Çalışmayan kadına karşı olan tutum

Aynen öyle. Misal ben de onlara "Yaa çalışıyorsun, simdi evinde yemekte olmuyordur senin." "Kayinvalidede yemek yiyor olmaniz seni rahatsiz etmiyor mu?" Ben olsam kendimi kötü hissederdim. Herkesin kendi evinde bi yemek düzeni olmalı!" gibi sözlerde bulunarak karsimdaki kisiyi bogabilirim. Ama ne haddime yani. Bana göre çok ayıp böyle seyler. Sirf onlar bana yaptiklari icin bile onlara misillime amaciyla boyle bie muameleyi yapamam. Sanirim bu da bu insanlarla aramdaki farki gosteriyor. :KK37:

Siz yaşadığınız hayattan, yaptığınız işten memnun olmaya bakın. Ben o kadar yersiz buldum ki bu derdinizi, çalışmıyor değilsiniz çünkü. Hiç çalışmayan kadınlar bu moda girmiyor, sizin girmenize üzüldüm takılmayın hiç. Zaten herkes kendi kültürüne, karakterine yakışanı yapar. Dediğim gibi ne iş yapıyorsun bütün gün evde diyenlere bilemeyecekleri birkaç terim söyleyin, şunu yapıyorum bunu yapıyorum diyin susarlar bence.

Misal ben, genel temizliği bitirmem 1 ayı buldu. Cumartesi günleri de öğlene kadar çalıştığım için, bazen diyorum nereye yetişeyim? Gerçekten zaman yetmiyor. İş temposu, ev, çocuk derken hayatın belli bir zamandan sonra ne kadar yorucu olduğunu anlamış oldum. Oğlum da zor mizaçlı, hareketli bir çocuk uyku sorunu yemesi, döküp dağıttıklarını toplaması derken saat 2' yi gösteriyor ancak yatıyorum. Sürekli aktifim, hiç dinleme diye bir şey yok neredeyse..

Ama yine de evde olduğum günlere çalışmayı tercih ederim, şahsi yapım seviyorum çalışmayı, benim için evde olduğum dönem çok zor geçti, çok sıkılıyordum eş dost arkadaş farklı semtler de olduğu için. Çalışıp çalışmamak insanın kendi tercihidir, gerektiğinde ayakların üzerinde durabilmek önemli tabii..

Benim de anlatmak istediğim bu kesinlikle. Çalışıp çalışmamak kadının kendi tercihi olmalı, ama mutlaka her kadının gerektiğinde para kazanabileceği bir mesleği, işi olmalı.
İnşallah gerekmez ama, gerektiği takdirde sudan çıkmış balığa dönmemek için, kendisine ve varsa çocuklarına bakabilmek için.

Nil Karaibrahimgil'in Gençliğime Sevgilerimle'de söylediği gibi;

"Kızlar! Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda, kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla, boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. Atınızı kimse altınızdan alamaz. Dörtnala başka yere gidebilirsiniz. "

Iyi de bunu zaten biliyolar ki. Ama yogun bir musteri tempom olmadigi icin suan bunu is olarak gormuyorlar. Gormediklerini de boyle acik bir sekilde degil dolayli yolla sorular sorarak yapıyorlar. Yazarlik yaparkende ayni durum soz konusuydu. Kimse yaptigim meslege saygi duymadi. Onlarin zihniyeti şöyle: aylik duzenli net bir geliri yoksa calismiyor sayilirsin mantigi.. isin kotu yanı bunu bana da aşıladılar artık. Meslegimden uzaklastigimi fark ettim bugün.
Çekemiyorlar canm.bosver he de geç.doktor olsan maaşını onlara mi vercen.herkes çalışıyorsa kendine.tavsiyem ben olsam dinler dinler yüzlerine bakarim cvp bile vermem.yorulup dursunlar

Ya İdrak, bir ara şu çekirdek olayına bir sardımdı, çıkmak çok zor o döngüden. Konuyu da saptırmak istemiyorum ama demeden geçemedim, kimseye tavsiye etmiyorum tv ve çekirdek ikilisi, hipnoz ediyor, vallahi bak :KK70: Çocuğu öğle uykusuna yatırırdım, sabahtan yemek hazır olurdu zaten. Ben de oturtur çekirdek çitlerdim bir ara bunu rutin dinlence yapmıştım ki beynimi hissetmemeye başladım bir süre sonra... İkisi bir arada uyuşturucu gibi bir şey "Ya yürü git kalk napıyorsun" diyebildiğim bir günden sonra bir daha çekirdek alıp tv karşısına günlük oturmadım.

