık vs yoktur. Ben artık eşimin ailesinin gülen yüzler, tatlı sözler altında bizi sömürmesinden yıldım bıktım. Bazen kızımı alıp gitmeyi düşündüğüm bile oluyor. Ufak tefek şeyler ama artık o kadar birikti ki. Nefretimi tepkimi gizleyemiyorum. Babası emekli kendine ait evi var Arabası var yani asla kimseye ihtiyacı yok. Bizimse hiçbir şeyimiz yok, bir söz vardır ya Dikili tek bir ağacın olmaması o hesap.
Hala daha babasına para yedirme derdinde. Karnım burnumda kasiyerlik yaptım biraz para biriktireyim çocuğuma lazım olur diye. O paralar bile korkarım babasına gitti. Babası yazlık yaptırıyor da bir de kardeşleri var üniversitede, zorlanıyormuş. Güya bize ödeyecekmiş.... Hiç mi çekirdek ailesini düşünmez bir insan ya, ne bir tatile gidiyorum ne bir yemeğe gidiyorum ne doğru düzgün bir harcama yapıyorum sırf bir şeyler biriktirebilmek için çocuğa iyi bir gelecek sunabilirim diye. Benim kıstıklarım hop oraya.. bende mi hata var acaba ben mi yanlış yapıyorum anlamadım. Ben de aileme bakıyorum çocuğumun beşiğinden, arabasına, yemin ederim oyuncağına kadar benim ailem aldı her şeyini. Her ay 800 TL gönderiyorlar çocuğa bez parası yapın masraf etmeyin diye, sizin de Ufak da olsa bir şeyiniz olsun diye. Yemek yemeye dahi geldiklerinde market alışverişi yapıp elleri dolu dolu gelirler. Yani evimde yemek dahi yemiyorlar, diğer yana bakıyorum. Kardeşlerine para at bende yokta. Faturaları öde ben veririm, depoyuda fulle ödeşiriz..... Verilmiyor çok iyi biliyorum. Ben ne yapayım arkadaşlar. Gene annem 800 lira göndermişti hesabına geri attım neden attın deyince zaten çok dolmuştum ağlayıp anlattım. Bir gün önce doğum için biriktirdiğimiz parayı dahi almışlar. Çok güler yüzlü, çok hizmetli oldukları için asla beklemiyorlar. 5 liralık kavanoz olsa öyle büyüte büyüte abarta abarta anlatırlar ki şok olursunuz siz bile vay be ne çok emekleri var dersiniz öyle insanlar. Böyle olmaz ben kayınvalidenle, eşinle konuşacağım dedi. Anlatmakla iyi mi yaptın konuşsa daha iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum artık. Sadece herkesin eşleri mi böyledir acaba merak ediyorum 😭😭😭😭
Bir paylaşımda görmüştüm pazar tezgahında mal satmak için adam tezgahın üzerine şöyle bir yazı yazmıştı kocanızın parasını yiyin başka kimseye kalmasın diye aileniz para verse bile eşinize söylemeden saklayın ve eşinize sürekli şu bu eksik acil alınması lazım diyin o evde koca olduğunu anlasin siz iyilik yapayım derken kendinize kötülük yapıyorsunuz bir arkadaşım devamlı eşine şu bu eksik diyip duruyordu sebebini sordum ben borç yapmasam sömürgeci ailesi yiyecek en azından evim için çocuklarım için çalışmış oluyor diyor böyle yapmaya devam ederseniz iyi olacağınizi düsünmeyin hatta ailem para göndermiyor artık dediginizde bile eminim eşinizin gözünde aileniz düşman bile olabilir para göndermeyi kestiler diye siz eşime iyilik edeyim derken kendine kötülük etmiş biri olmuşsunuz umarım düzelir

