Çalgısız, mevlütsüz sadece dansın olduğu düğün olur mu?

Bir taraflarını sallayarak oynaması gayet rahatsız edici bundan beter oynayan da var ve oynarken bunu karşısındaki kadına veya erkeğe doğru atarak oynayan. biri yine üslubuma laf edecek ama çok iğrenç görünüyor. böyle oynaması.
Valla çok düğüne gittim hatt ömrümde kuranlı düğüne gitmedim alayında döktürdük oynadık. Birinde bile bahsettiğiniz erkek tipinden görmedim.
Nedense böyle erkek tipleri de hep karısının her santimetresini kapatan erkekler oluyor. Çevremdeki hiç bir erkek böyle değil şaşırıp kaldım. Bahsettiğiniz muhafazakar erkeklerden bizim gibileri muhafaza etmek lazım belli ki bizim çevrede böyle erkek yok.

siz öyle ortama gelmediğiniz için böyle bakmıyorsunuz. ben böyle insanların düşüncelerine maruz kaldığım ve duyduğum için uygun bulmuyorum. Üslubum da gayet normaldi. Kıvırmak yerine ne kullanabilirim acaba? oynama şekillerini gözünüzde canlandırmam için böyle anlattım. Ağır gelmiş olabilir ama sizin görmediğiniz böyle şeylerin olmadığı anlamına gelmiyor diyorum. sizede neden böyle dediğimi küçük bir örnekle göstermek istedim. o nişanlı çiftin videosunu bulamadım ama damadın oynayışını göstrmek açısından o düğünlerde nasıl oynandığını az çok gözünüzde canlandırırsınız diye attım.
Videoya şimdi baktım gerçekten ne düşündünüz ne hayal ettiniz videoya bakınca. Nasıl baktığınız da önemli . Yemin ederim siz bana bunu bu anlattığınız niyetle yollamasaniz benim için normal bir video olurdu .

Söylüyorsunuz söylüyorsunuz sonra diyorsunuz ki size denk gelmemiştir. Siz madem gitmiyorsunuz çalgılı düğüne nerden biliyorsunuz ?

Siz kendi edebinizle mi ilgilenseniz acaba?
Siz de artık bana cevap vermeyip önünüze mi baksanız acaba. Kimse kimsenin düğününe laf etmesin kapansın gitsin. İsteyen kuranlı yapar isteyen oynamalı çalgılı. isteyen eğlenmek ister düğünde isteyende dua etmek kime ne? Ben sadece çevremde gördüğüm olumsuz durumlardan dolayı fikrimi belirttim böyle olumsuzları hiç olmuyormuş gibi pembe gözlüklerle bakıp bu olumsuzlukları görenlere de saydırmayın. ben böyle şeylere şahit olduğum için düşüncelerimi anlattım belki sert oldu belki üslubum yanlış geldi belki eltimle ilgili eşimden dolayı yaşadığım sıkıntılardan bazı durumları buraya yansıttım ama amacım kimseyi yargılamak değildi. sadece bazı kötü zihniyetli erkeklerin nasıl baktığını nasıl konuştuğunu söylemek istedim ve bana göre yanlış olan bir oynama şeklini söylemek istedim sadece bu.

Siz de artık bana cevap vermeyip önünüze mi baksanız acaba. Kimse kimsenin düğününe laf etmesin kapansın gitsin. İsteyen kuranlı yapar isteyen oynamalı çalgılı. isteyen eğlenmek ister düğünde isteyende dua etmek kime ne? Ben sadece çevremde gördüğüm olumsuz durumlardan dolayı fikrimi belirttim böyle olumsuzları hiç olmuyormuş gibi pembe gözlüklerle bakıp bu olumsuzlukları görenlere de saydırmayın. ben böyle şeylere şahit olduğum için düşüncelerimi anlattım belki sert oldu belki üslubum yanlış geldi belki eltimle ilgili eşimden dolayı yaşadığım sıkıntılardan bazı durumları buraya yansıttım ama amacım kimseyi yargılamak değildi. sadece bazı kötü zihniyetli erkeklerin nasıl baktığını nasıl konuştuğunu söylemek istedim ve bana göre yanlış olan bir oynama şeklini söylemek istedim sadece bu.
Eşinizi yengesinden kıskanarak kendi zihniyetinizi ortaya koyuyorsunuz zaten, bugünkü yazdiklarinz da bu durumu destekleyici olmuş..