Yapmasınlar ya, insanı cidden çok tembelleştiriyor, ebleh ediyor, planlarından şaşırtıyor. Tvdeki programlar karadelik gibi, ruhu emiyor ya. :/

Ahash ben TV sevmiyorum gangsta. Sevsem belki hipnotize olurdum. Ben de bunu bir ara art arda netflix dizilerini bitirince söyledim kendime. Beynim yok oldu çünkü. Dışarı çıkınca "evime nereden gidiyordum ben ya" dediğim noktada izlemeyi büyük ölçüde azalttım. Ekranın her çeşidi, buna telefon yabancı diziler ve tv de dahil insanı hipnotize ediyor. Beynini kullanmayı unutturuyor. O dönemde kendimi o kadar beyinsiz hissettim ki telefona zeka geliştiren uygulamalar indirdim. İngilizce geliştirme programını indirdim beynim eski haline dönsün diye ahshjs.

Çalışırken de kendimi beyinsiz hissettiğim dönemler oluyordu. İşe git gel yemek ye uyu.o rutinden o kadar sıkılmıştım ki o yorgunluğa rağmen haftasonu çeşitli kurslara gitmeye başladım. Diyeceğim o ki, kendini geliştirmenin çalışmakla ya da evde durmakla bir ilgisi yok. Bugünün bir önceki günle aynı olmasından rahatsız olan insan gelişir. Rahatsız olmayan ise çalışsa da evde dursa da bir adım ilerleyemez. Mevzu bu.

Birine bağlı olarak çalışmak benim için kötü, tek başına is yapmak kadar özgür birşey yok! Siz bir ay çalışıyorsunuz, ben bir kaç işe gidince sizin aldığınız parayı alıyorum! de geç öyle seviyesiz insanlara. Bence çevrenide değiştir. Dünyaya at gözlügüyle bakmayan insanlardan seç arkadaşlarını. Ayrica sıkma canını boşver. Gerçekten çok rahat ve güzel bir mesleğin var

Hoş karşılamayabilirsin, bunu da anlayabilirim. Benim bahsettiğim bu tarz kadınları insan içinde hor görerek küçümsemeye çalışmak neden? Herkesin kendi hayatı ve bütçesi var. O kisinin evine tek maaş mı giriyor çift maaş mı giriyor bence bu kimseyi ilgilendirmemeli. Kimse bunu kendine misyon edinmemeli diye düşünüyorum.
[/QUbos insan başkalarıyla ilgileniyor.

ya neden millet komplekslisin komplekslisin demiş konu sahibine anlayamıyorum
onlar hep eleştirsin ama sen üstüne alınınca kompleksli ol.
birisi bana ayy ne boş insansın dese ben de üzülsem kompleksli mi olacağım yani, suç bende olacak o zaman, hayret bir şey.
bir kere maslowun ihtiyaçlar piramidinde var saygınlık ve takdir edilme, herkes takdir edilmek ister kimse hor görülmek küçümsenmek istemez ki? bu sık sık oluyorsa karşı taraf tabi ki kendini mutsuz hissedecek. 1 hissetmezsin 2 hissetmezsin 3. de illa bir modun düşer. Kaldı ki kızın akraba tarafı yani.

