Canon mu Nikon mu ?

ay çok zordur bu dönem nikon mu canon mu şu model mi bu model mi diye=) bende nikon d90 la canon 7d arasında gidip geldim sonunda sonunda canonda karar kıldım..baya memnunumm

güzel kadrajlara:)

selamlar

bende nikon D3000 kullanıyorum. yeni başlayanlar için gayet iyi bir makine ama video çekimi yok.D3100 var bide onlarda fena değil gibi baktım fiyat olarak daha uygun d90 ve d5000'e göre.

Canonda cmos teknolojisi var. tabiki bu aldığınız türe göre değişir. Ayrıca canonda netlik halkası da var. Yani çekeceğiniz fotoğrafın flu olmasını ve derecesini belirleyebilirsiniz. Fakat nikonda böyle bir durum yok. Yani kendisi ayarlıyor netliğini falan. Eğer yeni başladıysanız fotoğraf çekmeye nikon d3000 ile başlayabilirsiniz. Biraz daha profesyonelseniz canon almanızı öneririm. Her yönden canon daha avantajlıdır.

Okulumuzdada Öneri Olarak Her zaman Nikon Deniliyor Eğer Profesyonelliğe Adım Attıysan Tercihin Nikondan Yana Olsun ..

mercek kalıtesı profesyonel cekım dersen kesınlıkle nıkon japonların elındekı makınanalara hep dıkkat etmısımdır bu ınsanlar ıcın resım ve anı cok kıymetlıdır her anlarını olumsuzlestırmek ıcın ellerınden djmakınelerını dusurmezler ve markası genellıkle nıkondur.

Son düzenleme:
Bence Canon çok iyi bir marka.. ve çok iyi çekim yapabilecegimiz fotograf makineleri oluyor Canon'un :)
burda fransada olan modelleri feci pahali ama 1000€ falani buluyor yani turkiyede yanilmiyosam 2000 TL !
:KK47:

eğer makinayı daha almadıysanız, hem nikon hemde canon kullanmıs 12 yıldır fotoğraf ceken biri olarak size yardım etmek ısterım.konuyu acalı 6 ay olmus geri donersenız konusuruz.

cd elçin

kesinlikle nikon diyorum..canon fotoğrafları mat çıkartıyor eğer farkettiyseniz ve nikon bambaşka ..zaten fotoğrafçılarda genelde nikon kullanırlar bunun sebebi rengin daha güzel çıkmasıdır..buarada fotoğrafçılık eğitimi aldım..

aslında yeni başlayanlar bence fujifilm sony vs. markalarla başlamalılar 400 tl ve üzeri makinalar var milyar vermenize gerek kalmaz ama illa canon nikon arsı istiyorsanız canon 1000d iyi

X