Tepki çekecek şeyler yazıp sonra bana yazmayın önünüze bakın diyorsunuz. Yok öyle bir dünya. Edep edep diye gezerken önce kendi edebinizi takınacaksınız.

Kızlar çalgı kesinlikle istemiyorum kişisel tercih diyelim. Mevlütlü kısmında da çok net değilim. Sadece dansın ve nikahın olduğu bir düğün olur mu? İlk danstan sonra nikah, sonra bir zeybek, sonra altta hep hafif müzikler çalacak. Ara ara dansa kalkılacak. Ben babamla bir dans edeceğim özel olarak. Sonra yine topluca danslar olabilir zaman zaman. Sonra masa masa gezip hoş geldiniz muhabbeti yapılsa çok mu abes olur? Sonra zaten takı merasimi, fotoğraf çekimi derken bir şekilde tamamlanır sanki. Siz ne düşünüyorsunuz? Ya bu şekilde olacak ya da kuran tilaveti, dualı bir organizasyon şeklinde. Bana bi el atın. Herkes çok sade buldu sadece danslı olmasını ama diyorum ki herkes kendi düğününde eğlensin önemli olan bizim için orada bulunmaları sonuçta kimseyi eğlendirmek gibi bir vazifem yok. Yine de objektif fikir ve önerilerinize açığım. Çalgısız olacak şekilde.
Benım dugunum o sekılde olsun ıstemıstım
Ama maalesef meshur Ankara dugunu oldu 😑 allahım allahım allahım

Elit takılmak ıstıyodum abi ben

Sizi destekliyorum konu sahibi.
Gidip annemlerle dövusuyum biraz dur sen.

kadınlarda daha kıvrak ve kalça vs atarak oynarlar, biraz romanlar gibi kıvırır göbek atarlar. bir erkeğin böyle oynaması bir kadınında neredeyse bu şekilde oynaması ve birini izlemesi rahatsız edici. veya ben mezdeke oynayacağım adamın biri bana bakacak izleyecek aklından ne geçtiğini bilemem ki.

O zaman yurumeyın de gulmeyın de aklından ne gectıgını bilemezsiniz ki maazallah ustunuze atlar fılan.

Tahrik olacak bısey kalmadı cunku

Kızlar çalgı kesinlikle istemiyorum kişisel tercih diyelim. Mevlütlü kısmında da çok net değilim. Sadece dansın ve nikahın olduğu bir düğün olur mu? İlk danstan sonra nikah, sonra bir zeybek, sonra altta hep hafif müzikler çalacak. Ara ara dansa kalkılacak. Ben babamla bir dans edeceğim özel olarak. Sonra yine topluca danslar olabilir zaman zaman. Sonra masa masa gezip hoş geldiniz muhabbeti yapılsa çok mu abes olur? Sonra zaten takı merasimi, fotoğraf çekimi derken bir şekilde tamamlanır sanki. Siz ne düşünüyorsunuz? Ya bu şekilde olacak ya da kuran tilaveti, dualı bir organizasyon şeklinde. Bana bi el atın. Herkes çok sade buldu sadece danslı olmasını ama diyorum ki herkes kendi düğününde eğlensin önemli olan bizim için orada bulunmaları sonuçta kimseyi eğlendirmek gibi bir vazifem yok. Yine de objektif fikir ve önerilerinize açığım. Çalgısız olacak şekilde.
Düğününe davetli olmadığım için öyle mutlu oldum ki şuan.. efsane baygınlık geçirtici ikiside.

Sizin gittiğiniz düğünleede olmamış olabilir ama ben bir daha düğüne gittiğimse fotopraf çekerim sizin için o kişileri.

