Çalışan anneler akıl verir misiniz

Madem evli degilsiniz cocugunuz yok bence bilmediginiz tecrube etmediginiz bu konuda daha fazla konusmayin. Soylediklerinizin dogruluk oayi yok, eski ata erkil zihniyetin sebep oldugu dusunce kaliplari bunlar. Avrupada yasiyorum burada ki babalar anneler hepsi esit derecede bakiyor cocuga , oyun gruplarina babalarda getiriyor goruyorum alt degistirme hemesi icmesi hepsini gayet iyi yapiyorlar. Bir suru amerikeli, alman ingiliz arkadasim var gece nobetlese kalkiyorlar anne yoksa baba var her zaman oyuzeen daha fazla sacmalamayin.

Yani gercekten sizi uzmek istemem ama saka gibisiniz. Cok bunaldiniz diye calismaya baslayacaksiniz cocugu komsuya birakmayi bile dusuneceksiniz inanamiyorum
Çalışmak isteyim yavrumda aklım kalmayacak şekilde olduğu zaman geçerli. Evet çalışmayı çok seviyorum bu sebeple çalışmanın bana çok iyi geleceğini düşüyorum

Hanımlar her birinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim bana akıl verdiniz tecrübeleriniz ile yorum yaptınız biz eşimle oturup tüm seçeneklerin iyi ve kötü yanlarını düşündük ve bebeğimiz için en mantıklı olan şeyin gece annesinin yanında olmasına karar verdik. Eşim 2 yıla kadar çalışmamı aslında istemiyor ancak çalışmak isteğimi de saygıyla karşılıyor ve destek oluyor. Çünkü çalışmayı ne kadar çok sevdiğimi biliyor bana iyi geleceğini düşünüyor ne kadar erken bu süreci başlatırsak o kadar çabuk uyum sağlayacağımızı düşündük. Söyleki babaanneye evimiz 10 dakika 15 dakika mesafede. Madem nöbet tutmama hakkım var öyleyse kullanmalıyım bu hakkı. 1 yaşında işe başlayıp hergün babaanneye bırakacağız ve bazı elzem durumlar da babanne bize gelecek. Eşim akşam 17 de mesaisi genelde bitiyor 17.30 bebeğimizi alıp gelecek ben aslında 16da mesai bitiriyorum ancak gidip almam getirmem araba eşimde olacağı için mümkün olmayacak eşim 1.5 saat zaten ancak eve gelirsin çabuk geçer endişelenme diyor. Ve bebeği hergün alıp geleceğim için orada kalmak orada hep beraber yemek yemek gibi şeylerin olmayacağını söylüyor. Böyle bir karara vardık bakalım inşallah hayırlısı böyledir

inanın eşim nasıl bakacak bilmiyorum muhtemelen kayınvalide bakacak ama o da türlü dertler
Ben sizi anlıyorum.
Sırf Kv. tavırları yüzünden 2 yıl ücretsiz izin aldım.
Şimdi kreşe gidiyor ama bu defa da çok hasta oluyor.
Sürekli izin alamıyorum tabii ben izin alamadığımda kızım hasta olduğunda mecburen Kv. çağırıyorum o tavırlarına katlanıyorum.
Haaa evet evet seni çok seviyor diye de veriyorum gazı sonuçta babaannesi zarar vermez komşudan fazla sever diye de avutuyorum kendimi.
O da yaşlı haliyle bakmaya çalışıyor bakmak zorunda değil sevmese diyorum ki öyle..

İkinci cocuguma da babannesi bakıyor. Evlerimiz yakın birimiz işten gelince kendi evine gidiyor. İlk cocukta sorun yaşamadık mı yasadık evet. Ben kıskandım biraz çocuğum babanneyi daha cok seviyor gibi geliyordu. Tabi ben daha çok ilgi göstermeye çalıştım ve buyudukce öz ailesini annesini biliyor oldu.

