Gebeliğe Hazırlık Çatlatma iğnesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum ya, Rabbim sabrınızı arttırsın. Gerçekten beklerken sonsuza kadar sürecekmiş gibi hissettiriyor o bekleyiş ama Allahın izniyle meleğine kavuştuğunda hepsinin değdiğini söyleyeceksiniz...

Daha iki aylık değil kızımız, iki kere hastanede yattık. Geçen hafta hep 2-3 saatlik uykuyla durdum. Çocuk sorumluluğu da çok zormuş daha yolun başındayız üstelik. Kazara bebek sahibi olsak, bu kadar hasretle yolunu gözlememiş olsak belki de lohusa depresyonuna girecektim (ki şimdi bile kıyısından döndüm bence, ilk günler özellikle çok zordu) ve eşim de sabırsız olacaktı bebeğin gece ağlamalarına vs... Varmış bir hayır diyorum şimdi o özlemin de bir amacı var mutlaka...

Doğumda ölümden dönmüşüz ikimiz de. Diyorum ya sonraki bir iki gün çok zorlandım. Eşimin sabrı ve hamilelik öncesi, hamilelikte ve doğumda yaşadıklarımız benim toparlanmama yardım etti...

Sabır sabır sabır... Rabbimin izniyle hayırlı, sağlıklı, melek gibi bir kuzun olacak en yakın zamanda inşallah
Aynen oyle kuzum imtihanimiz farkli farkli oluyor ama sonucu her seye degiyor ayrıca yinede şükürler olsun sıcak mutlu bir yuvamız var..
Ben aslında bu ay zaten umutsuzdum bir gun regl olup doktorda test yap diyince biraz umutlanmış oldum keşke doktor en azından ultrasonda bakmak isteseydi sonucu orda ogrenince moralim düştü doktorun yaninada gidemedim ben artik onu regl olmus gibi sayiyorum ama goguslerim cok sis aciyor ustune yatamiyorum akintim var surekli yumurtlama doneminde gibiyim vucudumda olan seyleri anlayamadim

Aynen oyle kuzum imtihanimiz farkli farkli oluyor ama sonucu her seye degiyor ayrıca yinede şükürler olsun sıcak mutlu bir yuvamız var..
Ben aslında bu ay zaten umutsuzdum bir gun regl olup doktorda test yap diyince biraz umutlanmış oldum keşke doktor en azından ultrasonda bakmak isteseydi sonucu orda ogrenince moralim düştü doktorun yaninada gidemedim ben artik onu regl olmus gibi sayiyorum ama goguslerim cok sis aciyor ustune yatamiyorum akintim var surekli yumurtlama doneminde gibiyim vucudumda olan seyleri anlayamadim
Çok ilginç ya.. Hamilelik gibi bu anlattıkların.. Allah Allah niye böyle oldu ki.

Çatlatma iğnesi olmuştun değil mi geçen ay? Geç döllenme olmuş olamaz yani, değil mi? Ya da gerçekten yumurtlama döneminde olabilir misin tekrar? Ovulasyon testin varsa bir bak istersen

Benim ablamın ilk oğlu kanda, betahcgde çıkmamıştı ilk yaptırdığı testte. Sonradan adet olmayınca tekrar yaptırıp gebeliği öğrenmişti. Çok geç döllenme olmuş onda. Pkolu benim gibi, o da tedavi görüyordu. Ama çatlatma iğnesi vurulan ay mümkün değildir herhalde böyle bir şey..

İnsan ne düşüneceğini bilemiyor ya. Belki de adetin sökmedi diye oluyordur, olabilir mi ki?

Elhamdulillah canım huzurunuz hep daim olsun :KK200:

Çok ilginç ya.. Hamilelik gibi bu anlattıkların.. Allah Allah niye böyle oldu ki.

