Can Tanrıyar, Petek Dinçöz'e cevap verdi!

KadinlarKulubu

Portal Editör
İçerik Editörü
21 Ağustos 2011
5.187
595
$petek_can_tanriyar.gif

Can Tanrıyar katıldığı bir TV programında Petek Dinçöz'ün açıklamalarına karşılık zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Petek Dinçöz'ün açıklamalarının hepsinin yalan olduğunu savunan Tanrıyar, "Bu kızın acilen hastaneye kaldırılması lazım" dedi. Yine aynı TV programına telefonla bağlanan Tanrıyar, "Ben Petek'e hep yardım ettim. Bu kızın acilen hastaneye kaldırılması lazım" dedi. "Petek Dinçöz'ü zedeleyecek sözler söylemeyeceğim" diyen Tanrıyar, "Petek Dinçöz'ün benden önce kötü bir hayatı vardı. Petek Dinçöz'ü kasetle tehdit etmedim. Petek Dinçöz ile elbette kavga ettik. Artık Petek'e sinirlenmiyorum çünkü hasta. Petek benim özel hayatımı duman etti" dedi. Evlilikleri süresince Petek Dinçöz ile hesaplarının ayrı olduğunu ifade eden Tanrıyar, "Ben Petek'in parasına mı kaldım. Petek Dinçöz'ü çok kötü kandırmışlar. Petek Dinçöz'ün işlerine engel olmadım. Petek'in söylediği herşey yalan. İnsanları tehdit ettiğim iddiası asılsız bir iddia. Petek Dinçöz'e benimle uğraşmasın diye para bile teklif ettim" dedi. İzmirli ünlü şarkıcı Petek Dinçöz, bir TV kanalında yayınlanan "Söylemezsem Olmaz" programında eski eşi Can Tanrıyar ile yaşadıklarını anlatmıştı. Gözyaşı döken Dinçöz, Can Tanrıyar'dan her ayrılmak istediğinde fiziksel şiddete ve kasetli tehditlere maruz kaldığını öne sürmüştü. Habertürk

PETEK DİNÇÖZ YAŞADIKLARINI BÖYLE ANLATTI

Petek Dinçöz, hayatının bilinmeyenlerini Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında anlattı. Dinçöz, yaptığı açıklamalarla şaşırttı. Ünlü şarkıcı sık sık da ağladı. Gözyaşlarına hakim olamayan Dinçöz, Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi. İşte ilk ve son kez konuşan Petek Dinçöz'ün eski eşi Can Tanrıyar ile ilgili yaptığı o açıklamalar:

'İki yıl boyunca sustum artık konuşacağım.

Haluk Şentürk'ü bırakmak zorunda kaldım.

Can Tanrıyar'dan hep dayak yedim.

Can Tanrıyar'dan hep ayrılmak istedim.

Can Tanrıyar'dan kurtulamadım.

Şiddet gördüğümü herkes biliyordu.

Hep sustum ama susmakla olmuyor.

Aldığım bütün evleri ona verdim.

Can Tanrıyar'dan kurtulmak için hala savaş veriyorum.

Can Tanrıyar'dan kurtulmak için çok avukatla konuştum.

Yeni albüm çıkardım, beni hiçbir programa çıkartmadı.

Bana ulaşmak isteyenler önce ona ulaşıyordu.

Bütün röportajlarımı Can Tanrıyar yazıyordu.

Kasetlerle bana şantaj yaptı. O kasetteki ben değilim dedim. 'Bana herkes' inanır dedi.

Paramı tutmak istedim ama paramı alıyordu.


Menajerimin telefonuna ölüm tehditi mesajları yazdılar.

Bana kendi hayal ürünü olan yazılar yazdırdı.

Can Tanrıyar bana 'Seni bitireceğim' dedi.

Gece kulüplerinde dayak yediğimi şiddet gördüğümü herkes biliyordu.

Annem bu olaylar yüzünden aylarca sinir tedavisi gördü.

Dayak yedim, ormanda saklandım.