Size gercekten çok katılıyorum. Neticede kompleks yapmis olsam bile bu durup dururken kendiliginden olmadı neticede. Ben zaten takmamaya calisiyorum. Amaan onun dengesizligi, kendi isine baksın, tipe bak, vasıfsız, cahil (yaptigi hareketinden dolayi) diye kendi kendime konusarak karsimdaki kisiyi icten ice elestirip, kendime bu insanlari neden takmamam gerektigiyle ilgili nedenlerimi siraliyorum. Ama bir degil iki degil durum hep boyle olunca ister istemez benim de modum dusuyor, ozguvenim, isime olan saygim ve inancim bundan olumsuz etkileniyor.
Herkesin kendi gorusu, sitedeki arkadaslar beni elestirebilirler, onlarda bu meslegi is olarak gormeyip cevremin bana yaptigi muameleye destek gosterebilirler. Ben demotive edici veya olumsuz elestiri yapanlardan ziyade
Destek olan, motive edici konusan arkadaslarin gorusune deger veriyorum. Burdaki elestirileri takmamak cok daha kolay benim icin. Benim icin sikinti olan bunlarin 3 boyutlu, gercek olup karşımda diri diri konusan cinsleri.

Iyi de ablacim sen calisiyorsun, freelancer olarak
Calismanin da cesitleri var, freelancer var, contractor var, fulltime var, parttime var...O ablalar vergi dairesi mi ki calisma statunuzu bilsinler :olamaz:

Kendileri de atomu parcaliyorlardir eminim o apayri bir hikaye. Sankim cok rekabetci is yapiyorlar, sanirsin piyasayi toptan degistiriyorlar. ise gitmekle calisan kadin falan olunmuyor, maas icin ofiste oturan ev kadini oluyorsun. Gercekten disliysen, rekabetci bir meslegin varsa o zaman cik boburlen. O tip kadinlar da zaten ya kazanc,para, kariyer ya da san sohret pesinde oluyor; baskalarinin isini ya da hayatini kucumsemekle zaman gecirmiyor kendi islerine bakiyorlar. Baskasinin hayatina laf eden eziktir, net. Size laf edenler, ofiste oturup orgu oren diplomali evhanimlari yani Einstein degil cok da takilmayin. Cepleri az biraz para gorunce havalara girmisler o kadar.
Senin yorumlarını severim genelde ama bu olmamış ya. Atomu parçalayanların meslekleri başka nükleer fizikçiler yapıyor onu diğer kadınlar onu seçmemiş diye böyle aşağılanmaları mı gerekiyor. Üni mezunu diplomalı vs geçtim, ev temizliklerine giden bütün gün can hıraş çalışan kadınlar var. Ev hanımlarının yakındığı gibi bütün gün çocuk bakan kadınlar var hem de başkasının çocuğuna gösteriyor o sabrı. Çalışan herkes einstein mı olmak zorunda? Akademiler bile kaç tane einstein çıkarabilmişler?
Çalışanlar ev hanımlarını küçümsüyor diye açılan konunun geldiği yere bak. Üzücü gerçekten

..

ya neden millet komplekslisin komplekslisin demiş konu sahibine anlayamıyorum
onlar hep eleştirsin ama sen üstüne alınınca kompleksli ol.
birisi bana ayy ne boş insansın dese ben de üzülsem kompleksli mi olacağım yani, suç bende olacak o zaman, hayret bir şey.
bir kere maslowun ihtiyaçlar piramidinde var saygınlık ve takdir edilme, herkes takdir edilmek ister kimse hor görülmek küçümsenmek istemez ki? bu sık sık oluyorsa karşı taraf tabi ki kendini mutsuz hissedecek. 1 hissetmezsin 2 hissetmezsin 3. de illa bir modun düşer. Kaldı ki kızın akraba tarafı yani.

Size gercekten çok katılıyorum. Neticede kompleks yapmis olsam bile bu durup dururken kendiliginden olmadı neticede. Ben zaten takmamaya calisiyorum. Amaan onun dengesizligi, kendi isine baksın, tipe bak, vasıfsız, cahil (yaptigi hareketinden dolayi) diye kendi kendime konusarak karsimdaki kisiyi icten ice elestirip, kendime bu insanlari neden takmamam gerektigiyle ilgili nedenlerimi siraliyorum. Ama bir degil iki degil durum hep boyle olunca ister istemez benim de modum dusuyor, ozguvenim, isime olan saygim ve inancim bundan olumsuz etkileniyor.
Herkesin kendi gorusu, sitedeki arkadaslar beni elestirebilirler, onlarda bu meslegi is olarak gormeyip cevremin bana yaptigi muameleye destek gosterebilirler. Ben demotive edici veya olumsuz elestiri yapanlardan ziyade destek olan, motive edici konusan arkadaslarin gorusune deger veriyorum. Burdaki elestirileri takmamak cok daha kolay benim icin. Benim icin sikinti olan karşımda kanlı canlı durup konusan cinsleri.

