Çalışan kadına yatılı misafir

Misafirle alakası yok benim hep buzluğum ve derin dondurucum stokludur.

Kurabiye hamuru
Mozaik pasta
Börek
Yaprak sarması
Kıymayı biraz köftelik olarak şekil verir birazda yemeklerin içine koymak için minik minik yuvarlarım
Düdüklü kullanmayı bilmediğim için nohut kuru fasulye haşlarım öyle pişirmesi çok kolay.

Ek olaraktan siz yokken rahat olurlar kendileri kahvaltı hazırlayıp yerler akşam yemeği de fırında tavuk pilav tarzı şeyler yaparsın.

Çok stres yapma rahat ol

Merhaba, 5 aylık evliyim. Eşim de ben de çalışıyoruz ve gurbetteyiz , eşimin ailesi de benim ailem de farklı farklı şehirlerdeler. Haziran da bulunduğumuz şehre iki aile de misafir olarak tatile gelmek istiyorlar. Tabi ilk evlendiğimizden beri ben de istiyorum ama ilk defa eşimin ailesini tek başıma ağırlayacağım çok heyecanlandım. Kendi annem babam kardeşlerim germiyor beni onlara iki yumurta da kırsam hep hamarat kızım derler :)

Eşimin ailesi ise beni biraz korkutuyor. Onlarla nişanlıyken de sevgiliyken de pek görüşemezdik telefonda da ben konuşamam pek ama onlara karşı hep çok güler yüzlü ve saygılı davrandım şimdiye kadar. Kayınvalidem ve kayınbabam da bana karşı öyleydi ama bu yatılı gelme işi beni çok korkutuyor. Sabah kahvaltı ne hazırlicam ? Sabah benle 6 da kalkmak isterler mi bir de o var ? Kahvaltı hazırlamayıp işe gitsem ayıp olur mu ? Akşam yemeğini nasıl yetiştiricem işten 18.30 da çıkıyorum eve gelmem 19.00 u buluyor ve yemek yapmam hep bir iki saati buluyor. Acaba odamızı evi kenarı köşeyi kurcalarlar mı ? Eşimin ablası yani görümcem çok laf sokan bir kadın belli etmeden ne diyecekse der sonra şakaya vurur şu zamana kadar ona karşı mesafeliydim biraz daha t4emkinli yaklaştım ama bu geldiğinde epey bir iç içe geçicez gibi duruyor. Aynı zamanda hamarat ve becerikli görünmek istiyorum normalde öyle olduğumu düşünürüm ama yapamazsam sanki ömür boyu hep böyle bilinicem gibi. Çünkü bir daha en erken önümüzdeki yaz gelebilecekler. Bilmiyorum yemek tarifi bile önerseniz açığım her türlü yorum fikir benim için çok önemli :)
Çok üzülürsün böyle:d kırk çeşit de koysan kusur aramaya gelen kuş sütü eksikti der

Evinize ilk defa yatılı gelecekleri için heyecanınızı anlıyorum ama sabah sizle beraber 6 da uyanıp neden kahvaltı yapsınlar ya da neden sabah uyandıklarında sizden kahvaltı beklesinler :)) Bence çok ince düşünmüşsünüz bu kadarına gerek yok. Sizin çalıştığınızı biliyorlar kendinize dert edinmeyin. Mutfakta malzemeniz olsun yeterli, emin olun onlar siz işten gelmeden yemeklerinizi hazırlarlar.

Yatak odanızı da karıştıracaklarını sanmıyorum kilitlemek bence doğru olmaz.
Benim annem misafire kırk takla atardı. En kötü bir soslu et ya da tavuk yemeği yapar yanına pilavı, sarması dolması bir de böreği olurdu masada hepsinden önce güzel bir çorba hepsi bitince tatlısı ardına meyvesi en sona da kahvesiyle günü sonlandırırdı. Yatılı misafirlerimize bile böyleydi kahvaltıda on çeşitle o yüzden bende hep laf söz edilir korkusu oluşmuş. Devir öyle misafir ağırlamaya uygun değil artık orası unutuluyor ama neyse :KK70:

Misafirle alakası yok benim hep buzluğum ve derin dondurucum stokludur.

Kurabiye hamuru
Mozaik pasta
Börek
Yaprak sarması
Kıymayı biraz köftelik olarak şekil verir birazda yemeklerin içine koymak için minik minik yuvarlarım
Düdüklü kullanmayı bilmediğim için nohut kuru fasulye haşlarım öyle pişirmesi çok kolay.

Ek olaraktan siz yokken rahat olurlar kendileri kahvaltı hazırlayıp yerler akşam yemeği de fırında tavuk pilav tarzı şeyler yaparsın.

Çok stres yapma rahat ol
Dikkate alıcam teşekkür ederim önerileriniz için.

