Çamaşırları evin içinde kuruturken?

kulitta

İlahi Adalet
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
12.049
2.248
Belki de pekçoğunuzun bildiği ve uyguladığı bir yöntemdir ama ben yeni öğrendiğim
ve çok ta rahat ettiğim için paylaşmak istedim.

Yıkanmış çamaşırların giyecek olanlarını evin içinde kuruturken (Gömlek-Atlet-Tişört-kazak)
elbise askısı ile asılmasının - giysilerin hem düzgün hem de çok daha kısa
sürede kurumasını sağladığını göreceksiniz. Hiç mandal izi olmadan dar bir alanda
çok daha fazla çamaşırın kurutulması mümkün oluyor. Dışarda kuruturken dahi - rüzgarın
uçurma riski bulunmadığı ortamlarda bunu uyguluyorum.

İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Sevgiler.a.s.

cds16203ewn5.jpg

Bana sanki askıda daha geç kurur gibi geliyor, düşünsene bir gömlek askısında iken iki kat kuma ve kuruması zaman alır, ama mandalla tek kat oluyor.
Ayrıca evde kurutanlar mandal takıyorlarmı, ben hiç takmam, rüzgar yok bişey yok.

Bana sanki askıda daha geç kurur gibi geliyor, düşünsene bir gömlek askısında iken iki kat kuma ve kuruması zaman alır, ama mandalla tek kat oluyor.
Ayrıca evde kurutanlar mandal takıyorlarmı, ben hiç takmam, rüzgar yok bişey yok.

Tatlım deneyerek değerlendirmeni tavsiye ederim. Evde çamaşır için geniş alana sahip olanlar için bilemem ama - ufacık bir çamaşırlığa askı ile hem düzgün bir şekilde hem de
bir yığın çamaşır asmak mümkün oluyor. Derli toplu bir görünüm de oluyor.a.s.

Yeri olmayanlar için iyi fikir ve ütü kolaylığı var. Benim bir odam var ve sadece çamaşır asmak ve ütü yapmak için kullanıyorum onun için yeri olmayan aklıma gelmedi doğrusu.

Çamaşır kurutmak için ayrı bir odam yok :1no2:
Balkonumun bir tanesi kapalı orada çamaşır askılığım var kışın orada kurutuyorum yavaş yavaş kuruyor is kokusundan da kurtarmış oluyorum :lepi:
Askı konusuna gelince mont gibi kalın şeylerde fayda sağlıyor bence kırışmaması açısından :nazar:

ben hep evde kuruturum çamaşırlarımı,çok cabuk kuruyor..şimdiye kadar çamaşırlarımı hiç dışarıya asmadım...evinizde yeriniz varsa evinizde kurutun derim..ama şuda var ,oda cok çabuk toz oluyo...

bende tavsiyenize katılıyorum.bende evimde denedim .çamaşırlar gerçektende güzel kuruyor.a.s.

ben de kışın evimde kuruturum.yazında gece bırakmam balkonda çamaşır.evimde kurutunca odanın camını aralıyorum yalnız.

kışın ben de içerde kurutuyorum çamaşırlarımı ilk yıkamam da deneyeceğim teşekkürler

bende evde kurutuyorum çamaşırları ama çok sinir oluyorum hem geç kuruyor hemde kalabalık görünüyor senin tekniği uyulayım bir de teşekkürler

ben geçen hafta denedim dün akşam tekrar çamaşır yıkadım yine aynı şekilde kuruttum güzelmiş öyle derli toplu kuruyolar işte paylaşım için teşekkürler :)

kışın koyuyorum peteğin üstüne ohhh 1 bilemedin 2 saatte kuruyo çamaşırlar
aynı gün hem çamaşır yıkamış hemde kurutmuş oluyorum :nazar:
yazın zaten sorun yok
ama yinede iyi fikir denemek lazım

Ben çamaşırlığımı oturma odasına alıyorum, evde tek başımayım zaten çamaşırlarımı asıyorum,
mandal falan takmıyorum, klimanın karşısında 2 saat içinde kuruyolar:)
Kışın dışarısı kötü kokuyor, kokuda sinmemiş oluyo:)

ben çok özel bi giysim varsa askıda kurutuyorum...yoksa kışın peteklerin üzerine seriyorum....yazlarıda dışarı asıyorum..

kışın çamaşırları dışarı asmak çok akıllıca değil zatenn çok kötü is kokuyor... eve serdiğimizde hem ev mis gibi yumuşatıcı kokuyor hem de çamaşırlar tozdan isten kurtulmuş oluyor.. ancak bi dez avantajı var.. ben çamaşırı asarken çırpıyorum bikaç kez.. o sırada çamaşırlardaki ipler tüyler yerlere düşüyor... ona da bi çare bulun da tam olsun valla...

bu arada askı fikri de çok iyi ... teşekkürler arkadaşa.. askıya asınca iki kat kumaş kalınlığı olmaz aksine katlar birbirinden ayrılmış olur ve de çok kırışmaz, ütüye bile gerek kalmaz belki de...

bende kışın evde kurutuyorum çamaşırlarımı evet güzel kuruyor fakat hafif bir koku oluyor. bende çamaşırlarımı katladıktan sonra dolaba yerlerştirmeden önce biraz parfüm sıkıyorum üzerine. yinede yaz gibi olmuyor rüzgarda kuruyan çamaşır daha düz oluyor

ben de evde kurutuyorum, daha doğrusu kurutamıyorum. Kaloriferli değil evim. Askılığa asıyorum klimanın karşısına koyuyorum ona rağmen 2-3 bazen 4 gün sürünüyo çamaşırlar.
Eğer koyu renklileri yıkadıysam tam bi azap daha kalın oldukları için kurumuyolar. Hani ıslak bi çamaşırı torbanın içinde bekletmişsin gibi acayip bi koku alıyo, aynı çamaşırları bidaha yıkıyorum sonra senağlama Bu yöntemi denicem inş. bu sefer kokmazlar:Saruboceq:

X