Can Tanrıyar'dan kurtulamıyorum bana yardım edin. Başbakanımıza sesleniyorum. Emine (Erdoğan) Hanım'a sesleniyorum.
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.707
16.291
Bu kadın gibi bir çok mağdur var geçmişte ve şimdi emel sayında şiddet gördüğünü itiraf etmişti sonrada boşandı sanırım ben inanıyorum adamın bunun peşini bırakmadığını , neden inanıyorsun dersen bu kadınlara şiddet uygulayan erkekler belasını bulmuştur biri kurşunlandı bir tarafı felç diğerininde ağzı yüzü kaydı , kimsenin yaptığı yanını kar kalmıyor, ilahi adalet var
 

TatLiGaci

Heidi ve kankileri
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
14.519
90
ilişkilerinde ve evliliklerinde bir çıkar ilişkisi vardı bence,işler yolunda gitmeyince ve petek artık olgunlaşınca petek ayrılmak istedi tahminim..
ama can da altın yumurtlayan tavuğu bırakmak istemedi..sorun bu..
can tanrıyarın cevapları kadının şikayetlerini doğrular gibi,çünkü söylemeleri hiç inandırıcı değil..

uçankuşta da petek hakkında çıkan karalamalarını okumuştum çünkü...
 

tedicik

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2014
9
5
İlişkileri hep sansasyonel yürüdü, herşeyi göz önünde yaşadılar ama bu ayrılık konusunda Petek bana daha samimi geldi. Gerçekten acı çekmeyen bi kadın bu kadar çaresiz kalıp yardım istemezdi. Yada böyle bi açıklama yapmazdı. Albümü çıkalı oldu baya eğer reklam yapmak isteseydi bence o zaman yapardı. Belki geçmişte Can Tanrıyarı kullanmıştır o da Peteği ama sonuçta bitmiş bu ilişki. Petek yıllardır (dinleyicisi olmasam da) albüm yapıyor, bi düşünelim Can Tanrıyar neden ayrıldıktan sonra albüm yaptı ve program program dolaştı da Petek ortalarda görünmedi. Böyle magazinsel ilişkilerden hiç hoşlanmam takip de etmem çok ama gazete karıştırırken illa denk geliyor insan ve ben Peteğe gerçekten üzüldüm.
 

pembe_dizi

pembeye boyadım ruhumu :)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2013
1.133
544
beden dilinden anlayan bırısı cok rahat cozebılır aslında hangısının samımı oldugunu. ama bana kalırsa ıkısı de masum degıl :KK19:
 

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.103
1.941
Yapımcı Can Tanrıyar, geçtiğimiz hafta hakkında bazı suçlamalarda bulunan eski eşi Petek Dinçöz aleyhine aile mahkemesine başvurdu. Mahkeme de, Petek Dinçöz’ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar aleyhine şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması kararı aldı. Karar, takibinin yapılması amacıyla savcılığa gönderildi.

Can Tanrıyar, eski eşi şarkıcı Petek Dinçöz’ün geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili olarak harekete geçti. İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuran Tanrıyar, eski eşi Dinçöz’ün katıldığı televizyon programında hakkında çeşitli iddialarda bulunduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan da korunması için yardım istediğini hatırlattı.

Avukatı Hande Karasu aracılığıyla 18 Nisan’da İstanbul 10. Aile Mahkemesi’ne başvuran Tanrıyar, Petek Dinçöz’e karşı, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu’na göre "kendisi lehine koruma kararı" uygulanmasını talep etti.

"ASILSIZ İTHAMLARDA BULUNDU"

Mahkemeye sunulan dilekçede, Can Tanrıyar’ın Petek Dinçöz ile 10 yılı aşkın bir süre evli kaldığı ve çiftin 2010 yılında boşanarak yollarını ayırdığı belirtilerek, Dinçöz’ün daha sonra şiddet ve tehdit içerikli davranışlarla hasmane bir tutum içerisine girdiği, psikolojik savaş başlattığı ve asılsız, küçük düşürücü ithamlarda bulunduğu öne sürüldü.

Petek Dinçöz’ün açıklamalarıyla müvekkili Tanrıyar hakkında şiddet uyguladığı savunulan dilekçede, Dinçöz hakkında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un 4. ve 5. maddelerinde yazılı olan tedbir veya tedbirlere hükmedilmesi talep edildi.

MAHKEME: 1 AY TEHDİT ETME

Talebi yerinde gören İstanbul 10. Aile Ceza Mahkemesi, Petek Dinçöz’ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar’a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi.

Petek Dinçöz’ün, bu kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde, 3 günden 10 güne kadar ve aykırılığı her tekrarında da 15 günden 30 güne kadar "zorlama hapse" tabi tutulacağı uyarısında bulunulmasına da karar veren mahkeme, kararın birer örneğini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne gönderdi.