Canım hakikaten çok düşünceli davranıyorsun ama böyle yaparsan tepene binerler. Hiç gerek yok. Ben çalışııyorum ev size emanet de çık git. Eşinle gideceksiniz eşinle geleceksiniz onlar da bunu görecek. Benim anladığım iş çıkışlarında eşinle birlikte hazırlayıp yiyorsunuz ne güzel aynısını yapın kv kp yede ikram edin bitti gitti.

Bence kendini kasma. Kahvaltıyı halledersin bir şekilde. Akşam yemeği için de menünü belirle, malzemelerini hazırla ve işten geldikten sonra mutfağa gir. Bunlar da odun değil ya sen işten geldikten sonra ancak bir şeyler yapabileceğini görsün. Yardımcı olsunlar. Çok acıkırlarsa yesinler. Evde olan kendileri aslında onların bir şeyler hazırlaması veya sen eve gelmeden biz yapmaya başlayalım sen de gelince sofraya otururuz demesi lazım. Misal, ana yemeği yapsa kayınvaliden senin gelmene yakın sen de gelince sıcak olsun diye pilavı yaparsın. Bunu düşünen insanlar olsa keşke. Salonun baş köşesine oturup gelin gelsin de yemek yapsın diye kılını kıpırdatmayan tiplerse bence umduklarını değil, bulduklarını yesinler.

Çalışan kadınsınız. Sabah hazırlanıp kapıyı çekip gideceksiniz ne kahvaltı hazırlaması. Düzgün insanlar ise zaten siz eve geldiğinizde zaten sofrayı hazırlamış olurlar. Sizden beklenmez çalışıyorsunuz.
Hazır sofraya sizin oturmanız gerek. Sıkmayın zorlamayın kendinizi yapmaya da çalışmayın.

Çalışırken yatılı misafir gelince kahvaltı hazırlamam erken çıkıyorum. Uyanınca yesinler. İşten gelince onlar sana hazırlamıs olsun ne alaka bıde gelip yemek hazırlamak. Evde oturacaklar mı aksama kadar.
Ama senin durumun planlı bir misafir ağırlamak izinli zamanında gelmeleri daha iyi. Yani iznini onlara göre ayarlamalısın bence.

Çalışırken yatılı misafir gelince kahvaltı hazırlamam erken çıkıyorum. Uyanınca yesinler. İşten gelince onlar sana hazırlamıs olsun ne alaka bıde gelip yemek hazırlamak. Evde oturacaklar mı aksama kadar.
Ama senin durumun planlı bir misafir ağırlamak izinli zamanında gelmeleri daha iyi. Yani iznini onlara göre ayarlamalısın bence.
Kaldıkları sürenin birazı pazara denk gelecek gibi duruyor o zaman güzel olur yoksa cumartesi de çalışıyorum. Başka bir şehre yeni evlenip geldiğim için işimde yeni ve bir yıl yıllık iznim yok ne yazık ki. Marttan beri çalışıyorum, çok yoğun ve çok disiplinli bir yer. Benim misafirlerim gelecek diyip izin almam çok zor. İznimi bekleyecek olsalar önümüzdeki yazı beklemeleri gerekir :') Ben de daha bir kaç aylık olduğum iş yerinde ilk fırsatta izin alıp göze batmak istemiyorum Yoksa çok haklısınız.

Son düzenleme:
Kaldıkları sürenin birazı pazara denk gelecek gibi duruyor o zaman güzel olur yoksa cumartesi de çalışıyorum. Başka bir şehre yeni evlenip geldiğim için işimde yeni ve bir yıl yıllık iznim yok ne yazık ki. Marttan beri çalışıyorum, çok yoğun ve çok disiplinli bir yer. Benim misafirlerim gelecek diyip izin almam çok zor. İznimi bekleyecek olsalar önümüzdeki yazı beklemeleri gerekir :') Ben de daha bir kaç aylık olduğum iş yerinde ilk fırsatta izin alıp göze batmak istemiyorum Yoksa çok haklısınız.
Ay valla sen yazdıkça sana üzülüyor olmam normal mi ? E canım çok yeni evlenmişsiniz zaten niye hemen çalışmaya başladın ki biraz keyif yapsaydın. Neyse senin iznini beklemiyorsa senden de bir şey beklemezler dert etme. Bu arada kv ve kp anlattığın kadarıyla pek kötü insanlar değiller gibi belki bakarsın çok keyifli bir hafta olur.

Çslıştığınızı bilerek gelen insanlar ona göre hareket eder, sabah 6'da kalkıp kahvaltı hazırlamanıza ve eve gelip koştur koştur yemeğe girişmenize gerek yok.

