sade farklı bir düğün

Kızlar merhabalar :) nişanlımla aynı fikirde olduğumuz ama bir noktada tıkandığımız bir konuyu danışmak istiyorum sizlere. Sizin fikirlerinizle ortaya güzel bir şey çıkacağına inanıyorum :)) Biz bu sene düğünümüzü ağustos ayında yapacağız. Düğünümüzü havuz başı bir mekanda yaklasık 300- 350 kişilik davetlilerle yapacağız. İki aileninde ilk çocukları olduğumuz için düğün yemekli olsun istediler ve yemekli bir organizasyon tuttuk. Uzun bir süredir hayalini kurduğumuz bu günümüzün biraz farklı, sade ve şık olmasını istiyoruz. Düğünde klasikleşen oyun havaları çalmayacak. Biliyorsunuzdur oyun havasında ortaya çıkan değişik manzaraları. Bunun yerine 19.00 da davetiyeye yazdığımız düğün saatimiz; davetliler salonu doldurması ile birlikte 20.00de başlayacak. Nikahımız burada olacak. Salonun paketinin içinde bulunan drone ile nikah ve düğün havadan çekilecek. Evetlerle birlikte gökyüzüne beyaz balonlar bırakırız diye düşündük. Nikah sonrası bir dans düşünüyoruz. Vals kareografilerini çok beğeniyoruz. Biz dans ettikten sonra yerimize otururuz. Yemek servisi başlar diye düşünüyoruz. Saat 20.30 sıralarında. Çorba, ana yemek, salata, baklava ilk başta servis edilecek. Oyun havası olmayacağı için yemek servis süreleri biraz uzatılacak. Çok uzun olmamak kaydı ile. Sonra bir pasta kesimi ve arkasından dondurmalı pasta dağıtılacak misafirlere. Pasta kesimimizden sonra 2. kareografi dans düşünüyoruz. Bu zeybek veya harmandalı olabilir. Misafirlerimize güzel bir sohbet ortamı olacağını düşündüğümüzden masalarda çay imkanıda olacak. Yine salonun bize sunduğu imkan ile birlikte havuzbaşına ait kafe misafirlerimizin isteklerine açık olacak. ALkolsüz içecekler anlamında.düğün başından sonuna kadar canlı müzik grubu bizim seçtiğimiz şarkıları seslendirecek. Aralarda bilgisayar ortamından fon müzikler çalınacak. Örnek vereyim, nilüfer- ta uzak yollardan, mabel matiz şarkıları gibi. Düğünde takı töreni olmayacak. Ayarlayabilirsek eğer bir dans grubu yani geleneksel danslarımızdan birini sergileyecek bir grup getirtebiliriz diyoruz. Düğünde kimseyi sıkmamak, ortamı cok sıkıcı yapmamak adına başka ne yapabiliriz diye sizden fikir istiyorum. Tıkandığımız nokta bu. Bir köşede hazırlanmış fotoğraf köşesi olsa. Düğün sonuna doğru ''değerli davetlilerimiz çiftimizle anı ölümsüzleştirmek isteyenler anı köşesinde çiftimizle birlikte fotoğraf çektirebilir ve değerli düşüncelerini anı defterine yazabilirler'' gibi bir anons olsa. Köşede hazırlanmış bir alanda fotoğraf çekinsek. Anı defterine misafirlerimiz (isteyenlar tabi) düşüncelerini yazsalar. Sizce nasıl olur. Verebileceğiniz bir fikir var mı:? BU arda buraya kadar okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim . Belki bizim gibi fikre sahip olup yapmak isteyenlere de fikir olur..
Ay okurken sıkıldım resmen insanlar eğlenmek için düğüne gidiyor sizinkisi mevlut olmuş bildiğin

