Cekısmelı bosanma davası actım yardımm..

elfos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
521
678
Oncelıkle merhaba kızlar , iş yerımde oldugum ıcın ozetle gececegım esımın kumar bagımlılıgı dolayısıyla elımden gelenı tam 6 yıl yaptıktan sonra bosanma kararımı kesınen verdım tam 7 aydır ayrıyız bosanma davasını dun actım cok sukur fakat cekısmelı olmak zorunda oldu kendısı nafaka odemek ıstemıyor cocugun velayetını kendıme ıstedım kendıme ve cocuguma 750 ser tl nafaka talep ettım aldatma arkadaslarıma akrabalarıma yapmıs oldugu cınsel seylerın gorsellerını ve konusmalarını.. sonrasında her ay aldıgı maası kumara yatıutdıgının dellıllerıne kadar verdım. dılekceme de ekledım .. sızce bu mahkeme nasıl sonuclanacak ?? 3 yasında kızım var annesı bakıyor cocuga bakmamakla tehdıt edıyorlar benı ben calıstıgım ıcın cocuguma bakamıyorum evım kıra cok sukur gecınıyor bır sekılde..annem gelecek 15 gune kadar baska sehırde yasıyor artık annem bakacak benım sorunum acaba dava 1. celsede bıter mı nasıl olur bılen yasayan var mıdır ? surec nasıldır ne yapabılırım ? fıkırlerınız ıcın sımdıden tesekkurler

Son düzenleme:
1 celsede bitmez, zaten ilk celse ön duruşma diye geçiyor. Karşı tarafın delilleri ve tanıklarına göre avukat size söyler olasılıkları.
Çekişmeli davada mutlaka avukatla çalışın. Sineğin kanadından delil yaratmaya çalışacak kadar çirkinleşiyor ortalık.

Oncelıkle merhaba kızlar , iş yerımde oldugum ıcın ozetle gececegım esımın kumar bagımlılıgı dolayısıyla elımden gelenı tam 6 yıl yaptıktan sonra bosanma kararımı kesınen verdım tam 7 aydır ayrıyız bosanma davasını dun actım cok sukur fakat cekısmelı olmak zorunda oldu kendısı nafaka odemek ıstemıyor cocugun velayetını kendıme ıstedım kendıme ve cocuguma 750 ser tl nafaka talep ettım aldatma arkadaslarıma akrabalarıma yapmıs oldugu cınsel seylerın gorsellerını ve konusmalarını.. sonrasında her ay aldıgı maası kumara yatıutdıgının dellıllerıne kadar verdım. dılekceme de ekledım .. sızce bu mahkeme nasıl sonuclanacak ?? 3 yasında kızım var annesı bakıyor cocuga bakmamakla tehdıt edıyorlar benı ben calıstıgım ıcın cocuguma bakamıyorum evım kıra cok sukur gecınıyor bır sekılde.. dava 1. celsede bıter mı nasıl olur bılen yasayan var mıdır ?
Ne 1 celsede bitmesi , 1 , 1.5 yıl arası sürer, sonra bir de karar itiraz eder karşı taraf istinafa gönderir yani toplamda 3 yıl kadar sürer. Ama nafaka hemen bağlanır dava başında. Fakat siz çalışıyormuşsunuz, size vermez , çıocuk için verir.

Velayeti istemişsiniz ama siz çalışıyormuşsunuz , nasıl bakacaksınız? Kreşe göndereceksiniz o zaman ve 750 tl çok az istemisşiniz.

Oncelıkle merhaba kızlar , iş yerımde oldugum ıcın ozetle gececegım esımın kumar bagımlılıgı dolayısıyla elımden gelenı tam 6 yıl yaptıktan sonra bosanma kararımı kesınen verdım tam 7 aydır ayrıyız bosanma davasını dun actım cok sukur fakat cekısmelı olmak zorunda oldu kendısı nafaka odemek ıstemıyor cocugun velayetını kendıme ıstedım kendıme ve cocuguma 750 ser tl nafaka talep ettım aldatma arkadaslarıma akrabalarıma yapmıs oldugu cınsel seylerın gorsellerını ve konusmalarını.. sonrasında her ay aldıgı maası kumara yatıutdıgının dellıllerıne kadar verdım. dılekceme de ekledım .. sızce bu mahkeme nasıl sonuclanacak ?? 3 yasında kızım var annesı bakıyor cocuga bakmamakla tehdıt edıyorlar benı ben calıstıgım ıcın cocuguma bakamıyorum evım kıra cok sukur gecınıyor bır sekılde.. dava 1. celsede bıter mı nasıl olur bılen yasayan var mıdır ?
750 çok çok az. Babaanne bakmasın zaten artık muhattap olmayın. Çocuğu doldururlar size karşı. Kreşe verirsiniz. Oyun ablası bakıcı falan tutarsınız. Sağlam bir nafaka isteyin