Merhaba, 5 aylık evliyim. Eşim de ben de çalışıyoruz ve gurbetteyiz , eşimin ailesi de benim ailem de farklı farklı şehirlerdeler. Haziran da bulunduğumuz şehre iki aile de misafir olarak tatile gelmek istiyorlar. Tabi ilk evlendiğimizden beri ben de istiyorum ama ilk defa eşimin ailesini tek başıma ağırlayacağım çok heyecanlandım. Kendi annem babam kardeşlerim germiyor beni onlara iki yumurta da kırsam hep hamarat kızım derler :)

Eşimin ailesi ise beni biraz korkutuyor. Onlarla nişanlıyken de sevgiliyken de pek görüşemezdik telefonda da ben konuşamam pek ama onlara karşı hep çok güler yüzlü ve saygılı davrandım şimdiye kadar. Kayınvalidem ve kayınbabam da bana karşı öyleydi ama bu yatılı gelme işi beni çok korkutuyor. Sabah kahvaltı ne hazırlicam ? Sabah benle 6 da kalkmak isterler mi bir de o var ? Kahvaltı hazırlamayıp işe gitsem ayıp olur mu ? Akşam yemeğini nasıl yetiştiricem işten 18.30 da çıkıyorum eve gelmem 19.00 u buluyor ve yemek yapmam hep bir iki saati buluyor. Acaba odamızı evi kenarı köşeyi kurcalarlar mı ? Eşimin ablası yani görümcem çok laf sokan bir kadın belli etmeden ne diyecekse der sonra şakaya vurur şu zamana kadar ona karşı mesafeliydim biraz daha t4emkinli yaklaştım ama bu geldiğinde epey bir iç içe geçicez gibi duruyor. Aynı zamanda hamarat ve becerikli görünmek istiyorum normalde öyle olduğumu düşünürüm ama yapamazsam sanki ömür boyu hep böyle bilinicem gibi. Çünkü bir daha en erken önümüzdeki yaz gelebilecekler. Bilmiyorum yemek tarifi bile önerseniz açığım her türlü yorum fikir benim için çok önemli :)
Ben şöyle düşünüyorum eşinizinkini de sizinkilerde anne baba kimse evladının kötülüğünü istemez her iki tarafta geldiklerinde muhakkak yardım ederler diyelim ki etmediler baktınız ilk gün yetiştiremiyorsunuz o zaman başka şeyler bulursunuz mesela dışarıda yemeğe götürürsünüz yemek sipariş edersiniz en kötü ihtimal bir gece önceden yaparsınız eşim de ben de çalışıyoruz yatılı misafir olduğu zaman Ben hep muhakkak bir gece önceden yemek pişiriyorum ayrıca kendi annem babam olsa sorun değil bakış açısıyla bakmayın öyle çok yorulursunuz her iki tarafa da hürmet göstermenizi tavsiye ederim çünkü aslında ne kadar şanslı olduğunuzu bilmiyorsunuz mesela bizlerin aileleri burada oturuyor sürekli gitgel yapmak zorundayız ama size sen de belki 3.04 kere gelecekler ve sizde bunu idare etmek zorundasınız tabii ki

Ben şöyle düşünüyorum eşinizinkini de sizinkilerde anne baba kimse evladının kötülüğünü istemez her iki tarafta geldiklerinde muhakkak yardım ederler diyelim ki etmediler baktınız ilk gün yetiştiremiyorsunuz o zaman başka şeyler bulursunuz mesela dışarıda yemeğe götürürsünüz yemek sipariş edersiniz en kötü ihtimal bir gece önceden yaparsınız eşim de ben de çalışıyoruz yatılı misafir olduğu zaman Ben hep muhakkak bir gece önceden yemek pişiriyorum ayrıca kendi annem babam olsa sorun değil bakış açısıyla bakmayın öyle çok yorulursunuz her iki tarafa da hürmet göstermenizi tavsiye ederim çünkü aslında ne kadar şanslı olduğunuzu bilmiyorsunuz mesela bizlerin aileleri burada oturuyor sürekli gitgel yapmak zorundayız ama size sen de belki 3.04 kere gelecekler ve sizde bunu idare etmek zorundasınız tabii ki
Yok yok gerçekten asla hürmet esirgemiyorum ve bana haksızlık yapılmadığı sürece de böyle devam edicem ama işte ilk gelişleri olduğu için heyecanlandım biraz.

Bu arada cidden haklısınız o yönden çok şanslıyız dediğim gibi gelseler gelseler yılda bir ya da iki kere gelirler o kadar. Uzun süreli de kalacak kişiler değiller zaten kalmak isteseler bile eşim dayanamaz usulünce gönderir. O yüzden altı üstü bir haftanın lafı yapılmaz kesinlikle.

Hm anladım o zaman yapacak bişey yok. Kahvaltı düşünmeyin. Siz rahatınıza bakın diyip çıkın. Aksamda geldıgınızdd baktınız hazırlamamıslarsa hızlıca bişeyler yapın anca bu kadar oluyo işten gelınce deyın. Kasmayın

X