Çekişmeli Boşanma

banu299

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
7
2
31
Merhaba Arkadaşlar Yardımınıza ihtiyacım var
29 yaşındayım 8 yıllık evliyim 2 cocugum var eşim evlendiğimizden beri doğru dürüst çalışmıyor hep ben çalısıyorum evin her türlü ihtiyaçlarını ben karşılıyorum ama hiç kıymet bilmiyor sürekli beni aşağılıyor aileme ve bana kötü kelimeler söylüyor 2018de lösemi hastalığına yakalandı hastanede bi an olsun yanından ayrılmadım ama hastaneden cıktıktan sonra bana 1 kere bile Allah razı olsun demedi sürekli sen bana bişey yapmadın dedi.2 Senedir çalısır belgesi var ama herkese hastalığını bahane edip çalışamadığını söylüyorum.Ama geliri var ev kirası geliyor İstanbuldan ama asla eve para vermiyor.Akşama kadar kahvede arkadaşlarıyla bizimle zaman geçirmiyor.Ben 2 sene önce devlete atandım.Oda devlet olmassa çalışmam diyor ama devlete atanmak için hiç birsey yapmıyor.2 tane ünv. mezunu 3. okuyacak şimdi örgün olarak 4 sene bitince bakarıım diyo şimdi maddi sıkıntım yok gerçekten tükendim.Aldım karsıma konusmak için ben seni sevmiyorum dedi sadece çıkar ilişkisi bu evlilik sana çocuklar için katlanıyorum dedi.Benimle sevişirken başka kadını hayal edip sevişiyomuş öyle dedi. Bende bu süre içine cok yoruldum boşanmaya karar verdim kabul etti 1 şartla çocukları ona vermemi istiyor.Ben cocuklarımdan ayrılamam :KK43: yoksa boşanmam diyor çekersin böyle.Ben lojman talep ettim çıktı maddi gücümde yeterli ama cocuklarıma üzülüyorum ne yapmalıyım akıl verin..

Boşanın hiçbir hakim anne istemediği sürece yüz kızartıcı bir suç işlemediği sürece bakabilecek durumda iken velayeti anneye verir korkmayın blöf yapıyor siz mutsuz olduğunuz için çocuklarda mutsuz olacak kendinizi kandırmayın yıllar sonra keşke o zaman boşansaydim demeyin kendinize olan saygınızı kaybetmeyin ne demek sevişirken başka kadını hayal ediyorum koy kapıya iki gün sonra halini gör

29 yaşındayım 8 yıllık evliyim 2 cocugum var eşim evlendiğimizden beri doğru dürüst çalışmıyor hep ben çalısıyorum evin her türlü ihtiyaçlarını ben karşılıyorum ama hiç kıymet bilmiyor sürekli beni aşağılıyor aileme ve bana kötü kelimeler söylüyor 2018de lösemi hastalığına yakalandı hastanede bi an olsun yanından ayrılmadım ama hastaneden cıktıktan sonra bana 1 kere bile Allah razı olsun demedi sürekli sen bana bişey yapmadın dedi.2 Senedir çalısır belgesi var ama herkese hastalığını bahane edip çalışamadığını söylüyorum.Ama geliri var ev kirası geliyor İstanbuldan ama asla eve para vermiyor.Akşama kadar kahvede arkadaşlarıyla bizimle zaman geçirmiyor.Ben 2 sene önce devlete atandım.Oda devlet olmassa çalışmam diyor ama devlete atanmak için hiç birsey yapmıyor.2 tane ünv. mezunu 3. okuyacak şimdi örgün olarak 4 sene bitince bakarıım diyo şimdi maddi sıkıntım yok gerçekten tükendim.Aldım karsıma konusmak için ben seni sevmiyorum dedi sadece çıkar ilişkisi bu evlilik sana çocuklar için katlanıyorum dedi.Benimle sevişirken başka kadını hayal edip sevişiyomuş öyle dedi. Bende bu süre içine cok yoruldum boşanmaya karar verdim kabul etti 1 şartla çocukları ona vermemi istiyor.Ben cocuklarımdan ayrılamam :KK43: yoksa boşanmam diyor çekersin böyle.Ben lojman talep ettim çıktı maddi gücümde yeterli ama cocuklarıma üzülüyorum ne yapmalıyım akıl verin..
Ne yapmalısın. Boşanmalısın tabiki. Maddi durumunda yerinde. Sana bu lafları söyleyen adamla daha ne kadar sürdürmen lazım. Çocukları zaten alamaz sizden.

Ya ciddi ciddi maximum en büyüğü 7 yaşında olan iki çocuğun babaya verileceğine inanıyor musunuz? Adam işsiz güçsüz üstelik. O yaş anneye verilir. Bu saçma blöfe inanmış olmanıza şok oldum. Uğraşsanız bile eninde sonunda boşanır kurtulursunuz. Adam sizi sevmediğini söylemiş açık açık. Siz neden devam ediyorsunuz ki bu evliliğe?