Merhaba, beni uzun zamandır rahatsız eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben fotoğrafçıyım (gelin, damat, aile vs cekimleri yapiyorum) ama bir yere bagli çalışmıyorum. Yani bir is yerim yok. Aslında açmayı cok istiyorum; fakat şu an turkiyenin icinde bulundugu ekonomik kriz nedeniyle buna cesaretim yok. Neyse... bu nedenle home ofice calisiyorum; yani islerimi evden yürütüyorum. Şu sıralar pek de bir yoğunlugum yok, cogu zaman kendimi ev isleriyle mesgul ediyorum. Yani ev hanımı statüsünde yer alıyorum. Dolayısıyla bir yere bagli olarak (her ay duzenli maas alan birisi olarak) calismadigim icin kimse beni calisiyormus gibi gormuyor. Zaten dedigim gibi zamanimin cogunu evde calismayarak geçiriyorum.
...
Beni rahatsız eden durum şu: etrafımdaki kadinlarin çoğu calisiyor ve bir aradayken devamlı işten gücten laf açıp, calismayan kadinlardan dem vuruyorlar.
Misal bugun misafirlikteydik ve ev sahibi ögretmendi. 2 ay tatili var malum kadinin. Muhabbet aynen şuydu:
- Ayy ben sıkıldım.
- Nasıl vakit geciriyo bu evdeki kadınlar.?! -Yapacak hic bir sey bulamiyorum vs.
Örnegin: felancanın kızı işe girmis mesela. Aa girsin tabi canım, girmeyipte ne yapacak? Bunun sonrasını da dusunmek lazım, kadın çalışmalı.
-ee sen napiyosun evde?
-Nasil vakit geciriyosun?
- Neler yapiyosun, sıkılmıyo musun vsvs..
-komsularinla aran nasıl? Gidis gelis yapiyor musun?
Bu sorular ve muamele beni ciddi anlamda yormaya başladı. Bu tarz muhabbetler sıklıkla açılıyor ve her açildiginda benim enerjim bundan cok kotu etkileniyor. Kendimi ise yaramaz biri gibi hissetmeme sebep oluyorlar.
...
Evlilik dolayisiyla sehir degistirdim ve burda esimin ailesi, akrabalari ve dostalri disinda pek bir cevrem yok. Kimse bana su zamana kadar (kendi arkadaslarim haric) bir müsteri yönlendirmedi. Hep kendi çabalarımla; sosyal medya vasıtasıyla müsteriler bulup bir şeyler yapmaya çalıştım. Kimse aferin sana, çekimlerin güzel vs tarzında motive edici söz ve davranışlarda bulunmadıgı gibi aksine işimi önemsemediklerini belirten muamelelerde bulundular.
-senin cogu vaktin evde, napıyosun evde, bi günün nasıl geçiyo meselaa! (Hep bir küçümseyiş edasıyla tabi)

