Cahilligi bitmeyen koca, kv ve böyle bir günde aglatilan ben

farklı kültürler, o yüzden genel olarak ne yorum yapsam boş gibi hissettim. ama söyleyeceğim en önemli şey lütfen kvalidene "senin bu oğlun çok cahil, askere gönderelim" tarzı konuşma, eşini ailesine şikayet etme...gençsiniz ikiniz de ama madem evlendiniz, lütfen sorumluluğunuzu bilin. kendi problemlerinizi kendiniz halledin.

Kusura bakmayın da sizde çok nazlı büyütülmüşsünüz. Alt tarafı görümcenle bir bulaşık yıkayacaksınız ben yıkayamam yapmama annemin evinde bile yıkamadım yapmadım ama erken yaşta evlenmeyi bildiyseniz evinize bakmayı da bileceksiniz yani. Madem anne evi o kadar rahattı askerliğini yapmamış adamla evlenmeyecektiniz.

Kayınvaliden sana kolaylık olsun diye demiş bir meyve getirmenin bulaşık yıkamanın lafını etmişsiniz o da eşin şehir dışında diye yani. O akşam da eşin siz iftar yapalım demiş evde olsanız zaten yemek yapacaktınız kayınvalidenle gelme demiş zaten. Ama siz sadece kaynana değil kendi evinizdeki işten de yüksünüyorsunuz. Bu yaşta neden evlendiniz o zaman ? daha askerliğini yapmamış adamı tanımadan mı evlendiniz de cahil diyorsunuz? Ayrıca ''avrat'' kelimesini kullanan bir kadının da çok bilgili okumuş olduğunu düşünmüyorum pardon ne mezunusunuz?
Bir bulaşık ve bir meyve değil sorun ben sadece dün e özel konuyu yazdım dünden öncekileri yazmadım içerik olarak geçti ama ayrı olarak konu yazmadım. Dün den onceside vardı

Bir de ben bu askerlik meselesine takıldım.
Diyelim ki eşin askere gitti e sen ne yapacaksın nerede kalacaksın tabi ki kv den de kalacaksın.
Çünkü sen de bu koca varken seni yalnız bırakmaz.
O nedenle askerlik meselesini ortaya atman saçma olmuş.

Pfff yas 21
Ananizin evinde rahatiniz iyiyse askerligini bile yapmamis haline bakmadan evdeki ise karisan bir bebeyle niye evlendiniz? Simdi de cocuk diyorsunuz. Derdiniziinsan gibi soyleseniz de anlarmis kvnin sucu yok ki. Suclu ariyorsaniz ille o da siz ve esinizsiniz

Politik davranmayı öğren bir an önce. Oraya gittiğin zaman hiç surat yapma annecim babacım de özellikle eşinin yanında mutlu görün hizmet yaparken. yalnız kalınca da eşine de ki onlar benim de annem babam çok mutlu oluyorum bir aradayken de. sonra da ama biraz fazla yoruluyorum bir de seni özlüyorum arada da seninle yalnız kalsak olmazm ı filan de. o ikna olur zaten

Herseyi geçtim de avrat nedir ya?
Hiç yakismamis :KK12:

Kocan gerekenleri soylemis zaten bundan sonra kendi canın istediğinde de gidersin suan ortada sorun kalmamış.

E esiniz kv yi arayip gerekenleri soylemis. Kv donup sizi aradiginda daha neden noldu ben gelecektim pasta yaptim falan diyorsunuz. Sanki hicbirseyden haberiniz yokmus gibi. Bir de istediginiz olacak yani kadin canin ne zaman istersen o zaman gel diyor. Siz daha hala noldu ben pasta yaptim yok bu adami askere gonderelim gibi bos bos laflar etmissiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Evet benim de bir evim var artik, hem orasi hem burasi olmuyor yetistiremiyorum. Boyle hergun gel git olmuyor. Biz de artik kendi evimizi bilelim koca insanlariz diyecek yerde, benim hicbiseyden haberim yok havasina burunmussun.
+1

