Çatlaklar Çatlaklarınız Üstüne Yeni Çatlaklar Eklensin İstemiyorsanız Buyrun Lütfen

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
E

EU1

Ziyaretçi
baslıgı ozellike catlaklar ıcın cozum onerısı olan var mı baslıgına acmadım , cunku o baslık altında kaybolur gider bu konu , oysa bu konucok daha onemlii... moderator arkadaslardan da rıca edıyorum bu msjı o baslıgın ıcıne tasımasınlar . cunku bu daha onemli bi mesele..a.s.

olusan catlakların malesef tamamen gecmesi gunumuz kosullarınd imkansız. bakın plastik cerrahi uzmanı op. dr Tugrul Turan ne dıyor:

"ÇATLAKLARI GEÇİRMENİN YOLU BUGÜNE KADAR BULUNAMADI!
Çatlakları ve yanık ya da yara izlerini yok eden bir yöntem yoktur. Size bunları yok edeceğini söyleyen kişilerden uzak durun. Çatlaklar, deri altındaki yara izleridir. Bunlar; sporla ya da başka bir yöntemle geçmeyen izlerdir.

peki madem bunları kökten gecirmek , ve eski taş gibi halimize dönmeye imkan yok o zaman "catlaklar için cozum onerısı var mı " baslıgından daha onemli bır baslık olmalı .. ve bu baslıgın adı da sekil a daki gibi . catlak olusmunu önlemek için ne yapabılırz olmalı .. madem eldekileri yok edemiyoruz tamemen , en azından bundan daha cok olusmasını onlemek ıcın tum tedbırlerı almalıyız... Suna Dumankaya catlagı olusmadan once onlemek gerekir dıyor..
peki catlagın olusamsnı önlemek istıyosak , bu catlaklarımıza yenılerını katmak ıstemıyosak ne yapmalıyız.
buyrun yazalım arkadaslr.

CATLAK OLUSMUNU ÖNLEMEK İÇİN TAVSİYELERİ YAZALIM -, DAHA COK BUNALIMA GIRMEYELIM kaydirigubbakcemile3..

bi kere cilt her daim nemli kalmalı. ozellikle kuru cıltlı bayanlar dıkkat ..
uzun sure ve yorucu spor yapmıs olan arkadaslr , sporu bıraktıgınızda bırden catlak olusabılır vucudunuzda dikkat .
metebolızmesı ozellkle benım gıbı hızlıcalısanlar bu noktada kendılerıne cok dıkkat etmelıler ..verdıgımız kılolarla ovunuyoruz, su kadar gunde su kadar kilo verdım dıye.. ama YANLIŞŞŞŞ.. asla hızlı kilo alıp vermeyın .. yavas yavas..aksı takdırde cırtt ayse teyzesı gıbı catlarsınız :)
bol su ıcın ..
yuruyus yapın ..
bunlar dermatolog tevsıyesıydı
hangı yaglar ıyı gelır bılmıyorum bilenler konuyu devam ettırsınler lutfen .. bunalrı engellmek var olanalrı yok etmekten daha muhım ..

Son düzenleyen: Moderatör:
ya birde krem öneriyorlardı.bugün forumda okudum. ama bir daha bulamadım nerde okuduğumu.iyi geldiğini söylüyorlar.

ya birde krem öneriyorlardı.bugün forumda okudum. ama bir daha bulamadım nerde okuduğumu.iyi geldiğini söylüyorlar.

