Çalışmak İstemiyorum

Aynen, çok yoğun ve stresli çalışma dönemleri sonucu oluşan çok ciddi bir hastalık.
Sadece yorgunluk değil, ileri aşamalarında kronik ve şiddetli baş ağrısı, tansiyon, mide sorunları, uyku bozuklukları gibi fiziksel sorunları da beraberinde getiriyor. Ki bunların hepsini birebir yaşamış biriyim.
Ve tamamen katılıyorum, tembellik farklı tükenmişlik farklı.
Konu sahibesi tükenmişlik sendromu yaşıyorum dese bile inanan çıkacağını sanmıyorum.
7 yaşından beri okul nedeniyle erken kalkmak zorunda kalmak ya da yanında başka sorumluluk taşımadan 5 senelik iş deneyiminin bu derece tükenmişlik yaratacağına inanan çıkacağını sanmam yani.

Eşi o halde Dr a git der. Bir psikoloğa bakar zaten numara yaptığının anlaşılması. Siz tamamen atlattınız mı? Geçmiş olsun tekrar. 💜

İlk kez birinin çalışmamak için bahane ne olur diye sorduğunu duydum😆daha neler görüp duyacağız bende ev hanımıyım çokta bsy yok evde bir ton sorumluluk evdede var yani 😄

Eşi o halde Dr a git der. Bir psikoloğa bakar zaten numara yaptığının anlaşılması. Siz tamamen atlattınız mı? Geçmiş olsun tekrar. 💜

Çok teşekkür ederim, evet ben tamamen atlattım.
Yoğunluğum ve stresim azalıp belli bir rutine oturduktan sonra bir 6 ay toparlanmam sürdü.
Tamamen kendime gelmem için bir 6 ay daha gerekti.
Şimdi yine yoğun ve stresli çalışma dönemlerim oluyor ancak en azından yönetilebilir düzeyde.
Tekrar o günlere dönmeyi asla istemem, dediğim gibi Allah düşmanımın başına vermesin.
Ve evet, doktora gitmek gerekiyor. Hiç bir şey olmasa fiziksel sonuçlarının hafifletilmesi için doktor gerekiyor.
Zaten ben tükenmişlik sendromu yaşıyorum demesine kalmadan çevresindekiler yönlendirir.
Kendini her anlamda belli eden bir rahatsızlık ne yazık ki.

Aa hoşgeldiniz, gözlerimiz yollarda kalmıştı.

Konu sahibi çalışmak istemiyorsa baştan söyleseydi, eşi de ona göre evlenmezdi belki.
Çalışırken koca bulup evlendikten sonra "ivi giçindirmik sinin girivin" diyerek adama ve ailesine yıkılmaya çalışmak tek kelimeyle dolandırıcılık.

İş yerlerini günümüzde eş bulmak için kullanan ve bu nedenle işe giden kadınlar da var bu arada. Aileleri de "evlenince işi bırakır, dinlenirsin vb" şeklinde destekliyor hatta.

İşi bırakıp, evi tek başına geçindirmeye gönüllü eşi buluyorlarsa ne âlâ. Bulamıyorlarsa sonrası sıkıntı.

Kızlar selam,
Benim şöyle bir derdim var, üniversiteden mezun olduğumdan beri kesintisiz çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır. Ve işyerimde sorun olduğu için çıkarttılar hala tazminatımı alamadım orası ayrı. Bu arada 8 aylık evliyim ocak gibi işten çıkartıldım. 1 1 buçuk ay kadar evde durduktan sonra yeniden iş buldum ve işe başladım. Yeni işimde 1 ayımı doldurmak üzereyim ancak içimden gram çalışmak gelmiyor. Şimdi diyeceksiniz neden iş buldun o zaman tekrar diye.. Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim. Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.
Son olarak lütfen bana zorlanacaksanız neden çıkmak istiyorsun da demeyin, düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum. (Zaten çalışmadığım 1 ay sürecinde oluyorlardı)

içimden gram çalışmak gelmiyor.

Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim.Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.

