Çamaşırlar makineden tozlu çıkıyor yardım

Cikan toz degil ( uzuuuun arastirma ve tecrubelerim sonucu edindigim bilgidir ) dokulenler mikro kumaş parçaları. Parcslanan kiyafetlerin minicik minicik iplikleri yani. O yuzden ne yapsan nafile sadece devrini dusurursen daha az yipranir belki

Bunu herkes yaşamıyor mu acaba? Ben mi çok pimpirikleniyorum? Öyle olduğunu da düşünmüyorum.Tamam sıfır toz istemek abartı olur,ama bildiğin toz kalkıyor olduğu gibi.Kardeşime gösterdim bugün,güneşe karşı bakarsan normal abla dedi,bizimde böyle oluyor dedi.Acaba sizin de böyle olması anormal bir durum olmasın dedim :)

Bu ay elektrik ve su faturası ne kadar gelecek acaba.Bulaşık makinemde bozuk,çamaşırlarıda 2-3 kere yıkıyorum tekrar tekrar...
Her yerini de temizledim makinenin...

Bu toz sorununa öözüm bulan var mı acaba? Kiyafetleri elime alır almaz etrafı toz kaplıyor resmen. Deli oluyorum. Sirkeyle yıkadım olmadı, limon tozu ile yıkadım olmadı, kazan temizleme yaptım olmadı. Aklıma da başka bir şey gelmiyor artık, en son servisi aradım. Bakalım onlar ne diyecek.

Makinem arçelik 7103 he bu arada.

delircem bu gidişle çamaşırları yıkıyorum evdeki çamaşır askısına asıyorum 2-3 saat sonra toz yumağı gibi.bi de her çamaşırı katlamadan önce çırpıp yerlerine koymak zorunda kalıyorum.neden oluyor anlamıyorum bilen var mı.
deterjanın çok koyulmasından diye duydum az koydum ama yine aynı.bunun bi nedeni olmalı yoksa çamaşır yıkamak bir işkence olmaya başladıl.

Bu toz sorununa öözüm bulan var mı acaba? Kiyafetleri elime alır almaz etrafı toz kaplıyor resmen. Deli oluyorum. Sirkeyle yıkadım olmadı, limon tozu ile yıkadım olmadı, kazan temizleme yaptım olmadı. Aklıma da başka bir şey gelmiyor artık, en son servisi aradım. Bakalım onlar ne diyecek.

Makinem arçelik 7103 he bu arada.
bnde de ayni sorun var daha dun servis geldi. yapacak birsey yok diyor. oldugu gibi minik.minik tuyler var. cozum bulabildiniz mi siz ?

ya kızlar ben de bebeğin kıyafetlerini yıkadım bgn de ütüleyim dedim.. öyle bi toz çıktı ki anlatamam.. odanın hertarafı toz oldu resmen... üstelik sıvı deterjanla yıkadım... şimdi napcam bi daha mı yıkasam anlamadım neden öle oldu...
benimde ayni sorun var ve bebeğim var. psikolojim bozulmak uzere. siz bulabildiniz mi cozum ?

bnde de ayni sorun var daha dun servis geldi. yapacak birsey yok diyor. oldugu gibi minik.minik tuyler var. cozum bulabildiniz mi siz ?

Sanki 800 devirde yıladığımdan beri bir tık az gibi.kazan temizleme yaptığımda makineden siyah siyah parçalar çıkıyor bir de benim. Muhtemelen kazanın altı kirli. O açıp temizlenebiliyormuş ama arçelik 233 tl istedi onun için. 200 de geçen ay vermiştim servise. Az daha koysam iyi kötü makine alınır o paraya

ben 600 devir yaptim yine ayni. cok sinir bozucu birsey . kazan temizlemek icin servislerde satilandan mi aldiniz .

ben 600 devir yaptim yine ayni. cok sinir bozucu birsey . kazan temizlemek icin servislerde satilandan mi aldiniz .

Ondan da almıştım ama o bildiğin limon tuzu. Zaten kullanıyordum limon tuzunu ama değişen bir şey yok. Makinede kazan temizleme programı var onunla çalıştırdım ben. Ama şu kadar geçen ayda herhangi bir değişim yok. 800 devirde yapsam aynı 1000 devirde. Karmada da yıkasam toz, pamukluda da. Çamaşırları toplarken hapşuruyorım çoğu zaman, tozdan. Bebeğiminkileri aşırı tozlu olduğunda süpürge ile çektiriyorum artık, bi nebze de olsa azalıyor. Artık son çare kurutucu deneyeceğim. O biraz alıyor diyorlar ama bakalım. Bir de ben şehir değiştirdim geçen ay. Son iki haftadır falan çamaşırlar keçe gibi çıkıyor resmen. Su acayip kireçli. Onun da etkisi var mı bilemiyorum.

Buraya yazdıktan sonra (ne zaman hatırlamıyorum pek) bir yazıda yazar, servisin kendisine pamuklu programında değil de sentetik programında yıkamasını, pamuklu programının çamaşırları yıprattığını vs yazmıştı. O zamandan beri sentetikte yıkıyorum, başta bir şey fark etmedi ama zamanla baya baya azaldı, şu anda yok denecek kadar az. :) bir de yumuşatıcı yerine sirke kullanıyorum, sanırım o da fark etti.

