Yalancı Şahitlik

Yekten

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
80
64
Herkes merhaba güzel hanımlar 🌸

Uzun süredir çevremizde dedikodusu çok dönen bir çekişmeli boşanma konusu var, konuyu sizlere danışmak geldi aklıma. Çünkü artık bizim bile canımızı çok sıkmaya başladı (gelin hanım hepimize musallat oluyor çünkü). Şöyle anlatayım. Çok sevdiğimiz bir akrabamız var. Kan bağı olarak çok yakın olmasak da aynı muhitte oturduğumuz için hep görüşürüz. Kadın dün bize geldi ve oğlunun boşanma davasında gelininin yalancı şahit tutarak iftira attığını söyledi. Kaç yaşında kadın 2 kere tansiyonu fırlamış bu olaylar yüzünden. Ya hakim inanırsa diye yiyip bitiriyor kendini. Çevremizde daha önce şahit olmadık böyle bir şeye, çekişmeli boşanan da olmadı hiç. O yüzden sizlere sormak istedim. Kadının oğlu 32 yaşında gelin 30 yaşında. Küçük bir çocukları var 2-2,5 yaşlarında. Boşanma davaları devam ediyor. Kadın son duruşmaya 3 yakın arkadaşıyla gitmiş ve hepsi yalan ifadelerde bulunmuşlar. Aldattı şiddet uyguladı hepimiz şahidiz demişler. Kadın bir de çocuğuyla gitmiş mahkemeye, ben bu halimle çocuğumla mahkemelerde sürünüyorum diye ağlamış. Mahkeme 3 ay sonraya yeni bir duruşma atmış ama ne olacak bilemiyoruz.

Şimdi size sorum şu. Kadının ve arkadaşlarının tüm yalan ifadelerinin karşı kanıtları varmış. Bazılarını biz de biliyoruz. Örnek vereyim kadının doğum gününde adamla ayrı oldukları halde (dava açılmadan kısa süre önce adam evi terk etmiş o sırada) kadın tüm ortak arkadaşlarını ve yakın arkadaşlarını eve davet etmiş doğum günü kutlamıştı. sosyal medyadan takipleşiyoruz biz de gördük tüm paylaşımları. Kadın mahkemede o gün için eşim doğum günüme gelip herkes gittikten sonra neden surat astın, neden hediye almadın dedim diye kavga ettiğimiz için beni dövdü demiş. Diğer ifade veren 3 arkadaşı da o sırada bize yazdı gittik yanına yüzü gözü mosmor olmuştu şişmişti diye ifade vermişler. Adam hediye almış ama biz hediye görmedik almadı kız da alındı diye adam kavga çıkardı dövdü demişler. Ama adam hediye aldı biz gördük çünkü birkaç tane canım kocacım neler almış diye hediye paylaşmıştı ve gerçekten adam almış onları. Fotoğraflarda videolarda da gayet normal görünüyorlardı. Hem o fotoğrafları hem hediye faturalarını bulup mahkemeye cevap olarak vermiş. Annem de bu kadının doğum gününden 2-3 gün sonra görmüştü onu doğum gününü kutlamıştı (ben onun doğum gününden paylaştığı saçma bir videoyu göstermiştim de anneme 😁). Hatırlıyorum ben yüzünde morluk şişlik olsa o gün de olurdu hiç de bir şeyi yoktu dedi. Böyle birkaç yalan ifadeleri daha varmış ama hepsinin kanıtı varmış yani kadınların hepsinin yalan söylediği ortaya çıkacak ama yeterli olur mu? Mahkeme küçük çocuklu kadın diye kadının lehine karar verir mi? Bir de yalan ifade kullandıkları ortaya çıkınca onlara dava açabilir miyiz diye soruyorlar açıkcası ben de merak ediyorum bunu. Bileniniz var mı?

Boşanma sebeplerini birebir bilmiyorum ama akrabanın dediğine göre ve bizlerin de zaman zaman şahit olduğuna göre kadının genel olarak insan içinde oturup kalkmayı bilmeyen, ergen gibi davranmasından tutun da sürekli yalan söylemesine, herkese hava atmaya çalışmasına kadar bir sürü şey. Market alışverişinin tutarının bile havasını atıyor şu kadar alışveriş yapıyoruz diye. Boşanma davasını açan erkek bu arada, kadın anlaşmalıya yanaşmamış. Daha önce ihtihar ederim beni bırakırsan diye tehditleri olmuş kadının. Mesajları da varmış birçok defa, hepsini delil olarak sunmuşlar. Madem dövüp aldattığımı söylüyor neden böyle yalvarıyor bıraksın o zaman demiş adam mahkemede, kadın da kocamı seviyorum demiş. Kadın yalan söylemeye meyilli biri o yüzden biz hiç şaşırmıyoruz. Ayrı oldukları süreçte bir hafta antalyada tatildeyim kimse umrumda değil diye paylaşımlar yaptı sürekli. Kendini değil ama antalyada mekan fotoğrafları paylaştı hep. Sonra o sırada markette denk geldim kendisine uzaktan gördüm ses etmedim 😁 iki hafta sonra tekrar karşılaştık dedim tatil nasıldı, çok iyiydi canım ihtiyacım varmış dedi. E hiç yanmamışsın dedim, cildim hassas çok dikkat ettim dedi 😁 daha bunun gibi birçok şey yani anlayacağız. Kadın çalışıyor bu arada, nafaka ve çocuğun ihtiyaçları konusunda başta anlaşmışlar ama kadın ayrılmak istemediği için, adam ve ailesi de artık nefret ettiği için uzlaşma olmuyormuş şu an yokuşa sürüyormuş pes etsin adam boşanmasın diye. Şirketini vs aramış hep iş arkadaşlarını yöneticilerini rezil etmeye çalışmış. En son da yalancı şahit tutmuş işte bu mahkemede olan olaylar.

