Çatlaklar Çatlaklarım yüzünden kafayı yemek üzereyim !!!!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

jokerfaceee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2020
30
8
Merhaba hanımlar umarım bana yardımcı olabilirsiniz.Bundan birkaç sene önce 10 kiloya yakın kilo vermiştim ve bel göğüs kalçamda çatlaklarım oluşmuştu.Açıkçası hiç kafaya takmadım çok da görünür olmayan beyaz çizgi şeklindeler.Ama 6 ay önce tekrardan spora başladım ve biraz yağ kaybettim göğüslerimde küçülme oldu.Aynı zamanda yepyeni göğüs çatlakları.Kilomda 1 2 kilo değişillik oldu sadece ve göğüslerimim üzerleri tamamen çatlak doldu.Hiç kırmızılaşmadan direk beyaz çatlak
oldular.Çizgi şeklinde de değil bayağı derinler güneş ışığında çok belli oluyorlar.Dik durunca az belli olsalar da eğilince bayağı belli olan garip ve derin bir sürü çatlağım var.Spor yaptığım süre boyunca çatlamamak için her banyo sonrası kremlerle nemlendirmeme rağmen 1 2 kilo verme sonucu bu kadar çatlağım oldu.Sürekli de ufak tefek yenileri oluşuyor.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Spor yapmaktan korkar oldum kafayı yemek üzereyim.Burada madecassol kremle çatlaklarım göünümünü azaltan hanımların yorumlarımı okudum.Sizce bende de işe yarar mı ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

Ben gebelik çatlakları için aynisefa kremi aldım. Bakalım inşallah faydası olur. Olursa sonucu yazarım zaten. Yeni başladım.

Beyazlamis catlaklara cok bisey fayda etmez malesef 😕
Ben elemis japanese oil diye bisey kullandim hamileliklerimde, bizde genetik annem dahil teyzemler hep catlamis, bnmde ergenligimde kalcamda olusanlar vardi ama bu yag resmen beni kurtardi, onceden turkiyede satisi yoktu simdi baslamis sanirim.
Cok bereketli bisey, sisesi buyuk, tavsiye ederim.

7 yıldır spor yapıyorum. Ve spor yapmama sağlıklı beslenmeme rağmen çatlaklar benimde var. Hemen hemen biz kadınların dertlerinden biri bu. Geçmiyor bazen lazer çare oluyor bazen hafif bakım ve spor ama tam olarak geçmiyor. Şöyle ki hem deli gibi spor hem bakım derken uygulayıp sonuç aldığım bir karışımı yazayım.
Türk kahvesi telvesi içine bol limon kıvamını karıştır. Çatlak olan bölgeye sürün. Ve sürerken kese veya kabak lifi ile kızarana kadar masaj yapın soğuk su ile yıkayın. Çok çok etkisini gördüm ben.

Herkesin genetik yapısı farklı ama denemekten de zarar gelmez diyorum.

7 yıldır spor yapıyorum. Ve spor yapmama sağlıklı beslenmeme rağmen çatlaklar benimde var. Hemen hemen biz kadınların dertlerinden biri bu. Geçmiyor bazen lazer çare oluyor bazen hafif bakım ve spor ama tam olarak geçmiyor. Şöyle ki hem deli gibi spor hem bakım derken uygulayıp sonuç aldığım bir karışımı yazayım.
Türk kahvesi telvesi içine bol limon kıvamını karıştır. Çatlak olan bölgeye sürün. Ve sürerken kese veya kabak lifi ile kızarana kadar masaj yapın soğuk su ile yıkayın. Çok çok etkisini gördüm ben.

Herkesin genetik yapısı farklı ama denemekten de zarar gelmez diyorum.
Çatlaklarını azaltmaya yardımcı oldu mu uyguladıkların? Ve çatlakların beyaz mıydı ? Çok teşekkür ederim önerilerin için

Ben elemis japanese oil diye bisey kullandim hamileliklerimde, bizde genetik annem dahil teyzemler hep catlamis, bnmde ergenligimde kalcamda olusanlar vardi ama bu yag resmen beni kurtardi, onceden turkiyede satisi yoktu simdi baslamis sanirim.
Çatlaklarını azaltmaya yardımcı oldu mu ? Teşekkür ederim

Çatlaklarını azaltmaya yardımcı oldu mu uyguladıkların? Ve çatlakların beyaz mıydı ? Çok teşekkür ederim önerilerin için
Çatlaklarım bembeyaz değildi aslında kumral oldugum için hafif beyazlıklar görünüyordu. Evet ben sonuçlarını aldım düzenli uygulayınca ve birde tabi spor.

IMG_20200110_172533.jpg

Nrdn alabilirim o kremi ben ikiz hamilelik gecirdim fena catladi gobegim esimden utaniom o sorun etmese de 🙄

bu catlak selulıt kırısıklık sarkma gıbı seyler yuzde 80 gen faktorlu
1 yılda 40 kılo alıp 2 sene oyle gezıp 6 ayda 40 kılo verdım
hıc catlagım selulıtım sarkmam kırısıgım yumusama falan yok
annem 90 kılo beyonce gıbı kalcası bacagı var puruz bıle yok

cunku genetık

yanı zayıflıkla sısmanlıkla zayıflamayla sporla alakalı degıl sıze su krem bende hıc catlak yapmadı veya gorunumunu azalttı dıyecekler asla alakası yok onu demek ıstıyorum

sımdı sızın yapınızda bu varsa kı aılenızde annenızde falan da vardır ıstedıgınız kadar kremler surun en fazla bıraz gecıktırebılırsınız ama yıne olur

