ca 125 değeri folikül kisti olanlarda da yüksek çıkar mı ?

Canim anlamadim ameliyat olmadin mi? Ben de seni merak ediyodum, ameliyati nasil geçti acaba diyodum???

evet olamadım cnm bir gece kaldım hastanede çok ağladım korkudan aemliyat masasında doktor seni hazır görümüorum ameliyata istersen vazgeç biz sana kızmayız darılmayız dedi bende iyi olmayayım o zaman dedim yani birazda karrasızdım ameliyathanede 20 dak falan bekletildim çok korktum..o ara kalbim çok atıordu doktorda anladı beni..çok rezil oldum cnm iknci sefer hemde..psikologa git dediler ..birde cnm laporoskopi aletinde sorun varmış bir kaç gündür doktor açığa dönsen nasıl olur dedi ondan da korktum hazır değildim cnm açık ameliyat fikrine kendimi laporoskopiye hazırlamıştım..birde ameliyat öncesi kağıt yazıorsun baya el yazınla rahmim alınabilir gerekirse yumurtalıklar alınabilir daha bir sürü tama prosüdür gereği ama yinede gerildm cnm..

evet olamadım cnm bir gece kaldım hastanede çok ağladım korkudan aemliyat masasında doktor seni hazır görümüorum ameliyata istersen vazgeç biz sana kızmayız darılmayız dedi bende iyi olmayayım o zaman dedim yani birazda karrasızdım ameliyathanede 20 dak falan bekletildim çok korktum..o ara kalbim çok atıordu doktorda anladı beni..çok rezil oldum cnm iknci sefer hemde..psikologa git dediler ..birde cnm laporoskopi aletinde sorun varmış bir kaç gündür doktor açığa dönsen nasıl olur dedi ondan da korktum hazır değildim cnm açık ameliyat fikrine kendimi laporoskopiye hazırlamıştım..birde ameliyat öncesi kağıt yazıorsun baya el yazınla rahmim alınabilir gerekirse yumurtalıklar alınabilir daha bir sürü tama prosüdür gereği ama yinede gerildm cnm..

Anladım canım neyse sıkma canını kurtulsaydın iyiydi ama bunda da vardır bir hayır... Benim de 1 aydir kasik ağrılarım oluyodu geçen doktora gittim sağda 4 cm çikolata kisti varmış. Zoladex önerildi bana 3 ay kullanıcam. İlaçla kısa süreli menapoza sokulucam yani 3 ay sonunda küçülme olursa progesteronla tedavime devam edilecek ne illetmiş ya sürekli hortluyor. Çok şükür en son ameliyat geçirdiğim sol over gayet iyi görünüyordu onda bir problem yok sen ne yapmayi düşünüyorsun şimdi??

Anladım canım neyse sıkma canını kurtulsaydın iyiydi ama bunda da vardır bir hayır... Benim de 1 aydir kasik ağrılarım oluyodu geçen doktora gittim sağda 4 cm çikolata kisti varmış. Zoladex önerildi bana 3 ay kullanıcam. İlaçla kısa süreli menapoza sokulucam yani 3 ay sonunda küçülme olursa progesteronla tedavime devam edilecek ne illetmiş ya sürekli hortluyor. Çok şükür en son ameliyat geçirdiğim sol over gayet iyi görünüyordu onda bir problem yok sen ne yapmayi düşünüyorsun şimdi??

cnm ben onkoloji servisinde yattım herkes kanserdi hemen hemen çok asabım bozuldu tüp bebek doktoru benden kanserden şüphelenmişti oraya aktardı oyüzden ca 19 9 testi yüksek çıktı baya..ama selçuk bey kötü bir şey sanmıorum ama bakalımyine demişti..ben doktorumu sevmiştim ama olmadım o kadarda kaldım hastanede..ben burda bir doktor bana geçen ay gitmiştim doğum kontol hapıyla küçülür demişti ama altı ayı bulur demişti ona gitmek ist,orum yine ama diğer doktorlar küçülmez demişti..bir tek o dedi öle..ben razıyım çocuk olmasın şimdilik yeterki kistten kurtulayım kanserleşmesin diorumm altı ayı bulsun razıyım..ama doğum kontol hapıda çok baş ağrısı yapıor bende ölüyorym adeta nasıl kullanırım bilemiorum..cnm benmimde sol overde de vardı 1.5 cm kadar baktılar o gitmiş bende soğan suyu içitim iki aydır ondanmı bilemem ama çok sevindim..en azından sol temiz şuan..soğan kürüne devam edicem iki kür..bir de tekrar testleri yenilemek istiorum ca testlerini belki bu sfser düşer diorum adetliyken yüksek çıkıormuş ama benimki çok yüksekti..banda bir doktor menapoza sokacağını iğnelerle demişti ama ben korkmuştum o yönetemden gidememiştim cnm..

Canım senin kafan çok karışmış :KK43:. Bu iğnelerle geçici menapoza sokuluyosun bıraktığında tekrar yumurtlamaya başlıyosun ama sen bebek de düşündüğün için haklı olarak daha tedirginsin. Doğum kontrol hapi da denenebilir tedavi sirasinda kistin küçüldüğü görülürse zaten kanserden de uzaklaşılır. Ama bu iğnelerle adet kanaması da baskılanıyor ya sonuçta her adet döneminde kist içine kanama olduğu için kist büyümeye devam ediyor onun için bana daha mantikli geldi.