Ay içime işlemiş yemin ediyorum yazarken daraldım ama bir sinerji yaratalım şurada valla biz de bıktık. yalancının yalanı yanına kar kalmaz di mi 😁 İyi şeyler yazın yarın akşam gelecek yaşlı başlı kadına göstereceğim yorumları bakın 😁

EKLEME: Arkadaşlar kadının yalanlarını ben şahit olduğum örnekler üzerinden verdim yukarıda. Mahkeme içeriğini ben de bilmiyorum ve orasıyla ilgili kimseye bir yorum da yapmıyorum. Size soruyorum sadece. Anneye dert olan kısım yalan varsa ve karşı kanıtı varsa bir şey olur mu mahkeme inisiyatif kullanır mı diye. Oğlunun kalp rahatsızlığı var ve strese girdikçe kadın da strese giriyor sorun bu. Yoksa biz dahil olmuyoruz bir şeye sadece bu konuyu soruyorum size.

Son düzenleme:
Yalan kanıtlanırsa ters teper bence sonuçta hakim bizden daha deneyimlidir yalan ifade konusunda.

Bir de istediği kadar boşanmayacağım desin birkaç yıl uzatır :) boşanmak isteyeni tutamazsınız.

Yalnız siz çok müdahil olmayın bence. Gelin hanım dünyanın en kötü en manyak insanı da olsa sonuçta damatla silah zoruyla evlenmemiştir. Adam da aşık olmuş evlenmiş. Böyle “kötü” biriyle bir de çocuk yapmış. Damat sütten çıkmış ak kaşık olamaz. En iyi ihtimal bir tarafının peşinden giden çok zeki olmayan bir insan bu durumda.

Zaten biz müdahil olmak istemiyorus çok yorum da yapmıyoruz da bize de dönüp dolaşıp geliyor ya kadın dert yanıyor ya gelin. Anneme demiş sizi sever siz bie konuşsanız olmaz mı diye. O da kızım bizi ilgilendirmez demiş.

Aldatıp aldatmadığını biz bilemeyiz zaten de bir olay kurgulamışlar o söyledikleri şeyin de kanıtları varmış adamın bulunduğu yer zaman olarak. Yani tamamen yalanmış. Benim konuda asıl sorum tamamen yalan olan şeylerin karşı kanıtı var ise süreçte bir şey olur mu? Yoksa detayını ben de bilemem.

Hiç inandırıcı gelmedi ha de bir kişiyi ikna etti şahitlik için diğer iki arkadaşını nasıl ikna etti kadın

Ya bize sorduğu yalancı şahitlik yaptılarsa ortaya çıktığında yine de başı yanar mı oğlanın diye. İçeriğini bilemem zaten orasıyla ilgili yorum da yapamayız. He şahsi yorumum o kadın bunların hepsini yapacak bir kadın çünkü buraya yazmadığım çok yalanı da var benim bildiğim. Benim sorum yalan bir ifadenin yalan olduğu ortaya çıkarsa karşı dava açılır mı bu şahitlere? Mahkeme sırf kadın diye lehine karar verir mi? Bu kadar.

Zaten biz müdahil olmak istemiyorus çok yorum da yapmıyoruz da bize de dönüp dolaşıp geliyor ya kadın dert yanıyor ya gelin. Anneme demiş sizi sever siz bie konuşsanız olmaz mı diye. O da kızım bizi ilgilendirmez demiş.

Aldatıp aldatmadığını biz bilemeyiz zaten de bir olay kurgulamışlar o söyledikleri şeyin de kanıtları varmış adamın bulunduğu yer zaman olarak. Yani tamamen yalanmış. Benim konuda asıl sorum tamamen yalan olan şeylerin karşı kanıtı var ise süreçte bir şey olur mu? Yoksa detayını ben de bilemem.
Dava açan taraf olduklarına göre bu kişilerin avukatı vardır sonuçta onlara sorsunlar niye işin ehli olmayan insanlara soruyorlar ki? Hadi onlar soruyor siz niye tek taraftan dinlediğiniz ve sizinle hiç ilgisi olmayan bir konuda milletin davasını bu kadar sahiplenip elalemin karısını gömüyosunuz? Avukatınıza sorun teyze ben nerden bileyim deyin geçin.

Kaynana kişisinin dediklerine de çok inanmayın derim. Sadece kendi çerçevesinden anlatıyor. Kadına sorsak neler neler anlatır.

