Çamaşırlarımda Koku Kalmıyor

cleaningroutine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2015
19
17
Merhaba hanımlar, ben yeni evliyim henüz çamaşırlarımda doğru düzgün koku kalmıyor. İlk önce bunun yumuşatıcıdan kaynaklandığını düşünüp 10'u geçik yumuşatıcı aldım vernelden 3 tane, yumoştan 4, bingodan 3, açık yumuşatıcı, migros ve bimin yumuşatıcıları, abc... Kısacası denemediğim ürün kalmadı neredeyse. Çamaşırları dışarıda kurutuyordum, içeriye alınca kokusu biraz kalıcı olur gibi oldu ama hala istediğim kalıcılığı yakalayamadım. Sanırım bu deterjan-yumuşatıcı uyumuyla ilgili birazda.. Beyazlara persil, renkilere bingo, siyahlara perwoll kullanıyorum. Annemin evindeyken kurutma makinesi kullanıyorduk, tek kapak yumuşatıcı bile koysam buram buram kokuyordu çamaşırlar...
Sizler neler kullanıyorsunuz çamaşırlara? Kokusu yoğun olan memnun kaldığınız ürünler neler? Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için :KK68:

bizim komşununda çamaşırları parfümlü gibi kokuyor çok kalıcı ama bizde de kalmıyor gibi geliyor :KK70: belki başkalarınada senin çamaşırların güzel kokuyordur :)

bizim komşununda çamaşırları parfümlü gibi kokuyor çok kalıcı ama bizde de kalmıyor gibi geliyor :KK70: belki başkalarınada senin çamaşırların güzel kokuyordur :)

Yok yok cidden benimkiler kokmuyor :) eşimin şikayetiyle takıntı yaptım ben bu konuyu hatta... Ara annemi sor dedi bana neden bizim çamaşırlarımız kokmuyor diye :KK70:

Sentetik kokularin cok zararli oldugunu biliyorsunuz degil mi?

Beyazlar icin yikarken icine 1 kalip beyaz sabun atmanizi tavsiye edebilirim. Beyaz sabun kokusunu seviyorsaniz guzel koku verir hemde daha az kimyasal içerir :)

Bayanlar kurutmayla alakali kapali alanda degil golgelik bi alanda kurutun bazi camasirlarinda kumas metaryelinden kaynakli bi durum kokmamasi.

Bence kurutma ile alakalı dediğin gibi kurutma makinesinden çıkarırken bile odayı kokutuyordu benim de annemin evinde vardı. Ben balkonda kurutmuyorum karşıda inşaat olduğu için toz çok oluyor içerde kurutuyorum yumoş kullanıyorum yumoş kalıcı ama vernelinkini kullandım o yumoş kadar kalıcı değil yumoşun mavisi güzel tavsiye ederim.:super:

X