Cekısmelı bosanma davası actım yardımm..

evlendıkten sonra hıc bır mala sahıpp olamadık borc ıcınde yuzduk hep tutarsızlık yuzunden sahıtlerım var ılk dursmadn sonra tanıklık edecekler sanırım.. dugun takılarımı isteme hakkım oldugunu bılmıyordum.. cocugu alacagım annem bakacak zaten sabah bırakıp aksam alıyorm.. annem gelınce ısım kolaylasır ınsallah dılekcemı duzenleyebılyor muyum ?

2 yıl cok uzun bır sure keske anlasmalı skeılde kabul etseydı de verseydım dıre.. pekı bılgınız varsa dava bıttıkten sonra mı oder nafakayı cocuk ıcın ? yardımınız ıcın tesekkur ederım

Avukat olmadan çekişmeli dava olmaz. Kendi başınıza iş yapmayın derim. Ne yapın ne edin borç bulun birilerinden ama avukat tutun kendinize. Barodan avukat talebi demişler yorumlarda ama siz çalışıyorsunuz zaten. Bu durumda size ücretsiz avukat sağlarlar mı emin değilim, öncelikle muhtardan fakirlik belgesi almanız lazım adli yardım talebinde bulunmak için. Size nafaka bağlanır mı ondan da emin değilim zaten çalıştığınız için, çocuğa bağlanacak miktarı da az söylemişsiniz

Bu kadar aydır ayrısınız ve boşanma davası daha yeni açıyorsunuz bari açmadan bi burdan sorsaydınız. Dava dilekçenizde ne talep eder ve ne iddia ederseniz o yolda ilerliyor mahkemeler. Yani siz dilekçenizde tazminat isterseniz veriyor istemezseniz vermiyor. Gerekçenizi kabul ederse mahkeme davayı açmanızı kabul edip haklılığınızı ispatlarsanızda boşanmanıza onay veriyor. Hemen bir avukat talebinde bulunup düzeltme ve eklemeleri avukatınızın yapmasını isteyin. Mahkeme temiz birkaç yıl sürer. Anlaşmalı boşanmanız çok daha iyi olacaktır. Bir de çalışan hanımlara nafaka bağlamıyorlar karşı tarafın kusurundan dolayı tazminat isteyebiliyorsunuz. Şahitler çok daha sonraki aşamalar.

Acıkcası o kadar batık bır durumdakı sankı ben yazsam da hakım vermeyecek cnku cıdden cok borcu var.. bunu gorup cocuha ancak nafaka baglaarlar dıye bılıyorum .. anlasmalıya ıkna edemedım bır etsem dırek ıslem yapacagım cevırecegım en kotu mahkemeyı ama yok etmıyor .. anlasmalı olarak bosanmak benım ısıme gelrdı hemen bıtmesını ıstyıyorum cok bıle bekledım bılemıyorum akıl almak ıcın gec kaldım sanırım ama avukatta zor bıraz.. nasıl basarırım bılmıyorum

Adliyede imkanı olmayanların avukat başvurusunda bulunduğu bir birim var. Oraya gidip dilekçe vermelisiniz. Benim bir tanıdığım uyuşturucu bağımlısı kocasından böyle boşanmıştı. Hem o avukat yol gösterip sizin bilgisizlikle eksik yazdığınızı ve hak kaybı olmaması adına revize edilmiş halini mahkemeye sunup hakimin belki onayını alabilir. Siz talep etseydiniz de adamın hiçbir şeyi yoksa mahkeme tüm gelirlerine bakarak o ölçüde bir tazminata bağlardı. Yine siz yüksek talep etseydiniz yine mahkeme kocanızın durumuna bakıp ona göre bağlayacaktı. Yine eviniz varsa oturduğunuz kira bile olsa kontrat kocanızın üstüneyse evde oturma hakkı isteyebilirdiniz. Boşanana kadar bari kira vermezdiniz kocanız borçlu olurdu ev sahibine. Neyse olan olmuş siz adliyeye gidip ya da baroya yazıp ücretsiz avukat talebinde bulunun. Allah yardımcınız olsun.

asgarı ucret olarak gorunuyor , normalde 5 bın alıyor mesaılerle.. kendım ıcın tazmınat yazsaydım keske.. bu sekılde odenır sanmıstım bılemıyorum kafam allak bullak saglıklı dsuunemıyorum suan

Görunen asgari ucretse cocuga bağlanan nafaka 750 den bile dusuk olabilir. siz en iyisi bir avukatla gorusun. cekismeli bosanma davasini tek basınıza halledemezsiniz. Allah yardımcınız olsun.

