Çene Estetiği cene ameliyati ve torpu oldum ( yuzum asimetrikti)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
merhaba ben 14 yaşındayım küçükken bir çocuk bana çarpmıştı ve çenemin üstüne düşmüştüm hem ön dişim kırıldı hem de çenemde bozukluk oluşmuş birkaç ay önce farkedildi yamukluk var bir taraf daha çok geliştiği için oraya kayma olmuş :KK43: çok kafama takıyorum doktor çok belli değil dese de fotoğraflarda bariz ortada diş tellerim var şuan ön dişime dolgu yapıldı sizin kaç yaşında farkedildi? ameliyat için 18 yaş üstü mü olmak gerekiyor? çok ağrılı acılı mı oldu ameliyat düşünüyorum ama çok korkuyorum. büyüdükçe daha da belirginleşir diyorlar ben şuan olabilsem hemen ameliyat olurdum ama çok korkuyorum gerçekten. sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum size de geçmiş olsun inşallah her şey istediğiniz gibi olur :)

merhaba ben 14 yaşındayım küçükken bir çocuk bana çarpmıştı ve çenemin üstüne düşmüştüm hem ön dişim kırıldı hem de çenemde bozukluk oluşmuş birkaç ay önce farkedildi yamukluk var bir taraf daha çok geliştiği için oraya kayma olmuş :KK43: çok kafama takıyorum doktor çok belli değil dese de fotoğraflarda bariz ortada diş tellerim var şuan ön dişime dolgu yapıldı sizin kaç yaşında farkedildi? ameliyat için 18 yaş üstü mü olmak gerekiyor? çok ağrılı acılı mı oldu ameliyat düşünüyorum ama çok korkuyorum. büyüdükçe daha da belirginleşir diyorlar ben şuan olabilsem hemen ameliyat olurdum ama çok korkuyorum gerçekten. sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum size de geçmiş olsun inşallah her şey istediğiniz gibi olur :)
guzel dileklerin icin tesekkur ederim canimm . yasin ufak dis teli kullanman cok iyi kesinlikle ortodontistine israrla bu durumdan rahatsiz oldugunu soyle benimde bir taraf daha cok gelismisti ve maalesef senin yaslarindayken daha azdi suan 18 yasimdayim ve cok daha bariz . barizdi gerci :)
18i beklemek sart mi bilmiyrum ama liseyi bitirdigin yaz olsan benim gibi senin icin daha iyi olur sanirim . ama yasindan dolayi kemik gelisimin devam ediyor olabilir ve belki farkli aparatlarla duzeltilie mesela benimki cift cene ameliyatlikli ama doktorum aparatlar verdi duzenli kullandim 17 yasindaydim daha zordu kemigim acilmasi ama acildi ve tek cene ameliyati oldum ciddi farklari var . dedigin gibi doktoruna israrla soyle yasin kucukken farketmis olman cok guzel. en kotu ihtimalle benim gibi ameliyat olurdun tatlim hic sikma kendini . agri sizi yok tek sikinti sislik oda gececek insallah .

dogrusu ben 1 yil once farkettim ailem biliyordu ama iste oyle oldu kafama taktim ocakta kafama koydum ki universiteye hazirlaniyordum . martta tel taktim agustosda ameliyat oldum birkac ayada telim cikacak insallah

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için aparatları doktoruma soracağım çene cerrahına gitmiştik ama ben sadece ameliyat yapabilirim demişti umarım 18 yaşına kadar çok ilerlemez tekrardan geçmiş olsun :)

22 gun oldu yuzumun sisi normale donmeye basladi sert olmamak sartiyla yeme duzenim eskiye dondu sayilir ama tabi suan yuzum simetrik degil yillardir yanlis kapamadan dolayi kazandigim bir kas aliskanlgi var suan lastik kullaniyorum dogru kapanisa ve asimetriye 3-4 ay icinde ulasabilecegimi soyluyor doktorum

merhabalar buradan sorun demişsiniz :) bende çene geriliği var ve benim de bir ay içinde okulum başlayacak o yüzden en yakın zamanda ameliyat olmak istiyorum yoksa şubat tatiline kalacak. ali beyden randevu alacağım ama daha önce başka bir doktorla görüştüm ama bana güven vermedi, ali beyden emin olmak istiyorum. genelde herkes memnun görünüyor. siz ne düşünüyorsunuz? ilgili biri mi? bir de dudaktaki hissizlik konuşmayı etkileyecek boyutta mı oluyor acaba?

merhabalar buradan sorun demişsiniz :) bende çene geriliği var ve benim de bir ay içinde okulum başlayacak o yüzden en yakın zamanda ameliyat olmak istiyorum yoksa şubat tatiline kalacak. ali beyden randevu alacağım ama daha önce başka bir doktorla görüştüm ama bana güven vermedi, ali beyden emin olmak istiyorum. genelde herkes memnun görünüyor. siz ne düşünüyorsunuz? ilgili biri mi? bir de dudaktaki hissizlik konuşmayı etkileyecek boyutta mı oluyor acaba?
yok hic etkilemiyor sizi yani bana his geliyor yavas yavas ali bey dokulara hasar vermemis ama gelmese bile sikinti yapilcak birsey degil bence. ameliyat icin oncelikle tel takmak gerekiyor hemen olunabilen bir ameliyat degil ali beyden hem insanlik hem cerrahlk yonunden emin olabilirsiniz derim :)

