Nişan Çaresizim

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Nişanlıma kredi çıkmamış babası çektiği için ev onun üzerine olmuş nişanlıma da sen evi öde evlenince sana vereceğim demiş ama dediğim gibi evi gizliden satmış .
Bayrama kadar beklerim beklemesine ama ya babası yapmazda benim aileme arayıp söylerse yapamadım diye ben aileme söyleyemiyorum yüzük atacaklarindan korktuğum için nisanlimin babası söylerse babam bana niye benden sakladın diyecek

Nasıl bir yüz göz olmak bu. Evlendikten sonra birbirinizin yüzüne bakacaksınız farkında misiniz? Bende ve eşim her şeyi birlikte yaptık, her şeyi en uygun şekilde seçtik ailelerimizden destek almadık. Eşimin ailesi dugunde takmak icin bilezik yaptılar ama 1 tane onu da istemedim açıkçası kayınvalidem çok heveslenmiş gittik aldık babamda altta kalmamak icin kolye yaptırmış aynı fiyatta. Benim icin o iki taki hediye saklarım mesela onları. Ben ne eşimi ne de ailesini yatırım amaçlı görmem. İstemeden sonra babama altin taki muhabbeti olmayacak yoksa evlenmem haberin olsun dedim babamda sağolsun hiç bu muhabbetlere girmedi. Benim benden iki sene önce kardeşim evlendi, ev hanımı eşi kuyumcuda olay çıkarmış 2 bilezik daha alabilmek için rezillik başka bir şey değil. Evindeki eşyaların hepsini babam yaptı ama beğenmez geçen sene bana da diyor abla x marka salon takimi istemiştim ne şanslısın sen almışsın falan valla o kadar doldum ki, bende sabahın 7 sinde kalkıp ise gidiyorum, akşam kendimi eve zor atiyorum daha iyi bir hayat yaşayabilmek için dedim.
Size tavsiyem altin falan istemeyin yukarıda bazı arkadaşlar da yazmış, bir ise girip çalışabilirsiniz nişanlınıza yük olmamak adına, nişanlınıza ailesinden yardım beklemeyip kendiniz yardım edebilirsiniz. Evlilik çağına gelen insanların da ailesinden bir şeyler beklemesini hiç anlamamiyorum gerçekten. Yuvanızı kuramayacaksaniz evlenmeyin demek ki daha zamanı gelmemiş

Benim ailem bunları sıkıntı eden insanlar değiller bende değilim lakin bu durumda olsanız beni anlarsınız diye düşünüyorum ben bu yuvayı kurmak icin çok uğraştım nişanlım da öyle ama babası her seferinde bize yalanlar söylüyor bizi hep tek bırakıyor
Sizi anlamanın imkanı yok. 2 bilezik için yüzük atmadan bahsediyorsunuz

X