Çalışmay ıdüşünmüyorum sigortadan birikmiş prim paramı alabilirmiyim sizce?

E

EU1

Ziyaretçi
Ben 1996 haziran ayından beri sigortalıyım.
Ben artık çalışmayı düşünmüyorum. Sigortama yatan parayı almak istiyorum.
Alabilirmiyim sizce????

ne sigortası SSK falansa geri alınmazki o para nerde o günler, ancak işten işveren tarafından çıkarılırsan tazminat alabilirsin, kendin işten çıkarsan yok öyle bişey bi de evlendiğinden itibaren bir yıl içinde işten evlilik nedeniyle çıkarsan evlilik tazminatı alabilirsin sigortadan okadar

ancak şöyle olabilir eğer arkadaşın dediği gibi yoksa böyle bir durum (ki bence de yoktur) dışarıdan "istege baglı" yatırırsın hem içerde paran kalmaz hem kendi kendi emekli edersin...

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar sağoluna.s.

Konuyu açtıktan sonra Ankara SSK nın telefonunu bulup (cuma günü) aradım.
Telefonu açan bayana durumumu anlattım. Bana bulunduğum ildeki İHTİYARLIK SSK Müdürlüğüne gidip,
****Evlenme cüzdanı
**** Vukuatlı Nufus kayıt örneği
ve orada bir dilekçe doldurduktan sonra sigortama yatan paramın hepsini değilde, % 10 nunu alabileceğimi söyledi. Böyle bir hakkım varmış,fakat bu hakkı alınca sigortam sona eriyormuş doğal olarak.
Yani benim diyelimki sigortaya yatmış 20.000 ytl param var,bunun alabileceğim kısmı 2.000.
Aradaki 18.000 ytl sigortaya kalıyor.
Teyit etmek için İstanbul İhtiyarlık sigorta müdürlüğünü aradım. Ankara ssk daki bayanla aynı şeyi söylediler.

Tabiiki vazgeçtim bende.CADIARZU

İnternetten araştırdım, 1080 prim gününü dolduran ama çalışmayan sigortası durmuş kişiler dışardan ödeme yani isteğe bağlı sigorta yaptırabiliyorlarmış.CADIARZU

evet işte benim dediğim gibi...istege bağlı yatırabilirsin..benim eski patronda hanımınınkini öyle yapıyordu ordan biliyorum ben de...

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar sağoluna.s.

Konuyu açtıktan sonra Ankara SSK nın telefonunu bulup (cuma günü) aradım.
Telefonu açan bayana durumumu anlattım. Bana bulunduğum ildeki İHTİYARLIK SSK Müdürlüğüne gidip,
****Evlenme cüzdanı
**** Vukuatlı Nufus kayıt örneği
ve orada bir dilekçe doldurduktan sonra sigortama yatan paramın hepsini değilde, % 10 nunu alabileceğimi söyledi. Böyle bir hakkım varmış,fakat bu hakkı alınca sigortam sona eriyormuş doğal olarak.
Yani benim diyelimki sigortaya yatmış 20.000 ytl param var,bunun alabileceğim kısmı 2.000.
Aradaki 18.000 ytl sigortaya kalıyor.
Teyit etmek için İstanbul İhtiyarlık sigorta müdürlüğünü aradım. Ankara ssk daki bayanla aynı şeyi söylediler.

Tabiiki vazgeçtim bende.CADIARZU

İnternetten araştırdım, 1080 prim gününü dolduran ama çalışmayan sigortası durmuş kişiler dışardan ödeme yani isteğe bağlı sigorta yaptırabiliyorlarmış.CADIARZU

Hep kafamda ki bir soruydu çok teşekkürler canım.:))Bu yaştan sonra kimse iş vermiyor bana zaten 100 ytl de olsa almayı düşünüyorum.

X