yok hic etkilemiyor sizi yani bana his geliyor yavas yavas ali bey dokulara hasar vermemis ama gelmese bile sikinti yapilcak birsey degil bence. ameliyat icin oncelikle tel takmak gerekiyor hemen olunabilen bir ameliyat degil ali beyden hem insanlik hem cerrahlk yonunden emin olabilirsiniz derim :)

ben daha önce 3 sene kadar tel taktım daha önce gittiğim doktor dişlerimin şu an ameliyat için uygun olduğunu söylemişti ama bakalım ali bey ne diyecek... gidip bir görüşsem iyi olacak sanırım :) teşekkür ederim size de geçmiş olsun çok

ben daha önce 3 sene kadar tel taktım daha önce gittiğim doktor dişlerimin şu an ameliyat için uygun olduğunu söylemişti ama bakalım ali bey ne diyecek... gidip bir görüşsem iyi olacak sanırım :) teşekkür ederim size de geçmiş olsun çok
aa o zaman bilemem belki hemen olabilirsiniz hayirlisi olsun insallah tesekkur ederim :)

Cnm cok gecmis olsn bnde de asimetrik sorun war ozellikle alt cenemde ne kadara ameliyat oldun fiyat nedir bnde dusunuorum tsk ler..
canım cok teşekkür ederım doğrusu aılem doktorumla gorustuklerı ıcın fıyat hakkında hıc bılgım yok

merhaba hikayemi uzun uzun yazmak istiyorum malum cene ile ilgili cok az tecrube var ama suan hastanedeyim cumartesi aksam ameliyat oldum yuzum bariz asimetrikti ameliyatim iyi gecmis. herseyi detaylica yazacagim ama suan 2. gunumde hissettiklerimi sicagi sicagina yazmak istiyorum ilk gece ve dun cok kotuydum sorun agri sizidan ziyade siddetli sislik ben sisligi yalnizca gorsel anlamda dusunup ne var gecicek derdim ama oyle degilmis sisten butun yuzunuz gergin yutkunamiyorsunuz bile . sali oglene kadar siser oglenden sonrada hizla iner dendi insallah oyle olur . ciktigimdada suandada konusabiliyordum ama o zaman cok cekndim suan ufak ufak konusuyorum bugun nispeten daha iyiyim tek sorun yuzum asiri gergin kulaklarima varincaya kadar . dedigim gibi hikayemin tamamini yazmak istiyorum ama suanlik sorunuz varsa sorabilirsinizz bu arada normalde bir gunde kalinabilir ama ben yarin cikacagim yani 3 gece
MERHABA CNM

çok geçmiş olsun.benimde ameliyat günüm yaklaştı ist.altunizade başkent üniv.hastanesinde ortodontist tedavisi görüyorum.çene eklem bozukluğu nedeniyle hangi kbb ye gittiysem çene ameliyatı şart dediler sonunda çıktım yola.şuana kadar korkmuyordum ama acaba dr.lardan korkmaya başladım genç uzm.ağız ve çene cerrahı olunca ürküyorum problem çıkamrı yoksa yürüyeyimmi.ameliyat olup deneyimli birinden dr.tavsiyesi benim için daha önemli.mezdeğini bende netten gördüm nerededir kendisi acaba.şimdi ben ortodontist tedavisini burda olduğum için ameliyatımı burdamı olmalıyım mezdeğine gitsem yaparmı el değiştiği için.adres neresi ve ne kadara yaptı senin ameliyatı bilgi verirmisin?

MERHABA CNM

çok geçmiş olsun.benimde ameliyat günüm yaklaştı ist.altunizade başkent üniv.hastanesinde ortodontist tedavisi görüyorum.çene eklem bozukluğu nedeniyle hangi kbb ye gittiysem çene ameliyatı şart dediler sonunda çıktım yola.şuana kadar korkmuyordum ama acaba dr.lardan korkmaya başladım genç uzm.ağız ve çene cerrahı olunca ürküyorum problem çıkamrı yoksa yürüyeyimmi.ameliyat olup deneyimli birinden dr.tavsiyesi benim için daha önemli.mezdeğini bende netten gördüm nerededir kendisi acaba.şimdi ben ortodontist tedavisini burda olduğum için ameliyatımı burdamı olmalıyım mezdeğine gitsem yaparmı el değiştiği için.adres neresi ve ne kadara yaptı senin ameliyatı bilgi verirmisin?

Merhabalar ben Ali beye çift çene ameliyatı oldum Ali bey sonsuz güven duyabileceğiniz bir cerrah sonsuz minnettarım kendisine benim yüzüm mükemmel oldu ben ortodonti tedaviyi Ali beyin Ekibinden Onul Ünel beyde devam ediyorum ameliyata ortodontiste giriyor ameliyatı beraber gerçekleştiriyorlar benim sana tavsiyem mutlaka Ali Mezdeği ile görüşmen sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum

Merhabalar ben Ali beye çift çene ameliyatı oldum Ali bey sonsuz güven duyabileceğiniz bir cerrah sonsuz minnettarım kendisine benim yüzüm mükemmel oldu ben ortodonti tedaviyi Ali beyin Ekibinden Onul Ünel beyde devam ediyorum ameliyata ortodontiste giriyor ameliyatı beraber gerçekleştiriyorlar benim sana tavsiyem mutlaka Ali Mezdeği ile görüşmen sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum
TŞK EDERİM ama nerede bu mezdeği ne kadar yapıyor ortodontist tedavim bitti cerrahi işlemlere başlıcaklar karar aşamasındalar

X