Bu durumdan o kadar sıkıldım ki. Bu muhabbetler her döndüğünde kendimi üretmeyen, pasif, ise yaramaz bi insan gibi hissediyorum. Egitim seviyesi benden katbekat dusuk olan insanlar tarafindan bile kucuk goruldugumu hissetmeye basladim. Meslegıme ve bana saygı duyulmadıgini düşünüyorum artık. Bir de yanlış anlaşılmasın bu muameliyi yapan kadınların çogu öyle kültürlü, kendini gelistirmiş, kariyeri parlak olan kişiler degiller. Bu kisilerin en kariyerli olani az öncede bahsettigim ilkokul ogretmeni, digerleri magaza ya da fabrikada calisan isciler. Kimseyi kucumsedigimden degil yanlis anlasilmasin..demek istedigim fotografcilik meslegini kucumseyebilecek turden meslekleri yok hicbirinin. Ki ben her daim kendimi gelistirmis bir insanim. Misal iki tane kisisel gelisim turunde kitabim var. Yani bir donem yazarlık yaptım ama o zamanda evde oturup yazdigim icin hep aynı muameleyi gordum. En yakin cevremdekiler bile kitabimi merak edip ya da sirf destek olmak amacli kitabimi alip, en azindan emege saygi icin bile okumadilar.
- eee nasıl yazma işleri, para geliyo mu bari?
Sırf üretmek icin yazan beni bile " bu isten iyi gelir elde edemiyorum bari artik yazmayayim" dedirterek baltaladılar...Bir romana başlamıştım, epeyde ilerlettiğim bir romandı bu. Nasıl olsa digerleri gibi bu da iyi satış yapamayacak, üretmemin ne anlamı var diye düşünerek sayfayı kapadım. Ama bugünkü muhabbet beni gerçekten çok hırslandırdı. O muhabbet esnasında onları dinlemiyormuş süsü vermek icin televizyona baktığımda muhabbeti ceviren kisilerin bana baktiklarini hissettim. O an kendime bir söz verdim. Kendimi pasif hissettigim o anda " sadefrappe artık çok daha başarılı ol ve şu kadınların çenelerini artık kapa" diyerek iç sesimle konustum.
Bu aralar boşladığım işime iki elle sarılmak istiyorum. Umarım bu hırsım yarın ve sonraki günlerde devam eder. Başarısızmışım hissiyatını bana o kadar güzel aşıladılar ki, bir yarım yapabilirsin derken diğer yarım hep o yarıma engel olacakmış gibi hissediyorum. Tam üretime gececekken amaaan boşver.nasil olsa yine bir engel çıkıp olmayacak bir şeyler diyorum.

Aranızda bnm durumumu yasayanlariniz var mi?
Benim durumumda olanlar bu durumu nasıl aştınız veya aşmaya çalıştınız? Sizlere de bana yapıla benzee muameleler yapıldı mı? Sizler bu durumla nasıl baş ediyorsunuz gerçekten merak ediyorum. Bir de burdan çalışan kadınlara bir şey sormak istiyorum. Sizler de çevrenizdeki çalışmayan kadınlara bu muameleyi yapıyor musunuz? Evden çalışıyor veya çalışmıyor olmamız sizi rahatsiz mi ediyor? Biz sabah akşam çalışalım, elalemin kadını evde yaysın otursun, ohh ne güzel diye mi düşünüyorsunuz?

Not: "yazarım diyorsun ama imla hataların var" tarzinda gerici eleştirilerde bulunmasın kimse lütfen! Gece yarısı telefonumdan yazdıgım bu yazıyı düzelttirmek zorunda birakmayin bana. Netice de her sey net bir sekilde anlasiliyor.

-

Aynı durumu yaşadım.. şuan çalışmıyorum çocuktan dolayı evdeyim. Evdeyken boş durmak istemediğim için bir kurstan eğitimini aldığım takı vs islerine girdim. Kendimi oyalamak ve hobi adına. Bir güzel sayfa açtım . Urunlerimi koydum. Ne eş tarafı , ne kendi kuzenlerimin bazıları olmak üzere 😈 tanitimimi yapmadılar bile. Hele ki eşimin ablasının tonlarca arkadasi var yeri gelince onlarla ovunmeyi biliyor. Ben o kadar inanarak başladım ki esimde çok destek oldu. Bayağı masraf yaptık. Ama onların tutumu ve yaklaşımları yüzünden kendime inancım bitti. Şuan elime alıp yapmak dahi istemiyorum.
Yok nasıl olacak?
Yok cocuklarla nasıl yapıyorsun?
Yok kargoyu ne yapcan?
Yok elin alissin öyle tanitimini yapcam.
Zıkkımın kökü. Bıraktım işte .
Mutlu oldunuz mu??

