Çatlaklar Çatlaklarım yüzünden kafayı yemek üzereyim !!!!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Haklısınız ama eski çatlaklarımla problemim yok sorun 2 kilo vermeyle oluşan çukur gibi çatlaklarım.Haliyle spor yaparsam yine oluşucak diye spor bile yapamıyorum kafaya taktığım konu bu.Sadece beyaz çizgiler olsa o da sorun değil sorun çukurluk dediğim gibi.3 gğnde bie duş sonrası kremler yağlar kullanıyodum.Vücudum gerçekten çok kuru yeterince nemlenmiyor olabilir.Kuruluk çatlak yapıyor mu bilginiz var mı ? Her gün bemlendirici mi kullanmalıyım ? Madecasol ile iyi sonuçlar alanları okudum onu nemlendirici olarakmkullanmayı düşünüyorum ek olarak da çatlakları komtrol altına almak için kakao yağı .Umarım iyi gelirler teşekkür ederim dediklerinize de dikkat edicem
fazla proteın veya fazla kalsıyum aldıgınızda da o beyaz beyaz catlaklar olur :) oyle bırsey oldu mu

zaten catlagı olan vucutlara bakıldıgında alt yapı nemsız catlamaya kurumaya meyıllı olur etınızı tutup cektıgınızde lastık gıbı olmalı tok tok oyle degıl derı derı ve ınce ıse oyle tıpler daha cabuk yaslanmaya daha cabuk catlamaya meyıllıdır

su kremı kullandım bana faydası oldu mevzusu aslında su
hayatında hıc duzenlı bakım krem kullanmamıs catlamayla veya bır sebepten kullanmaya baslamıs derı ıyılesımı olmus onu gorunce hah super geldı algısı oluyor derının parlaması esnemesı guzellesmesı canlılık saglıklı renk gelmesı o catlak gorunumunun onune gecıyor oyuzden algı olarak azalmıs sanıyorlar degıl aslında catladı mı bunun donusu yok yenı olusurken derınlesmesı engellenebılır catlagın buyumesı yavaslatılabılır ama asla olan catlak yok edılemez oyle bırsey yok derıyı komple sokmek gerekır :)

madecaskol cok guzel bır merhemdır akneye sıvılceye yanıga her turlu bu tarz lekelere ıze cok ıyı gelır evet ama catlagı sılmez bahsettıgım derıyı tazeledıgı ıcın eskı derı gorunumu olmadıgı ıcın sankı catlak duzelmıs gıbı algılanıyor goz yanılması

annem estetısyen bu arada ordan bılıyorum :)

Merak ettiğim için soruyorum. Çatlak ani kilo alımlarında olmuyor mu? Deri geriliyor ve çatlıyor. Kilo verirken niye çatlıyor ki deri daha gevşiyor genişlemiyor aksine küçülüyor.

Ben estetik cerrahi sormuştum arkadasim diye kesip almadıktan sonra geçemez fermuar gibi açılıyor nasıl yokolsun dedi ...Hele krem nasıl ne işe yarar ki mümkün değil ..hamile iken ben karnımi dünyanın bu konuda en iyi kremi sözde Elancil kullandım. ..inanin beş para etmez ...bsrismaktan başka çare yok onlarla

Merak ettiğim için soruyorum. Çatlak ani kilo alımlarında olmuyor mu? Deri geriliyor ve çatlıyor. Kilo verirken niye çatlıyor ki deri daha gevşiyor genişlemiyor aksine küçülüyor.
derı genısleyene kadar altına tabaka tabaka yaglar oldu kolojenınden proteınınden kasından ayrıldı
gerı zayıfladı
e o genısleyen derı nasıl toparlansın halıyle catlar ve pörsür tum elastıgını kaybettı cunku

derı genısleyene kadar altına tabaka tabaka yaglar oldu kolojenınden proteınınden kasından ayrıldı
gerı zayıfladı
e o genısleyen derı nasıl toparlansın halıyle catlar ve pörsür tum elastıgını kaybettı cunku
Pofff😪hamilelikten karnımın altında biraz çatlak oluştu, Bi kaç ay sonra diyete başlamayı düşünüyorum ve 20 kg fazlam var kilo çok olunca da kolay veriliyor çatlarsan yine depresyona girerim valla😪zaten gençlikten de var bacaklarımda. Kadınların çilesi niye bitmiyo ya

Pofff😪hamilelikten karnımın altında biraz çatlak oluştu, Bi kaç ay sonra diyete başlamayı düşünüyorum ve 20 kg fazlam var kilo çok olunca da kolay veriliyor çatlarsan yine depresyona girerim valla😪zaten gençlikten de var bacaklarımda. Kadınların çilesi niye bitmiyo ya
vucudunuz catlaga meyıllı ıse tek kılo alıp vermeylede degıl zamanla yaş aldıkca yıne catlar :)
sıkmayın canınızı

