Çaylak mısın, değil misin

Sedefli bahce

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2020
2
48
27
Merhaba, mezun olalı çok yıl geçmedi ve şu an başladığım iş benim kriterlerime göre ortalama. Bu benim için güzel. Fakat mesleğimde yeni olmam, benden biraz daha tecrübeli olanlar için tehdit gibi algılanabiliyor. Fazla meraklıyım, tartışmayı ve yorum yapmayı seviyorum. Bu benim çaylak olmamdan değil kişiliğimden kaynaklanıyor. Malesef bu durum bazen farklı algılanabiliyor. Sanırım yeni başladığımız işlerde biraz kendimiz gibi davranmamamız gerekiyor...
Bu da bana üzücü ve yanlış geliyor.
Benimle aynı durumda olan var mı?

Sadece başlangıçta değil, iş hayatında yirmi yılın geçtiğinde bile politik davranman gerekecek. Astlarına o kadar olmasa da üstlerine, ya da patronuna karşı... Kendi işini yapmadığın sürece bu durumdan çok kaçış olmuyor maalesef. Üzücü ve yanlış ama mevcut dünya düzeni değişmedikçe durum bu. Sen insanlarla ilişkilerini iyi tutmaya bak. Ama iş arkadaşlarınla kankaya bağlama, iş arkadaşından neredeyse hiçbir zaman arkadaş olmaz. Dedikodulara da katılma, kimsenin arkasından bir şey deme. İş hayatında kendini dizginleme, özel hayatında dizginleri elinden bırakma düzenine alışırsan çok zorlanmazsın.

X