Buraya yazdıktan sonra (ne zaman hatırlamıyorum pek) bir yazıda yazar, servisin kendisine pamuklu programında değil de sentetik programında yıkamasını, pamuklu programının çamaşırları yıprattığını vs yazmıştı. O zamandan beri sentetikte yıkıyorum, başta bir şey fark etmedi ama zamanla baya baya azaldı, şu anda yok denecek kadar az. :) bir de yumuşatıcı yerine sirke kullanıyorum, sanırım o da fark etti.
Ya bende delirmek üzereyim her seferinde çamaşırları silkelemekten kafayı yicem artık. Bundan sonra bende sentetik ayarında yıkayayım bakalım nasıl olacak. Güzel bilgiler edindim burda teşekkürler herkese. Başka çözümü olan varsa paylaşırsa sevinirim

Hayır canım sen pimpiriklenmiyosun banada herkes takıntılısın diyolardı taa ki kendi gözleriyle görene kadar ! Anlattığın bütün sıkıntılar bendede mevcut ve ben beş aylık makinemden kaynaklandığını düşünerek makineyi çöpe attım ve farklı marka farklı model bir makine aldım ondada aynı sorunu yaşıyorum. Yani bu sorun makineden veya deterjanlardan kaynaklanmıyor. Sanırım ya bulunduğumuz bölgedeki suların aşırı kirecinden yada elektriksel bir olay bu. Çünkü başka bir açıklaması yok bende delirmek üzereyim yıl olmuş 2019 halâ toz tüy peşindeyim. Çözüm veya sebebini bulduysan benide haberdar et canım çok rica ediyorum 😔😔

Kurutma makinesi alırsanız sıfır tozla çıktığı gibi bütün tozu ve havı filtrede topluyor sanki elektrik süpürge rorbası gibi oluyor kesin çözüm

FB_IMG_1568401345868.jpg

Ya işe yaramassa diye endişeliyim canım. Çünkü beş ay içerisinde iki makine aldım maliyeti 7 bin lirayı buldu. Açıkçası korkuyorum işe yaramaz diye. Ben aslında bu problemin sebebini bulma odaklıyım anlatabiliyormuyum ? Yani hangi sebepten bir çamaşır bu hale gelebilirki ? Siz kurutma makinesi almadan önce böyle bir sorun yaşadınızmı? Ona istinadenmi aldınız kurutmayı ? Çünkü bu sorunu yaşamayan gerçekten bilemez psikoloji bozukluğu için birebir sebep o derece yani düşünün ! İnsanın gece uyumadan önce son aklına gelen şey sabah kuruyan çamaşırlardan ne kadar toz çıkacağı olabilirmi ? Eğer sizde sadece kurutma amaçlı değilde benimki gibi bir problemden dolayı aldıysanız fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim 🤚

Ya işe yaramassa diye endişeliyim canım. Çünkü beş ay içerisinde iki makine aldım maliyeti 7 bin lirayı buldu. Açıkçası korkuyorum işe yaramaz diye. Ben aslında bu problemin sebebini bulma odaklıyım anlatabiliyormuyum ? Yani hangi sebepten bir çamaşır bu hale gelebilirki ? Siz kurutma makinesi almadan önce böyle bir sorun yaşadınızmı? Ona istinadenmi aldınız kurutmayı ? Çünkü bu sorunu yaşamayan gerçekten bilemez psikoloji bozukluğu için birebir sebep o derece yani düşünün ! İnsanın gece uyumadan önce son aklına gelen şey sabah kuruyan çamaşırlardan ne kadar toz çıkacağı olabilirmi ? Eğer sizde sadece kurutma amaçlı değilde benimki gibi bir problemden dolayı aldıysanız fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim 🤚
Evet astım vardı ve toz beni öksürtüyordu
Almadan bir yakınınızda deneyin emin olacaksınız

Canım çok teşekkür ederim yardımın için. Birde aldığın kurutma makinesinin markasınıda yazarsan çok sevinirim 🤗 Ama konu açık kalıcak ben bu yola baş koydum ben ve benim gibi bu sorunu yaşayan bütün kadınların öncüsü olucam kısmetse 😁 eveettt konumuz devam ediyor bu sorunla karşı karşıya kalan çözüm veya sebebini bulan tüm bayanlar topikte buluşalım plsss 👍

Bu soruna bir çözüm bulan oldu mu? Kurutmalı çamaşır makinem var. Kurutma yapmakta bir işe yaramadı bende. Hatta kurutma yapıyor olmamdan kaynaklandığını düşünmeye başladım. acaba giysileri deterjan yumuşatıcı kireçli su ve kurutma yapmak hepsi bir araya gelince yıpratıyor mu? Zamanla bazı tişörtler inceldi atmak zorunda kaldım çünkü toz dediğimiz o tişörtten kopan mikro parçalar. Yeni makine almayı düşünüyorum ama bir arkadaşta işe yaramamış. Makine kaynaklı olduğundan da emin değilim onu okuyana kadar makine kaynaklı diyordum. Ev sonsuz tozlu asla bitmeyen temizlikle geçmeyen bir toz yığını. Bunu bilmek böyle bir evde yaşamak beni artık çok yoruyor. Ve benimde bebeğim var bu tozlu havayı soluması beni çok üzüyor.

X