Erkek İnfertilitesi bütün tahliller normal ama sperm yok

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

boniibon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
152
1
41
selam kızlar biz kaan hocanın hastasıyız. arkadaşlar eşimin testisleri ver hormonları normal ama sperm yok. böyle olup da tesede sperm bulunan varmı...

Mrhaba boniibon.
Simdilik esiminde hormon tahlileri normal. Diger tahliler yapilmadi ekim sonu yapilacak onlarda genetik ve karyotip.

Esimin FSH = 5,5 LH=6,3 TESTOSTERON=2,35
Henüz esim mikrotese olmadi kaan aydos 30 gün KLOMEN kullansin dedi sonra tekrar tahlil yapip bana yazin dedi; Simdilik ilaçi kullaniyor esim bakalim ne olacak ve ekimde kaan aydosa gitmeyi düsünüyoruz.

Senin esin degerleri kaçti yazarsan sevinirim ? Kaan aydos ne dedi esine nerden kaynaklandigini söyledi mi ?

ya bende kaan beye mail atmıştım..sağolsun çok yardımcı oldu aşılama yapılırken kullanması için eşime ilça ismi söyledi ayrıca eşimdende lh,fsh,estradiol,testosteron testlerini istedi yaptırdık..sonucu az önce mail attım inşallah hemen cevaplar..
benim eşimin 2 sene önceki spermiogramında sayı 40 milyon,hareketlilik %65,morfoloji 3%
2 ay önce aşılamada sayı 10 milyon,45% hareketli,3% morfoloji çıktı..aşılamamız tutmadı..
bende bi problem yok...
tahlil sonuçlarıda şöyle

Estradiol 7 pg/ml

FSH 7.03 mIU/ml

LH 2.89 mIU/ml

Total testesteron 4.31 ng/ml
referans aralığındaki değerlere göre sadece estradiol normal görünmüyo.
bakalım ne dicek..

Mrhaba boniibon.
Simdilik esiminde hormon tahlileri normal. Diger tahliler yapilmadi ekim sonu yapilacak onlarda genetik ve karyotip.

Esimin FSH = 5,5 LH=6,3 TESTOSTERON=2,35
Henüz esim mikrotese olmadi kaan aydos 30 gün KLOMEN kullansin dedi sonra tekrar tahlil yapip bana yazin dedi; Simdilik ilaçi kullaniyor esim bakalim ne olacak ve ekimde kaan aydosa gitmeyi düsünüyoruz.

Senin esin degerleri kaçti yazarsan sevinirim ? Kaan aydos ne dedi esine nerden kaynaklandigini söyledi mi ?

selam canım benim tahlil sonuçlarını bulunca yazarım. bizde 19 ekimde kaan hocayla randevumuz var eşime verdiği iki ilaç var.
endol ve trental diye ilaçlar öyle işte tesede bulunur inşallah gerçi tese bir yılı bulur bence kaan hoca hemen teseye almıyo

selam canım benim tahlil sonuçlarını bulunca yazarım. bizde 19 ekimde kaan hocayla randevumuz var eşime verdiği iki ilaç var.
endol ve trental diye ilaçlar öyle işte tesede bulunur inşallah gerçi tese bir yılı bulur bence kaan hoca hemen teseye almıyo

Bizde randevu alicaz. Ne zamana bilmiyorum esime söyleyim arasin simdiden kaan aydosu ve yerimizi ayiralim.
Hayirlisi olsun acelemiz yok yeter ki sperm bulunsun bir yil çabuk gelip geçer.

Slm kızlar bızde de tÜm sonuÇlar normal klomen ve Çınko takvıyesı verdı bakalım 3 ay kullancaz.ınŞallah teseye gerek kalmaz.

X