oyuzden bunu boyle kabul edın cıldırmayın sakin olun ben emınım hep oyle oluyor cunku su kusurum var bunu sevmıyorum dıyenler hep guzel oluyor kesın guzelsınızdır :)

cıldınızın neme ve yaga daha cok ıhtıyacı vardır sızın yapısal olarak daha nemsız yagsız (yag derken fazla yag kılo kalıntı demıyorum nem gıbı vucudun kendı yagı) o eksıktır hatta cılt analız cıhazları var ucuzda bırsey ates olcer gıbı tutuyorsunuz nem yag oranı ne soyler ona gore kremler secersınız

sızın bol su ve hylüronik asıt, collagen,bıotın, nar cekırdegı yagı uzum cekırdegı yagı kayısı cekırdegı yagı gıbı yaglardan asıtlerden faydalanmanız duzenlı masaj yapmanız vucut fırcaları var eda taspınarın kı basarılı ondan alıp kalbınıze dogru hareketlerde vucudunuzu fırcalamanız lazım kı bunlar bır tık yardımcı olsun :)

Son düzenleme:
Ben frei öl çatlak yağı kullandım gebelik boyunca, çatlak oluşumu hiç olmadı. Sanırım onun tedavi edici bir yağı da var deneyebilirsiniz.

Çatlaklarım bembeyaz değildi aslında kumral oldugum için hafif beyazlıklar görünüyordu. Evet ben sonuçlarını aldım düzenli uygulayınca ve birde tabi spor.
Teşekkür ederim.Benim çatlaklarım derin yani dokununva elime çukurluk geliyor peeling yaparsam daha çok arası açılır diye korkuyorum

Benim de öyleydi. Kilo alıp vermekten. Hatta bacağıma bıçak sokup oyuyorlar sandım ilk. Sonra pembe çatlaklar oluştu. Pembeler yeniymiş,beyazlar önceden. Doktora gittim ben de. Mádecassol diye bi krem verdi. Cildi yeniliyor.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde göğüs ölçülerim üç beden (rakamla 3 :confused: ) büyüdüğü için benim de çatlaklarım var. Çatlak önleyici krem de kullanmıştım ama işe yaramadı. Oluşan çatlaklara kremler fayda etmiyor, tek çare lazer diye duymuştum. Bilmiyorum lazer ne kadar işe yarıyor... Şahsen niyetim de yok ya, o kadar kusurum da olsun. Nazar boncuğu niyetine. :lülülü:

bu catlak selulıt kırısıklık sarkma gıbı seyler yuzde 80 gen faktorlu
1 yılda 40 kılo alıp 2 sene oyle gezıp 6 ayda 40 kılo verdım
hıc catlagım selulıtım sarkmam kırısıgım yumusama falan yok
annem 90 kılo beyonce gıbı kalcası bacagı var puruz bıle yok

cunku genetık

yanı zayıflıkla sısmanlıkla zayıflamayla sporla alakalı degıl sıze su krem bende hıc catlak yapmadı veya gorunumunu azalttı dıyecekler asla alakası yok onu demek ıstıyorum

sımdı sızın yapınızda bu varsa kı aılenızde annenızde falan da vardır ıstedıgınız kadar kremler surun en fazla bıraz gecıktırebılırsınız ama yıne olur

oyuzden bunu boyle kabul edın cıldırmayın sakin olun ben emınım hep oyle oluyor cunku su kusurum var bunu sevmıyorum dıyenler hep guzel oluyor kesın guzelsınızdır :)

cıldınızın neme ve yaga daha cok ıhtıyacı vardır sızın yapısal olarak daha nemsız yagsız (yag derken fazla yag kılo kalıntı demıyorum nem gıbı vucudun kendı yagı) o eksıktır hatta cılt analız cıhazları var ucuzda bırsey ates olcer gıbı tutuyorsunuz nem yag oranı ne soyler ona gore kremler secersınız

sızın bol su ve hylüronik asıt, collagen,bıotın, nar cekırdegı yagı uzum cekırdegı yagı kayısı cekırdegı yagı gıbı yaglardan asıtlerden faydalanmanız duzenlı masaj yapmanız vucut fırcaları var eda taspınarın kı basarılı ondan alıp kalbınıze dogru hareketlerde vucudunuzu fırcalamanız lazım kı bunlar bır tık yardımcı olsun :)
Haklısınız ama eski çatlaklarımla problemim yok sorun 2 kilo vermeyle oluşan çukur gibi çatlaklarım.Haliyle spor yaparsam yine oluşucak diye spor bile yapamıyorum kafaya taktığım konu bu.Sadece beyaz çizgiler olsa o da sorun değil sorun çukurluk dediğim gibi.3 gğnde bie duş sonrası kremler yağlar kullanıyodum.Vücudum gerçekten çok kuru yeterince nemlenmiyor olabilir.Kuruluk çatlak yapıyor mu bilginiz var mı ? Her gün bemlendirici mi kullanmalıyım ? Madecasol ile iyi sonuçlar alanları okudum onu nemlendirici olarakmkullanmayı düşünüyorum ek olarak da çatlakları komtrol altına almak için kakao yağı .Umarım iyi gelirler teşekkür ederim dediklerinize de dikkat edicem

Benim de öyleydi. Kilo alıp vermekten. Hatta bacağıma bıçak sokup oyuyorlar sandım ilk. Sonra pembe çatlaklar oluştu. Pembeler yeniymiş,beyazlar önceden. Doktora gittim ben de. Mádecassol diye bi krem verdi. Cildi yeniliyor.
Kullandjnız mı faydasını gördünüz mü

X