Çamaşırlara sinen ter-rutubet kokusu nasil geçer acil??

petrichorr54

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2022
2
0
22
Arkadaşlar selam. Bazı tişörtlerimde, genelde spor salonunda kullandigim tişörtlerde sinmiş bir koku var. Çamaşiri yıkıyorum, makinede bekletmeden asıyorum güneşte kuruyor. O şekilde kokladigimda kötü bir koku yok. Yumuşatici vs kokuyor. Duştan sonra roll on deodorant parfüm vs sıkıp temiz cilde giyiyorum. Fakat 1-2 saat sonra çok ağir kokmaya başliyor. Bu sorun olmayan tişörtlerimde problem yok ama digerleri bu sekilde. Ve yeni-eski kaliteli kalitesiz olmasiylada alakasi yok. 2-3 ay önce aldigim pamuklu tişörtlerde ayni kumaşida ayni kotuda ayni. standart bir tişört 120 liradan başliyor bunlari çöpe atacak imkanim yok. ama insan içinde giyemiyorum bu problem yüzünden ya her an kokarsa diye. Bunu nasil çözebilirim? Sirkeli su falan öneriliyor sirkeli suda mi bekleteceğim? ne kadar süre ne kadar sirke ve su ile? makineye atip yikayacaksam ne kadar sirke koyacagim? ya da sirke disinda baska bir cözüm mü var lütfen basina gelen yardim etsin çok sinirimi bozuyor bu olay.

Önce makinenizi temizleyin. Ben yurtdisinda yasiyorum burda dettol diye bir marka var onu kullanıyorum. Makineniz kokuları icine hapsetmis olabilir. Ben arielin tabletlerinden kullanıyorum ve camasirlarimin arasına tablet yumuşatıcı atıyorum. 1 kapak sirkeyide deterjan bölümüne ekliyorum. Cok fazla doldurmayın ve disardan biraz sıcak su ekleyin tabi ekleyeceğiniz su ve camasirlarinizin ağırlığını makinenizin kilosuna göre endeksleyin.

1 kapak sirkeyi deterjan bölümüne koyduktan sonra tekrardan deterjan ve yumusatici kullanacak miyiz? yoksa sadece sirke ile mi yikanacak? ve bunu en başta mi yapacagiz? bazi kisiler durulama kisminda vs koyun diyorlarda makinemin kacinci dakikasinda duruluyor bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…