Çamaşırları evin içinde kuruturken?

kulitta

İlahi Adalet
Pro Üye
17 Kasım 2008
12.783
2.250
Belki de pekçoğunuzun bildiği ve uyguladığı bir yöntemdir ama ben yeni öğrendiğim
ve çok ta rahat ettiğim için paylaşmak istedim.

Yıkanmış çamaşırların giyecek olanlarını evin içinde kuruturken (Gömlek-Atlet-Tişört-kazak)
elbise askısı ile asılmasının - giysilerin hem düzgün hem de çok daha kısa
sürede kurumasını sağladığını göreceksiniz. Hiç mandal izi olmadan dar bir alanda
çok daha fazla çamaşırın kurutulması mümkün oluyor. Dışarda kuruturken dahi - rüzgarın
uçurma riski bulunmadığı ortamlarda bunu uyguluyorum.

İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Sevgiler.a.s.

cds16203ewn5.jpg

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.816
29
Bana sanki askıda daha geç kurur gibi geliyor, düşünsene bir gömlek askısında iken iki kat kuma ve kuruması zaman alır, ama mandalla tek kat oluyor.
Ayrıca evde kurutanlar mandal takıyorlarmı, ben hiç takmam, rüzgar yok bişey yok.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2717 gün geçti.

kulitta

İlahi Adalet
Pro Üye
17 Kasım 2008
12.783
2.250
Bana sanki askıda daha geç kurur gibi geliyor, düşünsene bir gömlek askısında iken iki kat kuma ve kuruması zaman alır, ama mandalla tek kat oluyor.
Ayrıca evde kurutanlar mandal takıyorlarmı, ben hiç takmam, rüzgar yok bişey yok.

Tatlım deneyerek değerlendirmeni tavsiye ederim. Evde çamaşır için geniş alana sahip olanlar için bilemem ama - ufacık bir çamaşırlığa askı ile hem düzgün bir şekilde hem de
bir yığın çamaşır asmak mümkün oluyor. Derli toplu bir görünüm de oluyor.a.s.

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.816
29
Yeri olmayanlar için iyi fikir ve ütü kolaylığı var. Benim bir odam var ve sadece çamaşır asmak ve ütü yapmak için kullanıyorum onun için yeri olmayan aklıma gelmedi doğrusu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2717 gün geçti.

Japon KIZ

IŞIL & ARAS 🧿
Pro Üye
22 Ekim 2007
1.782
39
Çamaşır kurutmak için ayrı bir odam yok :1no2:
Balkonumun bir tanesi kapalı orada çamaşır askılığım var kışın orada kurutuyorum yavaş yavaş kuruyor is kokusundan da kurtarmış oluyorum :lepi:
Askı konusuna gelince mont gibi kalın şeylerde fayda sağlıyor bence kırışmaması açısından :nazar:

incim_58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
61
0
ben hep evde kuruturum çamaşırlarımı,çok cabuk kuruyor..şimdiye kadar çamaşırlarımı hiç dışarıya asmadım...evinizde yeriniz varsa evinizde kurutun derim..ama şuda var ,oda cok çabuk toz oluyo...

btrebru

Mesleğine aşık anne:))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
98
0
bende tavsiyenize katılıyorum.bende evimde denedim .çamaşırlar gerçektende güzel kuruyor.a.s.

ilkim_1983

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
2.336
0
38
ben de kışın evimde kuruturum.yazında gece bırakmam balkonda çamaşır.evimde kurutunca odanın camını aralıyorum yalnız.

DuRu@--'-

HAYALİM, AŞKIM VE BEN
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
933
1
kışın ben de içerde kurutuyorum çamaşırlarımı ilk yıkamam da deneyeceğim teşekkürler

petunya....

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
53
1
bende evde kurutuyorum çamaşırları ama çok sinir oluyorum hem geç kuruyor hemde kalabalık görünüyor senin tekniği uyulayım bir de teşekkürler

PasakliMinikTanrica

her şey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
12.791
11
35
ben geçen hafta denedim dün akşam tekrar çamaşır yıkadım yine aynı şekilde kuruttum güzelmiş öyle derli toplu kuruyolar işte paylaşım için teşekkürler :)

ilona

psikolocik deli
Pro Üye
8 Eylül 2006
2.952
12
kışın koyuyorum peteğin üstüne ohhh 1 bilemedin 2 saatte kuruyo çamaşırlar
aynı gün hem çamaşır yıkamış hemde kurutmuş oluyorum :nazar:
yazın zaten sorun yok
ama yinede iyi fikir denemek lazım