Demem o ki babannenin torun sevgisinden ve vicdanından eminseniz babanne baksın. Gözünüz arkada kalmaz

Siz kaç aylıkken babaya gece bıraktınız acaba
Birini 13 aylıkken bıraktım babasına sonra 17. Ayımda ikinci kez hamile kaldım:)) Kızım 26 ayına kadar babası gece baktı, tam 26 aylıkken oğlum doğdu. Sonra 1 yıl ücretsiz izin aldım, özet olarak kızım 42 aylık oğlum 16 aylıkken gece babaları bakıyordu. Ben 5 te gidiyordum, sabah 8.30 da geliyordum. Bazen hafta sonu 24 saat kalıyordum. Bu şekilde epey bakıcısız büyüttük. İkimizde yıprandık eşimle ama değdi.

Ben senin kadar Avrupa ve Amerika'ya gitmiş biriyim. Gelmiş ataerkillik ile suçluyorsun. Siz her gördüğünüz modern kalıplara köle olun ve sizinki saçmalamak olmasın öyle mi?

Bi deneyin, zaten gönlü yoksa elbet bi yerde arıza çıkaracaktır. Benim kaynanam 2 yaşında çocuğa bakamadı, 2 hafta dayandı, sonra dar attı canını köyüne. Sizden çıkmış olur böylece, rahat rahat verirsiniz bakıcıya kimse de gık diyemez.

Eşiniz emzirmek dışında her şeyi yapabilir, zaten sütünüzü sağıp koyabilirsiniz dolaba, o da benmari usulü ısıtıp verir, 30 yaşında koca adamlara aciz gibi davranmayın yahu. Biraz sorumluluk alsınlar, onlarsız plan kurmaya çalışıyorsunuz, beğenmediğiniz kaynanalara bile ağız eğiyorsunuz, kocalar bir türlü denklemin içine girmiyor. Kazara girse de hop çıkarılıyor bi şekilde. Ondan sonra evde misafir gibi bir baba görüyor çocuklar. Bi sıkıntı olup boşanınca da haftasonu avmye götürüp barbie, hot wheels seti alıp MC donaldsa götürünce süper baba oluyor, garibim baba mı gördüğü var, gözünde büyüyor, onun dolduruşuyla sizi üzüyor, siz kendinizi ortalara atıyorsunuz ama kıymetiniz bilinmiyor. Ya da sırf adam göz önünde olsun 2 gr hayrı bana yok bari çocuğa damlasın, salarsam umrunda olmaz onu da ayda yılda bir görür diye kangren olmuş evlilikleri bitiremiyorsunuz. Konu sahibi kişisel alınmayın, biraz ortaya konuştum bu konu sayesinde. Ama siz eşinizin önünden sorumluluk almayın, adam yıllar geçtikçe evde köşe kırlentine evrilmesin. Faydası olmaz zararı olur inanın ki.

Canım çok haklısında adam çocuk ağlayınca kalkıp bakmıyorsa uyanınca gidip bakmıyorsa susamış mı acaba diye düşünüp su vermiyorsa ben ne yapabilirim bir anne olarak babalık çok kolay diyorsa bir baba bence babalık yapamıyordur ama anne olarak ben ne yapabilirim bir insanım içinden gelmiyorsa

Merhaba bunları maruz bıraktığınızda istemese de yapabilir eşiniz. Sonuçta onun da evladı. Biraz güvenin eşinize. İşe başlamadan iki hafta önce sanki işteymişsiniz gibi yapacağı şeyleri adım adım gösterip onu izleyin. İşyerindeyken de mesaj atarsınız hatırlatırsınız zaten yapması gerekenleri. Yorulacak belki ama sonuçta bu çocuğu tek başınıza yapmadınız siz de yoruluyorsunuz yapacak bir şey yok. Kv ile yüz göz olmak istemiyorsanız ikiniz güzelce bakın gece kaç defa uyanıyor mesela evinize de çok yakınmış zaten işyeri çok çok acil bir durumda gelir müdahele edersiniz gerekirse

Canım sen kv bakmasın mı diyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…