Konunuza gelen yorumlara şaşırdım yahu ben çok farklı ve zarıf bulmustum oysaki , hatta annemle Okuduk konuyu oda bayıldı fikirlerinize 🤗 birazda çevrenizin yapısına bağlı aslında bu tip bi organizasyondan keyif alıp almayacakları . Düğün olsada kurtlarımızı bi döksek modunda akrabalarınız varsa hoşlanmayabilirler evet ama bana planladığınız düğün gayet hoş geldi . Hele anı defteri o kadar güzel oluyor ki . En yakın arkadaşımın anı defterine gülmekten karnımız ağrımıştı . Davetlilerin bir kısmı iyi dileklerini öyle muzip bir dille yazmış ki . Çok güzel anı olarak kalabilecek birşey bence. Tekrar mutluluklar dilerim :)

Konunuza gelen yorumlara şaşırdım yahu ben çok farklı ve zarıf bulmustum oysaki , hatta annemle Okuduk konuyu oda bayıldı fikirlerinize 🤗 birazda çevrenizin yapısına bağlı aslında bu tip bi organizasyondan keyif alıp almayacakları . Düğün olsada kurtlarımızı bi döksek modunda akrabalarınız varsa hoşlanmayabilirler evet ama bana planladığınız düğün gayet hoş geldi . Hele anı defteri o kadar güzel oluyor ki . En yakın arkadaşımın anı defterine gülmekten karnımız ağrımıştı . Davetlilerin bir kısmı iyi dileklerini öyle muzip bir dille yazmış ki . Çok güzel anı olarak kalabilecek birşey bence. Tekrar mutluluklar dilerim :)
olumlu veya olumsuz her düşünceye saygı çerçevesini aşmadıkça saygım sonsuz. tabi beğenilince hoşuma gitmiyor değil :KK54: anı defterine gelince ilkokuldaki hatıra defteri tarzı birşey zannedildi galiba ama aslında öyle birşey olmadığını sizde anlamışsınız :KK68: dediğim gibi çevremizde çok sevmezler oynamayı biz sevsek yapardık o ayrı tabi ama romantik slow dansları çook seviyoruz. eksiklerimiz elbet vardır ama daha zamanımız var. buraya yazma amacım burada birçok insan birçok fikir diye düşündüm ama fikir hiç yokken eleştiri geldi hep :KK48: ama belki ilerde farklı fikirler çıkar bizde eksikerimizi tamamlamış oluruz. sizlerede fikir olur. sevgilerle :KK200:

bu arada annenize de sevgilerle :KK200: umarım herkes gönlündekini yaşar

Dürüstçe cevap verecek olursam, bu dügün çok sikici olur.

Ille halay erik dali gevrek felan çalinmasina gerek yok, eger istemiyorsan. Ancak kesinlikle dans ollmali. Bu inglizce, türkçe pop ile olur, 80li müzik ile olur ve yaninda isiklar kapatip, neonlu aletler ile olur. Ancak bir eglenme olmali.

Uzun bir yemek süresi insanlari bayiyor. Ve bir süre sonra insanlar "neden buraya geldik ki" psikolojisine giriyor.

Ve vals tarzi danslari, koreografili danslar, Türk dügünlerde egreti duruyor. Yani ne bilim, bir dügün benim için samimiyet, romantiklik çagirsitirmali. Samimi bir sekilde normal sallanarak dans etmek niye yanlis olsun? Dans etmekte samimiyet mesela. Mutlulugu gösteriyor.

Ve dans grubu hiç düsünmeyin. En cringe olayi o. Tam profesyonel degiller, millet zor ile bakiyor, ama para harcaniyor,..

Fotoraf kösesi güzel bir fikir. Tüm dügün boyunca herkes "prop"lar ile fotograf çekilmesi güzel olur. Türkiyede nasil bilmem fakat yurt disinda bu sikça yapilan bir olay. Güzek ve komik ani fotograflar ortaya çikiyor. "Photo booth" diye aratin, görsellerde çok güzel örnekler bulursunuz.

Ve yemek saati çok geç. Insanlar açliktan ölürler. Zaten heycandan, telastan yakin aile dügüne kadar yemiyor. Saat 8 buçuka kadar beklemek çok zor olur. Saat 19de giris yapin hemen ardindan dans ve 19.30ta yemek yenilsin. Yemekten sonrada herkes dansa kalksin.