CAN TANRIYAR KONUŞTU

Kararı almasının ardından avukatıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda gazetecilere bir açıklama yapan Can Tanrıyar, kadınlara yönelik çıkarılan bir kanunla kendisi hakkında koruma kararı alındığını vurgulayarak, "Mahkeme bir ay süreyle benimle ilgili bu tür şeyleri yasakladı, tedbir koydu. Alınan karara çok teşekkür ediyorum. Çünkü günlerdir hiç alakam olmayan konularla, çoluğuma çocuğuma mahçup düştüm. Bu kanun aile ve kadını koruma kanunu. Fakat çok nadir de olsa erkeğin mağdur olduğu durumlar da var. Ben tabii yüzde 90 hanımların mağdur olduğunu düşünenlerdenim ama, bizimki farklıydı. Hakikaten farklı olduğunu mahkeme gördü ki benim Petek’ten korunmama dair bir karar vermiş. Bunun devamında açacağımız çok dava olacak. Sanki dün yapılmış gibi anlatılıyor her şey. Biz boşanalı dört sene oldu, tamamen ayrılalı iki sene oldu. Ne olduysa, geçen hafta birden bire bu konular ortaya çıktı. Mahkeme bizim tedbir talebimizi haklı bulup bizimle uğraşmasını, konuşmasını yasakladı."

"BAŞBAKAN BENİ ARAMADI"

Bir gazetecinin, Petek Dinçöz’ün konuyla ilgili olarak Başbakan’dan yardım istediğini hatırlatarak, "Başbakanlık’tan arandınız mı?" şeklindeki sorusu üzerine, Tanrıyar şunları söyledi:

"Şimdi bu ülkede bu konuda karar veren yer mahkeme, Başbakanlık değil. Başbakanlığın böyle bir konu içinde olduğunu sanmıyorum. Ama ben böyle bir konu içinde olmasını ister miyim? Şahsen bu duruma gelmeden, isterdim. Çünkü ben aylardır şunu söylüyorum: Ne olur beni bu kızdan kurtarın. Bir büyüğün araya girmesini, bizi karşı karşıya getirip, benim hiçbir şey istemediğimi anlatabileceğim bir durum olmasını isterdim. Keşke Başbakanımız araya girseydi."

..... KASET İDDİASI

Petek Dinçöz’ün "..... kasedi" ile ilgili iddiası hatırlatılan Tanrıyar, "En ufak böyle bir olay yok. Böyle bir kaset bende yok. Bakın bunu bir yıl önce gündeme getirdiler. Böyle bir şey olsaydı çağrılırdım, arama yapılırdı, istenirdi, sorulurdu. Hiçbir şey yok. Birlikte çalıştığı insanlar bu kızı çukura attılar. Bu kız bu duruma düşmeyi hak etmedi, asla hak etmedi. O iyi bir kızdı. Bana bunları demesine inanamıyorum. Mesela ..... hadisesini söylüyor. Bir kere bir hanım ..... diye bir şeyle ortaya çıkmaz. Karşı karşıya bir gelsek. Çünkü ben yayına bağlandığımda, hemen stüdyoyu terk ediyor. Oysa ben tek bir soru soracağım: ’Petek biz seninle ..... konusunu nerede konuştuk?’ Yanıtı olmadığı için, hemen terk ediyor orayı. Bu kızı ne hale getirmişler ki. Ben niye bu kız hakkında kötü konuşmuyorum, bu kızın gerçekten psikolojik tedaviye ihtiyacı var. Şu kadar bir delil olsa, mahkeme koruma kararı vermez" dedi.

"ÇEVRESİ ÇOK KÖTÜ KULLANIYOR"

Tanrıyar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"12-13 sene beraber yaşadığım kadınla ilgili kötü konuşmak istemiyorum. Kızın ruh halinin iyi olmadığını düşünüyorum, birilerinin çok kötü gazına geldiğine inanıyorum. Kızı çok kötü oyuna getirdiler. Bunları bana yapmazdı çünkü. Zaten ortada bir şey olsa, bize bu kararı mahkeme vermez. Kanun zaten aile ve kadına yönelik şiddete karşı koyma kanunu. Ama bu sefer biz yararlandık. Bence kanunun adının değişmesi lazım. Dövdüğüme şahit olanlar var ya, burası adliye, buraya gelirler. Yok böyle bir şey. Hakkımda efsaneler bitmiyor, hepsi adliyeden dönüyor."

"EL SIKIŞMAYA HAZIRIM"

Can Tanrıyar, "Bugün Petek arasa, ’Öfkemden yaptım, sinirimden yaptım, beni doldurdular’ desin, ben 1 dakikada el sıkışıp ayrı yollara gitmeye hazırım. Hiçbir şey peşinde değilim. Ne tazminat, ne bilmem ne. Ceza alsın, hapse girsin, bunların peşinde değilim. Bu karara aykırı davransa, en az 10 gün hapse girecek. Şimdi Petek hapse girse benim hoşuma mı gidecek? Ben bundan asla keyif alacak bir adam değilim" diye konuştu.