Bu kaç oldu sayısını bile sayamiyorum daha 5 aylık evliyim yasamadigim şey kalmadı hayattan soğudum nisanliyken Aman canım cicim canım gitti şimdi ise hizmetçi gibi gören kocabgekdi bu kocam benim kiymetimi ne zaman anlayacak evlendigimizden beri her akşam kv gilde olmamızı istiyorlar ya bende uyumak dinlenmek hakkım konuya giriyorum hakliyi haksız ı siz söyleyin.
Ben 21 yaşındayım eşim 25 yaşında askerlik yapmamis babasıyla ortak çalışıyor. Kv ile evimiz ayrı ama aynı mahallede oturuyoruz. Dün akşam eşim şehir dışına çıkmış beni aradı ben bugün gelemiyorum annemgilin oraya git dedi sustum gittim akşam ise kayinim eşim kuzenim üçü şehir disindalar (iş dolayısıyla) gece 2 de geleceğiz dediler sen orda yat dedi sustum buna da tamam dedim kv gil yaz geldiği için damda cardakta yatıyorlar serin olsun diye. Dün akşam yemeği yedik sonra kv ve kp yukarı cardaga çıkarken meyve getirin ve çayda istiyoruz falan diye şaka yaparak söylediler dediklerinin hepsini yaptık yanlarına çıktık Görümcemle ben. Yanlışlıkla gorumcemin telefonuna çay döktüm ister istemez canı sıkıldı tabi nazlanmaua başlayınca kp sıkma canını kizimkizim alırız falan filan neyse kızlar orda yatarkende otururkende kendimi rahat hissetmiyorum gece yatarken bacağında açılabilir göğsünde görülebilir affedersiniz gaz da çıkarılır uykudayken insanın nr yaptığı belli olmaz ki sahur için eve geri iniliyr bulaşık mulasik ben alışık degilim annemin evinde bile yapmiyordum ki kimse kiyamiyordu annemgil yapıyordu sırf gelinim diye kv nin evinde yapmak zorunda kalıyorum.
Sabah kalktım eve geldim oruç tutuyorum uzandim bayağı dinlebdim kv bugün akşamda iftarda birlikte olalimfedi (her akşam olduğu gibi) bende tamam anne sonrada annemgile geçeriz dedim pasta yaptım ve rüzgar esmis bütün yatak çarşaf yorgan ne varsa hepsi odaya yığılmış susuzluktan dilim damagim kurudu artık nefes bilr alamıyorum o derece oldum eşim aradı. Ne yapıyorsun diyince canım nefesim bile kurudu yatakları komple baştan duzdum çok yoruldum pasta da yapmıştım dedim bugün hepsini yapma yarın yapsanda olur zorlanma dedi (geç yaptigimdada çok yavassin diyor hemen bitecek birşey bu diyor) yapmam lazımdı dedim annemgilin oraya biraz erken git dedi sen ne diyorsun diyip açtım ağzımı yumdum gözümü sen nasıl böyle birşey dersin ne zaman anlayacaksin avrat kiymetini benim önümde yemek su olsa kalkıp alacak halim bile yok sen bana ne diyorsun ben kimsenin hizmetcisi degildeğilim vicdana gelip gelin olduğum için yapıyorsam daha hala ustume gekiygeliyorsun annemin evinde ben bir bulaşık yikamazdim hergün hergün bu ne diyip tartıştık yüzüme kapattı çok ağladım beni böyle dilim damagim kurumuş seklinde çok ağladım eşim kv yi aramış ne demiş bilmiyorum kv beni aradı
kizim siz yeterki mutlu huzurlu olun gelmeyin ne zaman isterseniz o zaman gelin dedi anne birşey mi oldu ne oldu ben pastayı yaptım geliyordum dedim yok kizim ben.... le (yani gorumcemle ) börek yapmıştım gonderirim onunla siz mutlu olun dedi ben de sinirlendim anne senin bu oğlun 25 yaşında ama daha cagillikten cikamamis 12 yasindaki ergen gibi hareket ediyor şunu askere gonderelimde asker ocağı peygamber ocağı derler peygamber ocagina godnerelimde adam olsun yoksa bunun bu cahilligi bitmez dedim tamam kizim gönderelim dedi telefonu kapattı eşim aradı kv yle konuşmuşlar bana artık gelsin gitsin demeyeceklermis eşim söylemiş kendi arayıp ben gelecem demedikce siz çağırmayınçağırmayın demiş askerlik meselesini de söylemiş ben karımı zor durumda kalmadıkça ortada bırakıp askere mi gidecem diyor senin bana cahil demeye hakkın yok diyor amannnnn olay üstüne olay şimdide aramış eve yemek söyleyelim yemek yiyelim diyor benim birşey yemekte içmekte canım istemiyor aç değilim dedim orucsun nasıl aç değilsin diyor şimdide mesaj atmış 50 dk ya gelirim diye ben bu kocaya nasıl davranayim birde çocuk istiyor bana düzgün davranmiyorki çocuğa davrabirmi emin değilim. Yarın sanırım kayinimin nişanlısı gil kv gile yemeğe geleceklermiş ben gitmeyi düşünmüyorum çünkü gerçekten hizmetçi gibi goruluyorum eltim hiç birsey yapmıyor sadece oturup yemeği yiyor sonra kalkıp oturuyor hiç birsey yapmıyor ben ortada dönüyorum hizmetci gibi kızlar şimdi ben ne yapayım
Canim bunlari duydukca ilk evlebdigim zaman aklima geliyor. 4 senelik evliyim. Bende ilk evlendigimde komaya giriyordm aglamaktan ama esim hic yumusamiyordu. Cok katiydi. Insan aglayana dayanabilir mi diyordum. Yorgunum gitmek istemiyrm demek cok zor gelsede ben mecbur kalmistm gitmek istemedigimi evde durmak istedigimi durmak istedigimde hep kavga ederdik. Birde kv demlerin burda kalin demeleri yokmuydu nefret ederdim. Ama ilk evlendiginde hemen hemen cevremdekiler ayni sorunu yasiyor inan 32 yasinda kuzenim evlendi o bile ayni seyleri yasadi. Simdi esimle aram cok iyi ben gitmek isterim o gitmez kv demlere. Is konusuna gelince mecbur olarak gorme kendini kizlari yerine koy kendinj yada sadece sevabina yap onlar icin degil Allah icin yap yani. Ben 19 yasimda yasadim snin ayni yasadiklarini. Ve kocanin seni annesiyle cekistirmesine musade etme. Ben demistm ben kadin oldugum halde anneme anlatmam senden hic beklemezdim dedim daha annesine asla birsey demedi gerci kv cok degisik insn ama yasadikca herkese nasil davrancagini ogreniyorsn. Mesela gitmek istemiyorsan basbasa kalmak istiyrm seninle olmayi ozledim filn de :KK66: uzun oldu hakkinizi helal edin . Hemen nasil surecek bu evlilik moduna girme diye yazayim dedim . :KK66:

Canim bunlari duydukca ilk evlebdigim zaman aklima geliyor. 4 senelik evliyim. Bende ilk evlendigimde komaya giriyordm aglamaktan ama esim hic yumusamiyordu. Cok katiydi. Insan aglayana dayanabilir mi diyordum. Yorgunum gitmek istemiyrm demek cok zor gelsede ben mecbur kalmistm gitmek istemedigimi evde durmak istedigimi durmak istedigimde hep kavga ederdik. Birde kv demlerin burda kalin demeleri yokmuydu nefret ederdim. Ama ilk evlendiginde hemen hemen cevremdekiler ayni sorunu yasiyor inan 32 yasinda kuzenim evlendi o bile ayni seyleri yasadi. Simdi esimle aram cok iyi ben gitmek isterim o gitmez kv demlere. Is konusuna gelince mecbur olarak gorme kendini kizlari yerine koy kendinj yada sadece sevabina yap onlar icin degil Allah icin yap yani. Ben 19 yasimda yasadim snin ayni yasadiklarini. Ve kocanin seni annesiyle cekistirmesine musade etme. Ben demistm ben kadin oldugum halde anneme anlatmam senden hic beklemezdim dedim daha annesine asla birsey demedi gerci kv cok degisik insn ama yasadikca herkese nasil davrancagini ogreniyorsn. Mesela gitmek istemiyorsan basbasa kalmak istiyrm seninle olmayi ozledim filn de :KK66: uzun oldu hakkinizi helal edin . Hemen nasil surecek bu evlilik moduna girme diye yazayim dedim . :KK66:
Çok iyi yapmışsın çok teşekkür ederim uzun olması önemli değil yeterki nasıl davranmAm gerektiği hakkında bilgi olsun her türlü baş a alıp okurum ben :kahve:

Eşim whatsapp durum paylaşma yerinde hem eşimle benim fotoğrafımı hemde kv ile benim çekildiğimçekildiğim fotoğraf paylaşmış acaba aramız ı sogutmamaya mı çalışıyor

Eşiniz askerlik yapmamış siz daha 21 yaşındasınız ne işiniz var evlilikle sizin yaşıtlarınız hala okuyor.
Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz da

Konumuz bu değil demeyin konumuz tam da bu Eşiniz de siz de gerekli olgunlukta değilsiniz.

Bundan sonra sorunları net bir dil doğru bir üslupla zamanında ifade edin. Biriktirmeyin.

şunu askere gönderelim adam olsun diye bahsettiğiniz eşiniz değil mi?
eşinizi bilmem ama siz evliliğe hazır olmadan evlenmezsiniz.babamın evi der durursaniz ya 1 yiliniz dolmadan bosanirsiniz büyük ihtimal yada her ufacık olayda böyle abartirsınız.
artık evlisiniz.yemeğe gidiyorsanız bir zahmet bulasiga yıkayın ne var yani?
etliye söyleyin gel ben su isi yapayım sende bunu yap de.
yazdiklarinizda büyütülecek hiç bişey yok bana göre.
5 aylık evlilikte "avrat"kıymeti bilmeyen adam olamamış koca..diye girerseniz mevzuya evliliğinizin sağlıklı ve mutlu bir temeli olmaz.
nacizane tavsiyem biraz ılımlı olun herşeyi abartmayın.ve bu fikirleriniz değişip kendinizi gerçekten mutlu hissettiğiniz bi evliliginiz olmadan çocuk dogurmayin.yoksa çocuktan sonraki süreci hiç kaldiramazsiniz.
hakkınızda hayırlısı olsun.

Çok iyi yapmışsın çok teşekkür ederim uzun olması önemli değil yeterki nasıl davranmAm gerektiği hakkında bilgi olsun her türlü baş a alıp okurum ben :kahve:
Canim sen cahilsin diyenleri pek takma derim. Inanki ben 19 yasinda evlendim eltilerimden hep daha olgundum. Birde dedim ya kuzenim 32 yasinda evlendi erkek kuzenim eşi 26 yasinda neler yasadilsr hemde jkiside ingilizce ogretmeni. Yasadiklari cok basit seylerdi ama dedigim.gibj basts boyle seyler olur onemli olan fevri davranma alttan al ama kendinide ezdirme yontem bul kavga etmeden guzellikle . Kendine vakit ayir esinlede ilgilen :KK66: bebek olunca bile biraz bocalayabiliyor insanlar ama zamanla birbirinizi taniyorsunuz :KK66:

21 yasında evlenen bir kadın, 25 yaşındayım evlenen bir adam, avrat kıymeti, kayınvalide, görümce, elti...
Bitmiyor.
Okumadan etmeden, meslek sahibi olmadan, gözünüz açılmadan, kriterleriniz oturmadan, 21 yasında koşa koşa evlenmeyiniz.

Esinde sende cahilsin kv sizi idare ediyor benim anladigim bu.
Senin yasindakiler okullarda sinavdan sinava kosuyor esin avrat kiymeti bilirmi bilemem ama sen kendi kiymetini bil once.

X