Çene Estetiği çene ameliyatı oldum.iyileşme süreci nasıl olacak?

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

vennus

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
43
0
1 şubat pazar günü akşamüstü cene ve burun birlikte 3bucuk saat süren bir ameliyat gecirdim. sanırım bu gün 6. gün oluyor. tamponlarım yarın alınacak. ceneme nasıl bir işlem yapıldı bilmiyorum. alt dişlerimin orda dikişler var. 3.günden itibaren ciğnemeye basladım. hatta fıstık yedim :) ciğneme iyide agzımın icinde döndüremiyorum yiyecekleri. agzım daraldı dikiş ve şişlerden.
benim ise sorum şu cenem uzadı gibi görunuyor. yanaklarım,boynum hala şiş. ilk günden beri 1cm azalmadı şişler. ne zaman inecek yuzumun şişliği? Tam olarak oturması için 6 ay gecmesi gerektiğini doktorum söyledi zaten ama artık yavaş yavaş inmesi gerekmiyomuydu?

koca forumda sorumu cevaplayabilecek cene ameliyatı olmus bir kişi bile yok sanırım vay be! herkes sadece bi bakıp cıkıyo sanırım.

canım şişlkik oyle hemen ınmez zorlu bı amelıyat gecirmissin 6. gunde şekilli olmaısnı bıle bekleme bence. doktorunun dedıgı gıbı en az sonuc almak ıcın 6 ay bekle. öpüldün cnm :*

oturması altı ay sürebilir ama üç haftada şekil neyse genelde o şekilde kalır çok fazla bi değişim olmaz yüzün uzadiysa bu altı ay sonra değişmez bi arkadaşımız vardı sırf bu sebepten protezini cikarttirdi 9 ayin sonunda çok geçmiş olsun inş sonuç güzel olur

N Nofeear_06 tek şikayetim çirkinlikti :)) cene ucumun uzun olması sanırım. yani ağzımın kapanışında ya da dişlerde problem yoktu. profilden alt cenem hafif onde gibi duruyordu. yani aslında zenci cenesi gibi :) ve yapılan işlemi hala bilmiyorum. gecen hafta gittim kontrole. sordum. cenemde civi gibi bişeylerin oldugunu söyledi ilerde rahatsızlık duyarsam çıkarttırabileceğimi ve cenemin aynı kalacagını soyledi. su an gulunce cenemın sag tarafı alta kayıyor. yamuk yani anlamadım. duzelecek diyor doktor ama bakalım.

hangi doktora ameliyat oldunuz. ne kadar ödediniz. lütfen bilgi verirmisiniz. bende acilinden istiyorumda :)

1 şubat pazar günü akşamüstü cene ve burun birlikte 3bucuk saat süren bir ameliyat gecirdim. sanırım bu gün 6. gün oluyor. tamponlarım yarın alınacak. ceneme nasıl bir işlem yapıldı bilmiyorum. alt dişlerimin orda dikişler var. 3.günden itibaren ciğnemeye basladım. hatta fıstık yedim :) ciğneme iyide agzımın icinde döndüremiyorum yiyecekleri. agzım daraldı dikiş ve şişlerden.
benim ise sorum şu cenem uzadı gibi görunuyor. yanaklarım,boynum hala şiş. ilk günden beri 1cm azalmadı şişler. ne zaman inecek yuzumun şişliği? Tam olarak oturması için 6 ay gecmesi gerektiğini doktorum söyledi zaten ama artık yavaş yavaş inmesi gerekmiyomuydu?

doktorunuzun ismini öğrene bilirmiyim acaba.
çok zaman geçmiş şuanki durumunuzu paylaşabilir misiniz. bu operasyonu düşünen bir cok insan var.
cene erimesi gibi bir sey oldumu bu seneler içerisinde

N Nofeear_06 Jada Jada arkadaşlar doktorum devlet hastanesi cerrahıdır. kendisine bilgi vermeden burada isim paylaşmak istemem. yarın kendisiyle görüşür sonra dönerim size.
evet su an 5. haftamdayım sonuçlar tatmin edici. fotoğraf eklemeye çalışacagım fakat gizlilik hakkında çok emin değilim.herkesle paylaşmak istemiyorum. sadece izin verdiklerim görecekse eklerim resimleri. cene ameliyatı hakkında yüzlerce başlık ve yüzlerce kişi olmasına rağmen benim konuya cevap çok az ve yetersizdi gördüğünüz üzere. bu yüzden size yardımcı olmak isterim açıkcası bir forum maduru olarak.
Jada Jada cene erimesi yoktu bende.

cnm hangı doktora oldun sanırım senin cene ucu torpulume oldu
aynı ameliyatı bende olmak ıstiyorum banada fot gonderebilir misin

N Nofeear_06 Jada Jada arkadaşlar doktorum devlet hastanesi cerrahıdır. kendisine bilgi vermeden burada isim paylaşmak istemem. yarın kendisiyle görüşür sonra dönerim size.
evet su an 5. haftamdayım sonuçlar tatmin edici. fotoğraf eklemeye çalışacagım fakat gizlilik hakkında çok emin değilim.herkesle paylaşmak istemiyorum. sadece izin verdiklerim görecekse eklerim resimleri. cene ameliyatı hakkında yüzlerce başlık ve yüzlerce kişi olmasına rağmen benim konuya cevap çok az ve yetersizdi gördüğünüz üzere. bu yüzden size yardımcı olmak isterim açıkcası bir forum maduru olarak.
Cok tesekkur ederim ozelden foto paylasabilirseniz cok memnun olurum. Gecmis olsun bu arada

Özelden resim atarsan çok sevinirim

Lovelyyy Lovelyyy canım benimki törpüleme değildi. ozellikle sordum doktoruma. doktorum cene torpulemenın cinayet oldugunu dusunuyor. dişin minesini yok etmek gibi. aynı işlemi başka yontemle yaptı sanırım.

cnm ne gibi işlem yapıldı peki ?sorun neydi senin cenende bitanem.

benim ucu uzun torpulenmesi sart ama :KK43:

X