Açıkcası söylediklerinden sonra etrafı dinleyip aman boşanmayayım diyen birini ben de sevemezdim. En azından saygı duymayacağım kesin. Çekin madem.

Sorumsuz, kahveden çıkmayan bir baba için mi çocukları düşünüyorsunuz?

Çocuklar her türlü size verilir zaten. Yeter ki bahanelerin arkasına sığınmayın.

Böyle bir adamla 8 yıl evli kalmanız da bile hata.

Ya ciddi ciddi maximum en büyüğü 7 yaşında olan iki çocuğun babaya verileceğine inanıyor musunuz? Adam işsiz güçsüz üstelik. O yaş anneye verilir. Bu saçma blöfe inanmış olmanıza şok oldum. Adam sizi sevmediğini söylemiş açık açık. Siz neden devam ediyorsunuz ki bu evliliğe?
İnanmak istiyor çünkü. Kendini inandıracak ki sonra çocuklarım için boşanamıyorum diye yine kendini kandıracak. Yoksa devlet memuru olabilecek kapasitedeki bir insanın bu kadar saçma bir şeye inanması mümkün değil.

İssiz gücsüz amip gibi hanımın eline bakan adama hangi hakim cocuk verecek yahu?
İsterse 18 üni. Bitirsin günün sonunda maas bordurosuna bakar mahkeme.
Sacmalamasın.

Ya ciddi ciddi maximum en büyüğü 7 yaşında olan iki çocuğun babaya verileceğine inanıyor musunuz? Adam işsiz güçsüz üstelik. O yaş anneye verilir. Bu saçma blöfe inanmış olmanıza şok oldum. Uğraşsanız bile eninde sonunda boşanır kurtulursunuz. Adam sizi sevmediğini söylemiş açık açık. Siz neden devam ediyorsunuz ki bu evliliğe?
avukatım dilekçeyi hazırlıyor haftaiçi içeriye verecekmiş daha önce boşanmadıgım için nasıl gider süreç bilemiyorum korkuyorum

İnanmak istiyor çünkü. Kendini inandıracak ki sonra çocuklarım için boşanamıyorum diye yine kendini kandıracak. Yoksa devlet memuru olabilecek kapasitedeki bir insanın bu kadar saçma bir şeye inanması mümkün değil.

Yok gerçekten aklım almıyor. Hele ki eğitimli, meslek sahibi bir kadının zerre faydası olmayan kocası illa başında dursun diye bunca şeyi çekmesi çok garip.

avukatım dilekçeyi hazırlıyor haftaiçi içeriye verecekmiş daha önce boşanmadıgım için nasıl gider süreç bilemiyorum korkuyorum

Hiç mi araştırmadınız, sormadınız, avukatınıza danışmadınız? Velev ki hiçbirini yapmadınız, kocanızın geliri bile yok. Nasıl bakabilir sizce çocuklara? Hala nesinden korkuyorsunuz bana çok saçma geldi.

Bu yasadiklariniz cok ağır ve üzücü.
Karar sizin ama sağlıklı bir ortam yok evinizde. Asil bosanmayarak zarar veriyor olabilirsiniz cocuklariniza.
Velayet sizde kalır o konuya bosa kafa yormayin..
Ama siz de bi kadin olarak bu kötü muameleyi haketmiyorsunuz.
Bosanmak kolay degil ama bu yasadiklariniz cok daha zor.
Güçlü olun.

Çocuklardan önce bir dönüp kendi halinize üzülün. Ben çok üzüldüm.

Hasta olduğu için kendine bile bakamayan adam çocukları nasıl alacakmış? Çocuklar yeni düzene alışır ama siz sizi kırmaktan asla çekinmeyen bir adama alışamazsınız. Defolup gitsin hayatınızdan.

İşi olmayan evde durmayan bir adama nasıl çocuk vereceklermiş hastalığını mı bahane edecek. İşiniz de var çok güzel boşanırsınız çekişmeli açın sürsün uzun yıllar kendisi bilir çocukları da böyle bir adama bırakmayın

Sadece kira geliri olan ve bir işte çalışmayan adama anne istemedikçe veya annenin yüz kızartıcı bir suçu olmadıkça hiç bir hakim çocukları vermez. O size blöf yapmış sizin gözünüzü korkutmuş ben tek boşanmama nedeninin çocuklar olduğunu sanmıyorum ekmek elden yaşayıp gidiyor bence o yüzden boşanmıyor. Çocuk için olsa çocuklarla vakit geçirir kahvehanede değil !

İki çocuğunuz da size verilir hiç endişeniz olmasın. Ama çocukların babaya verileceğine inanmanıza da ayrı hayret ettim. Muhtemelen avukata da sordunuz ve aslında sizden alınmayacaklarını biliyorsunuz. Böyle mikrop, sevmediğini yüzünüze haykıran bir adamdan ayrılmaktan neden korkuyorsunuz? İşinzi de varmış üstelik. Hatta ev kirası aldığını da belgeleyin ki sevişirken başka kadınları hayal ettiğini karısının yüzüne karşı söylemenin ne demek olduğunu anlasın pislik.

X