Çalışan yerlerim ağrıyor diyebilirsiniz.(!) 😌

40 yaşındayım 10 yildan fazladır çalışıyorum.
Finans departmanındayim.
Masa başı oturmaktan dizlerimde kireçlenme, boyun fıtığı, bel fıtığı hepsi combo yapmış durumda ama yine de çalışamam evde oturmak istiyorum diyemoyorum

Ara ara işten ayrıldım ama yine geri döndüm.
Hele şu ekonomide düğün borcu da varken evde oturayım mantığını anlayamam

Kızlar selam,
Benim şöyle bir derdim var, üniversiteden mezun olduğumdan beri kesintisiz çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır. Ve işyerimde sorun olduğu için çıkarttılar hala tazminatımı alamadım orası ayrı. Bu arada 8 aylık evliyim ocak gibi işten çıkartıldım. 1 1 buçuk ay kadar evde durduktan sonra yeniden iş buldum ve işe başladım. Yeni işimde 1 ayımı doldurmak üzereyim ancak içimden gram çalışmak gelmiyor. Şimdi diyeceksiniz neden iş buldun o zaman tekrar diye.. Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim. Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.
Son olarak lütfen bana zorlanacaksanız neden çıkmak istiyorsun da demeyin, düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum. (Zaten çalışmadığım 1 ay sürecinde oluyorlardı)
Ayyyy evlerden irak bir gelin, kinamayacagim kinamayacagim kinamayacagim…

Kate dedin üzüldüm şimdi kadın kanser oldu inṣallah atlatır.
Konu sahibinin konuşmasına bakınca çalıṣması bile mucize yani bu zamana kadar.Her halde hep isyan ederek işe gitmiştir.🤣

Hala birşeyler şaibeli geliyor o konu da bilmiyorum Allah şifasını versin genç yaşta ya. Bilemiyorum altında ne sorunları var kimbilir.

Hala birşeyler şaibeli geliyor o konu da bilmiyorum Allah şifasını versin genç yaşta ya. Bilemiyorum altında ne sorunları var kimbilir.
Sarayın içini bilemeyiz ne tür dolaplar dönüyodur.😁
Ama süzülmüş kadın açıklama verince baya zayıflamıştị hep göz önünde olan biri için kolay bir şey değil hem de berbat bir hastalık olduğu için kim olsa kabuguna çekilir stres yapar.

7 yaşından beri okula gitmek için erkenden kalkmanız beni çok üzdü ya kıyamam, kim yaptı size bu kötülüğü? Hem 7 yaşında okula başlamak ne demek, neden ülkedeki diğer herkes gibi sizi de 15 yaşınızda başlatmadılar ki okula??
Bu yetmezmiş gibi bir de 5 yıldır çalışıyor olmak korkunç!!! Aklım almıyor bir insan bunca uzun sene nasıl işe gidebilir? Gerçekten sırtınıza bindikçe binmişler. İnsan ailesini seçemiyor gerçekten, akıl dışı durumlara maruz kalmışsınız. Bence bir heyet raporu vs artık ne bulunursa derhal alıp erken emekliliğe başvurmalısınız. Ülkenize sunduğunuz emekler karşılığında sizi altın plaketle emekli edeceklerine şüphem yok 👏 👏 👏

Belki daha çok sevebileceğiniz başka bir iş bulursanız bu kadar rahatsız etmez sizi.

Çalışmak zorunda olduğunuz net gibi görünüyor.

Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim

Zaten herkes size gereken cevabı vermiş bir de ben bir şey söylemek istiyorum;

Size göre yanlış bir erkekle evlenmişsiniz. Yeni farketmişsiniz bu durumu. ( Bakın size göre diyorum)

Bir arkadaşım vardı hayali ev hanımı olmak, ayaklarını evde uzatmaktı. ( bu cümleyi kuruyordu) Karşısına çalışan kadın isteyen erkekler çıkıyordu, sonra aradığı kişiyi geç olsa da buldu, evlendi şimdi adam arkadaşın istediği ev hanımı hayatını ona yaşatıyor.

Siz çalışan kadın isteyen biriyle evlenmişsiniz. Bu durum değişmeyecek. Bisürü de borcunuz var. İşi bırakmanız sizin evliliğin bitmesine bile sebep olur söyliyeyim.

Hayatta ne istediğinize karar verip öyle yuva kurun.

Çocuk yaparsanız çocuğu kreşe verip yine çalışmak zorundasınız.

Her iki tarafta üzülmesin böylelikle.

Dipnot : Çalışan kadınla evlenmek isteyen bir erkekle, çalışmak istemeyen tanıdığım evlendi. Adam sürekli çalışman lazım dedi ve boşandılar.

X