Canım senin kafan çok karışmış :KK43:. Bu iğnelerle geçici menapoza sokuluyosun bıraktığında tekrar yumurtlamaya başlıyosun ama sen bebek de düşündüğün için haklı olarak daha tedirginsin. Doğum kontrol hapi da denenebilir tedavi sirasinda kistin küçüldüğü görülürse zaten kanserden de uzaklaşılır. Ama bu iğnelerle adet kanaması da baskılanıyor ya sonuçta her adet döneminde kist içine kanama olduğu için kist büyümeye devam ediyor onun için bana daha mantikli geldi.

evet onu anlattı doktor bana medicinede figen hanım ama sadace basılarmış yeditepede de prof doktora sordum cem fıçıcıoğlu..birde eşimin arkadaşı bir şeyler demiş ondan korktum baya o iğnelerden..ama hap belki korkutmaz bana iğne denildi..sorun bebek değil yani korkmaktaki başka sebepler menapozun yan etkileri

evet onu anlattı doktor bana medicinede figen hanım ama sadace basılarmış yeditepede de prof doktora sordum cem fıçıcıoğlu..birde eşimin arkadaşı bir şeyler demiş ondan korktum baya o iğnelerden..ama hap belki korkutmaz bana iğne denildi..sorun bebek değil yani korkmaktaki başka sebepler menapozun yan etkileri

Benim kullanacağim ilaç da iğne canım ayda bir de yapilabiliyor bir seferde 3 aylik da yapilabiliyor eğer çok sıkıntı verirse hormonla o yan etkiler azaltilabiliyor

Benim kullanacağim ilaç da iğne canım ayda bir de yapilabiliyor bir seferde 3 aylik da yapilabiliyor eğer çok sıkıntı verirse hormonla o yan etkiler azaltilabiliyor

ben geçen ay anlaşmıştım tüp bbek öncesi bunu deneyecekti medicinedeki figen hanım tüp bebğe hazırlık için dedi istersen eğer dedi anşatık ama gidemedim işte ameliyata karar vwerdiğimden oda olmadı yaa..bakalım ne olacak

ben geçen ay anlaşmıştım tüp bbek öncesi bunu deneyecekti medicinedeki figen hanım tüp bebğe hazırlık için dedi istersen eğer dedi anşatık ama gidemedim işte ameliyata karar vwerdiğimden oda olmadı yaa..bakalım ne olacak

Hayirlisi olsun canim ama benim anladığım ameliyat fikrinden uzaklaştığın o zaman güvendiğin bir doktorla vakit kaybetmeden aklina yatan bir tedaviye başla bence belki de kisa sürede yanit alicaksin öyle olunca da moralin düzelecek ne biliyosun?? En kötüsü kararsizlik...

Hayirlisi olsun canim ama benim anladığım ameliyat fikrinden uzaklaştığın o zaman güvendiğin bir doktorla vakit kaybetmeden aklina yatan bir tedaviye başla bence belki de kisa sürede yanit alicaksin öyle olunca da moralin düzelecek ne biliyosun?? En kötüsü kararsizlik...

evet kesinlikle öle ama şu an adetim yeni bitti doğum kontol hapıda verseler bir dahaki adette içilo sanırım bir ay gene böleyim..en azından hapıda deneyyeimde büyüse gene kist ameliyat o zaman olurum..en azından kafamdan çıkar ilaç tedavisi..karrasızlık beni mahvetti buna da bir sürü doktor gemzek sebep oldu çünkü herbiri ayrı konuştu ..birde interentten okuduklarım benm kafamı çok karıştrdı aynı yazıları defalrca artık ezberledimm..ayrıca yarı uzamn oldum doktor oldum nerdeyse::)bütün tedavi seçneklerini ilaç isimlerini jinekoloji dalında..bütün kist türlerini:)

Bu arada soğan suyuna devam et bence tdv başlanmadaydı ben de denemeyi düşünüyodum. Gelişmelerden haberdar edelim birbirimizi sağlicakla kal by :)

Bu arada soğan suyuna devam et bence tdv başlanmadaydı ben de denemeyi düşünüyodum. Gelişmelerden haberdar edelim birbirimizi sağlicakla kal by :)

evet edeceğim hapla beraber verirseler soldaki kist 3 4 aydır çıkıordu şimdi yok bu ay adetimi çok yoğun oldum bence soğan suyundan oldu iki kür daha devam edeceğim sağdakinde pek bir değişiklik yok ama yılmadan edecğim ..haber ederim inş

ben anlamadım bu ultrson işini bu gün iki ayrı yerde baktılar biri dört cm dior biri 26 mm hangisi doğru...bu kadar fark olurmu..ameliyat olmak istemiorsan mr çekitr dediler sonuca en yakın oymuş..ayrıca yumurtalığımın tekinde baya fol varmış hamile kalmak için en uygun zaman dedi doktor ama nerde nafile olmyor o kadar fol işe yaramıor..ayrıca tümör markırılarını bu gün yine yaptrfdım cvp yarın alacağım bakalım bu sefer de yüksek çıkacakmıı

Arkadaslar merhaba,
Banada ca testleri yapilmisti ca125 39 ca19-9 50 cikmisti doktor cikolat kistinden suphelendi neyse mr cekindim hemorajik kist oldugu ortaya cikti simdi ca19-9 yuksek olmasindan dolayi genel cerraha yonlendirdi sugan kurune basladim ama beni aldi yine bir korku:KK17:

canım benım bıldıgım tek basına ca testelerı bır anlam ıfade etmıyor.benımde ca19_9 bıraz yuksektı bagırsaklarla ılgılı bır ca markırı bırsey cıkmadı.ca ların hepsının de yuksek cıkması lazım.

Merhaba, kistiniz mi vardit ca19-9 yuksek cikti

X