Canımızı almak isteyen ev sahibi

Ev bir yatırım aracıdır. Enflasyon karşısında paran erir ama evinin değeri düşmez hatta artabilir.
Ancak kira getirisiyle geçinmeyi hayal ediyorsan böyle avucunu yalarsın bu ülkede çünkü enflasyon var.
Devlet parayı koruyamıyor.
ev sahiplerinin hakkını korusa ortalık evsiz kaynar.
En kolayı kiracının hakkını korumak.
Benim babamın da kiracıları var kendi de kirada oturuyor hepsi 25 zam yapıyor öyle belirlendi. Babamın ödediği kira da aldığı kira da şu an piyasanın çok altında ama yapacak bir şey yok.
@DEMRE
@anderunmastisi
milas1625 milas1625
Beğenmedim atan arkadaşlar ne duymak istiyorsunuz.
Ev sahibi makul davransaydı. Geçinemiyorum orta yolu bulalım deseydi ben de bu yorumu yapmazdım. Ama bu ev sahibi 25 zammı hakediyor ve yapabileceği hiçbir şey yok kanunen. Kiracısının insafına kalmış. O sebeple önce benim evim aslında kaç eder diyecek. Kiracım ne kazanıyor bana ne verebilecek diyecek. Sonra kendine ne lazım ona bakacak. Düzgün bir rakam belirleyip söylemesi lazımdı. Bu ev sahibi iletişim yollarının kapatılmasını hak ediyor.
Çok teşekkür ederim içimi okumuşsunuz.

Teşekkür ederim içimi ferahlattınız kimsenin canına okumak gibi gayem yok ama benim canıma çok okudular artık tahammülüm kalmadı çok nezaketli kibar biriyim beni bile sinirlendirebildiler… öyle yapacağım yarında burda bir avukat var ona danışacağız inşallah
Zaten kanunen bir şey yapılamadığı için arayıp, kapıya dayanıp huzursuz ederek çıkartmaya çalışıyorlar. İnsanı oturduğu evden soğutuyorlar. İnşallah bu sorunlar en kısa zamanda her iki taraf içinde çözülür. İnsanlarda tat kalmadı artık.

Ev bir yatırım aracıdır. Enflasyon karşısında paran erir ama evinin değeri düşmez hatta artabilir.
Ancak kira getirisiyle geçinmeyi hayal ediyorsan böyle avucunu yalarsın bu ülkede çünkü enflasyon var.
Benim babamın da kiracıları var kendi de kirada oturuyor hepsi 25 zam yapıyor öyle belirlendi. Babamın ödediği kira da aldığı kira da şu an piyasanın çok altında ama yapacak bir şey yok.
@DEMRE
@anderunmastisi
milas1625 milas1625
Ev sahibi makul davransaydı. Geçinemiyorum orta yolu bulalım deseydi ben de bu yorumu yapmazdım. Ama bu ev sahibi 25 zammı hakediyor ve yapabileceği hiçbir şey yok kanunen. Kiracısının insafına kalmış. O sebeple önce benim evim aslında kaç eder diyecek. Kiracım ne kazanıyor bana ne verebilecek diyecek. Sonra kendine ne lazım ona bakacak. Düzgün bir rakam belirleyip söylemesi lazımdı. Bu ev sahibi iletişim yollarının kapatılmasını hak ediyor.
1 kira geririsiyle kimse gecinemez zaten . Ama soyle dusun zor sartlarda birikim yaparak almissin. Sana kirasi destek olur diye. Kiran dusuk kalmis.
Yani benim de kiracim var. Yakin zamanda 2000 e oturuyordu. Yani evi gorsen dersin ki o zaman kimse ev almasin kirada otursun.
Bir tanidigin kiracisida oyle. Hem de kiracinin kendi evi arabasi her seyi var. Kiraya yuzde 25 zam yapiyor.
Yani kiracida da ev sahibinde de vicdan olacak.