Ya burada ne kadınlar duyuyoruz kaç gündür neler konuşuyoruz. Neden herkes adama ve annesine laf etmiş ki? Ben konu sahibinin anlattığı olaya çok benzer bir olay biliyorum yakımlarından. Suçlamalar bile benzer ve o kadın da 4 şahitle gitmişti. Hepsinin de yalan söylediği ortaya çıktı. İkisi pişman olup geri çekmişti ifadesini. Diğer ikisinin de mahkemede yalanı ortaya dökülünce dava açacağım demişti karşı taraf. Sonrasında ne yaptı bilmiyorum. O süreçte boşandığı kadın da çirkefliklere devam etmişti yalanlar iftiralar. Eğer dediğiniz gibi yalansa tüm ifadeler hakim anlar diye düşünüyorum. Onlar çok görmüştür böyle hikayeler. Siz çok müdahil olmayın ama sonra sizin başınız yanmasın.

Dava açan taraf olduklarına göre bu kişilerin avukatı vardır sonuçta onlara sorsunlar niye işin ehli olmayan insanlara soruyorlar ki? Hadi onlar soruyor siz niye tek taraftan dinlediğiniz ve sizinle hiç ilgisi olmayan bir konuda milletin davasını bu kadar sahiplenip elalemin karısını gömüyosunuz? Avukatınıza sorun teyze ben nerden bileyim deyin geçin.

Kaynana kişisinin dediklerine de çok inanmayın derim. Sadece kendi çerçevesinden anlatıyor. Kadına sorsak neler neler anlatır.
Avukat demiş zaten ortaya çıkar hepsinin kanıtı var diye de kadın üzülüyor yaşayan insanlardan varsa belki bir şey duyarım dedim de pişman oldum konuyu açtığıma. Elalemin karısı da bizi huzursuz ediyor artık görünce dert yanıyor, annemi arıyor ya da görüyor konuş onla diyor. Ben zaten dahil olmak istemiyorum da bıktım artık yani yapışıyor kadın.

Ya burada ne kadınlar duyuyoruz kaç gündür neler konuşuyoruz. Neden herkes adama ve annesine laf etmiş ki? Ben konu sahibinin anlattığı olaya çok benzer bir olay biliyorum yakımlarından. Suçlamalar bile benzer ve o kadın da 4 şahitle gitmişti. Hepsinin de yalan söylediği ortaya çıktı. İkisi pişman olup geri çekmişti ifadesini. Diğer ikisinin de mahkemede yalanı ortaya dökülünce dava açacağım demişti karşı taraf. Sonrasında ne yaptı bilmiyorum. O süreçte boşandığı kadın da çirkefliklere devam etmişti yalanlar iftiralar. Eğer dediğiniz gibi yalansa tüm ifadeler hakim anlar diye düşünüyorum. Onlar çok görmüştür böyle hikayeler. Siz çok müdahil olmayın ama sonra sizin başınız yanmasın.
Teşekkür ederim. Benim de sormak istediğim buydu yani yalan ifadeler olduğunda bunların yalan olduğu kanıtlanırsa bu mahkeme için yeterli olur değil mi? Avukat deliller var bir şey olmaz demiş zaten. Yaşayan varsa örnek olsun dedim yazdım buraya da ama pek işe yaramadı.

Nasil bu kadar eminsiniz tamamen yalan olduguna?

Kadın niye bu kadar ateşe düşmüş gibi.
3 sene sonra boşansa oğlu ne oluyor, yeni gelin mi buldu yoksa kendine?

Teşekkür ederim. Benim de sormak istediğim buydu yani yalan ifadeler olduğunda bunların yalan olduğu kanıtlanırsa bu mahkeme için yeterli olur değil mi? Avukat deliller var bir şey olmaz demiş zaten. Yaşayan varsa örnek olsun dedim yazdım buraya da ama pek işe yaramadı.
Yani yalan varsa ve yalab olduğuna dair kanıt varsa ortaya çıkar bence, hakimler inisiyatif kullanır mı bilmiyorum. Konunun ehli değilim sadece bildiğim güvendiğim birinden duydum ben bunu. Kim yalan söylüyorsa umarım en kısa zamanda yalanı ortaya çıkar.

Nasil bu kadar eminsiniz tamamen yalan olduguna?
Bilmiyorum ben sadece yalansa ve kanıt varsa bir şey olur mu diye soruyorum. Bizim şahit olduğumuz yalanları var kadının onları örnek verdim konuda size anlatırken sadece. mahkemede sunulan her şeyi ve kanıtını bilmiyorum tabi. Sadece yalansa ve karşı kanıtı varsa bir şey olur mu diye soruyorum.

Bilmiyorum ben sadece yalansa ve kanıt varsa bir şey olur mu diye soruyorum. Bizim şahit olduğumuz yalanları var kadının onları örnek verdim konuda size anlatırken sadece. mahkemede sunulan her şeyi ve kanıtını bilmiyorum tabi. Sadece yalansa ve karşı kanıtı varsa bir şey olur mu diye soruyorum.
Yalansa ve yalan olduguna dair kanit varsa mahkeme kaniti kabul eder.

X