Bir yontemi yok diye biliyorum ve bu catlak selulit herseyden çok genetik birseymiş, ben de catlak yok, selulit eskiden yoktu ve bunlari kiloluluk alameti saniyordum ama gayet zayif olup, spor yaptigim halde bu sene (26 yasimda) hafif bir selulit gordum kalcama yakin yerde 🙄🙄🙄🙄

fazla proteın veya fazla kalsıyum aldıgınızda da o beyaz beyaz catlaklar olur :) oyle bırsey oldu mu

zaten catlagı olan vucutlara bakıldıgında alt yapı nemsız catlamaya kurumaya meyıllı olur etınızı tutup cektıgınızde lastık gıbı olmalı tok tok oyle degıl derı derı ve ınce ıse oyle tıpler daha cabuk yaslanmaya daha cabuk catlamaya meyıllıdır

su kremı kullandım bana faydası oldu mevzusu aslında su
hayatında hıc duzenlı bakım krem kullanmamıs catlamayla veya bır sebepten kullanmaya baslamıs derı ıyılesımı olmus onu gorunce hah super geldı algısı oluyor derının parlaması esnemesı guzellesmesı canlılık saglıklı renk gelmesı o catlak gorunumunun onune gecıyor oyuzden algı olarak azalmıs sanıyorlar degıl aslında catladı mı bunun donusu yok yenı olusurken derınlesmesı engellenebılır catlagın buyumesı yavaslatılabılır ama asla olan catlak yok edılemez oyle bırsey yok derıyı komple sokmek gerekır :)

madecaskol cok guzel bır merhemdır akneye sıvılceye yanıga her turlu bu tarz lekelere ıze cok ıyı gelır evet ama catlagı sılmez bahsettıgım derıyı tazeledıgı ıcın eskı derı gorunumu olmadıgı ıcın sankı catlak duzelmıs gıbı algılanıyor goz yanılması

annem estetısyen bu arada ordan bılıyorum :)
Beyaz çizgiler hiç sorun değil inanın.Çukurlukların içi dolsun yeterli benim için.Belki madecassol içini doldurmaya yardımcı olur hücreleri yenilediği için siz daha iyi bilirsiniz tabii böyşe bir şey mümkün mü ? ve peeling yapmayo düşünüyorum arası daha çok açılır diye korkuyorum bu konuda bilginiz var mı

Beyaz çizgiler hiç sorun değil inanın.Çukurlukların içi dolsun yeterli benim için.Belki madecassol içini doldurmaya yardımcı olur hücreleri yenilediği için siz daha iyi bilirsiniz tabii böyşe bir şey mümkün mü ? ve peeling yapmayo düşünüyorum arası daha çok açılır diye korkuyorum bu konuda bilginiz var mı
ne peelıng ne merhem ıcını doldurmaz duzenlı masaj yaptıgınız ıcın kan akısı hızlandıgından derı altı gorunumu duzelır cılt sıkılasır ondan dolayı yarıklar sıkılasmıs yakınlasmıs ıcı dolmus gıbı gorunur yanı asıl mesele masajda :)
o bahsettıgım eda taspınarın vucut fırcasından alın sız sabahları tavsıye edıyorum daha etkılı sabah kalbınıze dogru mesela ayaktan bacaga asagıdan yukarı kollarda elden ust kola seklınde kalbe dogru fırcalayın

ne peelıng ne merhem ıcını doldurmaz duzenlı masaj yaptıgınız ıcın kan akısı hızlandıgından derı altı gorunumu duzelır cılt sıkılasır ondan dolayı yarıklar sıkılasmıs yakınlasmıs ıcı dolmus gıbı gorunur yanı asıl mesele masajda :)
o bahsettıgım eda taspınarın vucut fırcasından alın sız sabahları tavsıye edıyorum daha etkılı sabah kalbınıze dogru mesela ayaktan bacaga asagıdan yukarı kollarda elden ust kola seklınde kalbe dogru fırcalayın
Göğüsleri nasıl fırçalamam gerek ? Nemlendirmek için de kakao yağı uygun mudur

Göğüsleri nasıl fırçalamam gerek ? Nemlendirmek için de kakao yağı uygun mudur
tum yaglar olur hıc farketmez
gogusde boyna dogru yuze dogru yukarı yukarı
vucuda krem yag surerken fırcalarken hep yukarı yapılmalı yuzunuze krem surerken hatta fondoten bıle surerken yukarı yukarı
hem daha dıklestırır yer cekımıne karsı hem kan akımına karsı

Benim hamilelikten kalma bir sürü çatlağım var maalesef bacaklarımda göbeğimde vücudumun bir çok yerinde ise yarar bir çözüm öneriniz varsa bense sevinirim kızlar.

Ben kendimi bildim bile 45 kiloyum o lanet çatlaklar bende de var. 6.sınıftan beri var bacaklarimda kalçamda. Ne yapsan boş maalesef tedavisi falan yok beyaz çatlakların ama fiziğin güzel olunca onlar da daha az göze batıyor. Ten rengi dövme diye bir sey duydum. Ama deneyen kimseye rastlamadın

Yapmayın sakın ben de kullandım zaten cildim kuru çatlaklarimi arttirdi. Hafif sekilde belki uygulanabilir ama bastirinca olmaz

kendimi bildim bileli çatlaklarım var , kimi kırmızı kimi beyaz hani öyle 2 yerde olsa öper başımın üstüne koyarım bayağı çatlağım :) çok dert ettim , kafayı taktım , deli gibi para harcadım sonuç sıfır :) birazcık görüntüsü düzeliyor kilo ile ilgili artma azalma oldu mu kırmızı kırmızı gözüme batıyor. Amann sağlıklı olayım da çatlak dolu olsun dedim vücudum geçtim , takmayın kafanıza :)

X