Çatlatma iğnesi olmuştun değil mi geçen ay? Geç döllenme olmuş olamaz yani, değil mi? Ya da gerçekten yumurtlama döneminde olabilir misin tekrar? Ovulasyon testin varsa bir bak istersen

Benim ablamın ilk oğlu kanda, betahcgde çıkmamıştı ilk yaptırdığı testte. Sonradan adet olmayınca tekrar yaptırıp gebeliği öğrenmişti. Çok geç döllenme olmuş onda. Pkolu benim gibi, o da tedavi görüyordu. Ama çatlatma iğnesi vurulan ay mümkün değildir herhalde böyle bir şey..

İnsan ne düşüneceğini bilemiyor ya. Belki de adetin sökmedi diye oluyordur, olabilir mi ki?

Elhamdulillah canım huzurunuz hep daim olsun :KK200:
Evet ama beta hcg kac çıktı onuda bilmiyorum 5den kucuk yaziyordu sadece arkadan gelen minik yumurtalarda vardi ama ne olursa olsun reglim bir hafta gecikmişken 5den buyuk bi deger cikardi heralde onumuzdeki ay tam bir buçuk yıl oluyor bekleyelim bakalım :KK200::anneadayı:

Celin30 Celin30 canım nasılsın? Regl oldun mu günün yaklaşmıştı sanırım
Canım B-Hcg değerim 14. Gün 70 çıktı. (11 ocak)Ama hemen adetim başladı. Yarın Dr gideceğim. Muhtemelen biyokimyasal gebelik. İdrarda da silindi değer artık. Bir başka bahara umutlar :KK43:

Canım B-Hcg değerim 14. Gün 70 çıktı. (11 ocak)Ama hemen adetim başladı. Yarın Dr gideceğim. Muhtemelen biyokimyasal gebelik. İdrarda da silindi değer artık. Bir başka bahara umutlar :KK43:
Yerlesme kanaması falan olamaz mı sıkma canını bak en azından hamile kalabildin demek ki iğneli aşılama sende işe yaradı. Doktordan çıkıncada yaz mutlaka

Sen ne durumdasın canım? Doktora gittin mi bu ay için tedavi planlıyor musunuz?
Yok canım bikaç ay dinleneyim dedim çünkü zaten artık bir aşılama şansım ardından tüp bebege geciş olcak kendimi hazır hissetmiyorum ne eşimde ne bende tüp bebek yapılcak bir problem yok yaşım küçük ayrıca çok masraf..
Geçen ay yakı vurmuştuk belime bu ay da hacamat yaptırcam inşallah inşallah şifalı olur

Yok canım bikaç ay dinleneyim dedim çünkü zaten artık bir aşılama şansım ardından tüp bebege geciş olcak kendimi hazır hissetmiyorum ne eşimde ne bende tüp bebek yapılcak bir problem yok yaşım küçük ayrıca çok masraf..
Geçen ay yakı vurmuştuk belime bu ay da hacamat yaptırcam inşallah inşallah şifalı olur
İnşallah şifalar versin Rabbim, vesile olsun inşallah :KK200:

Çok haklısın, biraz hızlı gittiniz aşılama filan, daha genceciksin maşallah :KK200: bi kendine gel, şu hormonlardan streslerden bi uzaklaş, inşallah çok iyi gelecek sana canım :KK200::KK200::KK200:

benim bu ayda catlamamis kiste donusmus tarlusal kullaniyorum hastalanmak icin pkosum ve 4defa cat. ignesi kullandim 3defasindada catlamadi acaba neden catlamiyorki igneye ragmen

Aynen gebelik takibine ona gidebilir miyim bilmiyorum maddi açıdan ama gebelik takibi yaptığı her hastasına normalde hamilelerin sadece 20. Haftasında bastırdıkları 4d Detaylı ultrason aleti ile bakıyor hiçbir riske yer vermiyor her hastası ile tokalaşır şakalaşır çok iyi bir doktor anlayacağın. Yeri Şişli de Osman Özyurt doktorum canım benim bat ayın 30u bakalım pazartesi ne diyecek inşallah olur bakalım çok unut bağlamak istemiyorum ama geçen ay çok üzüldüm çünkü iki gün kesintisiz ağladım:KK1: Avrupa yakasında mısın sende ?
Osman özyurt hangi hastanede doğum yapıyor acaba?

X