Merhaba arkadaşlar bu forumda ilk konum sanırım :)
Artık anlatacak kimsem yok aslında bu bir iç dökmedir. Bütün erkekler mi aileleri tarafından kullanılır. Hiç mi mantık vs yoktur. Ben artık eşimin ailesinin gülen yüzler, tatlı sözler altında bizi sömürmesinden yıldım bıktım. Bazen kızımı alıp gitmeyi düşündüğüm bile oluyor. Ufak tefek şeyler ama artık o kadar birikti ki. Nefretimi tepkimi gizleyemiyorum. Babası emekli kendine ait evi var Arabası var yani asla kimseye ihtiyacı yok. Bizimse hiçbir şeyimiz yok, bir söz vardır ya Dikili tek bir ağacın olmaması o hesap.
Hala daha babasına para yedirme derdinde. Karnım burnumda kasiyerlik yaptım biraz para biriktireyim çocuğuma lazım olur diye. O paralar bile korkarım babasına gitti. Babası yazlık yaptırıyor da bir de kardeşleri var üniversitede, zorlanıyormuş. Güya bize ödeyecekmiş.... Hiç mi çekirdek ailesini düşünmez bir insan ya, ne bir tatile gidiyorum ne bir yemeğe gidiyorum ne doğru düzgün bir harcama yapıyorum sırf bir şeyler biriktirebilmek için çocuğa iyi bir gelecek sunabilirim diye. Benim kıstıklarım hop oraya.. bende mi hata var acaba ben mi yanlış yapıyorum anlamadım. Ben de aileme bakıyorum çocuğumun beşiğinden, arabasına, yemin ederim oyuncağına kadar benim ailem aldı her şeyini. Her ay 800 TL gönderiyorlar çocuğa bez parası yapın masraf etmeyin diye, sizin de Ufak da olsa bir şeyiniz olsun diye. Yemek yemeye dahi geldiklerinde market alışverişi yapıp elleri dolu dolu gelirler. Yani evimde yemek dahi yemiyorlar, diğer yana bakıyorum. Kardeşlerine para at bende yokta. Faturaları öde ben veririm, depoyuda fulle ödeşiriz..... Verilmiyor çok iyi biliyorum. Ben ne yapayım arkadaşlar. Gene annem 800 lira göndermişti hesabına geri attım neden attın deyince zaten çok dolmuştum ağlayıp anlattım. Bir gün önce doğum için biriktirdiğimiz parayı dahi almışlar. Çok güler yüzlü, çok hizmetli oldukları için asla beklemiyorlar. 5 liralık kavanoz olsa öyle büyüte büyüte abarta abarta anlatırlar ki şok olursunuz siz bile vay be ne çok emekleri var dersiniz öyle insanlar. Böyle olmaz ben kayınvalidenle, eşinle konuşacağım dedi. Anlatmakla iyi mi yaptın konuşsa daha iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum artık. Sadece herkesin eşleri mi böyledir acaba merak ediyorum 😭😭😭😭
Bizimde anlattıklarının aynısını fazlası var eksiği yok çıkarcılar . İnsanı öyle güzel manipüle ediyorlar ki verdikleri 1 kavanoz tarhanayi 2 sene anlatırlar herkesin ağzı açık kalır o derece vasıfsızlar

Benim eşimin ailesi bekarken kazandığı bütün parayı almışlar. Sıfır birikimle evlendik. Yetmedi düğün takılarınida aldılar. Eşya düğün herseyi biz yaptık, evde kira, buna rağmen hergün arayıp para istiyorlardı. Emekli maaşları var, ev kendi evleri ama sanki eşimin kazandığı parada onlarında hakları varmış gibi ısrarla almaya çalışıyorlardı. Yok diyorduk ertesi gün tekrar arıyorlardı. Ben utanıyordum onların yerine. Sakın hakkınızı yedirmeyin. Aldıkları parayı da telefon açıp isteyin. Ne zaman vereceksiniz diye darlayın gerekirse. Baştan tedbirinizi almazsanız hep öyle devam eder.

gulrecelim gulrecelim merak ettim konuyu
bir gelişme var mı? annenize parayı geri göndermiştiniz en son eşiniz bişey demedi mi?
52 Gr altınım vardı bana 43 bin verdiler. Güya eşim onlara 43 bin vermiş. Hakkımı helal etmiyorum. 52 Gr altın olarak verin dedim KV verecez diyor. Bakalım. Eşimde üstünü ben tamamlayalım dedi. Kimin parasını kime veriyorsa.
Vermeseler de olur. Tam paramı alana kadar görüşmeyeceğim kesinlikle eve de kabul etmeyeceğim. Kendileri bilir.
Kardeşleri konusunda da 20 TL dahi verirse evi terkedeceğim blöf değil çok doluyum. Benden habersiz illaki verir ama yakalarsam yapacağımı bilmiyorum. Böyle şimdilik durumlar.

