Canım çok sıkkın

Canım bende 12 haftalık gebeyim sag tarafımda kum döküyorum 😔 ne yaptınız nasıl geçti bende bol su içiyorum ama halen ağrı var çok şükür bebege bir zarar yok dediler ama anne yüreği işte 😔 insan korkuyor ne yapmalıyım
Merhaba, hayırlısı olsun öncelikle. ben gebeliğim süresince böbreklerle ilgili hiçbir tedavi görmedim. Bol su ve ağrı oldukça parol kullandım. doğumdan sonra da geçti zaten. Böbrek genişlemesi gebeliğe bağlıydı. Doğurdum kurtuldum 🤭 size de geçmiş olsun.

Merhaba, hayırlısı olsun öncelikle. ben gebeliğim süresince böbreklerle ilgili hiçbir tedavi görmedim. Bol su ve ağrı oldukça parol kullandım. doğumdan sonra da geçti zaten. Böbrek genişlemesi gebeliğe bağlıydı. Doğurdum kurtuldum 🤭 size de geçmiş olsun.
Ohhh ne güzel maşallah darısı bana zaman su gibi geçsnde bende kurtulayım teşekkür ederim canım çok şükür sağ salim kucağınıza almışsınız şuan agrıdan duramıyorum ya çok şiddetli değil ama bol bol su içiyorum birde limon suyu iiçin diyorlar gebelikte iyimidir

Merhaba arkadaşlar. konuyu bdv’ye açsam açarım. İç dökmeye ve varsa tavsiyeleriniz onları dinlemeye geldim. Belki uzun olabilir, başlıyorum:

an itibariyle 29+3 hamileyim. bir erkek minnoş yolda. 12. Haftada İkili taramam, 20. Haftada detaylı ultrason filan her şey süper-di. Taa Ki geçen haftaya kadar. 28. Hafta kontrolünde doktorum, bebeğin kafasının ve karnının 30. Haftada ama diğer organlarının 28’de olduğunu söyledi. Endişelenmeyin, bi aksilik yok demeye getirdi. Neyse, Kuzenim var tüp bebek doktoru istanbulda, ona yazdım. ayrıntılıyı nerede çektirdiysen oraya git, bir daha ölçsünler dedi. Orası sıkıntı yok derse korkma dedi. Ayrıntılıyı çeken doktor da tıp fakültesindeydi ama istifa etmiş. ben de bugün devlete gittim (kendi doktorum özelde. 2. Bir doktor görüşü olsun istedim.) Bebeğin kafası bu sefer 32 haftada çıktı. Yani normale göre 3 hafta ileride. Bi şeyler daha ölçtü doktorum, hepsinin ortalaması bebek 30 küsur haftada. O da şöyle söyledi, “organlarda problem yok, sıvı yok, her bebeğin gelişimi farklıdır.” hani şu kafa büyüklüğü hastalığı var ya makrosefali mi ne Ama çok da emin konuşmadı. Ondan korkmayın demeye getirdi. şimdi ben bunun üstüne gidip ayrıntılı ultrason mu çektireyim yoksa özelde başka bir doktora daha mı kontrole gideyim?

diğer meseleLER:

hamilelik kaynaklı 2 taraflı böbrek büyümesi yaşıyorum. idrar tahlillerim son 1 aydır temiz çıkmasına rağmen bugün çok hafif kum döktüğümü söyledi doktor. İlaç yok, bol suya devam. Özellikle geceleri sağa sola dönerken ağrıdan ölüyorum.

bir de vücutta sürekli bir iltihap değeri mevcut. Bugün sonunda bir antibiyotik verdiler. ona başlayacağım. Ayrıca 2 aydır da su gibi ishalim. Onun için de yeni ilaç verdiler 🤦🏻‍♀️ Bir de hemoroid oldum ishalden. krem işe yaramayınca fitile başlayacağım. Millet kabızlıktan hemoroid olur ben artık tuvalete taşınmaktan bıktım.