Sen
Neyden tam olarak eminsiniz ? Evet bence ayıp ben yıllarca çalışıp çabalayıp ev alacağım kiraya vereceğim bir zahmet kiracı da şartlara bakıp benimle orta yol bulsun tek artan kira değil ki ? Ayrıca boşuna emin olmayın 12 diye gelseydi çıkmayı düşünürdüm ama muhtemelen çıkmazdım çünkü o dönem gelmeden 1 ay önce kiralara baktığımda benim sıram 12-15 yolumun karşısı 10 küsürlerdeydi evden taşınıp depozito 2x kira yeniden açılışlar şu bu uğraşacağıma ve eski eve gireceğime (şimdi ikinci kiracıyım bu önemli benim için ) zorlar verirdim çünkü min çıkacağım ev 10.000 zaten neyden neyin kârını yapacaktım ?
Şimdi mesela konu sahibi diretip çıkmayacak ya seneye ya da 2 sene sonra bu beğenmediği kirayı bulursa öpüp başına koyacak hep anı değil az ileriyi de düşünmek gerek ben bu yüzden az siz gidin az ev sahibi gelsin dedim ama ev sahibi smsle bildirmeyi tercih etmiş bunu da okuyunca konu sahibine hak verip ben olsam yokuşa sürerdim dedim ama konu sahibi kendisinden sonra yazılan mesajların gazına gelip tepki göstermeye devam etti
Pardon siz kim oluyorsunuzda beni aşağılar gibi konuşmanıza rağmen sizle kibar kibar konuşan benim hakkımda varsayımlar yapıyorsunuz? Kendi zekam yok mu başkalarının söyledikleriyle gaza geleyim kaba tabirle? Siz kendi açınızdan söylediniz ben kendi açımdan söyledim uzatmak istemedim tüm mesajlarınıza nezaketle dönüş yaptım buna rağmen şu son cümleniz size yakışmamış. Fakat ben hanımefendiliğimi bozmam, teşekkür ederim lütfen daha da konumla alakalı bir şey yazmayın.

Yok yanlış anlamayin yargilamak amaçlı yazmadım. Mecazi olduğunu anlamamıştım başlığın.

Yiyecek ekmek bulamayınca canıma kast olacak tabi 10 bin kiraya verince bana ne kalacak ki normal çalışan insan eşim şu an kızımdan dolayı ben çalışamıyorum. Zaten oturduğum yer küçük iş yok

@DEMRE
@anderunmastisi
milas1625 milas1625

Kanunen 5 yıldan önce tefe tüfe harici zam yapamazsınız şu an 25 ile sınırlandırıldı.
Devalüasyon oldu Türkiye’de paramız eridi. Bunu öngöremediniz anlıyorum.
Kiracınızla orta yolu bulabiliyorsanız ne mutlu. Ama bu ev sahibi gibi 2 yılda 5 kat zam yapmamışsınızdır sanıyorum. Makul bir şeyler belirlenirse zaten sorun yok.
Bu arada kiracınız da insan olmayabilirdi. Sizinle anlaşmayabilirdi o zaman yapacağınız hiçbir şey olmazdı maalesef. İşte bu yüzden kira gelirine güvenip ev alınmaz Türkiye’de.
Biz özel madde koymştk anlaşmamıza yüzde 25 olmayacağı zaten belliydi ve yasal olarak kiracmz yüzde 25 diye tutturamazdı. Ama zaten bende fahiş artşlar noktasında sizin gibi düşünüyorum 5 binden girdi bir senelik kiracı ben kalkıpta 15 bin yapamam bunu etik bulmuyorum. Sitede kiralar 10 15 bin arası bizim 7500 ... iki tarafında mağdur olmadığı bir çözüm oldu çok şükür...

