Çalışmak İstemiyorum

Bende calismayi hic sevmiyorum.Hic bir zamanda sevmedim.Ama evlendigimiz zaman cocuk olana kadar mecbur calistim.Evimizi arabamizi aldik simdi evde oturuyorum.Hic bir zaman esimin ailesi baksin diye bir talebim olmadi olamazda zaten.Ama sunuda soyleyeyim o cicim aylarida omur boyu surmuyor.İki gun sonra para sıkıntısına dustugunuz zaman birbirinizi yemeye baslarsiniz.Ayrica insanin ne kadar parasi olursa sozu o kadar geciyor.Simdiki aklim olsa iki uc sene daha fazla calisirdim daha iyi bir ev alirdik.

İyi de çalışmayınca eve tek maaş girince gelir azalacak yaşam standartı maddi olarak düşecek bunları göze alıyor musun? Sen evcimen olsan da çocuğun olduğunda bu evcimenlik para etmeyecek bu devirde maddiyat en önemli şey

O değil de geçinmeye paranız yokken çocuk mu istiyorsunuz gerçekten? Tarzan doğuracaksınız sanırım. Kendi kendine büyüyüp gider diyorsunuz. Bu adam sizi çocukla boşasa ne yapacaksanız mesela? İş yok, para yok, eee bide çocuk var?!?!?!

Çalışmaktan yırtmak için çocuk istiyor silah bu. Ondanda sıkılır 😀 ama eşi iş bul iş bul diyen biri bebek biraz büyüsün elinde patlar o silah. Boom. Ek çocuk masrafı bonus üfff.

Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim
Bir konunun altını kırmızı kalem ile çizmek isterim. Hepimiz böyleyiz 📝

Kızlar selam,
Benim şöyle bir derdim var, üniversiteden mezun olduğumdan beri kesintisiz çalışıyorum yaklaşık 5 yıldır. Ve işyerimde sorun olduğu için çıkarttılar hala tazminatımı alamadım orası ayrı. Bu arada 8 aylık evliyim ocak gibi işten çıkartıldım. 1 1 buçuk ay kadar evde durduktan sonra yeniden iş buldum ve işe başladım. Yeni işimde 1 ayımı doldurmak üzereyim ancak içimden gram çalışmak gelmiyor. Şimdi diyeceksiniz neden iş buldun o zaman tekrar diye.. Çünkü ev kira, düğün borçları vs. derken eşimin çalıştığıyla geçinemedik. Yani bi nevi mecbur kaldım. Eşimde sürekli iş bakıyor musun vs vs deyip duruyordu. Yani şuan çalıştığım yerde hiç mutlu değilim, ayaklarım geri geri gidiyor hep ve hiç gitmek istemiyorum. Çok evcimen bir insanımdır, yani sabahtan akşama evimde oturayım temizlik ev işleri yemek vs onlarla uğraşayım. Sizce ne yapmalıyım. yani bana dayan çalış vs demeyin çünkü yapamayacağım psikolojik olarak eminim. Ve bu durumda maalesef ki eşimin beni anlayacağını düşünmüyorum parayı düşünecek nazlanma demek isteyecek.. Ben geçerli bi sebep bulmak istiyorum ve bu konuda fikir arıyorum. Sağlık sorunu olur vs. gibi gibi yani ne olursa aklınıza gelen ne varsa yardımınızı bekliyorum.
Son olarak lütfen bana zorlanacaksanız neden çıkmak istiyorsun da demeyin, düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum. (Zaten çalışmadığım 1 ay sürecinde oluyorlardı)
E o zaman zengin koca bulsaydın bacım:kahve:

Valla çalıştığım yerde bir kişi 10 milyon TL'lik evde oturup gayet lüks bir hayat yaşıyorken çalışıyor. Aldığı paraya ihtiyacı olduğundan mı sizce? Çalışmak bir amaç, emek verip karşılığını almak, sosyalleşmek. Onun tuzu kuru tabii isterse çıkar çalışmaz ya da ara verir ama borçları olan ev geçindiren insanların böyle bir lüksü yok ne yazık ki.

Bilmiyorum ama belki yeni evlisiniz diye eviniz cazip geliyor, bir süre sonra temizlik yapmaktan, yemek yapmaktan da sıkılmayacağınızı mı sanıyorsunuz? Geliriniz azalacak bir harcama yaparken kırk kere düşündüğünüzde evde oturmak yine keyif verecek mi size? Hele bir de çocuk oldu mu? Kaçacak yer ararsınız nefes almak için.