bitti mi sandınız? hayır 🤦🏻‍♀️

açlık ve tokluk şeker değerlerim o kadar normaldi ki doktorum şeker yüklemesine gerek görmedi. Benim ve bebeğin kilolalarımız da güzeldi. Şu 7 ayda 7 kilo aldım sayılır. Bebek 1.5 kilo, suyu muyu cartı curtu işte toplam 7 kilo. Zaten beni gören hamile demez. Ne g.tüm şişti ne bacaklarım. Sadece bir göbek var. Neyse, Bugün açlık kan şekerim 63 çıktı. Alt sınır 70’miş Ve ben kan vereceğimi bilmediğim için kahvaltı yaparak gittim. Ona rağmen değer düşük çıktı. Doktor bana diyor ki “senin şekerin niye düşük?” 🤦🏻‍♀️ Ben nerden bilebilirim niye düşük 🤷🏻‍♀️ abur cubur pek yemem, ekmeği kahvaltıda yerim, hamur işini yersem abartmadan yerim. Zaten midem hassastır. Az az ve sık sık yerim gün içinde de. Su içmekten de Allah günah yazmasın, aratmasın da ama nefret ettim yani. Bir de bu şekerdeki ani düşüşler insanı komaya sokar dedi. iyice panikledim ama herhangi bir ilaç bi şey vermedi. onu yeme, bunu yeme, şunu ye, bunu iç gibi birtakım şeyler söyledi o kadar. Bir de hak veriyorum çok yoğunlar ama işin tahlil yorumlama ve reçete yazma kısmında çok başından savdı. 2 dk durmadım herhalde içeride.

şimdi ben bu başımı nereye vurayım? Hangi dağa haykırayım? Neden her seferinde başka bir problemle karşılaşıyorum? İsyan etmek istemiyorum ama moralim o kadar bozuldu ki… millet kaH kah kih Kih hamilelik yaşarken ben haftanın en az 2 günü hastanedeyim.

ben bu saçma şeylerin hepsiyle başa çıkarım da bebeğimin kafa büyüklüğü ne olacak? ayrıca benim hastalıklarımdan o da etkileniyor garibim 😔

Düşük şeker değeri için dahiliyeye mi yoksa diyetisyeni mi gideyim bilemedim.

doğuma 2 ay kaldı sayılır Ve ne yapacağımı bilmiyorum 😔

düzenleme: oğlum sağ salim doğdu çok şükür, hiçbir problemimiz yoK 🧿🧿🧿
Canım şuan benim öyle oldu sağ böbreğimde büyüme olmuş 14 mm 2 ay öyleydi şimdi tekrar kontrole gittiğimde 24 mm olmuş ne yapmalıyım kendi doktorum ile daha görüşmedim. Ve sürekli de 2-3 litre su tüketiyorum demekki daha fazla tüketmeliyim dimi 33 haftalık olduk artık lütfen dualarınızı bekliyorum

Canım şuan benim öyle oldu sağ böbreğimde büyüme olmuş 14 mm 2 ay öyleydi şimdi tekrar kontrole gittiğimde 24 mm olmuş ne yapmalıyım kendi doktorum ile daha görüşmedim. Ve sürekli de 2-3 litre su tüketiyorum demekki daha fazla tüketmeliyim dimi 33 haftalık olduk artık lütfen dualarınızı bekliyorum
Geçmiş olsun. ben hamileyken çok böbrek ağrısı çektim. Doğsun da kurtulayım diye baktım resmen. Çok şükür sağ Salim doğdu, şu an 1.5 yaşında. böbrekle ilgili hiçbir ilaç kullanmadım. Çok dayanılmaz ağrım olduğunda parol içtim de zaten parolun kendine hayrı yok 😅 su içmekten Başka çare yok.

Geçmiş olsun. ben hamileyken çok böbrek ağrısı çektim. Doğsun da kurtulayım diye baktım resmen. Çok şükür sağ Salim doğdu, şu an 1.5 yaşında. böbrekle ilgili hiçbir ilaç kullanmadım. Çok dayanılmaz ağrım olduğunda parol içtim de zaten parolun kendine hayrı yok 😅 su içmekten Başka çare yok.
Gerçekten mi çok geçmiş olsun geçmişte demek kaç haftalık iken böbrek büyümesi yaşadınız? Y ben sürekli su içiyorum 3 litre iken 4 litreye çıktı inşaAllah bende atlatırım acaba 24 mm kötü bir değer mi doğuma kadar dayanabilir miyim?? Normal doğum istiyorum ama bilmiyorum rabbim herşeyin hayırlısını nasip eylesin

Gerçekten mi çok geçmiş olsun geçmişte demek kaç haftalık iken böbrek büyümesi yaşadınız? Y ben sürekli su içiyorum 3 litre iken 4 litreye çıktı inşaAllah bende atlatırım acaba 24 mm kötü bir değer mi doğuma kadar dayanabilir miyim?? Normal doğum istiyorum ama bilmiyorum rabbim herşeyin hayırlısını nasip eylesin
Hiç hatırlamıyorum kaç mmdi valla ya Ama doğumdan sonra da bi süre ağrılarım devam etti. ultrasonla Kontrol ettiler, kendiliğinden düzeldi sonra.

Normal doğum mu oldu canım

X