Çekişmeli boşanma :(

suslusirine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
99
-86
Kızlar fikir verin lütfen..
Eşimle şuan boşanma sürecindeyiz. Yeni evliyiz daha 2 aylık. Ben evlilik sürecindeki sıkıntılardan dolayı artık dayanamadım bir akşam evi terk ettim, babamlarım evine gittim. Çocuk felan yok. 1 hafta sonra baktım ki boşanma davası açmış. Bizde ailem ile birlikte avukat tutup bizde dava açtık. Sürünsün istiyorum şuan 1milyonu geçik maddi manevi tazminat açtım. 15bin e yakın nafaka talep ettim. Düğünde takılan takılar bende sadece ceyizlerim evde kaldı. Tazminat ile nafakayı alabilirmiyim sizce? Birde ne kadar sürer bu dava. Teşekkür ederim

Eşimle şuan boşanma sürecindeyiz. Yeni evliyiz daha 2 aylık. Ben evlilik sürecindeki sıkıntılardan dolayı artık dayanamadım bir akşam evi terk ettim, babamlarım evine gittim. Çocuk felan yok. 1 hafta sonra baktım ki boşanma davası açmış. Bizde ailem ile birlikte avukat tutup bizde dava açtık. Sürünsün istiyorum şuan 1milyonu geçik maddi manevi tazminat açtım. 15bin e yakın nafaka talep ettim. Düğünde takılan takılar bende sadece ceyizlerim evde kaldı. Tazminat ile nafakayı alabilirmiyim sizce? Birde ne kadar sürer bu dava. Teşekkür ederim
İki aylık evlilikte neyin nafakasını alacaksınız? Çocuk yok ortada doğru düzgün evlilik yok.
Kocanız milyarder miydi böyle uçuk talepleriniz var?
Hiç iyi niyetli bulmadım size kusura bakmayın

Belki sürünmesi gereken sizsiniz, nerden bilelim? Siz evi terk ederek 1-0 yenik duruma düşmüşsünüz zaten. Şimdi adamı neye göre linç edelim burda? 2 aylık evlilikte bu kadar yüklü tazminat istemeniz benim gözümde sizi şüpheli duruma düşürür.

İki aylık evlilikte neyin nafakasını alacaksınız? Çocuk yok ortada doğru düzgün evlilik yok.
Devlet memuru 30-35bin kazanıyor

Takıları yanınıza aldığınız iyi olmuş altın zaten yasal olarak da kadının hakkı ama nafakayı bilemedim çok kısa sürmüş almadan direk kurtulmayı seçsen daha iyi olmazmı

Geçim kaynağı.
evet bu niyet çok belli ama büyük konuşmayayım da bana ters geliyor böyle şeyler

çocuğu olsa tabii ki alsın nafakasını, çocuğuna harcayacak nihayetinde ama henüz cicim aylarını bile geçirmemişken boşanma raddesine geldiğim adamın parasıyla geçineceğime işe girer çalışırım gönül rahatlığıyla da yerim o parayı

Hadi Bi nevi tazminatı anlarım derim ki adam suçlu onun yüzunden boşanıyorum 2 ay çok kısa bir süre millet ne der falan diye düşünüp intikam almak için tazminat belki kabul edilebilir de ortada çocuk yok uzun süren evlilik yok bu neyin kafasi aylık nafaka istemek falan kendinize yolunacak kaz aramışsınız onu da bulduğunuzu sanıyorsunuz

X