Bu arada diğer mevzu da da kendini ezdirme. Tamam çalışmak güzel evet . Ama insan evde olmanın da hayalini kuruyor yalan yok. Yani ben oyleydim zamanında , kendi adıma . (Evde olunca da sıkılıyorum ama.) Çalışan kadınlar yani benim çevremdekiler, evde boş boş oturmayı hep ozluyorlardi. Ki evde boş oturulmuyor o da ayrı mesele. Ama onlara öyle geliyor şuan.
Neyse çok uzattım. Kendini ezdirme . Evden kazanılan para her zaman daha cazip. Ne güzel yazıyorsun da , herkese verilmez o yetenek. Yazmayı bırakma 😉 ve bence fotoğrafçılık çok Cool 😍

Merak etmeyin çalışsanız da, bu toplum sizi eleştirecek bi şey bulur.
Birincisi Türk'sün, ikincisi kadınsın. Koy yanyana; Türk Kadını...
Her koşulda eleştirilebilmek, bize doğuştan bahşedilmiş bi ayrıcalık (!)

Çalışırsan; İlgisiz anne, paragöz kadın (hatta çalışan kadın fuhuşa teşvik ettirir diye vaaz veren dincilerimiz bile var bizim)
Çalışmazsan; Tek başarısı çocuk yapıp evlenmek olan, koca parası yiyen kadın olacaksın

Boşverin milleti, bi şey yapmak istiyorsanız bunu sadece kendiniz için yapın, hayat sizin. Onlar sizi yine eleştirecek.

Çalışırsan; İlgisiz anne, paragöz kadın (hatta çalışan kadın fuhuşa teşvik ettirir diye vaaz veren dincilerimiz bile var bizim)
Çalışmazsan; Tek başarısı çocuk yapıp evlenmek olan, koca parası yiyen kadın olacaksın

Boşverin milleti, bi şey yapmak istiyorsanız bunu sadece kendiniz için yapın, hayat sizin. Onlar sizi yine eleştirecek.

Aynen... 👏

Evliyim yaklaşık 7ay önce devlet memurluğundan istifa ettim. Kolay iş bulabilecek mesleğim var ama özel sektör düşünmüyorum. Yeniden kpss ye girmeyi düşünüyorum. 7aydır anlattıklarınızın çoğunu yaşadım+ istifa etme eleştirileri. Ama asla enerjimi tüketmesine izin vermedim yaşadığım hayattan mutluysam memnunsam bu kimseyi ilgilendirmez. Eğer dedikleri gibi evde sıkılıp boş kalıyorsanız kendinize uğraşacak şeyler edinin. İlla para kazandırması gerekmiyor. Ben mesela bi yardım derneğinde gönüllüyüm. Belediyenin kurslarına katıldım hiç bilgim olmayan bi konuda kendime fazlasıyla şeyler kattım. Eşimin kendi şirketi var yeri geldi onunla birlikte vakit geçirdim yardım ettim hatta o sektörde bilgi sahibi oldum. Yani hiç boş ve sıkıcı hissetmedim böyle söyleyen insanlara da tüm bunları sabırla anlattım kendime bu sürede daha farklı şeyler kattığımı. Açıkçası hala anlamayıp ısrarla soran böyle konuşanı da hayatımdan uzkalaştırırım enerjimi sömürmesine izin vermem.

Yahu evde olan kadınlar da kendi aralarında eleştirecek bir şey buluyorlar. Benim eltim de ev hanımı. Bana diyor ki "dört yıldır evdesin yani ev hanımısın. O zaman ev hanımı gibi davran. Duvarları falan cifle hala çalışıyor gibi davranıyorsun" diyor. Eşit şartlardayız ama o daha çok ev hanımı olduğu için bana da iyi ev hanımı ol yetersizsin diyor ahsjsjs. Kendisi ev hanımlığı konusunda master seviyesinde. Ben daha stajyer sayılırım tabi.

Bir diğer arkadaşım kendisi gibi çalışan diğer arkadaşıma "ben çalışıyorum ama senin gibi evimi bok götürmüyor her şeye yetişiyorum sen bir tek işe gidiyorsun" diyor. O yüzden konu sahibine diyorum ki insanlar her durumda ve koşulda eleştirecek bir şey bulurlar. Dilediğinizi yapın ve kimseden etkilenmeyin.