Arkadaşlar selamlar.
Konuma yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.
Bana sms ile durumu bildiren ev sahibimle karşılaştık ama telefonla konuşuyormuş gibi yapıp yönünü değişti.
Sabah ona bu zammı kabul etmediğimi, %25 zamın zaten bana görede az olduğunu ortak bir paydada buluşup 5 bin tlde anlaşmamız gerektiğini yazdım. Eğer derse ki beni kurtarmıyor az, o zamanda burda hepinizin yazdığı ve danıştığım gibi %25 zamla kiramı yollayıp ev sahibiyle hiç muhatap olmayacağım. 🙏🏻
Beni anlayan kadar anlamayan olmuş. Kibarlık ve nezaketle her şeyin tatlılığa bağlanması taraftarıyım ama ev sahibim bana kaba davranıyor beni ezmeye çalışıyorlar. İyi niyetle gelip bana bu kira çok az geliyor lütfen orta yol bulalım diye mahçup bir tavır sergileseydi emin olun böyle öfkelenmezdim. Bir sms ile hayvan muamelesi görmek benim karakterimde biri için kesinlikle kabul edilir değil.
Diğer türlü ev sahibim beni özlerinde çok sever aynı memleketteniz. Fakat böyle konularda insanı karşısına alıp konuşmaları yok yani direkt kesinkes konuşuyorlar ve bana söz hakkı vermiyorlar.
Umarım bi tatsızlık olmaz.
Güncelleme yapacağım teşekkür ederim

Cidden bakıp çok üzülüyorum ya nasıl bir ülke burası anlamıyorum . Ankara da yaşıyorum . Etrafim hep mühendis ve ortalama alınan maaş 20 bin TL tecrübesiz bir mühendisten bahsetmiyorum . Bu insanlar da Ankara daki universitelerden mezunlar. Şu an Kızılay taraflarında olmayan ev kiraları 15 bin TL . Burada adalet nerede ? Ev sahipleri kendilerini neyden korumak istiyorlarmis tam olarak anlayamadım ? Enflasyonfan korurken insanların tüm emeğine resmen çökmek mi kendini korumak ? E istemiyorsan çık kardeşim diyenler olacak ? Nereye çıkacağım herkes birbirinden görüp benim evim daha iyi deyip kirasını arttırıyor. Geçen sene kiramı üç katina çıkarttık . Bu sene de en az üç kat isteyecek eminim . Bunun sonu nereye varacak .
Bizler 28 yaşında insanlariz bizim suçumuz da değildi ülkenin bu hala gelmesi . Sadece bunu siyasete de baglamasin kimse. Ben şunu anladım ki cidden insanlar çok fırsatçı vicdan ve ahlak yok artık . Çevremde yurt dışına çıkan çok arkadaşım var . En kısa zamanda fırsatını bulup bende defolup gitmek istiyorum .

Cidden bakıp çok üzülüyorum ya nasıl bir ülke burası anlamıyorum . Ankara da yaşıyorum . Etrafim hep mühendis ve ortalama alınan maaş 20 bin TL tecrübesiz bir mühendisten bahsetmiyorum . Bu insanlar da Ankara daki universitelerden mezunlar. Şu an Kızılay taraflarında olmayan ev kiraları 15 bin TL . Burada adalet nerede ? Ev sahipleri kendilerini neyden korumak istiyorlarmis tam olarak anlayamadım ? Enflasyonfan korurken insanların tüm emeğine resmen çökmek mi kendini korumak ? E istemiyorsan çık kardeşim diyenler olacak ? Nereye çıkacağım herkes birbirinden görüp benim evim daha iyi deyip kirasını arttırıyor. Geçen sene kiramı üç katina çıkarttık . Bu sene de en az üç kat isteyecek eminim . Bunun sonu nereye varacak .
Bizler 28 yaşında insanlariz bizim suçumuz da değildi ülkenin bu hala gelmesi . Sadece bunu siyasete de baglamasin kimse. Ben şunu anladım ki cidden insanlar çok fırsatçı vicdan ve ahlak yok artık . Çevremde yurt dışına çıkan çok arkadaşım var . En kısa zamanda fırsatını bulup bende defolup gitmek istiyorum .
28 yaşında gencecik bi insana bunları düşündüren zihniyet utansın... kiracı ev sahibi değil mesele kiracıda ev sahibi de mağdur bizi bu hale getirenler şu yazdklarnzdan inşAllah vicdan azabı duyar.