750 TL çok az. Ayrıca babaanneye baktırmayın artık kreşe falan veremez misiniz? Sizi çocuk üstünden tehdit edebilirler daha ileri gidip çocuğu rehin alabilirler bir de bununla uğraşırsınız. Anlattığınız her şeyin delilini sunduysanız bu iyi haber. Çekişmeli davalar uzun sürer bu sürede çocuğu onlara bırakmayın

hem adamdan ayrılıp velayeti kendinize isteyip hem çocuğu babaanneye baktıramazsınız sanki ya. o zaman adam demez mi zaten annem bakıyor velayeti bende kalsın diye.
Yazmayı unutmusum annem baska bır sehırde yasıyor yanıma tasınacak 15 gune kadar gelıyor geldıkten sonra babanne bakmayacak ıdarelık bakıyor zaten..

Velayeti istemişsiniz ama siz çalışıyormuşsunuz , nasıl bakacaksınız? Kreşe göndereceksiniz o zaman ve 750 tl çok az istemisşiniz.
Yazmayı unutmusum annem baska bır sehırde yasıyor yanıma tasınacak 15 gune kadar gelıyor geldıkten sonra babanne bakmayacak ıdarelık bakıyor zaten..

1 celsede bitmez, zaten ilk celse ön duruşma diye geçiyor. Karşı tarafın delilleri ve tanıklarına göre avukat size söyler olasılıkları.
Çekişmeli davada mutlaka avukatla çalışın. Sineğin kanadından delil yaratmaya çalışacak kadar çirkinleşiyor ortalık.
bir avukat tutabılecek gucte degılım bana bıraktıgı borclar var cok yıprandım cok.. ne yaparım bılmıyorum o dılekceyı gordugu anda cırkınlesecek emınım..

Adliyeye gidip ücretsiz avukat talep edebilmek için bilgi alın mutlaka . Devlet ücretsiz avukat da tahsis ediyor .
Hiç olmazsa sadece Dilekçelere cevap yazmak için bir avukattan danışmanlık ücreti karşılığı size dilekçe yazmasını isteyebilirsiniz ..

Çocuğa hiçbir zaman onlar bakmayın.
Zaten biz bakıyoruz çocuk biz de kalsın derler
Nafaka çok az istemişsiniz
Tazminat istediniz mi
Düğün takılarını da isteyebiliyorsunuz
Mehir belirlendiyse onu da isteyin
Evlilik sonrası edinilen mal varsa onlardan da isteyin
Çekişmeli boşanma tek celsede bitmez
Kumar oynadığına , aldattığına dair size kimler tanıklık edecek , onları belirleyin

Baroya basvur kuzum sen ugrasamazsin prosedurleri vardir ama hem davalarin genel seyrinden hemde pandemiden uzar o is bizimde var basimizda avukat bize 2 seneyi gozden cikarin dedi dusun ..cekismelilerde boyle sanirim fakat uzulme delillerin var sahitlerin olsun mutlaka ayrica korkuyorsan uzaklastirma al ne olur ne olmaz onuda ekle

bir avukat tutabılecek gucte degılım bana bıraktıgı borclar var cok yıprandım cok.. ne yaparım bılmıyorum o dılekceyı gordugu anda cırkınlesecek emınım..
Çekişmeli dava avukatsız olmaz maalesef, bunun şahitliği var, delil dosyası var, nafaka davası var, şartlarınız zor ama bir avukat edinmeye bakın

siz calısıyorsaniz kendinize nafaka talep edemezsiniz diye biliyorum. Çocuğa istediğiniz nafakayı arttırın. Eski esin maası ne kadar bu da onemli çocuga odenecek nafaka miktarı icin.

Barodan talep edin, devlet maddi durumu olmayan insanlara avukat atıyor.

siz calısıyorsaniz kendinize nafaka talep edemezsiniz diye biliyorum. Çocuğa istediğiniz nafakayı arttırın. Eski esin maası ne kadar bu da onemli çocuga odenecek nafaka miktarı icin.
asgarı ucret olarak gorunuyor , normalde 5 bın alıyor mesaılerle.. kendım ıcın tazmınat yazsaydım keske.. bu sekılde odenır sanmıstım bılemıyorum kafam allak bullak saglıklı dsuunemıyorum suan

X