Bu arada tatli olarak baklava olmasin ya. Tatli ilerleyen saatlerde verilebilir. Pasta kesilirken mesela. "dessert buffet" yani tatli masasi yapilabilir. Pasta ile, çesitili tatlilar ile insanlar kendileri seçer istedigi tatlilari.

Dürüstçe cevap verecek olursam, bu dügün çok sikici olur.

Ille halay erik dali gevrek felan çalinmasina gerek yok, eger istemiyorsan. Ancak kesinlikle dans ollmali. Bu inglizce, türkçe pop ile olur, 80li müzik ile olur ve yaninda isiklar kapatip, neonlu aletler ile olur. Ancak bir eglenme olmali.

Uzun bir yemek süresi insanlari bayiyor. Ve bir süre sonra insanlar "neden buraya geldik ki" psikolojisine giriyor.

Ve vals tarzi danslari, koreografili danslar, Türk dügünlerde egreti duruyor. Yani ne bilim, bir dügün benim için samimiyet, romantiklik çagirsitirmali. Samimi bir sekilde normal sallanarak dans etmek niye yanlis olsun? Dans etmekte samimiyet mesela. Mutlulugu gösteriyor.

Ve dans grubu hiç düsünmeyin. En cringe olayi o. Tam profesyonel degiller, millet zor ile bakiyor, ama para harcaniyor,..

Fotoraf kösesi güzel bir fikir. Tüm dügün boyunca herkes "prop"lar ile fotograf çekilmesi güzel olur. Türkiyede nasil bilmem fakat yurt disinda bu sikça yapilan bir olay. Güzek ve komik ani fotograflar ortaya çikiyor. "Photo booth" diye aratin, görsellerde çok güzel örnekler bulursunuz.

Ve yemek saati çok geç. Insanlar açliktan ölürler. Zaten heycandan, telastan yakin aile dügüne kadar yemiyor. Saat 8 buçuka kadar beklemek çok zor olur. Saat 19de giris yapin hemen ardindan dans ve 19.30ta yemek yenilsin. Yemekten sonrada herkes dansa kalksin.

Bu arada tatli olarak baklava olmasin ya. Tatli ilerleyen saatlerde verilebilir. Pasta kesilirken mesela. "dessert buffet" yani tatli masasi yapilabilir. Pasta ile, çesitili tatlilar ile insanlar kendileri seçer istedigi tatlilari.
düşünceleriniz için çok teşekkür ederim şuan sadece fikir aşamasında bakalım ne olacak. Umarım güzel olacak :KK16:

düşünceleriniz için çok teşekkür ederim şuan sadece fikir aşamasında bakalım ne olacak. Umarım güzel olacak :KK16:

Simdiden mutluluklar dilerim. Birazda tecrübeden dolayi böyle konustum. Gittigim bir dügünde yemek fasli hem geç baslamisti, hem uzun sürmüstü. Büfe tarzi oldugu içinde herkesin yemek alabilmesi, yemesi zaman aldi. Ardindan herkes doymus oldugu halde ekstra uzattilar.

Herkeste bir sikilmis hisi uyanmisti. "Ne zaman bu dügün baslayacak" hisi. Yani mümkün oldugunda siki bir program olsun, birseyleri fazla uzatmayin, insanlar his ediyor.

Simdiden mutluluklar dilerim. Birazda tecrübeden dolayi böyle konustum. Gittigim bir dügünde yemek fasli hem geç baslamisti, hem uzun sürmüstü. Büfe tarzi oldugu içinde herkesin yemek alabilmesi, yemesi zaman aldi. Ardindan herkes doymus oldugu halde ekstra uzattilar.

Herkeste bir sikilmis hisi uyanmisti. "Ne zaman bu dügün baslayacak" hisi. Yani mümkün oldugunda siki bir program olsun, birseyleri fazla uzatmayin, insanlar his ediyor.
aynen bizim fikirlerimiz var ama profesyonel ve güzel şekilde çözecek herkesi memnun edecek bir program için organizasyon firması ile görüşeceğiz teşekkür ederim.

X