Çekişmeli Çatışmalı Boşanma

ezow

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
185
57
32
Arkadaşlar merhaba,
Çok sevdiğim eşimle bir boşanma sürecindeyiz. Ocak ayında ayrıldık ve şubata kadar onu bekledim. Ama ne bir ilgi görebildim, ne de ona attığım adımlarımın karşılığını... En sonunda ben de boşanmayı kabul edip bir avukatla kendisini arattım. O zamandan beri türlü hakaretler bana ve aileme edildi. Normalde hiç bir şey istemiyorken, bu hakaretler sonucu, eşimin çirkin davranışları ve başka kadınlarıyla olmasından dolayı tazminat ve nafaka talep ettim. Bu süreçte de psikiyatr ve psikologla görüşüyor, ilaç kullanıyorum. Tam iyi oluyorum eşim yine bir şeyler yapıyor ve ben yine ağır depresyonlardayım. Anlaşmalı olarak boşanmaya yanaşmadığı için mart ayında çekişmeli boşanma davasını açtım. Size sorum şu olacak ki. Onun bana karşı kötü davranışlarının, hakaretlerinin hepsinin kanıtları yazışmaları var. Aiileme ettiği hakaretlerin de yazışmaları var. Ayrıca beni evi terk etmeye zorlayıp ertesi gün evin kilidini değiştirerek eve girmemi de engelledi. Açtığımız bu davada ekonomik durumlar tam netleşmediği için henüz nafaka alamıyorum ama zor bir durumdayım. Sizce nafaka ne kadar alabilirim? Kendisinin bana yönelttiği suçlamalar ise temizlik yapmadığıma yemek yapmadığıma dair ancak bunlarla ilgili sürüyle yazışma ve şahitler var. Bir de son sorum ( lütfen bunu sorduğum için bu kardeşinize kızmayın) ben hala özlüyor ve üzülüyorum, hala seviyorum ne yazık ki.... Kalbimi iyileştirecek önerileriniz olur mu? Kalbimi nasıl kurtarabilirim ? :KK43: Hepinizi seviyorum. Olumsuz eleştri olursa, onlara da teşekkür ederim. İnanın sağlıklı düşünmediğimi biliyorum, onu özlediğim , üzüldüğüm ve hala sevdiğim için. Ama bu bir süreç ve geçecek, sadece atlatmaya çalışıyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ediyor, hepinizin iyi olmasını diliyorum. Sevgilerle

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
Çok sevdiğim eşimle bir boşanma sürecindeyiz. Ocak ayında ayrıldık ve şubata kadar onu bekledim. Ama ne bir ilgi görebildim, ne de ona attığım adımlarımın karşılığını... En sonunda ben de boşanmayı kabul edip bir avukatla kendisini arattım. O zamandan beri türlü hakaretler bana ve aileme edildi. Normalde hiç bir şey istemiyorken, bu hakaretler sonucu, eşimin çirkin davranışları ve başka kadınlarıyla olmasından dolayı tazminat ve nafaka talep ettim. Bu süreçte de psikiyatr ve psikologla görüşüyor, ilaç kullanıyorum. Tam iyi oluyorum eşim yine bir şeyler yapıyor ve ben yine ağır depresyonlardayım. Anlaşmalı olarak boşanmaya yanaşmadığı için mart ayında çekişmeli boşanma davasını açtım. Size sorum şu olacak ki, eşimin kazandı aylık 200 bin tl nin üzerinde ve bende 50 bin tl nafaka talep ettim. Onun bana karşı kötü davranışlarının, hakaretlerinin hepsinin kanıtları yazışmaları var. Aiileme ettiği hakaretlerin de yazışmaları var. Ayrıca beni evi terk etmeye zorlayıp ertesi gün evin kilidini değiştirerek eve girmemi de engelledi. Açtığımız bu davada ekonomik durumlar tam netleşmediği için henüz nafaka alamıyorum ama zor bir durumdayım. Sizce nafaka ne kadar alabilirim? Kendisinin bana yönelttiği suçlamalar ise temizlik yapmadığıma yemek yapmadığıma dair ancak bunlarla ilgili sürüyle yazışma ve şahitler var. Bir de son sorum ( lütfen bunu sorduğum için bu kardeşinize kızmayın) ben hala özlüyor ve üzülüyorum, hala seviyorum ne yazık ki.... Kalbimi iyileştirecek önerileriniz olur mu? Kalbimi nasıl kurtarabilirim ? :KK43: Hepinizi seviyorum. Olumsuz eleştri olursa, onlara da teşekkür ederim. İnanın sağlıklı düşünmediğimi biliyorum, onu özlediğim , üzüldüğüm ve hala sevdiğim için. Ama bu bir süreç ve geçecek, sadece atlatmaya çalışıyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ediyor, hepinizin iyi olmasını diliyorum. Sevgilerle
Kendini neden sevmiyorsun?
Bunlari hakedecek birimisin?
Sal onu tamamen. Kendine odaklan. Zamanla gecer.