Benim arkadaşımda ben artık çalışmam, çocuğumu kimseye bırakamam diyordu. Kızı daha 1 yaşına geldiğinde fellik fellik iş aramaya koyuldu. Kime baktıracağını şaşırdı. Sandığınız gibi değil gerçekten o işler.

Geçici bi depresyon etkisi olabilir. Aralıksız 5 sene çalıştım diyorsun gözünde büyütüyorsun 5 sene nedir ki? İş buldun bırakma pişman olursun

En iyisi benim oğlanlar evlenmesin !!

Bu kadar fesat düşüncede hiç görmedim duymadım.
Siz çocuğada bakmazsiniz birazda babaannesi baksın dersiniz .
Evde bütün gün bu genç yaşinizda ne yapacaksınız?
Yarinde Starbucks da kahve içecek param yok diye sizlanirsiniz

çalışmak istemeyebilirsiniz, bunu tabiki anlayışla karşılarım ama tek maaşla geçinip geçinemeyeceğinizi iyice tartmanız lazım. Bu işin artılarını, eksilerini. Bahane üretmektense eve bir maaş eksik girerse bunun hayat kalitenize etkisini iyice düşünün. Bir de ilerde çocuk sahibi olmak isterseniz masraflarınız artacak. Dünyanın binbir türlü hali var yarın öbürgün eşinizle ters düşseniz işiniz olmazsa kendinizi tek başınıza geçindirebilecek misiniz? Bunları iyice düşünmeden işi bırakmayın

Önceden bu paylaşımlara çok kızardım, sonra herkesin yaşamla ilgili beklentisinin farklı olduğunu kabullendim. O yüzden, borçları bitirene kadar sabretmeni öneririm. Bu işyerinden memnun değilsen başka bir yerlere de başvur bu esnada, illa ki bir yerde memnun olursun. Eşinin maaşıyla geçirebileceğiniz seviyeye gelene kadar devam etmen gerekiyor. Ailelere el açmayın onun bedeli çalışmaktan daha ağır bilgin olsun.

çalışmak istemiyorsanız kimse sizi zorla çalıştıramaz
aynı şekilde çalışmak isterseniz de kimse size evde oturun diyemez
açık açık çalışmak istemediğinizi söyleyeceksiniz yalanla iş olmaz

Valla çalıştığım yerde bir kişi 10 milyon TL'lik evde oturup gayet lüks bir hayat yaşıyorken çalışıyor. Aldığı paraya ihtiyacı olduğundan mı sizce? Çalışmak bir amaç, emek verip karşılığını almak, sosyalleşmek. Onun tuzu kuru tabii isterse çıkar çalışmaz ya da ara verir ama borçları olan ev geçindiren insanların böyle bir lüksü yok ne yazık ki.

Bilmiyorum ama belki yeni evlisiniz diye eviniz cazip geliyor, bir süre sonra temizlik yapmaktan, yemek yapmaktan da sıkılmayacağınızı mı sanıyorsunuz? Geliriniz azalacak bir harcama yaparken kırk kere düşündüğünüzde evde oturmak yine keyif verecek mi size? Hele bir de çocuk oldu mu? Kaçacak yer ararsınız nefes almak için.

Benim arkadaşımda ben artık çalışmam, çocuğumu kimseye bırakamam diyordu. Kızı daha 1 yaşına geldiğinde fellik fellik iş aramaya koyuldu. Kime baktıracağını şaşırdı. Sandığınız gibi değil gerçekten o işler.

çok fazla katılıyorum. Ev hanımlığı asla zor değil, ama karşılıksız.
yatan sigorta primi bile insana bir güvence veriyor. Mesleğin olması, birileri olmasa da kendi kendini çevirebilecek olmak.
Kendi kazandığın parayı istediğin şekilde harcamak. Zor ama çalışma hayatına alışıp, o rutini oluşturduktan sonra kolay.

çok fazla katılıyorum. Ev hanımlığı asla zor değil, ama karşılıksız.
yatan sigorta primi bile insana bir güvence veriyor. Mesleğin olması, birileri olmasa da kendi kendini çevirebilecek olmak.
Kendi kazandığın parayı istediğin şekilde harcamak. Zor ama çalışma hayatına alışıp, o rutini oluşturduktan sonra kolay.