Hiç laf sokma ihtiyacı hissetmedim rica ederim öyle birisi değilim anlamanız için yazmıştım sizin ev sahibi insaflıymış benimki öyle değil 🙏🏻
Bende size yorumumda dedim ki eğer bana ev sahibi smsle emrivaki yapsaydı konuşma zahmetine bile girmeseydi bende işi yokuşa sürerdim ben bi önceki mesajda size hak vermiştim halbuki ama sonraki yorum sizin aklınızı karıştırdı

Sen

Pardon siz kim oluyorsunuzda beni aşağılar gibi konuşmanıza rağmen sizle kibar kibar konuşan benim hakkımda varsayımlar yapıyorsunuz? Kendi zekam yok mu başkalarının söyledikleriyle gaza geleyim kaba tabirle? Siz kendi açınızdan söylediniz ben kendi açımdan söyledim uzatmak istemedim tüm mesajlarınıza nezaketle dönüş yaptım buna rağmen şu son cümleniz size yakışmamış. Fakat ben hanımefendiliğimi bozmam, teşekkür ederim lütfen daha da konumla alakalı bir şey yazmayın.
Varsayım değil ki mesajları sırayla okuyun anlarsınız karşılıklı yorumlaştık ben size hak verdim sizin aklınıza o ana kadar gelmeyen mevzu nasıl olduysa bir üye yazınca geldi size hak verdiğimi bile görmeden aynı mesajı bana yazdınız mesajların saatleri belli

benimde zam zamanım geldi
3000e yakın veriyoruz önümüzdeki ay zamlanacak
vallahi kaç para olacak diye sormaya korkuyorumki msj atıp sormam bi an önce öğrenmem lazım
çok abuk bi rakam isteyip uçmaz umarım
evi seviyorum muhiti seviyorum bina da fena değil hani anlaşmazlık yaşayıp pisleşmek istemiyorum bende
uzun ömürlü oturmak istiyorum
ancak abuk bi rakam isterse ne yaparım bilmiyorum
6-7 ister gibi tahminimiz ama bunlara belli olmaz
valla orta yol bulalım diyen insana da sert çıkan ev sahiplerini anlamıyorum
bu tehditvari tavırları nelerine güvenerek sergiliyorlar acaba
zengin olsak isterse 50 bin desin öder geçerim hakkı mı değil mi sorgulamam bile
ama üç kuruşun hesabını yapan insanlarız vicdan lazım
böylelerine cazgır oldun mu geri adım atıyorlar
ben %25 diye diretir ve uygularsam benimki tehditle mehditle uğraşmaz
tartışmaz bile
anında bi tanıdığına satış gösterip bana da yeni ev sahibi tarafından ihtar çektirir mesela
adamın çevresi geniş
bende bu sebeple yasa yasa diye bi tarafımı yırtmaya çekiniyorum açıkçası
tehdit etse kavga etse bastırır cazgırlık yaparım da onu bile yapmaz

benimde zam zamanım geldi
3000e yakın veriyoruz önümüzdeki ay zamlanacak
vallahi kaç para olacak diye sormaya korkuyorumki msj atıp sormam bi an önce öğrenmem lazım
çok abuk bi rakam isteyip uçmaz umarım
evi seviyorum muhiti seviyorum bina da fena değil hani anlaşmazlık yaşayıp pisleşmek istemiyorum bende
uzun ömürlü oturmak istiyorum
ancak abuk bi rakam isterse ne yaparım bilmiyorum
6-7 ister gibi tahminimiz ama bunlara belli olmaz
valla orta yol bulalım diyen insana da sert çıkan ev sahiplerini anlamıyorum
bu tehditvari tavırları nelerine güvenerek sergiliyorlar acaba
zengin olsak isterse 50 bin desin öder geçerim hakkı mı değil mi sorgulamam bile
ama üç kuruşun hesabını yapan insanlarız vicdan lazım
böylelerine cazgır oldun mu geri adım atıyorlar
ben %25 diye diretir ve uygularsam benimki tehditle mehditle uğraşmaz
tartışmaz bile
anında bi tanıdığına satış gösterip bana da yeni ev sahibi tarafından ihtar çektirir mesela
adamın çevresi geniş
bende bu sebeple yasa yasa diye bi tarafımı yırtmaya çekiniyorum açıkçası
tehdit etse kavga etse bastırır cazgırlık yaparım da onu bile yapmaz
Aynı benim ev sahibimde öyle gerçekten çok başım ağrıyor sadece kızımla kocamla rahatça yaşamak istiyorum çok büyük şey istemiyorum hayattan sağlıklı olalım huzurlu mutlu olalım istiyorum kavga gürültü böyle şeyler bana göre değil beni çok yıpratıyor fıtratımda haşinlik yok ki bazı insanlar bu nezaketli dilden anlamıyor