Çekişmeli davalarda tek celsede bitmez asla hemde. Anlaşmalı boşanın Bi kerede bitsin. Çekişmelide 3sene sürüyor arkadaşların yazdığına katılıyorum. Kesinlikle avukat konusunda da hemfikir. Gerekirse 3-5 bin kredi çekin avukat tutun. Bazı avukatlar dosya bitimine ücret alıyorlar öyle birini bulursanız bile kar. Avukatsız da olmaz bu süreç. Çünkü velayet için sosyal inceleme raporu ister hakim, nafaka dır tazminattır senin ruh haindir çalışma şekli dir tanık dinlemesidir vs uzuyor. Tek başına daha da zorlanırsın. Bir bilen olmalı yanında Allah yardımcın olsun

Dilekçe yeniden düzenlenebiliyor mu bilmiyorum bence bir avukattan yardım isteyin mutlaka
Düzenlemiyorsa bile yeni bir dilekçe yazıp bunları bunlarda talep ediyorum diye mahkemeye verebilirsiniz
Bir de turkiye.gov.tr den E-Devlet şifrenizle giriş yapıp arama yerine vatandaş UYAP yazın ,Yönlendirilen siteden dosyanızı takip edin. Yalnız bu sisteme mahkemenin kalemi yükleme yapmazsa buradan göremezsiniz bazen güncel olamayabiliyor yani bizzat mahkemeye gidip fiziki olarak dosyanızı ara ara kontrol edin yeni dilekçe Geldiğinde haberinizin olması için. Çünkü dilekçelere cevap yazma süresi oluyor o günü kaçırırsanız o hakkı kaybetmiş oluyorsunuz

Bir de size ekstra tavsiyem ; babası eğer düzenli bir şekilde gelip çocuğu görmezse

Siz mahkemeye “babası gelip çocuğu görmüyor babasıyla kişisel ilişki kurulması için talepte bulunuyorum” diye bir dilekçe verin.
Tabii eşinizi tanımıyorum amaKendisi gelip çocuğu görmeyip sonradan da bana çocuğu göstermedi diye size iftira atabilir. Bu dilekçeyi yazarsanız bunu direk önlemiş olursunuz.

asgarı ucret olarak gorunuyor , normalde 5 bın alıyor mesaılerle.. kendım ıcın tazmınat yazsaydım keske.. bu sekılde odenır sanmıstım bılemıyorum kafam allak bullak saglıklı dsuunemıyorum suan

İş yerinden size tanıklık edebilecek varsa maaşının normalde 5000 olduğunu ama eksik yattığını söyleyebilecek birisi Var mı

Ya da maaş tespit davası diye bir dava oluyormuş içeriğini hiç bilmiyorum bir araştırın isterseniz

Bir de maaşının geri kalanını elden mi alıyor yoksa hesabına mı yatıyor
Hesabına yatıyorsa maaş hesabınınHesap hareketlerini talep edebilirsiniz o zaman hesabına yatan paralar ortaya çıkar

Dava açılış tarihinden itibaren ödemesi şeklinde karar çıkıyor genelde
Ödemezse de direk icraya verin
Yani icra da dava açacaksınız Maaşından nafaka direk kesilip sizin hesabınıza yatıyor
Umarım icralık olmadan direk yatırır icradan olursa azda olsa bir kesinti oluyor

Bakın direk dava için bir avukatla anlaşmayacak olsanız bile herhangi bir avukatlık bürosuna gidin ve dilekçenizi gösterin buna ne ekleyebilirim nasıl düzeltebilirim diye fikir alın 200 300 400 TL neyse verin. Ama tarihi geçirmeden düzeltmeler yapılmış olsun en azından

Daha yolun başındasınız bu kadar yılgın olmayın çocuğunuz için
Muhtara gidip fakirlik belgesi alıp baroya avukat talebinde bulunun

Ne kadar borçu olduğuna bakılmaz en öncelikli hak nafaka hakkıdır. Çocuk için mutlaka nafaka bağlanır ama az ama çok

Barodan avukat talep etmeniz için çalışmıyor olmanız gerekir diye düşünüyorum ama yine de gerekli belgeleri atayım size..Bir de ben de çekişmeli dava açtım, isterseniz avukatımin yazdığı dilekçeyi atabilirim

Eklentiler

• Screenshot_2020-12-20-00-08-23-90.jpg
    269,5 KB · Görüntüleme: 46
Gülüm sadece o adam davaya hiç cevap vermez hiç de delil sunmazsa hakim de her delil zamanında toplarsa en fazla 2 celsede biter. Süreç biraz uzun

Merhaba
Sizin için de hayırlısı olsun
Avukatınız nelerden bahsetti dilekçede ? Bana da mesaj atabilir misiniz

Barodan avukat tahsis edilebilmesi için hiçbir yerden geliriniz olmamalı ve üzerinize kayıtlı hiçbir menkul-gayrimenkul mal bulunmamalıdır. Avukatınız taksitler halinde ödemeyi kabul edecektir, iyi düşünün ileride pişman olursunuz.

Cevap yazan herkese cok tesekkur ederımm.. 16 aralıkta dava actımn 18 aralıkta anlasıp anlasmalı bosanmak ıcın dılekce vermeye gıttıghımızde bırı dırek alıp sok bosanma yaptılar.. bugun karear kagıdımı almaya gıttım hersey bıttı bana destek olan herkese cok tesekkur ederım hanımlar ıyıkı varsınız.. bununla ılgılı yenı bır konu acacagım belkı buradan gormeyenlker olur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…