Çene Estetiği Çene geriliği ameliyatı

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Merhaba öncelikle geçmiş olsun inşAllah en kısa sürede sağlığına kavuşursun ben 23.02.2018 tarihinde çift çene ameliyatı oldum her iki çenem de ileri alındı bir çok doktora gittim ama hiç biri içime sinmedi zaten 2 buçuk senedir ameliyat için ortodontik hazırlığım yapılıyordu ameliyata hazır olduğumda ortodontistim beni bir doktora yönlendirdi ben istemedim korkuttu beni açıkcası çünkü gerçekten önemli bir ameliyat ama başka bir doktorla daha anlaşması olduğunu söyledi ve ona yönlendirdi oraya gidip doktoru görmemle işte bu dedim oturup konuştuk ve ben ameliyat günü belirleyerek çıktım ordan neyse ameliyatı oldum bugün bir hafta oldu tabi ki çok zor bir süreç ağrım fazla olmadı çünkü sürekli ağrı kesici veriliyor zaten ikinci gün çenem bağlandıktan sonra yüzüm baya şişti ama sonra hızla indi şişliklerim şuan da yokdenilecek kadar az nefes alamama ve narkoz dolayısıyla oluşan mide bulantısı dışında herşey güzeldi zaten doktorum ameliyatın çok başarılıgeçtiğini söylemiş herşey daha güzel olucak inşAllah sorularınız varsa cevaplayabilirim bu aradadoktoruma çok teşekkür ederim Türkiye’de bu kadarbaşarılı bir doktorla karşılaşmak zor ( Prof.Dr.ErsinÜlkür ) kendisi İstanbul da

Çok geçmiş olsun. Ortodontik tedavide dişleri mi düzelttiler? Başka ne hazırlık yapıldı? Bana yirmilik dişlerimi aldırmam söylendi, iki tanesini aldırabildim sadece.

Teşekkür ederim, dişlerim zaten düzgündü ama alt çenem biraz sağdaydı o yüzden dişlerimi ameliyattan sonra ki hâli için hazırladılar, bana da yirmilik dişlerimi aldırmamın iyi olacağını söylediler ama ben üniversite hastanesine gittiğimde almadılar gerek yok dediler ortodontistim bu duruma kızdı tabi nasıl almazlar ne biçim doktor bunlar diye sonra plastik cerrahım eğer gerekirse ameliyat sırasında ben alırım demişti ameliyat da birtanesi alınmış

Ben de onu merak ediyordum ameliyat sırasında alınabilir mi acaba diye. Ameliyat kaç saat sürdü ve iyileşme süreci nasıl olacak?dikiş var mı? Beslenme şekliniz nasıl oldu?

Normalde ameliyat 6 - 9 saat arası sürebiliyor benim ameliyatım çok iyi geçmiş 5 saat sürmüş , sadece ilk 4 - 5 gün bir sıkıntı çekiyorsun o da ağrı falan değil benim ağrım çok olmadı sadece burnum ameliyat sırasında kan dolduğu için nefes almakta sıkıntı çektim birde narkozun etkisiyle hep mide bulantısı oldu yuttuğum kanları kustum ilk 4 gün keşke olmadaydım dedim şuan 9.günüm iyi ki olmuşum diyorum. Dikiş var tabi ki hem üst dudağımın iç kısmında hem de alt dudağımın iç kısmında bunlar estetik dikiş olduğu için kendiliğinden eriyor yada düşüyor normalde 1 - 2 ay içerisinde eriyormuş benim 8.günüm de birtanesi düştü bile geriye kaç tane var bilmiyorum hiç sormadım yarın sorucam.Beslenme şekli ben 50 cc lik enjektör aldım medicallerden onlarla ağzımın kenarından besleniyorum çünkü ağzım lastiklerle bağlı et suyu ve ağız temizliğinin iyi yapılması iyileşmeyi hızlandırıyor ağız temizliği çok önemliymiş mikrop kaparsa çok uğraştırırmış Allahtan öyle bir sorunum olmadı temizliğini gayet iyi yapmışsın dedi doktorum yarın ikinci kontrolüm var

2 ay ağzım lastiklerle bağlı olucakmış o yüzden 2 ay sadece sıvı tüketeceğim daha sonra patates püresi, puding gibi damağımla ezebileceğim şeyleri yemeye başlayacakmışım çiğnemek yasak tabi ☺️

Bugün 10.günüm ve kontrolüm vardı haftaya lastiklerimi kendim çıkartıp patates püresi gibi şeyleri çiğnemeden direkt yutabileceğimi söyledi doktorum

Bende hemşireyim sürekli hastalarla iletişim halindeyim nasıl olucak bilmiyorum ama 20 gün rapor veriliyor zaten

X