Seni avukat ofislerine mahkeme salonlarına dusuren kadınlığına laf eden adamimi seviyorsun ?aferin sana ... Dava geçtikçe ne kadar cirkeflesebilecegini daha iyi gorursun sen sevmeye devam et
Çok teşekkür ederim kardeşim, hakaret boyutuna varmayan tüm eleştirelere açığım. Bende kendime söylüyorum inan. Duruşum dışarıya sağlam ama içimde kalbim ağlıyor.

Bana yemek yapma garip geldi .200 bin maaş alıyorsa eve bi yardımcı alsaydı yemeği pişirirdi..Az yesin de hizmetçi tutsun dicem de az yemesine de gerek yok.
Eşim narsist ve bipolar, psikoloğum ve psikiyatristim boşanma aşamasında koydular bu tanıyı. İnanın evlenmeden önce saklıyormuş kendini, evlilikten sonra belli etti. Hiç sebep yokken yatağımuzı ayırdı, 10 15 günlük küslükler yaşattı. Nedensiz... Ona göre kadın ev işleri yapmalıymış, annesine ve ablasına ne dermiş eve bi yardımcı tutarsa?

Kendini neden sevmiyorsun?
Bunlari hakedecek birimisin?
Sal onu tamamen. Kendine odaklan. Zamanla gecer.
Sanırım sevmiyorum kendimi, ya da eşim narsist olduğu için bir narsistin kurbanı olduğum için kendimi hep değersiz hissediyorum. Önceleri çok daha fazlaydı bu, şimdiler de daha azaldı çok şükür

Ne kadar süredir evlisiniz? Çocuk var mı? Evlenmeden önce de aylık geliri bu kadar mıydı? Ne iş yaptığını merak ettim?

Arkadaşlar lütfen tecrübe ettiğiniz veya yakınlarınızın tecrübe ettiği varsa söyleyin. Tekrar okula dönmek ve evime geçmek istiyorum. Tahmini olarak ne kadar nafaka verirler. Beni sebepsiz evden kovduğuna dair delillerim var

Evlilik süreniz epey kısa olduğu ve çocuk olmadığı için yüklü bir miktar olmaz diye düşünüyorum.

Ne kadar alırsınız bilmiyorum ama sizin adiniza uzuldum. Benzer bir surec geciren biri olarak sizi anliyor ve kucakliyorum. Hic gecmeyecek gibi gelen zamanla hafifleyen ama insanin ruhunda derin izler birakan bu sureci en az hasarla atlatmanizi dilerim.

Ne kadar alırsınız bilmiyorum ama sizin adiniza uzuldum. Benzer bir surec geciren biri olarak sizi anliyor ve kucakliyorum. Hic gecmeyecek gibi gelen zamanla hafifleyen ama insanin ruhunda derin izler birakan bu sureci en az hasarla atlatmanizi dilerim.
Ne kadar naziksiniz, kız kardeşlik ruhu bu işte.... Acılarınızın üzerinde kalan ve daha sonra güce dönüşen izlerinizden öpüyorum

Çok teşekkür ederim kardeşim, hakaret boyutuna varmayan tüm eleştirelere açığım. Bende kendime söylüyorum inan. Duruşum dışarıya sağlam ama içimde kalbim ağlıyor.
Zaten erkek bizim ona olan sevgi zaafımızı kullanıyor malesef bunu çok iyi biliyorlar bizi üzen her türlü davranışlarında onlara karşı kalan sevgimiz onların tarafında ancak zavallılık acizlik olarak görünür onu yok sayın

Son düzenleme:
X