Var tabiki neye göre yok, peygamberimizin eşleri burka mı çarşaf mı giyiyormuş? Neye göre, kuranda çarşaf mı giyinin diyor, ayrıca gayette doğru yapıyorum. Bana laf etme hakkın yok, mevlitli düğün yapmaları zorunuza gidiyor, nedense muhafazakarlar bu kadar laf etmezken siz düğünlerine dahi laf ediyorsunuz. Size ne? Neye göre kşme göre düğünde kuran okunmaz, neye göre kuran sadece belli yerlerdr okunur? Ne kadar ilminiz var? Kuran, tefsir, hadis vs tüm konularda eğitim aldım düğünde kuran olmaz her yerde kuran okunmaz diye görmedim.
Ok, eğitim almış halim bu kadar diyorsun? Bence biraz daha eğitim almalısın ya da aldığın eğitimi sindirmek ve algılamakta sıkıntıların var. Bu kadar büyük laf edeceğine 2 dk Google yazman bile bişeyler öğrenmene yeter aslinda..bak şimdi 2 link atıyorum. Çarşaf konusunu da sen Google dan aratirsin.

Düğün
Giyim

Ok, eğitim almış halim bu kadar diyorsun? Bence biraz daha eğitim almalısın ya da aldığın eğitimi sindirmek ve algılamakta sıkıntıların var. Bu kadar büyük laf edeceğine 2 dk Google yazman bile bişeyler öğrenmene yeter aslinda..bak şimdi 2 link atıyorum. Çarşaf konusunu da sen Google dan aratirsin.

Düğün
Giyim
birisi sizin giyiminizi eleştirse hemen laf edersiniz. giyimi hakkında yorum yapmayın. isteyen istediği şekilde giyinir. sonuçta özgür ülkede yaşıyoruz.

Eşinizi yengesinden kıskanarak kendi zihniyetinizi ortaya koyuyorsunuz zaten, bugünkü yazdiklarinz da bu durumu destekleyici olmuş..
Eşimde beni eniştemden ailemden vs kıskanıyorsa ben de kıskanırım. Benim herşeyime laf edip kendi ailesinde olanlara bakmayığ bana laf ederse ben de kıskanırım. Herşeyde eltimi övüp onunla kıyaslayıp eltim herşeyi daha iyi biliyor yapıyormuç gibi görülüe davranılırsa sizde kıskanır ve uzak durursunuz bence.

Düğün
Giyim
Büyük laf etmedim neyin ne olduğunu biliyorum. Uygulamayan birinin bana gelio bunları atmasının bir manası yok. Zaten bu konuda alimlerin görüşlerini biliyorum. Nurettin hoca çarşaf mı giyeceksiniz diyor burka mı giyin diyor??? Hatların belli olmayacağı iç göstermeyecek kıyafet giyin diyor. Eee böyle hatlarını bellie tmeyen siyah abiyeler de yapılıyor siz görmediyseniz burda çol biliyormuş gibi kesin yargılsrla konuşmayın. Bal gibi de kapalıların kuranlı düğün yapması veya nasıl giy indikleri, insan içine çıkmaları sizi rahatsız ediyor.

siz öyle ortama gelmediğiniz için böyle bakmıyorsunuz. ben böyle insanların düşüncelerine maruz kaldığım ve duyduğum için uygun bulmuyorum. Üslubum da gayet normaldi. Kıvırmak yerine ne kullanabilirim acaba? oynama şekillerini gözünüzde canlandırmam için böyle anlattım. Ağır gelmiş olabilir ama sizin görmediğiniz böyle şeylerin olmadığı anlamına gelmiyor diyorum. sizede neden böyle dediğimi küçük bir örnekle göstermek istedim. o nişanlı çiftin videosunu bulamadım ama damadın oynayışını göstrmek açısından o düğünlerde nasıl oynandığını az çok gözünüzde canlandırırsınız diye attım.

Mesajlarınızı okuyunca 1600 yıl geriye gittim bi salın insanları ya. İslam dinini yayma ve öğretme görevi mi bahşedildi size hayırdır? Salın ya salın. Ayrıca gündeme de bir bakın sözde namazında niyazında “ahlaklı” bir erkek karısına ne ahlaksızlıklar yapmış. Ahlak edep diye diye delirdiniz yav, salın.

X