Selam arkadaşım bu kremi ben yazmıştım. madecassol eczenede reçeteli olarak verilir. cilt doktoru ve genel cerrah önermişti. prospektüstede yazıyor zaten mem başı çatlakları diye

acnelysde madecassolda bir işe yaramaz..bende denedm yaramıyor...yeni oluşanlara belki..
ben kilo alıp vermiyorum vücudum her daim nemli spor yapıyorum sağlıklı besleniyorum bol su içiyorum yağlı tuzlu yemiyorum aburcubur yemiyorum ..ama yinede çatlak var ve çıkmayada devam ediyor ve selülitte neden çünkü ırsi olanlarda var ırsi olmasada hep çıkacak olan çatlak durumu var..umarım o gruba girmiyorsunuzdr ben giriyorum..

peki arkadaşlar önlem alalım diyoruz su içmek yürüyüş yapmak tamam. ama krem yağ vs. bunları nereye sürecez ki ben nerden bileyim çatlak nerede oluşacak.

merhaba kızlar...ben burda okumuştum madecassol ve acnelise 2 aya yakındır kullanıyorum... diz kapaklarımın arka kısmında çok çatlak var...10 senedir falan var... hep zayıf biriydim ama cilt yapısıyla ilgili demekki...neyse bu kremleri kullandım bi süre sonra derim soyulmaya başladı sevindim ama alttan yepyeni bi deri gelecek sandım yada en azından çatlaklar biraz küçülür sandım ama pek bi değişiklik göremedim... ve çok kaşıntı ve kırmızılık oldu... 1 haftadır ara verdim düzeldi... belki çatlaklarım çok eski olduğu için pek işe yaramadı belkide çok uzun süreler kullanınca işe yarıyodur bilemiyorum..çünkü faydasını görenler olduğunu duymuştum burda...off çok canımı sıkıyo bu çatlaklar.... popomda da çok var... acaba paraya kıyıp iyi bi kremmi alsam... varmı tavsiyesi olan... görünümü biraz azalsa yeter bana komple yokolmasını beklemiyorum zaten...

merhaba kızlar...ben burda okumuştum madecassol ve acnelise 2 aya yakındır kullanıyorum... diz kapaklarımın arka kısmında çok çatlak var...10 senedir falan var... hep zayıf biriydim ama cilt yapısıyla ilgili demekki...neyse bu kremleri kullandım bi süre sonra derim soyulmaya başladı sevindim ama alttan yepyeni bi deri gelecek sandım yada en azından çatlaklar biraz küçülür sandım ama pek bi değişiklik göremedim... ve çok kaşıntı ve kırmızılık oldu... 1 haftadır ara verdim düzeldi... belki çatlaklarım çok eski olduğu için pek işe yaramadı belkide çok uzun süreler kullanınca işe yarıyodur bilemiyorum..çünkü faydasını görenler olduğunu duymuştum burda...off çok canımı sıkıyo bu çatlaklar.... popomda da çok var... acaba paraya kıyıp iyi bi kremmi alsam... varmı tavsiyesi olan... görünümü biraz azalsa yeter bana komple yokolmasını beklemiyorum zaten...

canım benim bende de aynı seninki gibi dertler var. kendi sorunlarımı okuyormuşum gibi oldu.bi tavsiyem olacak ben yine burada okumuştum ve azıcık faydasını gördüm. banyoda çatlak olan yerleri iyice kesele (ben heryerimi keseliyorum :) ) banyodan sonra beyaz vazalin marketlerde olur 3-5 ytl gibi. banyodan sonra çatlak olan yerlere sür ve parmaklarınla nazikçe 5-10 dk ov bende biraz görünümünde azalma oldu gerçekten. ben şuan sadece diz kapaklarımda var oralara uyguluyorum. popomdakiler ve belimdede var onlara uygulamak zor geliyor. inşallah düzelir

benim cok çatlaklarım cok yeni ve cok saglam bir vücüdum vardı 1ay cok sıkı spor salonuna gititm sonr a bıraktım antideprasan kullandım o ay içinde inanılmaz kilo alıp verdim.galiba buyüzden oldu diye düşünüyom.şuan iannaılmaz vücudum sarkmış durumda acaba diyorum tekrar sıkıalşsa yani spor yaparak çatlakların görünümünde bii azalma olur muu?ayrıcada kakou yagı ve badem yagı sürün yeni çatlakları önlemek için.

valla insan allak bullak oluyo bende daha doğum yok bişey yok pembe pembe çatlaklar kahretsin ya

X