28 yaşında gencecik bi insana bunları düşündüren zihniyet utansın... kiracı ev sahibi değil mesele kiracıda ev sahibi de mağdur bizi bu hale getirenler şu yazdklarnzdan inşAllah vicdan azabı duyar.
Umuyorum ki öyle olur . Bilmiyorum bu ara depresyonda miyim neyim iç karartıcı konuşuyorum . Ben kendime de üzülmüyorum sadece hadi umudum var biraz birikmişim var sektör degistirebilecegim yazılım çalışacağım ama bir yandan da yazık oldu emeklerimize. Gencligimizde en güzel yillarimizda eşek gibi ders çalıştık. Üç yıl çalıştım birikim yaptığıma guvenip çocuk sahibi oldum . Şimdi gelecekte çocuklarimiza ne olacak diye düşünüyorum . Sanki herşey kötüye gidiyor.

Aynı benim ev sahibimde öyle gerçekten çok başım ağrıyor sadece kızımla kocamla rahatça yaşamak istiyorum çok büyük şey istemiyorum hayattan sağlıklı olalım huzurlu mutlu olalım istiyorum kavga gürültü böyle şeyler bana göre değil beni çok yıpratıyor fıtratımda haşinlik yok ki bazı insanlar bu nezaketli dilden anlamıyor
Ev sahibi ile aynı apartmandaymissiniz sakin bir şekilde konuşun.
Yüzde 25 verip yollarsanız her türlü sizi rahatsız edecektir.
Orta yolu bulursunuz umarim

Bende kira konusu açmıştım burada linç yedim kayınpederin evinin kiracısı ile ilgili ordan aldığımı kirayla kendi kiramızı ödüyorduk kendi ev sahibimiz 10 bin istedi 7.500 e zor ikna ettik kayınpederin kiracısı da baya diretti vermemde çıkmamda dedi şuan 2.500 e oturuyor civar evler 10binden başlıyor oraya taşınmak istedik oda çok uzun sürermiş olmadı varlık içinde yokluk anlayacağınız mesela bu kiracıda bizim hakkımıza girmiş oluyor
Bize akıl veriyor sizde ödemeyin %25 yapın geçin diyor
Ayrıca biz ev sahibiyle aynı apartmandayız
Yüz göz olamam huzursuzluk çıkar
Orta yolu bulmak gerekir biz dedik 2 buçuk çok az 5 bari olsun vermem gidin uğraşın diyor kp in kiracısı
Paracı ev sahibi ile paragöz kurnaz kiracı arasında kaldık bizde şans🥹

Bende kira konusu açmıştım burada linç yedim kayınpederin evinin kiracısı ile ilgili ordan aldığımı kirayla kendi kiramızı ödüyorduk kendi ev sahibimiz 10 bin istedi 7.500 e zor ikna ettik kayınpederin kiracısı da baya diretti vermemde çıkmamda dedi şuan 2.500 e oturuyor civar evler 10binden başlıyor oraya taşınmak istedik oda çok uzun sürermiş olmadı varlık içinde yokluk anlayacağınız mesela bu kiracıda bizim hakkımıza girmiş oluyor
Bize akıl veriyor sizde ödemeyin %25 yapın geçin diyor
Ayrıca biz ev sahibiyle aynı apartmandayız
Yüz göz olamam huzursuzluk çıkar
Orta yolu bulmak gerekir biz dedik 2 buçuk çok az 5 bari olsun vermem gidin uğraşın diyor kp in kiracısı
Paracı ev sahibi ile paragöz kurnaz kiracı arasında kaldık bizde şans🥹
Mahkemeye verseydiniz keşke.

X