Çekişmeli boşanma :(

Çok iyi olmuşta merak ettim
Hem bilgisiz hem özgüvenli.. 30-40 sayfa cevap yazılınca dava kazanılıyor sanıyor.. buradakilere siz alamadınız ama ben alacağım diye sataşıyor.. Kanuni düzenlemeyi bilmiyor ama kanun böyle diyor. Hakim tecrübesiz diyor :) benim böyle bir karşı tarafım vardı adamın annesi adına taraflar evlenmeden önce alınmış evin yarısını istiyordu :) bir meni müdahale davası açtık şimdi bana 232 bin tl ödemek zorunda kaldı. Hazineye de 136 bin harç ödeyecek. Ona da avukatı çıkma evden demişti o da bana bilmiş bilmiş konuşmuştu. İşte böyle :)

Onuru olan insan hakkından fazlasına göz koymaz.
Merak ettim 200 bin liraya ne sebeple hükmedildi? Ya da harç ödemeye? Hak sahibi olmadiğı evden pay istediği için mi başka sebepten mi?

Bir üyeye istersen dilekçeyi atayım demişti attı mı acaba konu fake mi gerçek mi cidden merak ediyorum

Kızlar fikir verin lütfen..
Eşimle şuan boşanma sürecindeyiz. Yeni evliyiz daha 2 aylık. Ben evlilik sürecindeki sıkıntılardan dolayı artık dayanamadım bir akşam evi terk ettim, babamlarım evine gittim. Çocuk felan yok. 1 hafta sonra baktım ki boşanma davası açmış. Bizde ailem ile birlikte avukat tutup bizde dava açtık. Sürünsün istiyorum şuan 1milyonu geçik maddi manevi tazminat açtım. 15bin e yakın nafaka talep ettim. Düğünde takılan takılar bende sadece ceyizlerim evde kaldı. Tazminat ile nafakayı alabilirmiyim sizce? Birde ne kadar sürer bu dava. Teşekkür ederim
10 yılı geçkin evlilikte boşanma esnasında maddi manevi hiç bir talebim olmadı. İki de çocuk var.😏

Dışardaydım cevap veremedim yazılanlara, öncelikle eşim değilde daha çok ailesinden dolayı sorun yaşadık onun için boşanıyoruz. Herhangi bir darp falan etmedi beni, aldatmadıda ama son zamanlarda uzak duruyordu benden, eskisi gibi değildi sanki soğumuş gibiydi benden. Büyük ihtimalle ailesi yüzünden ben evi terk ettim sonrada tedbir kararı aldırdım 1 aylık bitince tekrar aldım. Bana kızıyorsunuz ama bu benim hakkım devlet vermiş bana bu hakkı. Neden talep etmiyim ki. Buraya konu açarakta başından bu tarz olay geçen varsa fikir verebilir diyeydi. Biliyorum çok kısa süreli bir evlilik ama yinede nafaka almak istiyorum. Avukatım da hakim verir hertürlü dedi 1 gün bile evli kalsan alırsın dedi. Maddi manevi tazminatıda süründürmek için açtım. O benden istememiş sadece boşanmak için dava açmış. Anlaşmalı zaten olmuyor evlilik 1 seneyi tamamlanmadığı için.
Oldu gözlerim doldu

Bir tanıdığıma da verdiler böyle gazı o da 8 aylık evliydi adamda çok varlıklıydı. Çok cüzi miktarda nafaka ve tazminat aldı bayağı şok olmuştu.

Bir arkadaşım 2 çocuğu varken eşi başka bir kadına ev açtı ondan da çocuk sahibi oldu, adamın dükkanları evleri var arkadaşım 7 bin nafaka alıyor çocukları ve kendi için, mal davası da yıllardır sürüyor.

Başka bir tanıdık çocukları babaya bırakıp ailesinin yanına döndü, boşanma davasında da çocukları istemediğini söyledi, hakim tedbir nafakası olarak 100 tl bağlamış, o kadında bayağı yüksekten uçuyordu sizin gibi.

Sözlerinizin hiçbir mantığı yok. Bir an önce boşanmaya bakın daha çok gençsiniz.

Kızlar fikir verin lütfen..
Eşimle şuan boşanma sürecindeyiz. Yeni evliyiz daha 2 aylık. Ben evlilik sürecindeki sıkıntılardan dolayı artık dayanamadım bir akşam evi terk ettim, babamlarım evine gittim. Çocuk felan yok. 1 hafta sonra baktım ki boşanma davası açmış. Bizde ailem ile birlikte avukat tutup bizde dava açtık. Sürünsün istiyorum şuan 1milyonu geçik maddi manevi tazminat açtım. 15bin e yakın nafaka talep ettim. Düğünde takılan takılar bende sadece ceyizlerim evde kaldı. Tazminat ile nafakayı alabilirmiyim sizce? Birde ne kadar sürer bu dava. Teşekkür ederim
Bir gururunuz olsun

Çok iyi olmuşta merak ettim

Onuru olan insan hakkından fazlasına göz koymaz.
Merak ettim 200 bin liraya ne sebeple hükmedildi? Ya da harç ödemeye? Hak sahibi olmadiğı evden pay istediği için mi başka sebepten mi?
Evin mülkiyeti kayınvalideye ait. Gelin de burası bizim aile konutumuz diyerek çıkmayı reddetti. Ev taraflar evlenmeden önce kayınvalide tarafından alınmış sonrasında taraflara kullanması için izin verilmişti. Bir gün bir olay yaşanıyor kadın da evin kilidini değiştirerek adamın eve girmesini engelliyor her şey böyle başlıyor işte kayınvalide de sen kimin evinden kimi kovuyorsun diyor oğlum giremiyorsa o eve sen çıkacaksın deniliyor.

Evin mülkiyeti kayınvalideye ait. Gelin de burası bizim aile konutumuz diyerek çıkmayı reddetti. Ev taraflar evlenmeden önce kayınvalide tarafından alınmış sonrasında taraflara kullanması için izin verilmişti. Bir gün bir olay yaşanıyor kadın da evin kilidini değiştirerek adamın eve girmesini engelliyor her şey böyle başlıyor işte kayınvalide de sen kimin evinden kimi kovuyorsun diyor oğlum giremiyorsa o eve sen çıkacaksın deniliyor.

Daha neler yahu.
Böyle şirazesiz insanlardan dolayı kimse kimseye güvenmiyor artık.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Yahu hemen de kaçırmışsınız konu sahibini. Okadar da rica etmiştim konu sahibine lütfen üyelik silip kaybolmayın diye🥺🥺

X