Canon mu Nikon mu ?

audreyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2010
224
0
Uzun zamandır profesyonel bir makine arıyorum.Ne zor işmiş ya :) günlerdir gezmediğim site,okumadığım yorum kalmadı.Sonunda 4 tane makine buldum.Bunlardan birini alacağım.Sizin de tavsiyelerinizi istiyorum.
Canon EOS 450D
Nikon D3000
Nikon D40
Canon EOS 1000D

Canon ve Nikon modelleri arasında kararsız kaldım.Başka marka almayı düşünmüyorum.Bu modeller yeni başlayanlar için uygun mudur? Önereceğiniz başka modellere de açığım. :KK68:

audreyy farklı modellere de açığım dediğin için yazıyım dedim. Ben yaklaşık bir ay önce kit lens ile birlikte canon 550d aldım. Eğer video çekmeyi de düşünüyorsan harika bir makine. İnternette 550d ile çekilmiş deneme çekimleri var. Video özelliği manuel ayarlanabilir olduğu için çok güzel sonuçlar alıyorsun. Ben şu an fotoğraf çekmeye odaklandığım için çok kullanmadım gerçi video özelliğini ama bir kaç küçük denemede bile çok memnun kaldım. Nikon ile Canon'un bence en büyük farkı menüleri ve tuşları. Canon'un kullanımı daha kolay olduğu için seçtim ve gerçekten de çok ama çok memnun kaldım :KK66:

tatlım 550d nin özelliklerini ben de çok beğendim ama biraz pahalı :44: 500d buldum gittigidiyorda.1250 ye.Avrupa'dan getiriyorlarmış.fiyatı o yüzden uygunmuş.alsam mı karar veremedim.sahte olma ihtimali var mıdır ki? güvenemiyor insan

Son düzenleme:
tatlım 550d nin özelliklerini ben de çok beğendim ama biraz pahalı :44: 500d buldum gittigidiyorda.1250 ye.Avrupa'dan getiriyorlarmış.fiyatı o yüzden uygunmuş.alsam mı karar veremedim.sahte olma ihtimali var mıdır ki? güvenemiyor insan

Haklısın canım biraz pahalı. gittigidiyor'dan baktığının garantisi var mı? Nerede oturuyorsun bilemiyorum ama istersen ve garantisiz de düşünürsen İstanbul'dan Hayyam'dan da bakabilirsin. Onlar da zaten herhangi bir durumda yardımcı oluyorlar diye biliyorum. Ben vatan bilgisayarın internet mağazasından almıştım. Zaman zaman kampanyaları oluyor ve gerçekten de iyi indirime giriyor ürünler. Şimdi baktım, 1000d WorldCard'a 6 taksit 1.079 TL. Eğer indirime denk gelirsem sana haber veririm.

d3000 media markt ta dogum gunu sebebiyle indirim vardı lensi ve cantasıyla 900 liraya aldık daha 1 ay oldu olmadı

ben makro moduyla cekim yapıyorum genellikle size bir kac foto göstereyim

DSC_0152.JPG

DSC_0026.JPG

2920.jpg

2925.jpg

Haklısın canım biraz pahalı. gittigidiyor'dan baktığının garantisi var mı? Nerede oturuyorsun bilemiyorum ama istersen ve garantisiz de düşünürsen İstanbul'dan Hayyam'dan da bakabilirsin. Onlar da zaten herhangi bir durumda yardımcı oluyorlar diye biliyorum. Ben vatan bilgisayarın internet mağazasından almıştım. Zaman zaman kampanyaları oluyor ve gerçekten de iyi indirime giriyor ürünler. Şimdi baktım, 1000d WorldCard'a 6 taksit 1.079 TL. Eğer indirime denk gelirsem sana haber veririm.

Ben Edirne'de oturuyorum canım.İstanbul'a bunun için gitmem biraz zor olur ve eğer fotoğrafçılıkla ilgili pek bir şey bilmiyorsan Hayyam'a gitme diyen arkadaşlarım oldu.İnternetten almayı düşünüyorum o yüzden.Bahsettiğim makinenin garantisi var ama yurt dışında geçerliymiş.Eğer bir sorun olursa bize ulaşırsınız biz göndeririz dedi satıcı.Bana biraz sakat geldi bu durum.Onunla uğraşamam :) Türkiye'de garantisi olmasını istiyorum.
Vatan bilgisayara da bakacağım canım.Bİlmiyordum ben onu iyi oldu teşekkür ederim :KK71: Ayrıca indirimde gördüğün iyi modeller olursa bana haber vermeni çok isterim.Tekrar teşekkürler tatlım ilgilendiğin için :KK54:

you_know D3000 in de çekim kalitesi oldukça iyi görünüyor.Fiyatı da uygunmuş.Yardımcı olduğun için teşekkürler cnm :KK71:

Son düzenleme:
Bence Canon, Nikon ayrımı yapmayın.Ben de D-Slr makine almaya karar verdim.İlk önce sizin gibi ünlü markalardan almayı tercih etmiştim.Nikon'un bir modelini alacaktım hatta..Ama sonradan diğer markalara neden bir şans vermiyorum ki diye düşündüm kendi kendime.Fotoğrafçılık forumunda girdim bir Sony konusuna.Girmez olaydım..O renkler beni büyüledi :KK1: .Sonradan Nikon'muş Canon'muş çok önemli olmadığını anladım.Renk kalitesi ve sensör yenilikleri, diğer tüm yenilikler sadece Sony'de varmış.Şu an ben de bir makineyi bekliyorum Türkiye'ye gelmesini.Sony a580 veya a560(aralarındaki fark sadece mp. farkı.Biri 16 diğeri 14 mp.) Bence markalara o kadar takmayın.Yazılan bir yorumda a580 ve a560'ı Nikon veya Canon çıkarsaydı satışlar patlama yapardı diyorlardı.Sony'ye de bir şans verin bence..Tabii seçim size kalmış.Fiyat olarak da daha uygun.Video istemiyorsanız a500 veya a550'ye de bakın derim ben.Renkler çok harika çünkü.Ve noise sorunu Sony'lerde aşırı gelişmiş.Yüksek ISO'da detaylar ve renkler kaybolmuyor ve test fotoğraflarında gördüğüm kadarıyla ISO 1600'de hiç noise görünmüyordu.

Son düzenleme:
audreyy fotoğraf makinananı aldın mı? İki gün önce Vatan Bilgisayarda %25'lik çok güzel bir indirim vardı ama forum sürekli bakımda diye hata verdiği için ne yazık ki sana haber veremedim:KK50:

audreyy fotoğraf makinananı aldın mı? İki gün önce Vatan Bilgisayarda %25'lik çok güzel bir indirim vardı ama forum sürekli bakımda diye hata verdiği için ne yazık ki sana haber veremedim:KK50:

canım öncelikle teşekkür ederim.düşünmen yeter :KK71:
makinemi aldım.canon 1000d. 2 gün önce geldi.hiç elimden düşürmüyorum çok beğendim :KK66:

happies, çok haklısın.aslında makine araştırırken illa canon ya da nikon olsun diye düşünmedim hiç.hatta bir pentax modelini çok beğendim.onu almaya niyetlendim ama ne internette ne de bulunduğum şehirde bulamadım.sonra araştırdıkça hem temin etmesi kolay,hem en çok tavsiye edilen,hem de başlangıç seviyesindeki biz fotoğrafseverler için uygun modellerin bunlar olduğunu gördüm.tabi ki eklemeler yapılabilir benim yaptığım listeye ama benim bulduklarım bunlardı.hepsi de tesadüfen canon ve nikon oldu yani canım.

canım öncelikle teşekkür ederim.düşünmen yeter :KK71:
makinemi aldım.canon 1000d. 2 gün önce geldi.hiç elimden düşürmüyorum çok beğendim :KK66:

happies, çok haklısın.aslında makine araştırırken illa canon ya da nikon olsun diye düşünmedim hiç.hatta bir pentax modelini çok beğendim.onu almaya niyetlendim ama ne internette ne de bulunduğum şehirde bulamadım.sonra araştırdıkça hem temin etmesi kolay,hem en çok tavsiye edilen,hem de başlangıç seviyesindeki biz fotoğrafseverler için uygun modellerin bunlar olduğunu gördüm.tabi ki eklemeler yapılabilir benim yaptığım listeye ama benim bulduklarım bunlardı.hepsi de tesadüfen canon ve nikon oldu yani canım.

Nasıl sevindim anlatamam :KK8: İyi günlerde kullan, ya da standart bir geyik ile ışığın bol olsun. :KK1: Ben alalı 2 ay oldu neredeyse ama hala doyamadım çekmeye. İşallah hiç doymayız. :KK52:

sağool tatlım. senin de ışığın bol olsun hehehehe :KK53:
öğrenecek bu kadar şey varken kolay kolay doymayız valla canım :KK66:

Hayırlı olsun makinan cnm . Canon 1000d 'yi kaça aldın acaba? Sıfır aldın bide sanırım . Bende canon 450d almayı düşünüyorum. :KK9:

Hayırlı olsun o zaman :KK62: ben başlığı görünce sanki özellikle marka istenmiş gibi düşündüm çok var çünkü Canon ve Nikon'dan başka makine almam diyenlerden :KK20: Işığınız bol olsun :KK1:

Son düzenleme:
hiiç anlmam ama ben samsung umdan çok memnunum onu bilirim :)

fotoğrafçılık kursuna gitmiş ve her iki markayıda kullanmış biri olarak nikonu tavsiye ederim.bendeki makine canon 500d ama memnun değilim.beraberinde gelen lensi nikonunkinden çok daha kötü nikon d90 alın derim ben

X