Evde kaldığım zamanlarda oldu. Bir süre sonra gerçekten evin işi de bitiyor. Hani duvar silmek istesem onu bile yapmışım. Geziyordum oda' dan odaya acaba ne yapsam diye sıkıntıdan. Yani çalışmaya alışınca gerçekten ev sıkıyor insanı.

Ben sağlık sorunlarımdan ötürü çalışamıyorum ya da bana uygun bir iş bulamıyorum diyelim bu yüzden evdeyim. Ben de evde durmayı seviyorum ama bir yerden sonra o kadar sıkıcı ki. Kocaya, ailesine minnet etmek insanı rahatsız ediyor ama çalışıp kendi parasını kazanan kadınlar çok daha rahat kocaya çok sık hesap da vermiyorlar. Kocadan para isteyince çoğu erkek ne yaptın ne aldın vs vs diye sorguya çekiyor. Israrcı kv si varsa zırt pırt yanına çağırıyor ama çalışan kadın bir bahane buluyor. Masa başı bir iş bulsam hiç durmam çalışırım çalışınca evet evin işleriyle sık ilgilenilmiyor ama ev de zaten çok nankör bir gün temizleme hemen kirleniyor. Tavsiyem ne kendi ailenize ne de eş ailesinin eline bakmayın onlara güvenmeyin. İnşallah ben de masa başı bir iş bulurum. İnsan eti ağır gelirmiş ben de aşırı rahatsız oluyorum bu çalışmama durumumdan aileme de çok kızıyorum bekarken çalışmama izin vermedikleri için.

E sen düpedüz yalancılık yapmaya çalışıyorsun. Madem çalışmak istemiyordun eşine en baştan yani evlenmeden önce söyleyecektin. Belki adamın en önemli kriteri çalışan bir eşti. Ki zaten kendi ağzınla diyorsun yetişemiyor tek başına diye. Ne yapsın adam canını mı versin?
Eş ailesinden para mı dilenmek mantıklı şu anda? Çalışacaksın yoksa da adama açık açık diyeceksin çalışmayacağım diye. Adam da ya kabul edecek Ya sensiz yoluna bakacak.

Bebeğin olduğu zaman “allahım bana iş versinler çalışayım evde durmak istemiyorum” diye bağırarak ağlayacaksın onu söyleyeyim de sonra kimse beni uyarmadı deme😂
Şaka bir yana konu sahibi ben sana katılmasam da seni anlıyorum. Çalışmaya üniversitedeyken başladım, 19 yaşımdan 34 yaşıma kadar çalıştım. Hamileyken artık ağlıyordum yeter evimin kadını olmak istiyorum evde yemekler yapmak istiyorum diye ki son 4 yıldır kendi işimi yapıyorum, mesai saati mecburiyetim yok, istediğim zaman evden çalışabiliyorum vs… Bütün artılarına rağmen artık 15 yıllık çalışma hayatı beni çok yormuştu ve evimde oturmak istiyordum. Şimdi evdeyim, 6 aylık bebeğim var ve herhangi bir işte çalışmak için çıldırıyorum öyle diyeyim sana. Kasiyer falan olayım ama akşam dokuzda mesela mesaimin biteceğini bileyim. Eve gelince çok yorgunum diyip yatabileyim. Maaşım sigortam yatsın. 8 aydır evdeyim aklımı kaçırmak üzereyim😍
Bebegınız için üzücü Bi durum degıl mı
Cocugumdan uzak durayım aman ıs olsa da keske fılan? 17 aylık anneyim hıc oyle ıstemedım harika Bi duygu yedı Yırmı dort kızımla olmak
Kı Kendisı zor bı bebek islerim yetısmıyor cok yoruluyorum yıne de kafayı yemedim Bi de kedi sahiplendim işime iş ekledim
Gram sıkayetimde yok

Bebegınız için üzücü Bi durum degıl mı
Cocugumdan uzak durayım aman ıs olsa da keske fılan? 17 aylık anneyim hıc oyle ıstemedım harika Bi duygu yedı Yırmı dort kızımla olmak
Kı Kendisı zor bı bebek islerim yetısmıyor cok yoruluyorum yıne de kafayı yemedim Bi de kedi sahiplendim işime iş ekledim
Gram sıkayetimde yok

Hiç te üzücü bir durum değil. O,sizsiniz,alıntıladığınız da ayrı bir anne.Bir annenin tahamül seviyesi iyice düşer,bebeginin başında full stres dursa daha mı iyi ? Herkesin sabrı,dayanıklılığı sizin gibi olmak zorunda değilki.

X