Yahu evde olan kadınlar da kendi aralarında eleştirecek bir şey buluyorlar. Benim eltim de ev hanımı. Bana diyor ki "dört yıldır evdesin yani ev hanımısın. O zaman ev hanımı gibi davran. Duvarları falan cifle hala çalışıyor gibi davranıyorsun" diyor. Eşit şartlardayız ama o daha çok ev hanımı olduğu için bana da iyi ev hanımı ol yetersizsin diyor ahsjsjs. Kendisi ev hanımlığı konusunda master seviyesinde. Ben daha stajyer sayılırım tabi.

Bir diğer arkadaşım kendisi gibi çalışan diğer arkadaşıma "ben çalışıyorum ama senin gibi evimi bok götürmüyor her şeye yetişiyorum sen bir tek işe gidiyorsun" diyor. O yüzden konu sahibine diyorum ki insanlar her durumda ve koşulda eleştirecek bir şey bulurlar. Dilediğinizi yapın ve kimseden etkilenmeyin.
Duvarları ciflemek mi🙄 buna takıldım ben de hahahahah😂😂😂

Bence söylenen laflarda cok uç bir sey yok. siz biraz fazla kafaya takmişsınız.

Zannediyor musunuz ki baska bir mesleginiz olsa insanlar boş boş konuşmayacak?

Bakın benim esım mühendis. ilk nişanlandığım zaman akrabaların yorumu "ortalık işsiz mühendis kaynıyor" oldu ki çok sükür eşim mezun olduğundan beri işsiz kalmadı.

Mesela ben devlette ögretmenim baska bir akrabanın yorumu "Benim kızım ögretmenligı kazandıda gitmedi. Anne ben yapamam devlet memurlugu çok pasif bir iş dedi" ki burada bahsedilen kız kücük bir anadolu üniversitesinden işletme mezunu.

Esimle maddi durumumuz iyi cok sukur ama mütevazıyizdir eşimde bende. Sosyal medya kullanmıyoruz kimsenin gözüne bir şeyler sokma çabamaızda yok bayramda teyzem bize oğlunu övüyor bizde "ya öyle mi ne güzel" diyerek dinliyoruz eşimle. Birden demesin mi "Siz o kadar calısıyorsunuz ama benim oğlum Antalyalarda tatil yapıyor siz yapabiliyor musunuz?" biz esimle sok olduk ki daha yeni gelmistik deniz tatilinden ve esimle ikimizin geliri onun oğlundan kat ve kat fazla gelini calışmıyor çünkü.

Yani insanları takmamayı öğrenmelisiniz. İnsanlar özellikle cahil olanlar çok ama çok boş konuşur.

Duvarları ciflemek mi🙄 buna takıldım ben de hahahahah😂😂😂

Tabi mütemadiyen duvar cifliyor eltim. Hatta evin her yerini cifliyor, cifle aşk yaşıyor. Cifi bitince panikliyor. Ama ben ona neden böylesin demiyorum. O bana neden daha fazla temizlik yapmıyorsun diyor. Çünkü gelişimini tamamlamamış insan çalışsa da evde dursa da insanlarla uğraşmaktan keyif alıyor.

Tabi mütemadiyen duvar cifliyor eltim. Hatta evin her yerini cifliyor, cifle aşk yaşıyor. Cifi bitince panikliyor. Ama ben ona neden böylesin demiyorum. O bana neden daha fazla temizlik yapmıyorsun diyor. Çünkü gelişimini tamamlamamış insan çalışsa da evde dursa da insanlarla uğraşmaktan keyif alıyor.
Değişik ya, bir kutu cif hediye etmek isterim 🤣🤣🤣

Bayılıyorum böyle cifle, domestosla ask yasayan kadınlara ben, ben niye olamıyorum :KK43:
Şurayı neyle temizlesem diye kime sorsam karşılığında cif-poşet yap tertemiz olur diyorlar. Cif önemli :KK70:

X