Annene anlatmakla çok iyi yapmışsın ortalık bir yangın yerine dönsün seni bugüne kadar sahipsiz beklemiş vurmuşlar sırtına. İnsan kasiyerlik yapan karnı burnunda karısından utanmada karnındaki bebekten utanır. Kocanizin yüzüne tukurun ve kartınızı alın.insallah anneniz cevvaldir sizin gibi degildir

52 Gr altınım vardı bana 43 bin verdiler. Güya eşim onlara 43 bin vermiş. Hakkımı helal etmiyorum. 52 Gr altın olarak verin dedim KV verecez diyor. Bakalım. Eşimde üstünü ben tamamlayalım dedi. Kimin parasını kime veriyorsa.
Vermeseler de olur. Tam paramı alana kadar görüşmeyeceğim kesinlikle eve de kabul etmeyeceğim. Kendileri bilir.
Kardeşleri konusunda da 20 TL dahi verirse evi terkedeceğim blöf değil çok doluyum. Benden habersiz illaki verir ama yakalarsam yapacağımı bilmiyorum. Böyle şimdilik durumlar.
Bence para konularında ipleri elinize alın. Kartlar vs sizde dursun. Sürekli benden gizli gönderiyormu acaba diye düşünmek zorunda kalmazsınız.

Siz o kadar darda iken eş ailesi nasıl böyle davranıyor anlamış değilim
Çok tuhaf ve basit insanlarmış.

Benim eşimin ailesi bekarken kazandığı bütün parayı almışlar. Sıfır birikimle evlendik. Yetmedi düğün takılarınida aldılar. Eşya düğün herseyi biz yaptık, evde kira, buna rağmen hergün arayıp para istiyorlardı. Emekli maaşları var, ev kendi evleri ama sanki eşimin kazandığı parada onlarında hakları varmış gibi ısrarla almaya çalışıyorlardı. Yok diyorduk ertesi gün tekrar arıyorlardı. Ben utanıyordum onların yerine. Sakın hakkınızı yedirmeyin. Aldıkları parayı da telefon açıp isteyin. Ne zaman vereceksiniz diye darlayın gerekirse. Baştan tedbirinizi almazsanız hep öyle devam eder.

Bazi insanlar cocuklari sadece kendilerine baktirmak icin yapiyor...

Allahım yani ne desem bilemedim, hanımefendicim keşke konunuz fake olsa :skandal: etim çekildi. eşinize bunları teeeekkk tek anlatmışsınızdır inşallah da eşiniz ne dedi ?
altının üstünü ben tamamlayayım ne demek ? eşiniz keseleri ayrı mı görüyor? öyle görüyorsa siz çocuğu babanızın evinden mi getirdiniz de ailenizin maddi desteğiyle yapıldı o çocuğun her şeyi ? hamile halinizle çalışıp biriktirmişsiniz o paralar nerde diye hiç sormadınız mı ? sizin yerinizde olsam değil kendi kartımı eşimin kartına da el koyardım bunca şeyden sonra sen benimle dalga mı geçiyorsun diye. kendi kartınızı kapattırın hatta alın eşinizin kartını. ya da her ay bana 1 tam altın yapacaksın diyin yapsın getirsin versin elinize. oyh !

benzer şeyler yaşadım sizinle evi terkettim boşanma aşamasına geldik 3 ay 4 ay annemlere gittim aklı başına geldi sonra benim eşimde benden gizli ailesine her ay para gönderiyordu benden gizli hep eksideydik bizde kiradayız kayınpeder 2 katlı kendine ait eşimin desteğiyle yaptırdığı evinde yaşarken biz yeni evliyiz ve eşim hala para gönderiyor yok kardeşine üni okuyor yok ayakkabıları yok mangalın yaptırmışlar onun parası ben bunları yakaladım mobil hesapta orda koptuk terkettim sonra anladı o da bizim bi aile olduğumuzu erkekler yeni evlenince karısını hemen ailesi olarak görmüyor mu anlamıyorum herkes öyle değildir muhakkak zamanla anlıyor kardeşim size tavsiyem çalışıyosan maaşını yedirme kendine harca biriktir hep yok de ailen gönderdiği parayı gizle göndermiyor de ailen değil sen konuşacaksın kocan anlamıyorsa kayınvalidenle konuş açık ol kaybetme korkusu yaşat inş düzelir

X